Kultivácia Adenium zo semien

Adenium (ďalší spoločný názov – púštna ruža) – úžasný zástupca sveta tropickej flóry, ocenil pre jeho mimoriadnu dekoratívnosť počas kvitnutia. Počas tohto obdobia je rastlina pokrytá jasnými veľkými kvetmi, ktoré jej dávajú veľmi veľkolepý vzhľad. Môžete pestovať tento lahodný šťavnatý zo semien, ktoré sú vytvorené v rozšírenej pod. Aké sú kultivácie adentium nuansy?

Klady a zápory

Metóda zahŕňajúca kultiváciu týchto sukulátorov zo semien má svoje výhody a nevýhody. Túto funkciu by sa mala brať do úvahy, v úmysle rásť takto exotickú rastlinu ako Adenium.

Jednou z zrejmých výhod reprodukcie tohto kvetinového semena je to Sady rastlín získaných metódou semien rozvíjajú a rastú s väčšou intenzitou. Kvety oslavujú, že takéto adenín sú veľmi rýchlo tvarované klietkou alebo stohovanie – vážený zhrubnutý graf na hranici medzi kmeňom a koreňmi. Vďaka tomu je rastlina lepšia a silnejšia pobočka a jej vlastník môže podľa vlastného uváženia zmeniť formu nadzemnej časti Adenium.

Rýchly rozvoj prešívania a v dôsledku toho aktívna tvorba nadzemnej časti, vyčnievajúce objektívne predpoklady, ktoré exotické kvitnú skôr, než je plánovaný čas. Takže, existujú prípady, keď sa v prvom roku svojho života roztiahli adeniums pestované zo semien (8-12 mesiacov po siatí). Najčastejšie sa však kvitnúcich týchto sukulátorov získaných osivam príde 2 a dokonca 3 roky.

Pre iné výhody spôsobu reprodukcie obsahujú semená jeho jednoduchosť a prístupnosť. Týmto spôsobom pestujú tropické sukulenty aj začiatočník a neskorší kvetina kvetov, ktorý nebol predtým zapojený do chovu exotických rastlín.

Treba však poznamenať aj nevýhody spojené s metódou semien reprodukcie ADENIUM. V prvom rade sa týka ťažkostí pri získavaní čerstvých semien vhodných na klíčenie. Jedným z dôležitých podmienok, ktoré zabezpečujú úspešnú a vyučovaciu tvorbu sadeníc je sviežosť výsadby. Staré semená, uchovávané za rok a viac, najčastejšie, ukázali sa, že nie sú vizuálne.

Výsledky kultivácie adenia zo semien priamo závisia od čerstvosti a kvality výsadbového materiálu.

Vzhľadom k tomu, kvety sa odporúčajú s veľkou opatrnosťou na liečbu semien v online obchodoch, ktoré neposkytujú informácie o veku výsadbového materiálu. Pri nákupe semien Adenium v ​​kvetoch, mali by ste venovať pozornosť odporúčanému času skladovania. Ak sa životnosť dostane niekoľko rokov, je lepšie vzdať sa z nákupu pristávacieho materiálu. Optimálne, ak životnosť neprekročí jeden rok.

Okrem toho, v niektorých prípadoch sa nemusí zachovať kultivácia adenosti zo semien.

Výsledkom je, že táto funkcia vzniká riziko, že v klíčivosti, napríklad sukulenty s froté kvetmi, plodina môže získať kópie s kvetmi jednoduchého tvaru.

Výcvik

Pred výsevom semien je potrebné nielen správne pripraviť a spracovať pestovateľský materiál, ale aj pôdu. Prípravný stupeň má veľký význam, pretože zdravotný a kvalitatívny rozvoj sadeníc závisí od toho.

Semeno

Semená púštnych ruží vyzerajú veľmi skromné. Vizuálne vyzerajú ako malé (1-1,5 centimeter dlhé) hrubé palice s ukončenými koncami. Natieranie semien – svetlohnedá alebo hnedastá sivá.

Čerstvé semená veľmi rýchlo klíčia: Prvé výhonky spravidla sa objavujú 2-3 dni. V zriedkavých prípadoch sú výhonky tvorené 5-7 dní. Zároveň, pre čerstvý pristávací materiál, nielen rýchlo, ale aj dobrú klíčenie, ktorá umožňuje správnu prípravu semien.

Typicky sa prípravok uskutočňuje v niekoľkých stupňoch, ktoré poskytuje antibakteriálne, antifungálne a stimulujúce spracovanie. Pre antibakteriálne spracovanie je výsadný materiál namočený v teplom roztoku mangáže približne 40 minút.

Tento čas stačí na neutralizáciu patogénnych baktérií, ktoré videli na povrchu semena.

Antifungálne spracovanie zahŕňa použitie fungicídnych liekov. Najčastejšie kvetflowers používajú fondy „FundAzol“ alebo „fytosporín“. Trvanie spracovania semien podľa fungicídov je zvyčajne menej ako pol hodiny.

Konečná fáza tréningu zabezpečuje spracovanie, ktoré stimuluje klíčenie. Je to žiaduce, ale voliteľné, takže niektoré kvety produkty robia bez neho.

Ak chcete aktivovať rast, použite Epin, „Energia“ alebo „Epin Extreme“, ktoré sú účinné biologické stimulanty.

Nielenže zvyšujú klíčenie semien, ale tiež posilňujú ich imunitu, odolnosť voči nepriaznivým faktorom.

Primárny

Na globálnej sieti sa môžete stretnúť s mnohými receptami na varenie pôdy pre exotické sukulentné semená – Adenium. Aby sa výsadný materiál mohol existovať bez veľkých ťažkostí, je potrebné, aby bola ľahká, vlhkosť a priedušná mydlo-priepustná pôda so slabou alebo neutrálnou kyslosťou.

Najjednoduchší spôsob prípravy vhodnej zmesi na klíčenie semien zahŕňa zmiešanie Zeme pre CACTI s komponentmi, ktoré zlepšujú drenáž: drvené drevené uhlie, drvené hlinky, perllit alebo hrubý piesok. Na prípravu pôd sa používajú zemné a drenážne komponenty, zmiešané v rovnakých akciách.

Rťažnejší spôsob prípravy substrátu zahŕňa zmiešanie takýchto zložiek:

 • Kokosové vlákno (môže byť nahradené hotovým terénom pre sukulenty) – 2 diely;
 • Vstupná časť vstupu-humus – 1 časť;
 • Brúsenie ceramzit – 1 časť;
 • Perlite – 0,5 diely.

K zmesi sa pridajú brúsené drevené uhlie a hrubé piesok, čo urobí substrát viac voľnej a zabezpečuje budúce sadeníc dobré prevzdušňovanie koreňov.

Príprava pôd požadovanej kyslosti a uvoľnenie nezabudnite na spracovanie dezinfekcie. Tak, piesok je predbežne kalcinovaný na oheň alebo dusenej vriacej vode, už v zložení zmesi. Nejaký kvet na dezinfekciu vrhnú substrát s horúcim ružovým riešením mangánu.

Kapacita, v ktorej sa plánujú semená. Je tiež pokrytá vriacou vodou alebo dezinfikovaný roztokom mangánu.

Malo by sa monitorovať na dno kapacity, že sú otvory pre odstránenie vody.

Pristátie

Pred výsadbou semien Adenium doma, vopred položený na spodnej strane nádoby (kontajnerová) vrstva drenáže. Na vrchole toho zaspí mokrý substrát, ktorý sa vyvoláva, ale nie sú kompaktné.

Ďalej semená ležali na povrch substrátu. Ak chcete správne zasadiť, semená sú položené na zemi horizontálne (široká tvár) s intervalom približne 3 centimetrov od seba navzájom, Potom, čo sa mierne stlačí. Keď je celý výsadný materiál položený v nádobe, semená sú namyslený s malou vrstvou substrátu (nie viac ako 1 centimeter hrúbka).

Nádoba je uzavretá vekom alebo utiahnite polyetylénovou fóliou a potom sa posiela na veľmi teplé miesto.

Pre-v palete, kde sa nachádza kontajner, pridá sa malé množstvo vody.

Denná drvička kontajnera potrebujú vzduch. K tomu, s kontajnerom odstránená veko alebo odstránila film okolo pol hodiny. Je dôležité zabezpečiť, aby kontajner osiva nepodlieha návrhu a vystaveniu priamemu slnečnému žiareniu.

Každý deň by mal byť povrch substrátu nastrieka teplotou mäkkej vody. Na vytvorenie klíčiacich semien najpohodlnejších podmienok, skúsených kvetov odporúčané na používanie spodnej nádoby na vykurovanie.

Aby sa zabezpečil priateľský a rýchly vzhľad baktérií, by sa mala teplota v miestnosti udržiavať na nižšej ako 32 °. Približne s rovnakým teplotovým režimom, adedium semená klíčia v ich prírodnom prostredí – africké trópy.

Po výskyte zárodkov, ďalšie pokyny pre pestovanie ADENIUMU sú nasledujúce kroky implementované krok za krokom, a to:

 • Umiestnenie kontajnera s sadesami na svetlom a teplom mieste;
 • Postupný nárast v čase pobytu sadeníc v otvorenom kontajneri (bez veka);
 • udržiavanie dostatočného osvetlenia a konštantnej teploty;
 • Vyberanie sadenice v samostatných kontajneroch 2-3 mesiace po siatí.

Transplant rýchlych sadeníc v nových hrnci sa vykonáva so zemitou miestnosťou. Pomocou metódy transplantácie transplantátu pomôže kvetinovú vodu pomôcť mladým rastlám, aby sa zabránilo silnému stresu a poškodeniu koreňov. Pre transplantáciu nechala používať rovnaký substrátový prostriedok, ktorý bol použitý na naočkovanie.

Po vychystávaní by mali byť mladé adenium v ​​interiéri so stabilnou teplotou, dobrou osvetlením a dostatočnou vlhkosťou vzduchu. Je mimoriadne dôležité chrániť ich pred náhodnými dopravami, kvapkami chladenia a ostrého teploty. Ak semená vyrástli v sezóne s krátkym dňom osvetlenia, mali by ste sa postarať o sprchu rastlín.

Vykonáva sa pomocou fytolamps alebo luminiscenčných svietidiel.

Starostlivosť

Napriek exotickému pôvodu adeniu ich rastú relatívne jednoduché. Jeden z najschopnejších druhov, ktorí prichádzajú aj v neskúsených kvetoch kvetov, sa považuje za obesum (Adenium hustá).

Aby boli rastliny spokojní s ich plnohodnotným vývojom a pravidelným kvetom, je potrebné vytvoriť optimálne podmienky pre ich existenciu, priblížiť sa k prírodnému prostrediu. To znamená splnenie takýchto požiadaviek:

 • dostatočné osvetlenie;
 • Optimálny teplotný režim;
 • Súlad s režimom leštiach a kŕmenia.

Tieto tropické sukulenty sú veľmi náročné na osvetlenie. Pre normálny vývoj, Adenium potrebujú ľahký deň, ktorých trvanie je najmenej 12 hodín. Kompenzujte nedostatok prirodzeného svetla umožňuje použitie špeciálnych svietidiel.

Aby ste pestovali zdravé a pravidelne kvitnúce sukulenty, je dôležité starať sa o stabilnú miestnosť v miestnosti. Najpohodlnejšie pre nich je teplotný interval v rozsahu 30-33 °. Zníženie krátkeho teploty 5 ° nie je nebezpečné pre tieto rastliny, je však potrebné sa vyhnúť silným kvapkám. Neodporúča sa tiež zvýšenie teploty v miestnosti viac ako 38 °. Takéto podmienky dodávajú adeniums silné nepohodlie a môžu provokovať ich vädnutie.

Liečba a režimy kŕmenia

Pravidelne napájané rastliny, ale mierne. Títo zástupcovia tropickej flóry sú bolestivo tolerované zvýšenou vlhkosťou substrátu, ktorá sa často stáva príčinou jeho koreňov. Počas obdobia intenzívneho vývoja sukulentného, ​​ako aj horúceho počasia by sa mala zvýšiť frekvencia zavlažovania. Zároveň je dôležité zabezpečiť, aby sa pôda v hrnci nezachránila a bola mierne vlhká. Striekacie zariadenia v horúcom počasí nepotrebujú.

Počas odpočinku sa výrazne zníži frekvencia zavlažovania. Aj adeniums sú v chladnej sezóne napojené oveľa menej. O potrebe iného zavlažovania označuje plne chránený substrát.

Rastliny odvodené od semien umožnilo kŕmiť už 2-3 mesiace života.

Veľmi priaznivo adenium reagovať na kŕmenie lieku „plantafol“.

Možné problémy

Často, nováčik kvety sťažujú, že ich Adenium je zlé a rastie na dlhú dobu, netvorí kvetinové kasárne, vyzerá pomalé a bolestivé. Najčastejšie je to spôsobené porušením pravidiel starostlivosti.

Takéto príznaky sa môžu vyskytnúť, keď je zariadenie natieranie, ktoré sa často deje s neopatrným vzduchom vetraním. Niekedy takéto situácie vznikajú v prípade umiestnenia adeniums na balkón a náhle nočné chladenie.

Nedostatok osvetlenia – ďalšia spoločná príčina zlého rastu tropických sukulátorov. Pre normálny vývoj potrebujú hojné, ale mäkké osvetlenie. Priame slnečné lúče pre rastliny sú škodlivé: sú schopní spôsobiť popáleniny a tepelné poškodenie listov a jemných púčikov.

Ak sú splnené všetky pravidlá starostlivosti o kvetov, je potrebné podstúpiť dôkladnú kontrolu stopy stopov chorôb a aktivít škodcov. Mala by sa tiež kontrolovať a stav substrátu, v ktorom sa často vytvárajú celé kolónie parazitov.

Pri identifikácii škodcov alebo príznakov ochorenia je potrebné izolovať rastlinu a vykonávať vysoko kvalitnú liečbu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: