Moderné krby: druhy a nápady na dizajn

V súčasnosti sa krby stále viac populárne. A ak boli pôvodne inštalované hlavne v obývacích izbách, teraz sú umiestnené v časti domu alebo bytu, kde ľudia trávia veľa času, to je v kuchyni. Toto rozhodnutie môže byť považované za zaujímavé a pomerne odvážne.

Názory

Ale ako si vybrať pravý ohnisko zameranie, takže harmonicky zmestil do vnútra jedálenského priestoru? Po prvé, musíte navigovať s budúcou možnosťou akvizície.

Zároveň by sa mali zohľadniť tieto faktory: \ t

 • Rysy obytného priestoru;
 • jeho oblasti;
 • Technické bezpečnostné normy.

K dnešnému dňu je na trhu prezentovaných niekoľko typov krbov.

Klasický

Prvý pohľad na pevné (drevo) palivo – jeden z najbežnejších. Je to pochopiteľné, živý oheň nemôže chytiť názory. Byť vedľa interiérovej položky, cítite pohodlie, teplo a pokoj mysle. Zvuk praskanie z jazdného pruhu má tiež prospešný a relaxačný účinok na stav osoby.

Krb s povrchom varenia je veľmi rozšírený, ktorých funkčnosť nie je len pri ohrievaní obytného priestoru, môže sa použiť aj na varenie.

Ale bohužiaľ, majitelia bytov nemajú možnosť vytvoriť takýto ohnisko, pretože je potrebné nainštalovať samostatný fajčenie.

Tiež nevýhody takéhoto zdroja tepla zahŕňajú skutočnosť, že je dosť komplikovaná v starostlivosti, neustále si vyžaduje veľký počet palivových drevo, ktoré sa musia niekde udržiavať. Okrem toho je samotný proces inštalácie dosť pracný. Klasické možnosti sú preto umiestnené hlavne v krajinných chát ako predmet dekor, a nie na zahriatie domu.

Plyn

Alternatívne môžete použiť pec na zemný plyn, pretože nevyžaduje tuhé palivo pre jeho prevádzku a vďaka injekčnému horáku, útočníkom. K dnešnému dňu výrobcovia tiež produkujú mobilné verzie takýchto štruktúr, ktoré môžu byť v prípade potreby presunúť. Pred inštaláciou plynového zariadenia je však potrebné koordinovať túto otázku so správcovskou spoločnosťou, pretože s nesprávnou inštaláciou hrozí nebezpečenstvo spontánneho úniku plynu.

Elektrokamín

Toto je najprijateľnejšia variácia jedálenského priestoru. Je to ekologická, spoľahlivá, ľahko použiteľná a dobrá teplá izba. Prirodzene, takýto agregát je na rozdiel od autentického zamerania a predstavuje len jeho kópiu, ale napriek tomu je takýto dizajn veľmi organicky kombinovaný so zvyškom predmetov a je vhodný pre obe chaty a väčšinu apartmánov.

Falsymín

Predstavujú vynikajúcu alternatívu k domácemu krbu.

Imitácia súčasnej budovy je prospešná na zdôraznenie dôstojnosti bytu a skrýva svoje chyby.

Portálový krb

Vonkajší komponent alebo, inými slovami, portál je vyrobený zo všetkých druhov materiálov, ako sú plastové, keramické dlaždice, drevo, kameň a mramor. Návrhy umiestnené pred stenou, spravidla zdobené prírodným alebo umelým kameňom. Niekedy sú lemované prírodným drevom, čím sa vytvárajú imitáciu skutočných pecí. Produkty vyrobené z kompozitných materiálov, ako je tvarovaný mramor, ako aj rámy elektrokamínov, vyrobené zo skla keramiky a tónované sklo, vyzerajú veľmi pôsobivo.

Akýkoľvek portál musí spĺňať tieto požiadavky: \ t

 1. Vylúčenie akejkoľvek možnosti požiaru z parnej časti štruktúry v procese prevádzky ohniska.
 2. Zabezpečenie bezpečnosti vlastníkov kachlí počas jeho používania. To znamená, že pri inštalácii elektrického zdroja tepla by mal byť chránený pred úrazom elektrickým prúdom.

Ďalšie funkcie, ako sú rozmery, materiál, štýl, umiestnenie poskytujú dizajnérske riešenia, ktoré môžu byť vylepšená atmosféra.

Preto, ak ste si vybrali príslušný typ ohniska, je potrebné rozhodnúť, ako je lepšie nájsť v jedálni.

Umiestnenie kachlí

Pri umiestnení ohniska je potrebné zoznámiť sa s odporúčaniami inštalácie:

 • Drevo alebo, ako sa tiež nazýva, anglický krb musí byť inštalovaný takým spôsobom, že komín je priamy;
 • Pri určovaní priestoru na umiestnenie je potrebné vziať do úvahy smer prúdenia vzduchu, s výnimkou týchto miest, kde existujú návrhy;
 • Najúspešnejšia lokalita je stena, ktorá sa nachádza v pravom uhle vzhľadom na okná;
 • Rekreačný roh by mal byť umiestnený, aby bol pohodlný, aby bol pohodlný.

Takže je lepšie umiestniť krb pre harmonickú kombináciu s inými interiérovými položkami?

Tu sú niektoré metódy umiestnenia:

 1. Island, to znamená, že vo forme samostatného dizajnu. V tomto prípade je inštalácia vyrobená v strede miestnosti, ktorá vizuálne rozdeľuje kuchynskú oblasť a obývaciu izbu do dvoch komponentov. Táto variácia je veľmi praktická pri plánovacom priestore.
 2. Montáž na stenu. Táto metóda sa vykonáva inštalácia plynových aj elektrokamínmi v súlade s funkciami dizajnu.
 3. Vonkajšie umiestnenie. Najznámejšie umiestnenie, ktoré je charakteristické pre klasický aj plyn alebo elektrokamín.

Štýl

Potom, čo ste sa rozhodli pre vhodnú možnosť a umiestnenie budúcich zariadení, je potrebné analyzovať, ako harmonicky zmestia do okolitého prostredia. Je dôležité, aby dizajn organicky dopĺňa jedálenský kút. A len s týmto prístupom je rozhodnutie dizajnéra odôvodnené.

Tam je veľa všetkých druhov štýlov, ktoré môžu byť riadené pri výbere modelu pece.

Klasický

Spravidla, krby v klasickom štýle sú zapustené do steny, takže zdobia výlučne komoru pre spaľovanie a vstreku v tvare P. Dekorácia môže byť vyrobená z melanita, mramoru alebo onyx. Tvarovanie, fresky, ako aj stĺpce sa používajú ako dekorové prvky.

Anglický štýl

Pec musí byť umiestnená v centre miestnosti, organizuje sa rekreačný roh. Takéto konštrukcie sa pripomínajú klasiku. Sú tiež vyrobené vo forme písmena „P“, ale na rozdiel od klasiky tu dominujú pravouhlé formy. Žiadne zložité šperky. Výrazná funkcia – impozantný portál zdobený keramickými dlažbami, kovovými výrobkami alebo ušľachtilým stromom dreva. Fotoaparát pre spaľovanie malých veľkosti, ale pomerne priestranné.

Provence

Tento smer je charakterizovaný prirodzeným vzhľadom a neprítomnosťou prebytkov. V procese navrhovania takéhoto krbu sa zohľadňuje akúkoľvek maličkosť. Farba gama prevažne pokojné pastelové tóny. Niekedy aplikovaný účinok farby. Konečný povlak sa vykonáva kachľovým, prírodným kameňom alebo glazovaným dlaždicami.

Môžete len zriedka stretnúť štruktúry zdobené ušľachtilým drevom.

Krajina

Spomienky na dedinský dom, pohodlie a teplo rodinného zamerania – charakteristické vlastnosti štýlu „Country“. Takéto pece sa vyznačujú masívnosťou a pôsobivými rozmermi. Predná časť sa podobá písmenom „D“, úložisko palivového dreva je nižšie a vyššie – pec. Podobné krby sú inštalované v prítomnosti veľkého voľného miesta. Palivo alebo plyn sa používa v kvalite paliva, takže komín je potrebný. Tieto pece sú zdobené prírodným kremeňom, tehlou alebo drevom.

Moderný, minimalizmus a high-tech

Pre tých, ktorí majú radi kombinovať obchodný štýl s romantickým vididlom, existuje niekoľko smerov:

V srdci ohniska ohniska v štýle modernej – klasickej pece s hlavnými komponentmi, ale modifikovanou formou. Ako materiály na zdobenie krbového zamerania, mramoru, žuly, prírodného kameňa alebo kovu.

Viac populárne dnes má minimalistický smer. Charakteristický prvok – Chýbajúca dekorácia. Po prvé, robia základ: spaľovacej komory a komína, potom sa skrývajú za dekoratívnym panelom, ktorý sa zmení na stenu zložky.

V dôsledku toho sa vytvorí pocit otvoreného priestoru plameňa.

Takéto ohniská môžu byť umiestnené v akejkoľvek vzdialenosti od podlahy v súlade s projektom dizajnéra.

Na základe neustále sa vyvíjajúcich technológií z ultra-moderných materiálov vyrobili krby v štýle hi-tech. Pre tento smer je charakterizovaný priamkami, výraznými hranami, schopnosť nastaviť intenzitu plameňa, prítomnosť sťahovacích systémov, jasnú farebnú tabuľku.

Takéto pece môžu byť vyrobené vo forme konferenčného stolíka alebo rozšírenej police, v ktorej sa nachádza spaľovacia komora. Existuje obrovská škála foriem ohniska ohniska: Rhombus, hranol, guľa, pyramídy alebo skrátený kužeľ, ktorý je pripevnený na stene alebo na strop.

Existujú neobvyklé rotujúce krby, s vodopádom a inými. Pre tento štýl používajte temperované sklo a kov. Pre krbové kapucne používajú tieto rovnaké stavebné materiály.

Vo všeobecnosti sme definovali kľúčové body, na ktoré stojí za to navigácia pri prijímaní rozhodnutia o nadobudnutí krbu pre kuchynský priestor a jeho riadne plánovanie. Môžete si vybrať ľubovoľnú možnosť, ak máte kombináciu s obývacou izbou alebo štúdiovým apartmánom.

Pre ulicu kuchyne súkromného domu si môžete vybrať jednu z verzií. Letná veranda má vo veľkej miere dostatočné rozmery pre takéto vykurovacie zariadenie. Aj napriek existujúcim obmedzeniam môže ktokoľvek nájsť vhodný krb.

V opačnom prípade nasledujte svoje chute, preferencie a fantázie.

Ako vybudovať tehlový krb s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár