Mäkké a pomalé listy na fialovej: príčiny a eliminácia vädnu

Domáce fialky sú veľmi rozmarné a jemné kvety citlivé na všetky zmeny vo vonkajších faktoroch. Na akékoľvek porušenie biotopu okamžite reagujú s vyblednutím listov. Vo väčšine prípadov môže byť rastlina uložená – pre to musíte správne vytvoriť príčinu nepríjemného fenoménu a prijať včasné opatrenia na resuscitáciu vášho zeleného domáceho maznáčika.

Chyby starostlivosti

Ak sa listy fialkov stávajú mäkkými a pomalými a stonky sú skrútené, potom v 90% prípadov, prečo spočíva v chybách starostlivosti. Bohužiaľ, nikto nie je poistený proti takýmto problémom. S väčškými takými dôvodmi sa môžete ľahko vyrovnať, ak začnete bojovať proti kvetinovej spáse.

Včasná starostlivosť a starostlivá starostlivosť výrazne zvýši šance rastliny na prežitie.

Mäkké a pomalé listy na fialovej: príčiny a eliminácia vädnu

Nedostatočné osvetlenie

Fialky pre plný rast a vývoj si vyžaduje dobré osvetlenie, nemusia menej ako 12-14 hodín dňa. Letná rastlina je pomerne prirodzená izolácia, ale v zime kvet vyžaduje ďalšie podsvietenie. Zvyčajne pre toto použitie špeciálnu LED diódu alebo luminiscenčný phytolampa. Skúsené kvety sa odporúčajú, aby uprednostnili prvú možnosť, pretože v tomto prípade sa vzduch neprehrieva v blízkosti kvetu a elektrická energia sa spotrebuje oveľa menej.

Pri výbere vhodného modelu Uistite sa, že ste zvážili žlčové spektrum, malo by byť žlté, čo najbližšie k slnečnému. Avšak, ak nemáte špeciálnu fytolompu, potom sa použije najbežnejší luminiscenčný s bielym svetlom, pokúste sa byť len s nižšou žiarením.

Majte na pamäti Nadmerné osvetlenie tiež negatívne ovplyvňuje stav fialkov – spálenie rovných slnečných lúčov často vedú k horúčke a vyschnúť výstup. To je dôvod, prečo sa snažte vyhnúť umiestneniu kvetu na južných oknách, a ak nie sú žiadne iné možnosti, potom sa uistite, že ste zakryli okno Tyul alebo zakryte sklo reflexným filmom. Ak je dôvod na vyblednutie listov spojené s chybami osvetlenia, malo by to byť jednoducho úhľadne odrezať všetky poškodené listy a vytvoriť rastlinu Optimálne svetelné podmienky.

Mäkké a pomalé listy na fialovej: príčiny a eliminácia vädnu

Poruchy zavlažovania

Spravidla, fialky pri pristátí sú úplne zasunuté na povrchu, takže zavlažovanie by sa malo vykonávať extrémne starostlivo a jemne. So silným tlakom, vodné tryskové korene začínajú vzlietnuť a suché, v dôsledku toho, že rastlina nie je dovolené byť živiny a listy začínajú vyblednúť. Zavlažovanie by malo byť pravidelné, ale zároveň mierne. Akákoľvek pôdna horúčka je ovplyvnená podmienkam kvetov. V tomto prípade je potrebné odstrániť rastlinu z hrnca, odrezať všetky reverzné korene a dať do novej pôdy.

Zároveň, v zvýšenom substráte, fialky nerastú a nedávajú kvety, a listy vyschnú a kohútiku. V tomto prípade je veľmi ľahké odstrániť problém – stačí pridať vodu do hrnca s kvetinou. Zavlažovanie fialovej by mala byť 2-3 krát týždenne v lete a 1 krát v chladných mesiacoch.

Odporúča sa to urobiť cez paletu alebo úniku s dlhou naist tak, že striekajúce vody nespadajú na chlpaté listy.

Mäkké a pomalé listy na fialovej: príčiny a eliminácia vädnu

Nesprávne podávače

Každý vie, že nedostatok živín zhoršuje stav kvetu, ale treba mať na pamäti, že nadbytok minerálnych zložiek ich robí nič menej. Rastlina požaduje, aby hnojivá, najmä na jar, keď začína aktívne rozšírenie zelenej hmoty, a kvet je pripravený na bookonizáciu. Zvyčajne, po transplantácii, fialová neohrozuje asi mesiac a zvyšok času hnojivo robí dvakrát mesačne od marca do októbra a počas zvyšku zvyšku – 1 krát za 30 dní.

Pre kŕmenie pripravené komplexy, špeciálne zostavené pre fialky. Počas tvorby púčikov a kvitnutia by ste mali uprednostniť prípravky bez dusíka. V opačnom prípade sú listy neprirodzene zvyšujúce, ale zároveň sa uvoľnia. V takomto stave, akékoľvek porušenie podmienok obsahu kvetov spôsobuje kĺzanie plechov.

Ak kvet vie, že zmeškal zavedenie hnojív – stačí ho pridať. Ale keď sa rastlina stala obeťou nadmernej krajiny s minerálmi, môžete ho ušetriť len repinovaním v čerstvom substráte so slabo kyslou reakciou. Aby to urobilo, železná pôda sa zmieša s kompostom a rašelina sa pridá alebo získaný cheva, a malý vermikulit alebo perlit sa zavádza na stonanie.

Avšak, pripravená zmes môže byť vždy zakúpená v špecializovanom obchode.

Mäkké a pomalé listy na fialovej: príčiny a eliminácia vädnu

Vzduchové parametre

Požadované fialky Udržiavanie pravidelnej teploty miestnosti pri 18-23 stupňoch a optimálna úroveň vlhkosti je 60-70%. V rovnakej dobe, najjednoduchšia emulzia vzduchových fialkov sa môže preniesť, ale suchý vzduch je zničený pre listy, takže Neumiestňujte kvety v blízkosti batérie a iných zdrojov tepla. To bude stáť za to čas, kým sa zapnete zvlhčovača alebo izbovú fontánu.

Majte na pamäti, že striekanie listy z spreja nemôžu byť – zomierajú z vlhkosti. Korekcia podmienok biotopov rastliny môže v čo najkratšom čase na zlepšenie stavu listov a spôsobiť blow.

Ochorenia

Táto možnosť je oveľa nebezpečnejšie, pretože je dosť ťažké rozpoznať ochorenie. Avšak vo väčšine prípadov môže byť kvet stále zachránený, ale pre to musíte byť diagnostikovaný a, samozrejme, izolovať rastlinu z iných zelených domácich zvierat. Najčastejšie fialová choroba Fusarióza a fytoofluoróza, Ukazujú sa vo výskyte škvŕn na listoch, po ktorom nasledujú ich vyblednutie a vyhodenie.

V purpách sa listy stávajú pomalým, voľným a začnú strácať elasticitu, okrem toho, na doskách si môžete všimnúť škvrny hrdzavého. Treba poznamenať, že Táto choroba sa úspešne liečila, Ak chcete začať, je potrebné znížiť všetky poškodené listy a korene, transplantáciu rastliny do nového kontajnera s čerstvou pôdou a liečená s fungicídnymi prípravkami, napríklad zloženie „PHYTENERM“ má vysokú účinnosť.

Ak sa fialová ochorela s fusariázou, potom listy budú zdvihnuté a padajúce, a korene sú tmavé. Bohužiaľ, na kŕmenie špeciálnych nádejí na vymáhanie kvetu nie je hodnota – vo väčšine prípadov zomrie.

Mäkké a pomalé listy na fialovej: príčiny a eliminácia vädnu

Škodca

Parazity majú tendenciu žiť na zelenej časti závodu a v koreňovej zóne – na týchto miestach dostávajú dostatočné množstvo vlhkosti, takže sa môžu rozvíjať intenzívne a množiť sa. Prvým znakom lézie sa stáva vädnou listov, ale ak neberiete naliehavé opatrenia, potom v krátkom čase kvetina zomrie, takže je potrebná resuscitácia. Ak ste si všimli, že listy vašej fialovej LED, poklesli, stali sa drobivými a tmavými, potom je potrebné pozrieť sa na listové dosky. Typicky sú škodcovia jasne viditeľné aj s voľným okom, a to aj v prípade, že samotný hmyz je neviditeľný, potom škody spôsobili oči, ktoré spôsobili – takéto listy sú zvyčajne prehnané s vyčerpanými otvormi.

Najčastejšie, fialové útoky na vlnu, roztoče, štíty a root pracovníkov. Terle si všimnúť najjednoduchšiu vec – má celkom impozantné veľkosti a vizuálne pripomína malé poludy.Ale všimnite si, že kliešte nie sú tak jednoduché, sú zarážajúce a listy a korene, fialová sa zníži, a malé otvory sú vytvorené na listoch. Shield listy na plechovej lepivom svetle, navyše na opačnej strane, je možné poznamenať rôzne tmavé bodky. Na ošetrenie kvetu je potrebné umyť hmyz s koncentrovaným riešením ekonomického mydla, po ktorom kvet na novú pôdu av prípade potreby vykonáva spracovanie fungicídov povolených na použitie doma.

Mäkké a pomalé listy na fialovej: príčiny a eliminácia vädnu

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár