Mix mix: Charakteristiky, starostlivosť a reprodukcia

Huszyania je svetlý a neobvyklý kvet, ktorý je schopný rásť a rozvíjať doma. Táto rastlina má veľký počet špeciálnych vlastností, ktoré priťahujú mnoho kvetinárstva (profesionálov aj nováčikov).

Dnes v našom materiáli zvážime popis závodu, ako aj študovať pravidlá starostlivosti o Husznia a odporúčania pre jeho prevod.

Zvláštnosť

V prvom rade treba poznamenať, že zmes mixu je rastlina, ktorá bola priniesla do Ruska. Predpokladá sa, že kvet na narodeniny je Južná Amerika. Na tomto kontinente Huszyan môže rásť v prírodných podmienkach (najčastejšie sa kvetom nachádza v dažďových pralesoch).

Neobvyklá vlastnosť guzzénie je skutočnosť, že kvet sa správa nejednoznačne: Môže zobraziť známky ročných a mnohých rokov rastliny (t. E. Blossom len raz pre váš život buď každý rok). Mimochodom, kvitnúce procesy začínajú len na 4. ročníku života závodu na jar. Treba poznamenať, že kvitnúce je pomerne dlhé a môže trvať až do polovice jesene. Svojou štruktúrou sú kvety veľmi jednoduché, čo je kompenzované jasnou a nezvyčajnou farbou, ktorá produkuje nezmazateľný dojem aj na sofistikovaných kvetináčoch. Veľkosť 1 kvetina – asi 5 centimetrov.

V prípade, že rastlina sa prejavuje ako ročná, potom po jeho kvitnutí začne zomrieť, a na jeho miesto rastú nové mladé klíčky.

Podľa jeho veľkosti je rastlina dosť veľká: Takže listy kvetu v dĺžke môžu dosiahnuť 70 centimetrov a samotná rastlina zvyčajne nepresahuje 75 centimetrov (čo znamená dospelých). Priemer má približne podobné veľkosti. Takáto veľkosť Huszénie však dosahuje len v prírodných podmienkach. Pri pestovaní doma, kvet vo svojej veľkosti môže dosiahnuť viac ako 40 centimetrov.

Od seba sú listy dosť hladké a široké. Typ zásuviek Huszani Mix – Bromeliev, zásuvka končí s jasnými kvetmi.

Triediť

Všeobecne povedané, Husmania obsahuje obrovské množstvo odrôd (viac ako 100 kusov). Avšak, len niektoré z nich sú vhodné pre nezávislé chov domu.

Prečítajte si viac  Najobľúbenejšie vnútorné kvety

Mozaika

Veľkosť závodu – asi 50 centimetrov. Nasýtené zelené farebné listy s kolmou čiarou. Kvety v zime – veľké svetlé oranžové kvetenstvo sa objavujú v množstve až 25 kusov.

Jazykový pohľad

V pomere so zvyškom odrôd rastlinných odrôd sa tento druh považuje za veľmi malú veľkosť. V sezóne kvetov Huszania produkuje veľký počet malých kvetov bielej farby.

Krvavý typ

Na prvý pohľad na rastlinu, špeciálne prekvapenie spôsobuje, že listy, ktoré majú formulár skle. Ďalšou charakteristickou vlastnosťou je veľké červené krvavé kvety (od miesta, kde sa názov závodu idú).

Okrem popísaných druhov je Donnell-Smithový stupeň vhodný pre samočinné chovu s listami s šupinatým štruktúrou a jedným vesmírom Husgana s kvetmi vo forme pyramíd.

Starostlivosť

Ak chcete začať, stojí za zmienku, že medzi výrobkami kvetov je známe, že miešacia zmes je rastlina, po ktorej nasleduje, že je potrebné byť opatrní a starostlivo. Preto sa predpokladá, že kvet je dosť ťažko rásť. Na druhej strane, keď je v súlade so všetkými potrebnými pravidlami a odporúčaniami, zmes mixu sa pomerne aktívne rozvíja a poteší s atraktívnym výskytom domácností a hostí.

Prvé a najprísnejšie pravidlo je považované za špeciálny vodný režim závodu. Musia sa teda dodržiavať prísne zavlažovacie grafy, hydratačné pôdy by sa malo vykonávať veľmi pravidelne.

Ak chcete začať, je potrebné poznamenať, že Na zavlažovanie sa nechali používať len teplú vodu, ktorá musí najprv prejsť proces usadzovania. Samotný postup zavlažovania sa vykonáva liatím vody do výstupu. Po krátkom časovom období musí byť zaplavená voda zlúčená. Nechajte kvapalinu kategoricky zakázané – môže vyvolať procesy hniloby, a v dôsledku toho smrť rastliny. Kvetinové zvlhčovanie sa vyrába len v horúcich a suchých sezónach charakterizovaných nízkou vlhkosťou vzduchových a vysokoteplotných indikátorov. Požadovaná periodicita zavlažovania – 1 čas za 2 dni.

Prečítajte si viac  Aloe: Charakteristiky, typy, rastúce tipy

Okrem zalievania a hydratácie pôdy by sa mala venovať pozornosť iným podmienkam obsahu kvetov. Takže kvôli tomu, že zmes mixu je tropická rastlina, netoleruje chlad. Optimálny teplotný režim miestnosti obsahujúcej obec by nemala byť nižšia ako 25 stupňov Celzia.

Nie je to indikátor vlhkosti. Aby ste ho udržali, môžete použiť špeciálne zvlhčovače, sprej listy rastliny vodou alebo obsahujú vysokú vlhkosť vysokú vlhkosť (napríklad kúpeľňa, kuchyňa).

Pokiaľ ide o osvetlenie, v prvom rade stojí za to zvážiť, že kvet nie je tolerovať rovné lúče slnka, čím sa uprednostňuje polovica. To je dôvod, prečo je zakázané obsahovať závod na Windows – Priame slnečné svetlo môže spôsobiť popáleniny na listoch. Na druhej strane, v zime, rastlina potrebuje určité množstvo svetla, takže odporúčajú použitie rôznych možností umelého osvetlenia.

Potrebujete Guisy a hnojivá. Najmä kŕmenie sú potrebné v teplej sezóne (jar a leto). Taká sezónna potreba je vysvetlená tým, že počas tohto obdobia sa rastliny kvitne, resp. Trávi veľký počet sily a energie. Ako kŕmenie botanika radí používanie hotových zmesí, ktoré možno nájsť a kúpiť v každom kvetinárstve. Najmä dokonalá možnosť bude komplex hnojív určený pre rastliny typu Bromeliev. Plnený plán – 1 Čas za 2 týždne.

Reprodukcia

Typ reprodukcie kombinácie mixu reprodukcie podľa rozdelenia. Tento proces sa vykonáva na úkor procesov, ktoré tvoria zrelú rastlinu v sezóne kvitnutia. S opatrnou a pozornou starostlivosťou v budúcnosti sú tieto procesy schopné premeniť na nové rastliny schopné ďalšiemu rozvoju.

S cieľom pokračovať v oddelení procesu od materského kríka, je potrebné čakať na okamih, keď mladé výhonky dosiahnu minimálnu povolenú dĺžku – 15 centimetrov.

DÔLEŽITÉ: V tom momente, keď mladí výhonky môžu byť doplnené, hlavná dospelá závod začne proces smrti. Nebojte sa o to – nové výhonky sú stále dovolené používať.

Keď ste videli, že je plne vytvorený mladý únik, môžete implementovať postup separácie a transplantácie. Proces transplantácie obsahuje niekoľko jednoduchých stupňov.

 • Najprv musíte pripraviť kapacitu s pôdou. Predpokladá sa, že dokonalá pôdna zmes pre Husgas je kombináciou rašeliny, jemnej zeme, piesku veľkej frakcie a sphagnum.
 • Na spodnej strane kvetinového hrnca, v ktorom budete transplantáciu uniknúť, umiestnite drenážnu vrstvu a potom položte zmesi pôdy vyššie (asi polovica nádoby).
 • Zhora, miesto mladého úteku a nalejte v hrnci chýbajúcim počtom pôdy.
 • Na konci procesu, maľovať rastlinu, ako aj s vlhkou vložkou, odstráňte prach a nečistoty z povrchu kvetu.
Prečítajte si viac  Moderné sklenené krby v interiéri obydlia

  Starostlivosť o mladú rastlinu sa vykonáva podľa vyššie uvedených pravidiel.

  Tak sme sa uistili, Napriek spoločnému mýtu nemožnosti chovu zmesi kombinácie mixu domu, môže táto rastlina aktívne rásť a vyvinúť v podmienkach izby. S cieľom zachovať životne dôležitú aktivitu závodu na správnej úrovni je potrebné vykonať všetky odporúčania starostlivosti, ktoré dávajú skúseným kvetinovým kvetom, ako aj špecialistom botaniky. Pri použití požadovaného množstva úsilia, času a pozornosti, môžete diverzifikovať svoj domácky skleník s nezvyčajným a originálnym tropickým kvetom, ktorý spôsobí prekvapenie a obdiv pre vašu domácnosť a hostia.

  Na základe zvláštnosti vývoja, transplantácie, odrôd a chorôb mesta, pozri video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: