Možnosti dizajnu izby s oknom

Dizajn úzkej miestnosti je náročná úloha, pretože je nevyhnutné nielen vybrať si správnu farbu a podrobnosti interiéru, ale aj zonate priestor tak, aby bolo vhodné byť. Na dizajnových prvkoch takejto miestnosti a trikov, ktoré sa používajú na rozšírenie priestoru, sa dozviete z tohto článku.

Zvláštnosť

Spravidla, v takmer všetkých apartmánoch a domoch, sú aspoň jedna úzka a dlhá izba. Takáto obývacia izba, ktorá je spravidla medzi niekoľkými spálňami. Existujú však aj také typy kuchyne a spální. Môžete riadne vybaviť niektorý z priestorov. A budete mať funkčné miesto, kde budete pekné a pohodlné.

Ak chcete vizuálne rozšíriť priestor a mierne zatlačte steny, môžete použiť niekoľko recepcií naraz. Jedna z najjednoduchších – používajte správne farby a ich kombinácie. Ďalší zaujímavý pohyb – zameranie na skrátené steny. Ak ich zdôrazňujete s jasnými farbami a v iných prípadoch používajte pokojné neutrálne tóny, potom sa miestnosť nezdá nie je tak dlho.

Môžete tiež použiť správne zvolené svetelné zdroje.

Divízia do zón

Úzke a dlhé miestnosti je územie, ktoré je dosť ťažké rozdeliť do samostatných zón. Ale stále to môže byť vykonané s farebnými krytmi, oddiely a police.

Ak zdieľate detskú spálňu na zónach, môžete oddeliť miesto na spanie z územia, kde bude hrať dieťa. A v spálni pre teenagerskej alebo dospelej osoby, namiesto prehrávania zóny, môžete vybaviť miesto na prácu, štúdium alebo iné triedy vyžadujúce koncentráciu. V tomto prípade najjednoduchší spôsob, ako zvoliť vhodnú farebnú tapetu. Pre spálnu zónu – jasnejšie, a na hranie hier alebo práce – jasné alebo zdobené akýmikoľvek vzormi.

Nepočujúce sa oddiely v úzkej miestnosti nie sú celkom vhodné. Ak si vyberiete presne septum z stropu na podlahu, obe zóny sa ukážu, aby boli nekomplikované a ponuré. Najmä v prípade, že v miestnosti a tak malé svetlo. Z toho istého dôvodu sa neodporúča používať a vysoký hluchý skrine.

Namiesto takého vysokého a tmavého oddielu môžete použiť buď tenkú oponu, alebo priesvitnú pohodlnú obrazovku. Môžete tiež rozdeliť priestor s nízkou a pohodlnou pohovkou svetlých farieb. Takže nie je len oddeliť jednu zónu z druhej, ale tiež usporiadať pohodlné miesto na pobyt.

Interiér

Okrem všetkých druhov oddielov, urobte takúto izbu pohodlnejšie a krásne, budete pomáhať správne štýlové riešenia. Poďme zvážiť niekoľko možností interiéru, ktoré sú ideálne pre návrh takýchto neštandardných priestorov.

Farebná schéma

Prvou možnosťou je kombinácia monotónnych a vzorovaných tapiet. Takýto ťah vám umožňuje zvýrazniť krátke steny a urobiť izbu v blízkosti štandardných veľkostí. Nátery steny s výraznou tlačou na použitie na krátkych stenách.

Tiež môžu byť zdobené tapisérie, drapering alebo záclony, ak sú okná.

Foto tapety

Ďalším známym trikom – používanie fotografických tapety s tradičnými krytinami steny. Môžu byť umiestnené na krátke steny a dlhé. Všetko závisí od toho, aký obrázok ste si vybrali. Pre dlhú stenu je nejaký obraz vhodný s perspektívou. Môže to byť pohľad na tajomný les alebo odchod. Takýto obraz umožní vizuálne posunúť hranice.

Jednoduchá geometria

Nemôžete sa dostať okolo pozornosti a taký praktický pohyb ako použitie náterových náterov s geometrickou potlačou. Kúpiť niekoľko tapety Rolls s horizontálnymi a vertikálnymi pruhmi. Horizontálny vzor je vhodný pre krátku stenu a vertikálne. Takýto krok vám umožní vyrovnať dĺžku všetkých stien.

Okná a zrkadlá

Dizajnéri tiež tvrdia, že dlhá izba sa bude zdať trochu kratšia, ak na konci dajte prekážku alebo časť, ktorá priťahuje. Často na konci úzkej miestnosti je okno. Ak je vo vašej izbe, odvážne sme zdôraznili pozornosť na to. Vyzdvihnúť záclony so zaujímavým závesom alebo dať niekoľko hrncov na to s krásnymi farbami.

Ďalšia rada – použitie zrkadiel. Mali by byť inštalované na dlhých stenách. Čím vyššie je širšie zrkadlo, tým lepšie. Namiesto jednoduchého zrkadla si môžete vybrať zrkadlový skrinku alebo dokonca vyzdvihnúť moderné zrkadlové tapety. To by sa zdalo, že jednoduchý trik skutočne funguje, a budete príjemne prekvapení, koľko bude vaša izba transformovaná, ak pridáte zrkadlá.

Farby

Teraz je čas hovoriť o farbách. Je tiež známe, že sú schopní rozšíriť priestor a vytvoriť účinok ľahkosti a otvorenosti v ňom. Dizajnéri vám neodporúčajú hromadiť celú miestnosť s jednou tapetou, najmä ak sú monofónne.

Lepšie, naopak, kombinovať kontrastné tóny. Mali by sa urobiť dlhé steny vašej úzkej miestnosti. Tu sú pastelové tóny – kávu, béžové alebo piesčité odtiene. Ale krátke steny, naopak, je lepšie zdôrazniť farbu na tón tmavšie alebo pridať farby.

Tipy pre dizajn

Okrem tapety a oddielov, iné veci ovplyvňujú vzhľad miestnosti – napríklad, kde sa nachádza presne vchod, alebo aký nábytok, ktorý ste zdvihli.

Ak postavíte dom od nuly alebo sa zapojte do svojej prestavby, potom stojí za to umiestniť okná a dvere na horizontálnej stene. Môžete si bezpečne vybrať široké dvere alebo zdobiť oblúk so štukovým alebo dekoratívnym tehlom. Bude to len prínosom, pretože taký výzdoba odstráni nadbytok voľného miesta.

Dokonca aj podlaha v úzkej miestnosti zohráva dôležitú úlohu. Špecialisti odporúčajú výber parkiet alebo dlaždice s elegantným obdĺžnikovým vzorom. Ak urobíte kozmetické opravy a neplánujte demontovať staré podlahy, môžete jednoducho vybrať obdĺžnikový koberec. On vám tiež umožní vyrovnať sa so všetkými nedostatkami dlhej a úzkej miestnosti. Na zníženie takéhoto koberca je tak, že jeho krátka strana je zameraná na dlhú stenu miestnosti.

Potom, čo ste prišli na podlahovú krytinu a dvere, je čas vybrať si nábytok. Bez ohľadu na to, akú oblasť máte izbu – 12 kV. M alebo 20 metrov, správne vyberajúci nábytok, môžete vytvoriť útulnú atmosféru aj v nepohodlnej Khrushchev.

Odborníci radia, aby si vybrali nábytok na nízko otvorených nohách, takže nie sú nábytok v miestnosti, ktorý berie všetko zadarmo z podlahy a na strop. Nemajú tiež všetok nábytok v kruhu, naplňte územie po všetkých stenách.

Bude to stačiť na výber najviac potrebných a vhodných vecí pre miestnosť. Takže napríklad pre obývaciu izbu bude niekoľko mäkkých pohoviek a pohodlný konferenčný stolík v strede miestnosti. V blízkosti dlhej steny, môžete usporiadať skrine alebo stonky, ktoré nebudú zasahovať do voľného pohybu a urobiť izbu príliš ponuré.

Pre kuchyne, existujú aj zaujímavé moderné nápady, ktoré umožnia robiť aj taký nepohodlný priestor funkčný a praktický pre akúkoľvek pani. V úzkej a dlhej kuchyni nelogicky nainštalujte široký ostrov alebo pult. Dosť na umiestnenie kuchyne nastavenej na jednom z dlhých stien a nájsť miesto pre jedálenský kút. Ak máte kuchyňu v kombinácii s balkónom, môžete ho použiť na tento účel.

Priestory nestačia na správne vybavenie. Musíte si vybrať správne svetlo. Dizajnéri neodporúčajú používať v takej miestnosti známy centrálny luster. Je lepšie si vybrať niekoľko alternatívnych svietidiel. Môžu to byť podlahové svietidlá, špinavé alebo stolové lampy. Ak ich nainštalujete pozdĺž horizontálnych stien, potom bude účinok zvýrazneného tunela, ktorý vyzerá zaujímavé a je dobré pre takúto neštandardnú izbu.

Nakoniec stojí za to povedať niekoľko slov o dekoratívnych droboch. Alebo skôr, ich neprítomnosť. V dlhej a úzkej miestnosti je potrebné vyhnúť sa prebytok dekor, pretože to všetko výrazne preťaží miestnosť, ktorá sa zdala tak cool. Obmedzte len najviac milovaných a potrebných vecí, a samozrejme nezabudnite na zrkadlá a všetky druhy zrkadiel.

O tom, ako kompetentne naplánovať úzku kuchyňu, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: