Moderné krby v interiéri apartmánov a súkromného domu

Moderné krby s ich prítomnosťou vytvárajú jedinečnú atmosféru v dome, prinášajú romantické nápady. Dizajn z tradičného klasického krbu až po elektrokamín v štýle „HIGH TECH“ – je to vždy riešenie kreatívnej úlohy pre dizajnérov podľa interiéru.

Krb je klasický, ktorý naďalej zostáva v trende, Opisujú súkromné ​​domáce vlastníctvo z najlepšej strany, spojené s komfortom a luxusom.

Nielenže prináša svoj vzhľad určitý stav, ale môže to byť aj účinné vykurovacie činidlo. Klasický krb je pomerne objemný jednotka, ktorá zaberá veľkú oblasť v interiéri. Ozdobiť správne, je potrebné dodržiavať určité pravidlá.

Všeobecné trendy

Ak je nápad na kúpu pece eura eura, mali by ste si uvedomiť, že bude potrebné vybaviť celú izbu alebo kuchyňu v rovnakom štýle. V tomto prípade je krb „referenčný bod“ pre koncepciu dizajnéra. V prípade, že štýl vykurovacej jednotky je „moderná“, resp. Dizajn miestnosti bude musieť urobiť v takom duchu.

Tam je celá trieda vykurovacích zariadení – elektrogram, ktoré sa väčšinou napodobňujú konvenčné agregáty. Ak dávajú teplo, potom len tak, že vám umožní zahriať malú miestnosť; Takéto zariadenia sú bližšie k kategórii katalria.

Dizajn

Krb v klasickom štýle je stabilný dopyt. Takéto agregáty sú obvyklé, že sú oddelené bohatými rezbami, drahý obklad. Celkové vykurovacie zariadenia sú zvyčajne určené do steny.

Dizajn môže byť najrôznejší. Výrobcovia s Apnepsian Peninsula krby sú najčastejšie zdobené mramorom, francúzsky aplikuje slinkové dlaždice a iné materiály. Celkové vykurovacie systémy z Anglicka sú najčastejšie čelia dreveným panelom, v niektorých prípadoch môžete spĺňať odliatky liatiny.

Portál lemovaný v konzervatívnom duchu možno nájsť nielen medzi krbmi vyrobenými v klasickom štýle; Elektromogramy môžu byť tiež zariadené vyššie uvedenými materiálmi.

V klasických vykurovacích systémoch je komín utiahnutý puzdrom, ktorý je tiež zdobený.

Tiež veľmi populárny štýl „krajina“. Charakterizuje jednoduchosť a stručný. Dekor, vyrobený v duchu krajiny, zdôrazňujú bezprostrednosť rustikálneho života.

To je zrozumiteľné: Krb mnohým stáročiam bolo „centrum vesmíru“ v dome, zbieranie všetkých členov rodiny okolo neho v chladnom období.

Dizajn a štýl

Tieto nádherné agregáty vždy odlišovali nejakú masovú a dokonca ťažkosť. Portály, ktoré boli vyrobené vo forme písmena „D“, boli považované za klasické. V spodnej časti bola vetva pre pruh, ohnisko sa nachádzalo na ňom, dokonca vyššie – objemné drevené drevo. Na samom vrchole bol puzdro vyrobené vo forme lichobežníka. Zavrie dym priamo.

Veľké krby sú vhodné v kuchyni, ktorej oblasť presahuje 25 metrov štvorcových.

Ako palivo sa zvyčajne používa náš čas:

 • palivové drevo;
 • uhlie;
 • plyn.

Vykurovacie zariadenia často čelia prírodným surovým kameňom, najmä štýlom „krajiny“. Takéto návrhy vyzerajú veľmi atraktívne.

Dizajn je vždy experiment so štýlmi, Tu, ako kdekoľvek, sa prejavuje sloboda tvorivosti: neexistuje žiadny tuhý rámec, ktorý diktuje pravidlá zdobenia tejto nádhernej agregáty. Často sa môžete stretnúť s vykurovacími systémami, zdobené dlaždice, ktoré v posledných stáročiach sporák v Rusku. Často sa môžete stretnúť aj s masívnym dekorom, ktorý je spojený s drsnou Škandinávou.

Dokonca optimistické indické motívy v dizajne krb vyzerajú dosť organicky v určitom interiéri.

Ultramoderné trendy

Ako vidíte, nie je tu žiadna ťažká dogma v dekorácii, je to o kreatívne prepracovaných eklektických štýlov. Tento faktor môže tiež vysvetliť vzhľad v posledných rokoch eklektického štýlu „etno“, ktorý úspešne syntetizuje sám o sebe rôzne interiéry. Napríklad stena so zrkadlom je klasika, ktorá nikdy nevychádza z módy – v „etno“ výkon vyzerá veľmi čerstvé a originálne.

Tento štýl je organicky absorbovať mestské motívy modernej megalpolis a prvkov „staroveku hlbokého“.

Tiež veľká distribúcia dostal štýl „Hai-Tech“. Krédo tejto oblasti – používanie najmodernejšieho technologického vývoja.

Často nájdete zaujímavé konfigurácie, ktoré sú na prvom pohľade ďaleko od konzervatívneho „krbu“ žánru:

 • hranol;
 • rhombus;
 • sféry.

Na výrobu krbov, najčastejšie používané:

 • sklo;
 • zliatinová oceľ;
 • Tepelné odolné sklo.

Moderné vykurovacie zariadenia rozlišujú vysokú účinnosť a funkčnosť. Zásada prevádzky, v skutočnosti, sa nezmenil: teplý vzduch vychádzajúci z vykurovacieho zariadenia je distribuovaný cez všetky miestnosti cez ventilačný systém.

Vynálezca ohniska zostal neznámy, ale skutočnosť, že bol brilantný človek, nespôsobuje žiadne pochybnosti.

Dizajn vymyslel tisíce pred rokmi, pracuje úspešne v 21. storočí. Jedinou nevýhodou veľkých vykurovacích systémov je nadmerná spotreba paliva. Existujú moderné technológie, ktoré tento problém efektívne riešia.

Alternatívne možnosti

Biokamín je moderné vykurovacie zariadenie z 21. storočia, môže ho používať v každej miestnosti. Montážne práce nepredstavujú žiadne ťažkosti.

Táto jednotka dostala svoje meno kvôli tomu, že nepridelí:

 • Scoot;
 • sadze;
 • popol;
 • popol.

Taktiež takéto zariadenie nevyžaduje kapucňu – masívny portál: horenie dochádza v dôsledku biopalív.

Pre krb vyžaduje malá oblasť vnútorná; Môže byť namontovaný na stenu, pozíciu v rohu a dokonca aj na stôl.

Vynález sa objavil na konci sedemdesiatych rokov minulého storočia v Taliansku. Postupne sa začali zvyšovať záujem o takéhé vykurovacie zariadenia. Po krátkom čase sa biocamíny ocenili dizajnérov apartmánov.

Príčiny sú jednoduché:

 • kompaktnosť;
 • šetrnosť životného prostredia;
 • nízka cena;
 • Nezávislosť od elektriny, plynu.

V Rusku, takéto zariadenia prišli s potvrdením, len v posledných rokoch sa dopyt po nich stal pomalým, ale neustále rástol.

Teraz náklady na takéto agregáty kolíše okolo 30 tisíc rubľov. Týka sa to na vonkajšie aj nástenné systémy.

Hlavný uzol je ohnisko, ako aj kontajner obsiahnutý v ňom s horákmi. V samostatnej nádrži vylial biopalivá. Regulovaný plameňom pomocou špeciálneho otvoru – posuvníka.

Biokamín sa vypúšťa vonku s krásnymi materiálmi, medzi ktorými je najčastejšie:

 • Odolné špeciálne sklo;
 • oceľ;
 • mramor;
 • žula.

Často sa krb predáva s keramickým „drevom“, ktoré sú vyrobené z prírodných drevených pruhov. Počas horiaceho vzniká úplná ilúzia, že je to horiace.

Blok, v ktorom sa vyskytne proces spaľovania, je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele odolného tepelne, deformácia ho neohrozuje.

Dizajn

Biokamín SENTAKIA GBF-1007 môže byť inštalovaný na tabuľkách alebo policiach. Môže byť dobrý doplnok do interiéru. Môžete sa pozrieť na plameň na oboch stranách; Spaľovanie fotoaparátu ZATVORENÉ S ROZŠÍRENÍM OCHRANNÝMI STRÁNKU.

Toto zariadenie je efektívne nastaviteľné. Krb je vyrobený z matnej nehrdzavejúcej ocele a vyzerá zadržiavané a stručné.

Biokamín SENTAKIA ART-01 môže byť pripojený k stene alebo namontovaný v výklenku. Za, že sa nachádza dvojitá tepelne odolná stena, ktorá spoľahlivo chráni nábytok z úzkej prítomnosti vysokých teplôt.

Hull je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele odolnej voči tepelne odolnú, vnútri je natretá v čiernej Kel. Predné sklo je prítomné na spaľovacej komore.

Rozmery:

 • Šírka: 790 mm;
 • Výška: 590 mm;
 • Hĺbka: 190 mm;
 • Celková hmotnosť: 15,6 kg;
 • Spaľovacia komora len 1 litra.

Biokamín SENTAKIA GBF-2005 Takým spôsobom, že dizajn môže byť považovaný za nezávisle. Takýto faktor stimuluje kreatívny potenciál a umožňuje vám implementovať svoje vlastné nápady.

Desktop SENTAKIA TF-01 Vyrobené z dvojvrstvovej nehrdzavejúcej ocele, vnútri puzdra je oddelená keramikou.

SENTAKIA M1 môže byť umiestnený na stole. Jeho rozmery: 27 x 20 cm. Kolo-tvarované puzdro je v čiernom a striebornom kalibe. Váži len 4,5 kg a môže byť slušným interiérovým dekoráciou.

Prečítajte si viac o biokamíniach pre váš byt alebo doma, pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: