Žlté orchidey: Popis, Typy a starostlivosť

Milovníci vnútorných rastlín veľmi často získavajú a pestujú krásnu kvetinu doma, s množstvom odtieňov a až stoviek druhov. V tomto článku budeme hovoriť o orchidea.

Zvláštnosť

Ako Moth žltá orchidea nazývaná „Faleenopsis“ je prináša do Ruska z Ázie v XVII storočia. Hlavným rysom tejto rastliny je jeho nenársnosť v starostlivosti, ako aj dlhé obdobie kvitnutia – to môže byť pol roka. Kvety majú rôzne odtiene a sú v škvrne alebo sa pohybujú z jednej gama do druhého. Dospelý izbový orchide sa zvyšuje vysoko na 50 cm, a vôňa kvetu sa podobá vôňou medu. Tvar listov z nej je podobný valca – táto okolnosť charakterizuje Phalaenopsis ako rastlinu, ktorá v skutočnosti nepotrebuje jasné osvetlenie.

Odrody

Výberomia sa podarilo priniesť rôzne druhy a odrody kvetu, určené na rast a rozvoj v domácom prostredí. Farba je tak rôznorodý, že niekedy typ rastlín úžasné predstavivosť. Tam sú biele a smotanu, tam sú aj burgundsko a čierne orchidey. Najobľúbenejšie z nich sa považuje za želajnú farbu Phalaenopsis. Môže to byť jemný a bledý, rovnako ako svetlý a bohatý na kontrast.

Existuje veľký počet orchidných mien so žltými farbami. Medzi nimi, najznámejšími sú meraldy Breckenbridge, žlté motýle, pevné zlato a rad ďalších položiek. Tieto odrody majú dolnú lístku kvetu, ktorá sa stane v bielom tóne s fialovým odtieňom. Časť perianth má niekedy žlté pozadie s červenými škvrnami pozdĺž okrajov alebo označených.

Orchidy so žltými farbami sa medzi sebou líšia veľkosť trupu, rozmazania a púčiky sami. Rozsiahle vzorky a odrody malých rastlín. Faleenopsis žije a kvitne až 7 rokov. Existuje mnoho orchideí a ich hybridy pestované domácimi chovateľmi. Zvážte najviac farebné od odrôd tohto úžasného závodu.

 • Vedúce miesto pre predaj v kvetinárskych obchodoch je obsadené Orchidom „Žltá perla“. Jej kvety robia veľmi príjemnú vôňu a obdobie kvitnutia je dosť dlhé na termín. Toto je veľkoplošná rastlina, ktorej hárok môže dosiahnuť dĺžku 18-20 centimetrov. Orchid vydáva dlhú, až 60-70 cm šípku, na ktorej sú veľké kvety svetlo žltých farieb sústredené ružovým jadrom odtieňa.

 • Zástupca Phalaenopsis s žiarivými žltými kvetmi „Stewartine“. Vyznačuje sa zvláštnosťou a nezvyčajnou formou samotných farieb a Blubon vo všeobecnosti. Na jednom kmeni môže byť až 50 stredne veľké kvety. Všetky z nich majú bohatú odtieň žltej farby a sú doplnené Motley Core s červenými bodkami na ňom.

 • MIDI odrody, „Melodies“, „Mini Mark“ patria do skupiny jemne rastúcich rastlín. Takéto orchidey spolu s listami a kvetmi rastú nie viac ako 20-25 cm. Dlho kvitnú, vyžadujú najbežnejšiu starostlivosť.

 • Rôzne typy orchideí sa zvýšili v dôsledku hybridov. Jedným z nich je „multiflora“. Na rozdiel od štandardnej rastliny má na strane rastúcej farby kvetov, vo forme vetiev. Výsledkom je, že sa vytvára svieži uzáver vzduchu a jemných farieb. Dospelá orchidea ružová, biela, broskyňa a nasýtené žlté odtiene. Jej okvetné lístky sú husté na dotyk.

 • Thalenopsis mutanty zahŕňajú peloric. Táto krásna rastlina dostala svoje meno pre tvar kvetu, ktorý sa líši od štandardnej vzorky. Jeho horizontálne lístky sa zlúčia na koncoch a tvoria tvar trojuholníka. Výsledkom je, že kvety vyzerajú úplne asymetricky a nezvyčajné. Orchid „peloric“ nie je výnimočne žltá, je zriedená ružovými alebo červenými odtieňmi, prítomný na samotnom kvete vo forme zvláštnych rozvodov alebo bodov.

Žlté orchidey majú inú vôňu v saturácii. Tam sú pohľady na veľmi pekné zápachové farby pripomínajúce vôňu údolia. Patrí medzi ne napríklad SOGO DAVID. Jeho vôňa sa vyskytuje v dopoludňajších hodinách a večerných hodinách. O predaji to tak často.

Happy Kupujúci budú mať príležitosť na roky, aby si vychutnali pohľad a vôňu tejto krásnej rastliny, ak sa vám podarí kúpiť.

Prevod

Kvetina zakúpená v obchode potrebuje transplantáciu v hrnci. Existujú aj iné dôvody, podľa ktorého patrí: choroby rastliny, silne opustený systém koreňov alebo vyššej moci, keď váš kvet náhodou padol a vypadol z hrnca.

V každom prípade, s výnimkou týchto postupov, sleduje tento postup, keď je doba kvitnutia dokončená. Ak sa rozhodnete pre transplantáciu závodu v tomto čase, to znamená, že pravdepodobnosť, že to bude napučať, pretože pre kvitnúce phalaenopsis takýto proces bude skutočným stresom. Všeobecné pravidlo starostlivosti o orchidey musia byť transplantované raz za tri roky.

Rez Transplantácia kvetov je najlepšia v jarnom alebo jesennom období. Orchid po transplantácii by mal byť umiestnený v dobre osvetlenom mieste, aby ste zabezpečili prenikanie slnečného žiarenia na koreňovú leteckú časť.

Všetky práce na zmene orchidea sa skladajú z niekoľkých etáp.

 1. Rastlina si vyberie zo starého hrnca. Stráviť umývanie koreňov, uvoľnenie ich od starej pôdy.
 2. Čisté korene z suchých a zhnitých častí. Odstráňte všetky žlté listy.
 3. Kvetina sušená 1-2 hodiny.
 4. Vykonanie vyložené na nové miesto (v hrnci).

Od Ako správne si vyberiete čas na prácu, bude závisieť od rýchlosti adaptácie kvetu na novom mieste.

Jemnosti starostlivosti

Disembarking produkovaný v priehľadnom hrnci. Substrát je vybraný pre tento kvet, takže môže zostať vlhkosť na dlhú dobu – to umožní koreň kvetu dýchať. Môžete tiež pripraviť zloženie domu, pretože to bude potrebné:

 • Kôra borovica;
 • drevené drevené uhlie a rašelinové sphagnum.

Phalaenopsis prispôsobil na kvitnutie v mestských apartmánoch. Pokiaľ ide o osvetlenie, potom Kvetina môže byť pestovaná aj v umelom svetelnom prívode.

Najvýhodnejšie miesto pre rast a rozvoj orchidea bude systém Windowsill s prístupom na slnečnú stránku obydlia. V horúcom letnom období sú jasné slnečné svetlo schopné spôsobiť popáleniny do rastliny, čo má za následok hnedé škvrny na listoch. Pri starostlivosti Phalaenopsis sa má zohľadniť niekoľko pravidiel: \ t

 • správne zalievanie kvetu;
 • Sledujte vzhľad a včas odstrániť označené kvety a listy;
 • vykonávať kŕmenie v správnom období;
 • Odpojte rastlinu.

Potom, čo si orchidea prúdi, môžete prerezávanie, ale len vtedy, ak na farbe nie sú žiadne nové obličky. Ak sa objavia, potom sa rastlina nemusí dotýkať. V prípade „padajúceho spiaceho“ obličiek sa rozmazanie kvitnutia vykonáva na nich v nadmorskej výške 80 mm alebo 1 cm, okolo samotnej obličky sa obliekam s machom. Potom je kvet umiestnený na palete s pieskom.

Zalievanie

Tento postup sa vykonáva raz alebo dvakrát týždenne. Zalievanie rastliny sleduje vlhkosť na povrchu pôdy odparil. Pred kvitnutím sa v období rastu vykonáva zavlažovanie žltého phalanopsis. Takýto proces prispieva k aktívnemu rastu koreňového systému orchideí. Zdravé korene rastliny majú zelenú farbu a zmena ich strieborného odtieňa indikuje nedostatok vlhkosti. Situácia môže byť opravená umiestnením hrnca kvetu na dve hodiny.

Nadmerné spustenie vlhkosti, keď sa korene začínajú otáčať, vyjadrené v hnedej farbe koreňov. V tomto prípade, rastlina nie je užitočná nejakú dobu, mali by ste ho stráviť len na striekanie ho vo veľmi horúcom počasí.

Podkord

Hnojiť Phalaenopsis výhodne kôru stromov a machu. Takýto podávač je na predaj v kvetinárskych predajniach. Keď rastlina aktívne rastie a rozvíja, potom je potrebné, aby hnojivo s vodou na zavlažovanie. Často orchidey kŕmia slabé riešenie močoviny – stimuluje rast rastliny. Zloženie rozprašovaním.

Hnojivo s superfosfátmi alebo spolubývajúcimi sa vykonáva, aby sa vytvorili obličky kvetov. Existuje množstvo granulovaných kompozícií, ktoré majú potrebné prvky pre dodávku rastlín. Orchid môže byť filtrovaný a hnojivá určené pre citrusové druhy. Ak nemáte správne skúsenosti s používaním určitých hnojív, Najlepšie je kúpiť tekuté látky v kvetinárstve, ktoré sú určené výlučne pre orchidey.

Akýkoľvek podávač kvetu musí byť vykonávaný na jar a až do polovice leta. Po tomto období sa neodporúča Fealanopsis. Rast rastliny prestane na jesennú urážku.

Reprodukcia

Vykonajte proces reprodukcie orchidea doma môže byť použitý sterilnými nástrojmi. Existuje niekoľko spôsobov, ako zostať v čítaní viac.

 1. Keď vaša kvetinalala, potom celé kvitnúce je potrebné byť orezanie, čo sa nazýva root. Šípka (stonka) sa rozreže na rovnakú veľkosť odrezkov v rozsahu 4 cm. Zároveň by mali obsahovať obličky, ktorá spí. Potom starostlivé spracovanie plátok rezu s aktívnym uhlím a všetky odrezky sú umiestnené v miniatúrnom skleníku obsahujúcom mokré mach. Tam sú až do okamihu klíčenia. Vysoká vlhkosť a teplota až 28 stupňov Celzia sa udržiava v skleníku.
 2. Žltá phalaenopsis s veľkou ružicou a veľký počet listov rozprestierajú divíziu samotnej ruže na strane. Rezané vrcholu orchidey s niektorým počtom listov a prítomnosti vzduchových koreňov. Úseky sa ošetrujú s dreveným uhlím. Rezané kotlety transplantované v nádobe samostatne. Hlavná materská rastlina po rezaní z nej topy tiež spracovávajú uhlie. Po chvíli sa na bokoch objaví jeho základ, z ktorých sa následne vytvoria nové orchidey. Po vyrastaní „deti“ vyrábajú ich pristátie v samostatných hrnciách obsahujúcich borovicovú kôru a MOSS Sphagnum ako pôda.
 3. Po pluhe phalaenopsis, môžete urobiť rozdelenie Bloomon. Ďalej, vložil do slnka do vody s hnojivami. Teplota vzduchu by nemala byť nižšia ako 27-28 stupňov. Po určitom čase začína aktivácia všetkých spanie obličiek, z ktorých „deti“ orchideí klíčia. Rozvíjajú sa, kým sa objavia vzduchové korene a jeden alebo dva listy. Potom môže byť oddelený od nových formácií z hlavného kvetu a transplantácie do samostatných nádob.

Choroby a škodcov

Orchidea je dosť silná na rastlinnú chorobu a škodcov, ale na rozdiel od iných farieb má rad chorôb postihujúcich koreňový systém aj listy. Urob to fungálne a vírusové ochorenia. Ak rastlina podstúpila plesňové choroby, to znamená, že je to šanca vyliečiť úplne. Keď je ovplyvnené vírusovými infekciami, je lepšie zničiť takú orchideu, aby sa zabránilo infekcii iných vnútorných rastlín.

Najbežnejšie ochorenia zahŕňajú:

 • root a sivý hniloba;
 • Škvrnité listy, fusariózny hniloba;
 • Antraznóza a pleseň.

Sú liečení takýmito liekmi ako „fungicíd“, „fundazoll“, „topcin“.

Kvetina tiež ovplyvňuje škodcov: chyby, vlna, štít, výlety, web tick, tort cherver, nematodes. Prípravy sa s nimi aktívne bojujú: „PhyToverm“, „chlorofos“, „AKTARLIK“, „Decaris“, „Levrizals“.

Ak sa staráte o orchidea, poteší vás svojimi jedinečnými žltými kvetmi a príjemnou arómou.

O starostlivosti o žlté orchidey a vlastnosti jeho transplantácie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: