Kvetinové stojany na systémoch Windowsill: Vlastnosti a typy

Nie je možné si predstaviť útulný byt bez vás s kvetmi. Okrem dekoratívnej funkcie, domáce rastliny výhody, neustále generovanie kyslíka. Preto je ich veľké množstvo plus pre každú miestnosť.

Najčastejšie sú kvety umiestnené na parapete, pretože potrebujú veľa ultrafialového zariadenia. Ale z periodickej vniknutia vlhkosti pre kvetináče zostávajú parapet červených škvŕn, ktoré sú následne ťažké extrahovať.

Aby ste sa vyhli stádam a červeným miestam z hrncov, môžete nainštalovať kvety na dekoratívny stojan.

Zvláštnosť

V obchodoch kvetov, najširší výber kvetov podporuje na systéme Windowsill. Ale pre jednoduchú prevádzku musia takéto výrobky spĺňať niektoré nekomplikované požiadavky.

Stojan musí:

 • byť stabilný (nepatria sa s malým posunutím ťažiska v dôsledku závesných rastlín);
 • Majte rozpätie trvanlivosti (vydrží niekoľko vás so zemou);
 • nezasahuje do vývoja závodu;
 • Prístup k dizajnu do interiéru miestnosti.

Okrem toho, že stojany umiestnené na systéme Windows by nemali zasahovať do voľného otvorenia okien na odvzdušnenie a dobré svetlo osvetlenia celej miestnosti.

  Bez ohľadu na dizajn môže kvetinový stojan umiestniť rastliny akéhokoľvek druhu a konfigurácií, len v určitom poradí. Pre veľké rastliny sú vhodné nižšie úrovne takéhoto dizajnu a pre malé – horné.

  K stojanu dobre zapadajú do interiéru miestnosti, musíte venovať pozornosť materiálu tohto produktu. Kvetinový stojan je možné vykonať:

  • z dreva;
  • Mdf;
  • kovové (rúrky);
  • plast;
  • oceľ (tvarovaná oceľ).

  Keďže plastové okná sú v súčasnosti najobľúbenejšie, obe plastové stojany si najčastejšie vyberajú. Tento typ regálu na systéme Windows sa dá nazývať univerzálnym.

  Farby gama v takýchto výrobkoch sa vyznačujú odrodou, vďaka ktorej je stojan jednoduchý a ľahko zvolený pod akýmkoľvek dizajnom miestnosti. Okrem toho, plastové návrhy sú ľahké a pomerne flexibilné, čo vám umožní presunúť ich bez veľkej ťažkosti s niekoľkými hrncami.

  Tento materiál a nevýhoda je však krehká. Preto je častejšie na predaji. Môžete nájsť kombinované výrobky z plastu a kovu.

  Menej bežných metalických stojanov, ktoré môžu byť pochrómované a natreté v akejkoľvek farbe. Okrem toho sú oveľa silnejšie, okrem toho nepodliehajú mechanickému poškodeniu.

  Klasická možnosť je drevený stojan, ktorý pracuje organicky s akýmikoľvek druhmi rastlín a vytvára útulnú domácu atmosféru.

  Treba poznamenať, že tento výrobok má veľký počet variácií – od podpery vo forme Korgi na elegantné police z dreva alebo MDF. Stojany pre rastliny domácností z dreva sú vhodné pre akýkoľvek dizajn miestnosti, okrem štýlu high-tech.

  Treba poznamenať, že cenová kategória takýchto kvetov regálov je výrazne vyššia ako pri podobných výrobkoch z MDF. To vysvetľuje popularitu druhého. Na výrobu podpery sa používa len MDF, pokrytý laminátom, pretože sa nebojí vlhkosti.

  Najdrahšie regály pre farby správne môžu byť nazývané. Môžu nielen kúpiť v obchode, ale tiež objednať majster podľa vlastných výkresov. Cenová kategória týchto podpory je spôsobená vysokým nákladom na prácu na ich vytvorení a jedinečnosti dizajnu.

  Okrem toho, pri konštrukcii týchto stojanov, moderné a módne odtiene sa používajú, ako je patina alebo bronz. A tieto produkty sú veľmi trvanlivé.

  Klady a zápory

  Každý materiál má svoje vlastné výhody a nevýhody. Výhody drevených stojanov sú nasledovné:

  • Prírodná textúra a unikátny vzor dreva;
  • Schopnosť pokryť farby a farbenie farieb.

  Nevýhody zahŕňajú:

  • väčšia pravdepodobnosť mechanického poškodenia;
  • Rýchle pod pravým slnkom;
  • Zlá rezistencia voči vlhkosti.

  Takýto materiál ako MDF je oveľa lepší na prenášanie vlhkosti a slnečných lúčov za predpokladu, že jeho povrch je osvetlený. Avšak, mechanické poškodenie vo forme škrabancov a rozdelí.

   Plastový materiál pre kvetinový stojan je praktickejší v zmysle čistenia, ako aj lacné. Som rád a jeho odolnosť voči vlhkosti. Ale takéto výrobky rýchlo vyhoďte na slnku. V tomto prípade sa ich vzhľad môže považovať za nenapraviteľne pokazený, pretože plast je ťažké prelakovať.

   Nevýhodou týchto typov výrobkov je nízka sila.

   Pokiaľ ide o kovové nosiče na Windows, ich jedinou nevýhodou je možnosť korózie. Aj napriek povlaku farby práškového typu sa tento výrobok môže začať zhoršiť na miestach stagnácie vody (pod hrncami). Preto pre suché podpery musíte nasledovať.

   V opačnom prípade môžu byť akékoľvek kovové výrobky opísané len z pozitívnej strany.

   Mechanická expozícia sa neboja. Aj keď stánok padol a zranený, je takmer vždy možné dať počiatočný pohľad len rozptýlený produkt s rukami. Môže byť natretý v ľubovoľnom požadovanom tieni v súlade s celkovým farebným riešením miestnosti.

   Takže, po ďalšej opravy, nebude potrebné okamžite zmeniť stojan, stačí ho preať dosť. Okrem toho môže byť takýto produkt zvolený do akéhokoľvek štýlu a dizajnu miestnosti.

   Názory

   Niekoľko základných typov farieb stojí na okne. Konkrétne:

   • Stojan;
   • spacer;
   • Produkt typu rohu;
   • Multi-Tier Stojan.

    Regál má najjednoduchší vzhľad. Na jednej vertikálnej nohe sú stojany alebo držiaky pre kvety hrnce umiestnené v kontrolu. Jeho stabilita je zabezpečená nohou, spravidla, krížový. Produkt nemá žiadne ďalšie upevňovacie prvky a ľahko sa pohybuje do kamkoľvek v priebehu niekoľkých minút.

    Strut je stojan vo forme stojana s priestorom medzi horným svahom a systémom Windows. Výrobok bude vynikajúcim spôsobom pre tie kvetinové produkty, ktoré majú úzke parapety. Pre jeho inštaláciu len 6 cm. Odolný regálový mechanizmus jednoducho znižuje dva povrchy bez poškodenia.

    Táto možnosť je vynikajúca pre dlhodobú pestovanie farieb, pretože môžu byť presunuté v požadovanej rovine: horizontálne alebo vertikálne. Koniec koncov, držiaky spacer môžu byť odstránené, bez demontáže celého dizajnu, za pár minút. Stojí za zmienku, že niektorí výrobcovia vytvárajú produkty, ktoré môžu byť inštalované na šikmých svahoch.

    Tento vynikajúci spôsob bude zdobiť okná a diverzifikovať interiér, avšak v oboch prípadoch opísaných vyššie, niektoré nepríjemnosti dodávajú zalievanie horných váz. Praktické riešenie bude vykladať stojan a inštaláciu párovaného stojana na druhom konci okna.

    Rohové stojany sú navrhnuté tak, aby vytvorili dekor na boku okna. Z ostatných variácií sa rozlišuje prítomnosťou hrncov na hrnce len na jednej strane, pretože jeho druhá časť susedí na okenný roh.

    Takéto výrobky sú dokonale kombinované s malými oknami. Rohové regály sa ľahko inštalujú na parapet, takže okná ľahko otvorili a neboli ublížili rampy s rastlinami.

    Viacvrstvové kvetinové stojany vo vzhľade sa pripomínajú niekoľko lavičiek, pred jedným. Môžu byť naklonení alebo rovní. Najobľúbenejšie sú krokované a obdĺžnikové formy výrobkov. Môžu byť inštalované v ktorejkoľvek časti okna.

    Chcel by som si všimnúť, že v predaji sú sklopné multi-vrstvy pre okná, ale na ich montáž je potrebné vyvŕtať stenu. Okrem toho sa takéto modely uvoľňujú a osvetľujú.

    Výber pravidiel

    Často je hosteska chované na parapete veľké množstvo vnútorných kvetov, ktoré stoja. Ak chcete vytvoriť harmonický vzor dekor, môžete použiť farby pre kvety na parapete. V súčasnosti existuje veľký počet rôznych modelov, ktoré sa líšia vo farbe, materiáli a dizajne.

    Aby ste urobili správnu voľbu, musíte poznať niektoré funkcie regálov farieb.

    • Prvá vec, ktorú potrebujete na venovanie pozornosti, je spoločný štýl dekor v byte alebo dome. V prítomnosti dvoch zásadných smerov je najlepšie vybrať si stánok v každej izbe samostatne. Ale častejšie je výzdoba všetkých obytných priestorov echoing medzi sebou, čo vám umožní kúpiť tie isté produkty vo všetkých oknách okamžite. Takýto prístup poskytne holistickejšiu koncepciu domu.
    • Je tiež potrebné zvážiť veľkosť okna. Ak je to veľké, môžu sa použiť viacstupňové stojany na farby. Pre malé otvory sú vhodné regály, vzpery alebo uhlové výrobky, ktoré zanechávajú veľa priestoru v blízkosti nich.

    • Aby bolo svetlo voľne preniknúť do miestnosti, nemali by ste nainštalovať na okná stojana s hluchými stenami, alebo napríklad kvety pre kvety. Windowsill najlepšie vyzdobte produkty na nohách, ale s nezvyčajným dekorom vo forme kučery alebo geometrickej siete. Neodporúča sa vybrať si pre dizajnové okná v tmavých alebo čiernych farbách, pretože miestnosť bude vyzerať viac pochmúrnym. Biely stojan bude viac organický na rovnakom parapete.
    • Podrobnosti o policiach by nemali byť objemné a masívne, ale skôr naopak, tenký. Je potrebné vytvoriť účinok jednoduchého a inžinierskeho dizajnu. V opačnom prípade sa bude systém Windows.
    • Dôležitým a kvalitným materiálom. Lepšie, ak je odolný voči vlhkosti, ktorý nebude schopný obávať trvanlivosti police a vykonávať všetky potrebné manipulácie pre starostlivosť o kvety a čistenie rozvodov, pôdy a prachu.

    • Treba poznamenať, že farebná polica na okne je jedným z týchto produktov, z ktorého značka výrobcu ovplyvňuje posledný. Oveľa dôležitejšie, aby sa dobre spojili so spoločným dekorom miestnosti a bol celkom funkčný.
    • Stojí za to pripomenúť a o presných výpočtoch. V prvom rade sa týka počtu hrncov, ktoré by mali stáť na parapete. Pri nákupe police, musíte si pamätať nielen o kráse, ale aj o počte pólov pre vázy s kvetmi. S ich veľkými množstvami si môžete kúpiť stojan.
    • Atmosféra miestnosti, v ktorej bude nainštalovaný pluk. Pre kuchyňu si môžete vybrať modernejšiu verziu v štýle high-tech s chrómom, hladkými linkami a kučery budú vhodné pre spálňu, v obývacej izbe bude vhodný jedinečný dizajn.

    Ak hovoríme o dekorácii súkromného domu, napríklad Windowsill na verande, potom je lepšie si vybrať možnosť točkového železa, ktorá bude kombinovaná s dekorom tehál a dreva.

    Viac informácií o farbách pre Windowsill nájdete v nasledujúcom videu.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár