Lepkavé kvapky na orchided listy: Čo robiť?

Mnohé hostiteľské lásky rastú orchidea vo svojich domovoch. Ale niekedy môžete vidieť veľa lepkavých kvapiek na týchto farbách. Dnes budeme hovoriť o tom, aké dôvody, ktoré sa objavia, a ako liečiť vnútorné rastliny.

Čo to je?

Lepkavé kvapalné škvrny, spravidla, krycie plechové dosky (a na vrchole, a nižšie), mladé klíčky, stonky a orchidové vetvy. Nazývajú sa mimoriadny nektársky. Nemôžu byť zmätené s prirodzenou tvorbou nektára, ktoré nemôžu poškodiť farby.

Príčiny vzhľadu

Existujú rôzne dôvody, Pre ktoré sú na orchideách vytvorené lepiace kvapôčky.

 • Činnosť škodcov;
 • Nesprávna starostlivosť;
 • Ochorenia.

Lepkavé kvapky na orchided listy: Čo robiť?

Činnosti škodcov

Často na orchideí môžete vidieť lepkavé kvapky kvôli vzniku kliešťov, fon. Najčastejšie sa v tomto prípade nachádza, možno nájsť na rastlinách a malých bodoch z vonkajšej a zadnej strany letákov, na trupe, na farebnom streľbe (to sú malé hmyz, ktoré zasiahli tekutinu). V rovnakej dobe, najväčšie množstvo plaku sa objavuje v oblasti listov.

Nesprávna starostlivosť

Sweet RAID sa môže objaviť na farbách kvôli použitiu prílišného hnojiva. Ak upravíte podávače včas, kvapky budú môcť postupne zmiznúť.

S nadmerným množstvom hnojiva, kvetina stojí hneď, bez ohľadu na to, či v súčasnosti kvitne alebo nie. Ak to neurobíte včas, orchidea môže zomrieť.

Obzvlášť úhľadne potrebujú zvládnuť podávače obsahujúce fosfor, dusík a draslík. Koniec koncov, spolu s minerálnymi hnojivami, môže významne zvýšiť metabolizmus rastliny, čo bude mať za následok vytvorenie vrstvy hlienu na ňom.

Môže tiež poškodiť a nadmerné zavlažovacie orchidey. Preto potrebujete starostlivo sledovať množstvo vody pre takéto farby. Niekedy sa môžu objaviť lepkavé škvrny kvôli procesu tvorby prírodného kvetov. V tomto prípade kvapalina neprináša žiadnu škodu pre rastliny.

Ak chcete určiť úroveň pozemnej vlhkosti, musíte skontrolovať pôdu. Ak sa začal ponáhľať alebo stratiť vlastnosti prevzdušňovaniu, potom závod okamžite potrebuje transplantovať. To isté sa vykonáva pri tvorbe bielej formy alebo v prítomnosti nepríjemného zápachu.

Lepkavé kvapky na orchided listy: Čo robiť?

Lepkavé kvapky na orchided listy: Čo robiť?

Je potrebné monitorovať teplotu, vnútorné osvetlenie, kde sa nachádzajú orchidey. Vyžadujú dobré osvetlenie, ale zároveň nemôžu byť umiestnené pod rovnými lúčmi slnka. Často vedľa rastliny vložte hygrometer. Tento stroj je navrhnutý tak, aby reguloval teplotný režim kvapiek v miestnosti.

Ochorenia

Často orchidey môžu byť choré s plesňou, čo je spoločné plesňové ochorenie. Vyskytuje sa z dôvodu malých sporov, ktoré sa ľahko prenášajú vzduchom.

S takýmto ochorením, okrem hojnej lepkavej tekutiny, veľké body bielej farby môžu tvoriť. Spolu s nimi sa môže zdať šedý.

Lepkavé kvapky na orchided listy: Čo robiť?

Spôsoby liečby

V súčasnej dobe existuje veľký počet spôsobov, ako vyliečiť orchidey a zachrániť ich z lepkavej plaky.

 • Po prvé, odporúča sa venovať pozornosť zalievaniu. V zime by sa malo výrazne znížiť. Koniec koncov, kvôli zvýšenej úrovni vlhkosti, infekcia sa bude vyvinúť.
 • Ak sú rastliny pokryté malým hmyzom, musia byť odstránené. Môžete to urobiť manuálne, potom, čo sa kvety odporúčajú naliať teplú vodu. S porážkou orchidey Cherver je tiež potrebné liečiť roztokom špeciálnej prípravy obsahujúcej olej.
 • Objavil sa na listoch a na kmeni sladkého nektára je produktom života miernej väzby. Zároveň na doskách bude možné vidieť škodlivý hmyz, ktorý spadol do kvapaliny.
 • Rastliny sú často ovplyvnené štítom. Tento hmyz môže byť ľahko definovaný na prakticky transparentnom polkruhovom plášti. Tieto parazity zvýrazňujú vosk, ktorý sa okolo nich akumuluje av čase tvorí ochranný film.
 • Ak sú kvety ohromené kliešťom, potom by ste mali najprv odstrániť všetky poškodené časti infikovanej rastliny. Potom musí byť transplantácia a hrniec, v ktorom bolo, dôkladne opláchnite čistou vodou.

Lepkavé kvapky na orchided listy: Čo robiť?

Lepkavé kvapky na orchided listy: Čo robiť?

Ak bola orchidea ohromená pavúkou, je možné vidieť malé množstvo vlhkosti na povrchu plechov, ktoré sa časom obracajú na lepkavé tekutiny.

Okrem toho je dnes obrovské množstvo rôznych drog, ktoré pomôžu bojovať s lepkavými škvrnami.

 • „ALIN-B“. Často namiesto zavlažovania poškodených orchideí sú namočené v nádržiach s vodou a rozpustené tablety tohto lieku (2 kusy).
 • „Fosfamid“. Tento liek sa zriedi vo vode a rozprašuje sa ich len vtedy, ak existuje niekoľko parazitov na rastlinách.
 • „Mosilan“. Takýmto prostriedkom je insekticídny. Musí sa niekoľkokrát aplikovať s intervalom desiatich dní pre lepší účinok.
 • „Fytosporín“. Tento liek je univerzálnymi prostriedkami na liečenie plesňových infekcií v rastlinách.
 • „Celestice“. Podobný nástroj je určený výlučne pre vnútorné rastliny. Často sa používa nielen na liečenie lepkavej plaku, ale aj na vykonávanie prevencie.
 • Bordeaux mix. Je to látka pozostávajúca z síranu meďnatého a vápna, ktorá dokonale sa vyrovná s baktériami na farbách.
 • „Quadris“. Základom tohto lieku je látka azoxystrobínu, ktorá má silný terapeutický účinok. Môže sa tiež použiť na prevenciu zariadení.
 • „Fundazol“. Je to fungicíd (látka ohromujúce plesňové infekcie). Najčastejšie sa používa proti malej rose. Spracovanie postihnutých orchideí niekoľkokrát nasleduje interval 3-5 dní.
 • „Zirkón“. Tento liek je schopný významne zvýšiť rezistenciu namáhania orchideí. Po jeho používaní rastlín sa stáva menej podliehaním tvorby hniloby, vzhľad plesnia a bakteriózy.
 • „Triphohoderm“. Je biopungicíd. Mala by sa použiť ako profylaxia alebo pri poškodení koreňového systému a úpravu pôdy.
 • „TOPAZ“. Takýto prostriedok sa používajú presne s plesňovými ochoreniami. Predáva sa v malých vreckách vo forme emulzie. Pre lepší účinok „Topaz“ by sa mal používať s kontaktnými fungicídmi.

Lepkavé kvapky na orchided listy: Čo robiť?

Okrem toho, dnes existuje značné množstvo ľudových metód na boj proti lepkavému nájazdu na orchideách. Takže, môžete zvládnuť kvety aminmickým alkoholom, peroxidom vodíka. Tieto látky, s pomocou bavlny, utrite postihnuté oblasti rastlín. So silným poškodením farieb je najlepšie využiť špeciálne chemické prípravky. V počiatočných štádiách infekcie môžu byť poškodené časti liečené ekonomickým mydlom, ale potom, čo je potrebné použiť chemický nástroj na úplné odstránenie infekcie.

Niekedy na liečbu takýchto farieb trvať škoricu. Zaškršil vopred spracovanými infikovanými oblasťami rastlín. Ak bola forma vytvorená v hrnci, potom musíte naliať škoricu v celom substráte. A takýto postup sa musí opakovať niekoľkokrát v intervaloch za pár dní.

Nesmieme zabúdať, že v niektorých prípadoch môže byť výsledný nájazd posunutý. Koniec koncov, môže pôsobiť ako ochrana pred škodlivým hmyzom, pretože taká lepkavá látka je pre nich „pasca“. Zistenie kvapaliny, hmyz nebude schopný dostať sa z toho.

Ak časom, namiesto malých kvapiek, sa objavia celé lepiace časti, znamená to, že patologický proces ochorenia začal. V tomto prípade sa na listoch a stonkách objavia hrdzavé, čierne alebo žlté škvrny. Aj v priebehu času môžu listové dosky úplne zmeniť svoju prirodzenú farbu. Stanú sa červeným alebo žltým odtieňom a sú úplne pokryté nájazdom a tekutinou.

Lepkavé kvapky na orchided listy: Čo robiť?

Lepkavé kvapky na orchided listy: Čo robiť?

Prevencia

  Aby sa zabránilo príchodu lepkavej tekutiny na orchidea, odporúča sa pravidelne viesť niekoľko preventívnych opatrení. Mali by sa teda použiť špeciálne granuly špeciálnych polymérov, ktoré možno nájsť takmer v každom kvetinárstve.

  Okrem toho, dnes existujú rôzne vitamínové koktaily pre poškodené farby. Môžu byť pripravení dokonca doma. Najčastejšie sú vyrobené s kyselinou jantári, zirkónové kvapky, glukóza.

  Je tiež potrebné monitorovať množstvo vody na orchidey. Koniec koncov, nadmerné zavlažovanie môže viesť k vzhľadu huby, baktérií. Nesmieme zabúdať, že takéto kvety vyžadujú dobré osvetlenie. Inak sa môže objaviť plesň.

  Je potrebné vykonávať pravidelné inšpekcie orchideí. Keď sa nájdu prvé kvapky kvapaliny, je potrebné okamžite začať liečbu. Ovplyvnený aj kvet, ktorý potrebujete izolovať z iných zdravých rastlín. Ako prevencia, môžete použiť prípravy „Aktellik“ a „Aktara“. V zodpovedajúcich dávkach prispievajú k zlepšeniu imunity takýchto vnútorných farieb.

  Lepkavé kvapky na orchided listy: Čo robiť?

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár