Moderné sklenené krby v interiéri obydlia

Prítomnosť ohňa v obydlí v dejinách ľudstva je neoddeliteľne spojená s blahobytom. Existujú storočia a jeden z nezmenených a pevných príznakov pohodlia je špeciálny druh domáceho ohňa – krb. Bohužiaľ, v moderných domoch, krby v ich klasickom výkone nie sú vždy prijateľné – zložitosť dizajnu, vetracie zariadenia, požiadavky na požiarnu bezpečnosť a oveľa viac.

V takýchto prípadoch sú alternatívne riešenia nevyhnutné, z ktorých jeden je použitie moderných sklenených krbov. Taký krb bude plne umožniť jeden z najviac upokojujúcich obrazov, preslávený ľudskosťou – hladko a pokojne bezperné jazyky živých plameňov.

Základné dizajnové funkcie

Okrem všetkých duchovných a estetických výhod sú sklenené krby charakterizované aj svojou bezpečnosťou, jednoduchou používaním a možnosťou inštalácie v takmer každej miestnosti. Rozmanitosť veľkostí, možnosti inštalácie a dizajnu odhaľuje široké možnosti ich využitia doma aj v dizajne zábavy a obchodných interiérov.

Sklenené krby môžu byť rozdelené do niekoľkých typov, ktoré sa líšia v type inštalácie a inštalácie, ako aj typ použitého paliva.

Bežným rysom všetkých sklenených krbov je prítomnosť ochrannej obrazovky zo špeciálneho žiaruvzdorného skla. Taká obrazovka vám umožní chrániť miestnosť, steny, podlahy, susedné interiéru a všetkých položiek všetkých ľudí a všetkých blízkych ľudí a zvierat z expozície na priame oheň, iskry, sadze a sadze.

Technológia výroby krbového skla je odolná voči vysokým teplotám, Nízky rozširujúci koeficient a špeciálne depozície poskytujú dostatočnú pevnosť a zabraňujú trhlín a škrabancom. Okrem toho ochranný film na báze oxidu železa poskytuje jednoduchosť a ľahkosť čistenia skla od sadzí a sadzí, ktorého vzhľad závisí od rôznych faktorov. Takéto faktory zahŕňajú typ použitého paliva, kvalita dizajnu, opotrebované komponenty.

Typy paliva

Tradičné palivové drevo pre sklenený krb je celkom prijateľný, ale ich použitie zahŕňa niektoré požiadavky a obmedzenia. Vezmite si napríklad potrebu komína – v byte viacpodlažného domu je takmer nemožné vybaviť ju – je to veľmi ťažké konštruktívne, ale hlavný problém nebude ani štruktúra, ale získať všetky potrebné povolenia a koordináciu.

Palivové drevo dávajú najväčšie množstvo odpadu počas spaľovania – To je popol, sadzí, sadzí nasýtené drevoovými živicami. A čo je najdôležitejšie, palivové drevo si vyžaduje najväčšie objemy pre skladovanie, čo z nich robí najpraktickejší a pohodlný typ paliva.

Podľa uvedených dôvodov sklenených krbov sa uprednostňuje dve hlavné alternatívy: \ t

  • Plyn. Ako palivo sa môže použiť ako zmes zemného plynu a propán-butánu. V závislosti od kvality plynu a použitého zariadenia sa môže zmeniť počet zvýraznených popolov a iných vedľajších produktov spaľovania. Plynový horák, ktorý sa používa ako zdroj plameňa, môže byť zdobený najväčším spôsobom. Často sa používa na napodobňovanie palivového dreva, ktorý môže vyzerať mimoriadne realistické.
  • Biopalivá. Vyrobené na báze biopalív vo forme kvapaliny alebo gélu je netoxický, vedie k životnému prostrediu v životnom prostredí medzi všetkými uvedenými typmi paliva. S kombináciou, vodou a oxidom uhličitým sú zvýraznené, prítomnosť iných látok je veľmi mierne rozlíšená. Tento typ paliva je nenápadný v skladovaní a je veľmi ľahko použiteľný.

Typy sklenených krbov

High-tech prístup k vytvoreniu sklenených krbov poskytol rozsiahly rozruch pri výbere externého dizajnu aj vnútornej štruktúry. Existujú modely, ktoré ponúkajú čiastočne otvorené plamene, ale sú tu aj tie, kde je oheň úplne izolovaný v kryte zariadenia. Vo všeobecnosti existujú tri hlavné spôsoby, ako integrovať krb v interiéri.

Vstavané krby

Takéto krby môžu mať veľmi pôsobivé veľkosti, vrátane – úplne opakujú elegantné vzorky, známe interiérom stredoveku. Existuje obrovské množstvo externých dokončovacích a dizajnových možností, používajú sa rôzne materiály – kov, kameň, keramika. Voľba závisí od túžby a fantázie.

Pre vstavané roztoky sa často používa plynové palivo. Oblasť vloženia je pomerne rozsiahla – môže to byť obaja steny a vnútorné oddiely. Stojí za zmienku, že použitie špeciálnych tepelne odolných a tepelne izolačných materiálov umožňuje inštaláciu aj pri použití sadrokartónu na základni.

Pripojenie

Názov tu hovorí za seba. Takéto modely sa vyznačujú nižšou hmotnosťou, ale napriek tomu pri výbere miesta inštalácie stojí za to navigácia pevnosti nosnej konštrukcie – steny alebo strop.

Ako palivo sú vhodné ako plyn aj biopalivá, voľba závisí od veľkosti modelu a túžby majiteľa. Rôzne tvary, veľkosti a farby vám umožňujú organicky pridať interiér akéhokoľvek štýlu a pokynov a nechá nechať ľahostajnejšie aj tie najsofistikovanejších kupujúcich.

Prenosné sklenené krby

Existujú rôzne veľkosti a objemy prenosných krbov – z niekoľkých kubických centimetrov, veľkosti s tabuľkovou lampou, až po veľké štruktúry. Ich hlavnou výhodou je, že nie sú viazané na konkrétny bod inštalácie a môžu byť umiestnené v interiéri.

Mnoho typov dizajnu, z klasických štýlov do high-tek, vám umožní vychutnať si pohľad na oheň v akomkoľvek prostredí. Napríklad, málo ľudí opustí ľahostajný konferenčný stôl, v strede, ktorý žije živé plamene.

Podmienky používania

Napriek všetkému, čo sa hovorí o vysokej bezpečnosti sklenených krbov, nemali by ste zanedbávať pravidlá ich prevádzkovej a základnej preventívne opatrenia, ako sa však s inými zariadeniami a zariadeniami. Treba si pripomenúť, že sa neodporúča opustiť pracovný krb bez dozoru na dlhú dobu.

Nesmieme zabudnúť na pravidelné vetranie miestnosti, pretože akýkoľvek proces spaľovania používa kyslík z prostredia.

Údržba stojí za to ponechať odborníci, Ale v domácich službách sú sklenené krby dosť jednoduché. Spravidla sa všetko dostáva k čisteniu povrchu pred prachom a možným sadzom. Materiály používané pri výrobe, odolné voči chemikáliám pre domácnosť a nebudú potrebovať špecializovanú dennú údržbu.

Takže, ak štandardný krb nie je k dispozícii pre svoje vlastnosti, a elektrické neposkytuje tieto pocity, ktoré som chcel, najlepšia voľba bude pravdepodobne sklokovaný trojstranný krb na plyn alebo biopalivo. Napríklad, okrúhla úzka mini verzia, ktorá má oplotenie, vyzerá veľmi štýlovo.

Aké sklo pre krb na výber, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: