Kôra pre orchidey: Ako sa pripraviť a používať?

Pomerne často na pôdu orchideu, používajte drevnú kôru. Niektorí aplikujú substrát na základe tohto materiálu. Cora je vynikajúcou možnosťou pre kultiváciu orchideí. Je však dôležité si uvedomiť, že predtým, ako by sa mal pripraviť správne.

Prínos a poškodenie

Vrstva kôry má mnoho pozitívnych vlastností, z ktorých sa tento materiál používa. Tu sú niektoré z nich:

 • Kôra dobre prechádza vzduchom, čo umožňuje rastlinku dýchať;
 • Dokonale odstraňuje prebytočnú vodu, vlhkosť intenzívne;
 • Kompozícia má zložku, ktorá má antiseptický účinok.

Kvetina využíva kôru, takže rastlina je silná a zdravá. Negatívne vlastnosti tohto materiálu neboli zistené. Je dôležité si uvedomiť, že nie je možné použiť kôru, ktorá je na zhnitých stromoch. Nielenže nepomôže orchidea, ale tiež ho môže zničiť.

Čo potrebuješ?

Malo by byť veľmi opatrní, aby ste si vybrali materiál tak, aby nepoškodil domácu rastlinu. Je potrebné zbierať kôru, ktorá obsahuje minimálny počet živice. Ak sa zoberie nezávisle, musíte si vziať špičkovú vrstvu, ktorá sa ľahko zlomí. Nemal by tiež používať tmy, spálený materiál na slnku. Ak kusy majú niekoľko zatemnených vrstiev, musia byť odstránené.

Profesionáli radia používať ihličnaté kôry. Môžete použiť borovicové suroviny, niekedy – jedľa. Borovica kôra je viac populárna, pretože v Kore je veľký počet živice.

Materiál s zhnitými stromami sa nedá odobrať, ale môžete použiť bour z dlhoročných rastlín. V súvislosti s týmto, ľahko sa používa. V tkanivách je len malé množstvo živice, žiadne patogény rôznych ochorení nie sú zriedkavé hmyz. Larvy môžu byť chytení, ale môžu byť ľahko odstránené.

Aj orchidea je vhodná pre kôru DAK, pretože má veľa živín. Vrstva tvrdého dreva nebude chybná, takže je ťažké pripraviť sa doma. Žiadne prázdne miesta v priemyselnom meradle, takže táto zložka je veľmi zriedkavá v špeciálnom readzovanom substráte.

Je lepšie nepoužívať suroviny z cédrového, nápoja, ZEU a smrekaného, ​​pretože je mimoriadne pomalé rozložené a nedáva epiféu živín.

Populárne výrobcovia

Existuje mnoho výrobcov, ktorí poskytujú kvetinové príležitosti správne starať o orchidey a potešiť ho užitočnými a bezpečnými substrátmi. Zvážte niektoré značky.

 • Morris Green – substrát vyrábaný ruským výrobcom. Vo svojom zložení môžete vidieť rozsiahly, dobre sušené borovicové kôry. S týmto produktom môžete ľahko zasadiť dospelý závod na bloky alebo substrát. Suroviny sú čisté, spracované z škodcov.
 • EffectBio – tiež produkt ruskej výroby. Je to komplexný substrát, na základe ktorého – suroviny z borovice Angarska. Do materiálu sa pridá dolomitická múka, takže jeho kyslosť je nízka. Produkty sú dôkladne vysušené a liečené z hmyzu, ktoré môžu poškodiť rastlinu.
 • Ako súčasť komplexu Seramis K dispozícii sú kôry, užitočné hnojivá, hlinitý a vlhký regulátor. Najčastejšie sa používa na orchidey, ktoré sa pestuje v skleníku. Môžete použiť produkty 10 rokov. Je dosť voľná, dobre preskočí, s časom nebude zdvihnutý ani zhutnený. Vynikajúca možnosť pre tých, ktorí rastú veľké množstvo rastlín.
 • Kráľovský mix – Multicomponent. Má kalibrovanú surovinu, ktorá je spracovaná tepelne a doplnená rašelinou, kokosovými vláknami a aktívnym uhlím. V zmesi je veľa užitočných a potrebných stopových prvkov. Produkty zostanú po dlhej dobe používania, je schopný udržiavať optimálny režim teploty a chrániť korene orchideí z rôznych ochorení.
 • V substráte Orchiata Tam je granulárna vrstva dreva. Tento produkt sa vyrába na Novom Zélande. Dlho nebude kompaktný, dezinfikovaný. Umožňuje, aby rastlina bola zdravá a aktívne rásť.
 • Green Garden Pro – substrát, ktorý nedovolí korene orchideí rozptýliť. Jeho štruktúra je mimoriadne pohodlná, pomáha sa elektrárne rozvíjať. Kompozícia obsahuje veľký počet rôznych živín a zložiek. Základom je drevená kôra.
 • „Orchahe“ – Možnosť pre tých, ktorí získajú pre svoju domácu závod, je len to najlepšie. Má borovicové stromy v jeho zložení, ktoré je starostlivo spracované, bez straty užitočných vlastností a mikroorganizmov.
Prečítajte si viac  Opis druhov a odrôd diffenbahia

Príprava kôry doma

Pred varením musíte starostlivo zvážiť materiál. Ak sú fragmenty so živicou, mali by sa zlikvidovať. Drevo dobre vyčistené. Tiež sa musíš zbaviť spálených pozemkov, čistiť kôru z rúr a hmyzu. V dôsledku toho by mal byť čistý a zdravý materiál. Niektoré poradenstvo včas, aby sa polotovary v stodole alebo na balkóne, pomáha sa zbaviť niektorých škodcov. Ale nemusíte si myslieť, že týmto spôsobom môžete odstrániť všetky hmyz. Materiál je možné úplne vyčistiť len tepelným spracovaním (napríklad, môžete si ho najať v rúre).

Ďalej ide o varu. Tento proces je potrebný na zabezpečenie toho, aby všetky parazity, ako aj ich vajcia zomreli a neskôr nepoškodili orchidea. Pomáha tiež umyť látky, ktoré nedávajú rastlinu. Niektoré namiesto varu používajú parný kúpeľ, ale táto metóda nie je príliš populárna, pretože si vyžaduje veľké množstvo času a špeciálnych jedál (hromadná panva a veľký cedník).

Existujú dve verzie varenia z kôra:

 • Sursové materiály sú rozbité malými kúskami a až potom by sa mali variť;
 • Po prvé, kôra sa rozbije do malých frakcií, potom, čo je potrebné dezinfikovať, a potom ošetrené suroviny remíne na malé kúsky.

Prvá aj druhá možnosť má svoje vlastné vlastnosti, o ktorých by ste mali vedieť pred začatím dezinfekcie materiálu. Nasekané kúsky budú varené rýchlejšie ako frakcie viac, ale v procese rezania kvetinovej vody môže preniesť ochorenie alebo vajcia škodcov na nástroje a povrch, na ktorom je kôra zlomená. Veľké kúsky budú spracované dlhé a suché, ale môžete si byť istí, že infekcie a larvy neboli prevedené.

Zvážte, ako variť surovinu.

 1. Aby ste materiál správne zvarili, mali by ste si vybrať správnu nádrž. Nie je potrebné používať svoju obľúbenú hrniec, pretože môže byť rozmaznaná. Najlepšie použitie pozinkovaného vedro. Kúsky jemne zapadajú do neho, zaznamenal kameň alebo čokoľvek, čo môže stlačiť materiál, aby sa nevyjachoval. Voda sa naleje, mala by byť vyššia ako posledná vrstva surovín. Nemali by sa dať bóru „so šmýkačkou“, je dôležité opustiť niekoľko centimetrov (4-6), aby sa živina škála usadili.
 2. Ďalej je vedro duté na malý oheň. Je potrebné, aby sa voda začala variť. Suroviny sú varené 15-60 minút. Ak sú kúsky príliš veľké, musíte variť 2-3 hodiny. Potom sa nádoba odstráni z ohňa, zostane na chvíľu, takže voda môže vychladnúť. Keď sa to stane, kvapalina sa stane zima, spája a materiál sa nakloní v polohe. Teraz by ste mali počkať, kým prebytočná tekutina.
 3. Keď sa kôra dostane trochu, je potrebné nakrájať nožom. Niektoré používajú secateur. Mladé rastliny sú ako veľkosť surovín 1×1, kópie pre dospelých – 1,5×1.5. Ak nie sú vhodné nástroje, môžete materiál zlomiť rukami. V tomto prípade sa získajú kúsky veľkostí kusov rôznych, ale nie je to tak dôležité, pretože heterogenita neovplyvňuje vývoj domáceho kvetu.
 4. Po nasekaní suroviny by malo byť dočasne. Takže ruky nie sú zranené, je lepšie nosiť palčiaky z hustého tkaniny. Samostatná výstavba. Musí sa vykonať, aby sa odstránili ostré hrany kusov.
Prečítajte si viac  Papier Girlandy: Zaujímavé nápady a tipy na to, aby ste to urobili sami

Existuje ďalšia reliéfna verzia, ktorá ušetrí kvet z potreby potrubného materiálu. Po odstránení prednej mriežky s nožom ho môžete posúvať v starej brúsku mäsa. Brúsiť Corra týmto spôsobom predtým, než sa varí. Substrát bude vzduchom a udržiavacou kvapalinou.

  Po varení, obrobok potrebujete na suché dobre vonku. Rozvíja sa s malou vrstvou na ľubovoľnom plochom povrchu. Môžete dať materiál do rúry. Ak sa používa posledná možnosť sušenia, mali by ste neustále premiešať budúci substrát a ponechať ho tam len 15 minút.

  Potom kôra demontovala na požadovaný počet porcií, úhľadne zložený do balíkov. Kvetinové pole teda chráni pred chybou a chorobami. Aby ste to urobili, musíte si kúpiť papierové tašky, pretože polyetylénové možnosti dávajú zlé vetranie. Ak sa na plátky objaví formy, musíte ich znova spracovať.

  Spotreba

  Ak sú kúsky veľmi veľké, používajú sa ako nezávislá pôda. Na spodnej strane hrnca môžete položiť penu alebo ílu. Je potrebné zabezpečiť, aby vrstva bola približne 3-4 cm. Prvých pár vrstiev dreveného materiálu by malo pozostávať z veľkých kusov, potom je koreňový systém rastliny zasadený do nádoby. Musí vstúpiť do hrnca voľne a umiestniť nad spodné vrstvy. Mali by ste držať rastlinu na váhe, zaspíš malé fragmenty kortexu medzi koreňmi, občas klepnutím na hrniec na stôl. Naliať materiál, ktorý potrebujete na koreň krku. Je dôležité, aby ste ho prekrývali.

  V niektorých prípadoch nie je orchidea vysadená do substrátu. Z veľkých, hromadných plátkov Cortex je vyrobený blok, kvet je na ňom upevnený. Na tejto jednotke by sa malo položiť malé množstvo sphagnum a na vrchole lisovacej orchidey, zabezpečenie s rybárskou čiarou alebo drôtom, ktoré by nemali byť príliš hrubé a nie ťažké. Je možné znova použiť kôru, ale je nežiaduca.

  Prečítajte si viac  Typy vonkajších farieb a tipov na ich výber

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: