LED svietidlá pre rastliny: odrody a tipy na výber

Akákoľvek rastlina potrebuje dostatočný počet svetla, inak nemôže normálne vyvinúť, to týka a farieb v miestnosti. LED svietidlá v tomto prípade – vynikajúca možnosť, aby sa vytvoril vysoko kvalitný zdroj svetla. Hlavnou vecou je poznať pravidlá používania tohto typu lampy.

Zvláštnosť

LED svietidlá pre rastliny vám umožňujú kompenzovať nedostatok denného svetla, ktorý je nevyhnutný pre farby a fotosyntézu. Fytolamps sa používajú ako dodatočné podsvietenie, a ako jeden z variantov dekoratívneho dizajnu miestnosti.

Zima – taký rok roka, keď sa človek hodnotí nádherné zelené a kvitnúce, pretože im chýbajú na ulici. Môžete ľahko vytvoriť večné tropické leto v byte pomocou LED svetlá.

Pre rastliny sú nádherným zdrojom svetla, ale zároveň zostávajú ekonomické.

Osem zavesených svietidiel cez veľké okno, každé 36 W, poskytuje úžasné kvitnutie a rast puzdra, Heliconia, sviežo okrasných banán palmy a iných tropických rastlín. Stojí za to, že „špeciálne“ lampy pre rastliny by sa nemali používať v každodennom živote z dvoch dôvodov. Po prvé, sú takmer 10-krát drahšie ako obyčajné LED svetlá, zatiaľ čo nebola preukázaná, že takéto zariadenie poskytuje lepšie výsledky. Okrem toho, nie každý môže vydržať ružové / fialové svetlo v obývacej izbe.

Stačí, že farebné teploty svietidiel dosiahli značku 6000 K (studená belosť) – indikátor, ktorý je čo najbližšie k prírodnému dennému svetlu.

Pre vnútorné rastliny sa používajú LED svetlá. Obvykle sa dodávajú v predaji o 400 a 1000 W. Prvý je poskytovaný denným svetlom asi 15 m2 priestoru v interiéri. Tam sú na predaji modely, ktoré vám umožňujú nastaviť systém osvetlenia, aby ste zabezpečili optimálne spektrum, ktoré stimuluje rast rastlín a blundu. Tento doplnok poskytuje o 17% viac spektrálnej energie a 25% viac energie vo fialovej, modrej a zelenej.

Niektoré modely ponúkajú modro-biele spektrum, čo je dobré pre opustenie rastu. Najčastejšie sa používa ako hlavný zdroj svetla. Jedna lampa má kapacitu približne 10 000 hodín.

Svietidlá s červeným oranžovým spektrom sa používajú na aktiváciu kvetov. Z ich výhod je možné prideliť ekonomiku, pretože priemerný život je dvakrát toľko ako halogénové výrobky. Ale ich hlavnou nevýhodou je, že nevytvárajú svetlo, ktoré spadá do modrého spektra. Ak bolo takéto svetlo jediným zdrojom pre rastliny, vyrástli by sa s tenkým kmeňom.

Výhody a nevýhody

LED svietidlá sa už ukázali ako prospech zdravia pre zdravie, z ktorých väčšina v zime začnú ublížiť kvôli nedostatku osvetlenia. Mnohé výhody, medzi ktorými obzvlášť vyniknú:

 • najdlhšie trvanie práce;
 • účinnosť vysokej energetickej konverzie;
 • atraktívna farba farby;
 • Žiarenie je aplikované nasmerované;
 • Plne bezpečné pre rastliny;
 • Izba nemení teplotný režim;
 • Okamžité spustenie s plným potenciálom;
 • nedostatok toxických materiálov v kompozícii;
 • Nízke prevádzkové náklady.

Z nevýhod je potrebné vyčleniť vysoké náklady na takéto vybavenie, ale zohľadniť skutočnosť, že lampy konzumuje nejakú energiu, môžete ušetriť na zaplatenie verejných služieb.

Odrody

Na trhu existuje niekoľko odrôd podobných zariadení, vrátane multispektrálnej (multispectve) LED lampa pre rastliny. Medzi nimi, LED a RGB Roubbon. Existujú vzorky s plným spektrom alebo žltým, modrými, bielymi, ružovými. Vzhľadom k tomu, každá farba je zodpovedná za špeciálny vplyv na rastlinu, stojí za to mať takéto vybavenie v Arsenale, ktoré budú potrebné v rôznych štádiách rastu sadeníc.

Lineárne diódové svietidlá majú svoju vlastnú klasifikáciu v závislosti od toho, ktoré spektrum sa používa:

 • red-oranžová;
 • fialová modrá;
 • žltá;
 • ultrafialové;
 • zelená.

Červená a oranžová majú vlnovú dĺžku v rozsahu 595-720 nm. Ich inštalácia v interiéri má pozitívny vplyv na proces fotografií. Semená sa čistia rýchlejšie, oranžové spektrum ovplyvňuje plodovanie. Ale ak je to príliš často používať túto farbu lampy počas obdobia kvitnutia, potom sa môže potlačiť rast rastliny.

Fialové a modré odtiene LED svietidiel Vlnová dĺžka je v rozsahu 380-490 nm. Takéto spektrum má tiež pozitívny vplyv na proces fotosyntézy, pomáha urýchliť proces rastu rastlín. Ak používate takéto osvetlenie, proteíny v bunkách sa vyrábajú rýchlejšie, kvet je rýchlejší ako termíny, ktoré sú dôležité v krátkom svetelnom dni. Prostredníctvom vplyvu modrého spektra sa vytvorí a posilní sa koreňový systém, ako aj Krone.

  Ak chcem, v domácej záhrade, rastliny sa netiahne, potom stojí za to používať ultrafialové osvetlenie s vlnovou dĺžkou 280-380 nm. Je to spôsobené týmto spektrom, že sa získa odpor na ostré zmeny teploty okolia. Ale záhradník by si mal pamätať, že nadbytok ultrafialového zabíja akúkoľvek rastlinu.

  Môžete tiež nájsť LED LAMPS so žltým spektrom, ale nemajú žiadny vplyv na rast a rozvoj rastlín. To isté platí pre zelené spektrum, ktorej vlnová dĺžka je medzi 490 až 565 nm.

  Modely a ich vlastnosti

  Môžete nájsť mnoho čínskych LED svietidiel na trhu, ktorý sľubuje starostlivú starostlivosť o domovskú záhradu. Existujú výrobky z iných krajín vrátane ruštiny. Domáci výrobcovia ponúkajú modely s 5 wattový ovládací panel a viac.

  Výrobky „Clean-C“ má špeciálne vybrané spektrum, takže sa používa na pestovanie sadeníc. Môžete ho nainštalovať ako hlavný zdroj svetla a ďalšie. Oblasť, na ktorej je svetlo distribuované, umožňuje použitie zariadenia nielen doma, ale aj v malých skleníkoch. Náklady na lampu sú len 1 100 rubľov, čo robí tovar dopyt na trhu.

  Je potrebné ho nainštalovať z rastlín vo vzdialenosti najmenej 5 centimetrov, celková plocha povlaku – 0.35 kV. M.

  Vyrobené svetlomety nie sú menej populárne Pod značkou. Jedným z najlepších predstaviteľov je model „300W“. V amerických lampách tohto typu, môžete prideliť z výhody životnosti až do výšky 50 000 hodín a pokrytie do 15 kV. M. Zariadenie demonštruje stabilnú prevádzku miestnosti s teplotou vzduchu od -20 do +50 stupňov Celzia. Lampa má zlepšené 12-stripované plné spektrum z hĺbky UV na výšku IR.

  Existujú aj iné modely, pre ktoré je potrebné venovať pozornosť.

  • „Galaxyhydo LED pestovalo svetlo 300W“. Veľkosť: 12.1 * 8.2 * 2.4 palce. Má funkciu sterilizácie. Balenie obsahuje jedno LED svietidlo, jeden napájací kábel, jednu háčik z nehrdzavejúcej ocele. Výrobca poskytuje 2 roky záruku.
  • „Marshydro Mars300 a Mars600“. Vhodné pre nováčikov, ktorí hľadajú lacnú lampu. Ideálne pre sadenice. Demonštruje vyvážené spektrum s dôrazom na červené svetlo, čo z neho robí perfektné pre tých, ktorí hľadajú zariadenia, ktoré podporujú kvitnutie.

  • Kingtm 1200W Power Full Spectrum 360-860 NM »\ t. Používa celý rad slnka 360-870 nm pre rastliny, čím sa urýchľuje rast.
  • „Taotronics E27 rastúca lampa 12W“. Má v dizajne 12 LED (3 modrá a 9 červená), ultraraja. Charakterizované nízkou spotrebou energie, vysoká svetelná účinnosť a dlhá životnosť. Tieto svietidlá vyžarujú vlnovú dĺžku 660 a 430 nm; 630 a 460 nm. Štové spektrum majú maximálnu účinnosť.

  • „Ecosuma 120-stupňový uhol lúčov Veľký ožiarený priestor 12w“. Zaručuje rýchly rast rastliny, ktorý presahuje prirodzené trikrát. Používa modré a červené spektrum, ktoré poskytujú presný vplyv na sadenice.
  • „Čierny pes recenzia-fytómax-2 200w: Známy profesionálne záhradkárov ako jedna z najlepších značiek na trhu. Produkty iba viacerých známok môžu súťažiť podľa sily a kvality svetla s touto lampou. Zariadenie dostupné v rôznych energetických frakciách: 200 W, 400 W, 600 W, 800 W, 1000 W. Produkovať produkt v Amerike, odtiaľto a vysokej kvality. Vyznačuje sa vysokou intenzitou svetla a rozsiahlej spektrum, ktoré môžu hlboko preniknúť pod korunkou, čím poskytuje svetlo nižšie úrovne.

  Prevádzkový teplotný rozsah – od -20 do 40 ° C, záruka – 5 rokov, certifikáty v ETL, CE, HCC, RoHS. Počet LED – 84.

  • „Bloomspect LED Review-600W“. Dvakrát viac ako iné drahšie produkty s porovnateľným zdrojom energie. Ak je rozpočet obmedzený, ale nechcem obetovať účinnosť, môžete túto možnosť bezpečne zvážiť. Svetlá sú k dispozícii v rôznych parametroch energie: 300 W, 600 W a 900 W. Len 300 W je však k dispozícii so sekundárnym objektívom, čo zvyšuje možnosť prenikania svetla a efektívnosť zariadení. Všetky modely majú schopnosť úplného spektra s technológiou prepínača Veg / Bloom. Ponúka značku optimálne množstvo modrého, červeného a bieleho spektra, ktoré sú vhodné pre všetky typy vnútorných rastlín. Tam sú chladiace ventilátory v dizajne. Záruka – 1 rok plus 30 dní. Lampa udržiava chladnejšiu teplotu aj po 24 hodinách nepretržitej prevádzky. Má priemernú dĺžku života 100 000 hodín, využíva oveľa menej energie a zvýrazňuje oveľa menej tepla ako luminiscenčné lampy.

  Tipy na výber

  Pred nákupom takýchto zariadení je potrebné starostlivo zvážiť potrebu osvetlenia. Existujú nástroje pre vnútorné a akvarijné rastliny, ktoré sú prezentované v širokom rozsahu, takže nie je vždy ľahké vybrať si. Jeden model je vhodný na aktiváciu rastu zelenej hmoty, druhým je udržiavať skoré plody, a tam sú tie, ktoré sú dôležité v okamihu kvitnutia.

  Typ osvetľovacieho zariadenia, ktoré bude inštalované v skleníku alebo doma, ovplyvňuje zdravie rastlín.

  • LED svietidlá sú ideálne vhodné pre skleníky, pretože môžu poskytnúť potrebné semenáčke spektra, ktoré by mali byť silné.
  • LED svietidlá sú oveľa ekonomickejšie, úplne transformujú energiu na svetlo, takže profesionáli sú populárne.

  • Takéto svietidlá preukazujú maximálnu účinnosť, zatiaľ čo nie sú vstrekované do miestnosti, takže nie je potrebné inštalovať ďalší ventilačný systém.
  • Rôzne rastliny majú vynikajúce osvetlenie a potreby spektra, preto je potrebné vyhodnotiť rôzne možnosti a vybrať si na základe podmienok, ktoré sú vhodné pre vybrané farby.

  Je možné poznamenať, že modré spektrum je vhodné pre listy a červená by mala byť považovaná za kvety a ovocie.

  • Je dôležité venovať pozornosť napätiu, mala by sa priblížiť k sieti.
  • Vzhľadom k tomu, LED svietidlá sú prakticky nestabilné na vykurovanie, dôležitým problémom v ich rešpekte je prítomnosť chladiča. Trvá teplotu z bloku diód. Často neexistuje žiadny chladiaci systém, a niekedy je vyrobený z plastu. Takéto možnosti by mali byť ponechané stranou, je lepšie vybrať žiarovky s hliníkovým rebrovaným povrchom.
  • Čím väčší uhol osvetlenia, tým lepšie, ale náklady na takéto zariadenia budú výrazne vyššie.
  • Aby sme nezískali niekoľko samostatných svietidiel, odborníci odporúčajú okamžite kúpiť produkt s možnosťou prepínania spektra.

  • Všetky modely s nastavením farieb. Je potrebné znížiť alebo zvýšiť intenzitu prevádzky žiaroviek LED.
  • Počet pracovných hodín 50 000 je v priemere 15 rokov. Čím viac sa týmto indikátorom, tým dlhšie funguje.
  • Červená – hlavná zložka, ktorá je potrebná na inhibíciu fotosyntézy a rastu typu. Signalizuje rastliny, ktoré nie sú žiadne iné vykládky nad ním, takže sa môžu natiahnuť. Toto je farba, ktorá musí byť prítomná v lampách. Je žiaduce, aby modrá bola v súprave a modrej, pretože takáto kombinácia umožní jednoduché slová pestovať rastlinu zo semien do vegetatívneho štádia a nakoniec pred kvitnutím.

  Skleníkové rozmery alebo počet rastlín bude diktovať veľkosť a počet LED jednotiek, ktoré používateľ získava. Dobré empirické pravidlo pre LED svietidlá – 32 W Skutočná sila na meter štvorcový podľa rýchlosti, čo musí poskytnúť veľké kvitnúce rastliny so svetlom. Napríklad, ak je priestor 15 kV. m, potom budete musieť kúpiť vybavenie najmenej 500-550 wattov za predpokladu, že rastliny sú zhromažďované na jednom mieste a medzi nimi nie sú kvitnúce, pretože vyžadujú väčší objem svetla. Nízke zvýšenie vyvoláva napríklad byliny asi 11-18 wattov.

  Ak človek rastie rastliny z sadeníc pre kvety, potrebuje kúpiť LED zariadenia s plným spektrom. Svietidlá určené na vysoké svetlo sú tiež prezentované na trhu v rôznych verziách:

  • jednokanál;
  • dvojkanálový;
  • Programovateľný.

  Ten sú dnes najpokročilejšie, pretože vám umožní poskytnúť vysoko kvalitnú starostlivosť počas vegetatívneho obdobia.

  Ako použiť?

  Nezáleží na tom, že tam sú kvety na parapet alebo v skleníku, osvetlenie doma musí byť konštruované správne, len potom môžeme povedať, že rastliny majú dostatok svetla pre rast a kvitnutie. Svetlo sa vyžaduje nielen na vnútorné plantáže, ale aj akvárium, ktoré sú tiež predmetom procesu fotosyntézy.

  Pred začatím inštalácie LED svietidiel bude potrebné vykonať malú štúdiu, aby ste určili, koľko rastliny majú silné svetlo hladovanie. Na moderných modeloch môžete nastaviť aj trvanie lampy a dokonca automatizovať zmenu farieb spektra.

  Červené a modré LED diódy sú povinné nezávisle od typu pestovaných rastlín. Štúdia ukázala, že najlepší koeficient – 80% červených žiaroviek a 20% modrej.

  V závislosti od veľkosti a typu plantáží stojí za to určiť, ako ďaleko by sa kontroly mali visieť nad nimi. Môžu byť umiestnené tak blízko (minimálna vzdialenosť – 5 centimetrov) a ďaleko (50 centimetrov).

  Najdôležitejšou vecou je, že výsadby sú plne pokryté svetlom, a inak nebude z takýchto zariadení žiadny zmysel. No, keď sú v miestnosti reflektory, ktoré vám umožní distribuovať spektrum, takže každá časť rastliny dostane potrebné jedlo. Keďže farby alebo sadenice budú rásť, zmeniť, bude potrebné nastaviť smer svetla.

  Lampa by nemala fungovať okolo hodín, môžete ho zakázať počas dňa. K tomu môžete potrebovať časovač, ale iba takéto vybavenie stojí viac. Odporúča sa upraviť dodávku dodatočného svetla na pláne, ak sa plán rozpadne, môže poškodiť rast. Najťažšou vecou je pochopiť, či rastlina zažíva nedostatok svetla a koľko stanoviť správny režim. V tomto prípade záhradníci radia venovať pozornosť intenzite farby a všeobecným podmienkam farieb.

  Existuje špeciálna bezpečnostná technika, podľa ktorej je zakázané pozrieť sa na LED svietidlá, aj keď je to krátke časové obdobie.

  V opačnom prípade sú bezpečné, ale musia byť ďalej z vlhkosti, pokiaľ to nie je špeciálne návrhy vytvorené pre akvária.

  V druhom prípade sa použije liter od 10 do 20 lúmenov, hoci tento indikátor sa môže líšiť v závislosti od rastlín. Ak sú stredné vo veľkosti, parameter sa zvyšuje na 40 lúmenov na liter vody, ktorý je 1 watt.

  O tom, ako urobiť LED svietidlá pre rastliny s vlastnými rukami, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: