Nástenné Fotografie

V poslednej dobe, stenové dekorácie boli koberce a fotografie tapety. Dnes nahradili dizajn stien podľa fotografií v krásnom rámci. Z materiálu tohto článku sa dozviete, ako krásne zavesiť fotky výberom optimálnej kombinácie rámov a najlepším typom zloženia.

Základné pravidlá

Nedokončený dizajn môže prekročiť vnútrajšok celého obydlia. Registrácia prízvukovej časti steny by mala byť starostlivo premýšľať. Tak, že výsledok zodpovedá počatému, je potrebné dodržiavať určité pravidlá, ktoré sú riadiace interiérovými dizajnérmi.

Pri navrhovaní fotogalérie potrebujú odolať vzdialenosti medzi rámcami najmenej 4 cm. Jednotné fotografie sú lepšie V nadmorskej výške 30 cm od okraja zadnej časti postele alebo pohovky. Takže sa nezlučujú s nábytkom.

Výber miesta

Tajomstvo úspešného dizajnu steny podľa fotografií v rámci správneho voľby prízvukového miesta. Zároveň je potrebné zohľadniť počet obrázkov, ich veľkosť a umiestnenie. Pri vytváraní určitého zloženia je vhodné umiestniť ich na úrovni očí. Vybrané miesto by malo byť dobre viditeľné, byť celkom osvetlené a pohodlné pre oči.

Fotografie koláž môžete umiestniť v rôznych miestnostiach doma. V závislosti od rozloženia obydlia môže byť ideálnym riešením steny v jedálni, hosť, schodisko, v detskej izbe, kancelárii, v spálni. Zároveň sa vizuálny riadok snaží vybrať, s prihliadnutím na koncepciu interiéru a vymenovania konkrétnej miestnosti. Snímky romantických tém vyzerajú skvele v spálni. V kancelárii alebo obývacej izbe nie sú miestom.

Panoramatické krajiny sú relevantné pre priestranné haly. V malých kuchyniach vytvárajú fotografické vysoké školy nežiaduce. Fotografie detí, ich domáce zvieratá vyzerajú dobre v detských izbách. Tu si môžete vytvoriť galériu z detských kresieb.

Kombinácia fotografických rámov

Mnohí závisí od usporiadania a kombinácie rámovania. Ak sú rôzne veľkosti, veľké obrazy v okrajoch sú lepšie umiestnené nad malými. Menšie je umiestnené na úrovni očí. Rámy by mali byť medzi sebou harmonicky kombinované. Musia byť vybrané vo farbe, forme, dizajne a šírke.

Okrem toho musíte vziať do úvahy štýl interiéru a predmet samotných fotografií. Rámy sú vybrané takým spôsobom, že nebudú presúvať všetku pozornosť na seba, ale pripojenú expresivitá. Nemali by byť príliš široké, masívne a svetlé.

Farba rámu a samotná fotografia sa musia kombinovať s rozhodnutím o dizajne pozadia.

Napríklad biele rámy pre fotografie v modrej farbe môžu zdobiť interiér bytu v škandinávskom štýle. Okrem toho vyzerajú dobre na stenách svetlo šedej. Tmavé rámy (napríklad tmavo hnedé, grafitové, čierne), naopak, zdôrazňujú výrazné fotografie na bielej a svetlej tapety.

V závislosti na farbe tapety, odtiene rámov pre fotokolky môžu byť identické, súvisiace a kontrast. Zároveň musia byť navzájom kombinované prostredníctvom dizajnu. Môžete ozdobiť stenu s obrázkami v SCRED 1-3 COLORS.

Vytvorenie kompozícií

Nastavenie fotografických panelov na stenách by malo byť správne. Zložkové fotografie v rámci rámca Podľa pravidiel zloženia umenia. Aby ste to mohli urobiť, môžete si vziať klasické systémy rozloženia. Chyby zloženia môžu pokaziť interiérový dizajn.

Jednotlivé fotografie sú zdobené farebnými a textúrovanými základnými riešeniami. Nemôžete umožniť rámu s fotografiou zlúčiť s vnútorným pozadím v jednom farebnom mieste. Farebná paleta obrázkov, ktoré sa zameriavajú na seba, sú postavené na princípe kontrastu alebo harmónie.

KdeZvážte štýl interiéru.

Napríklad, jasné tóny sú vhodné v obývacej izbe mládeže. Pre kanceláriu potrebujete obrázky v rámci v rámci tlmiacich farieb. Návrh fotogalérie v detskej izbe by mal byť teplý, veselý. Bez ohľadu na všetky kritériá, musíte sa pokúsiť vyhnúť sa tónom ostrých kyselín.

V horizontálnom rozsahu sa môže nachádzať niekoľko veľkých fotorámčekov. Ak sú stropy vysoké (viac ako 3 m), môžete vytvoriť vertikálnu zloženie. Usporiadanie môže byť symetrické a asymetrické. Pred zavesením fotografických rámov s obrázkami na stene, potrebné vykonať systém umiestnenia.

Pod centrálnou zásadou zoskupenia sa pozornosť diváka zameriava na hlavnú myšlienku zloženia. Centrálny prvok je zvýraznený v koláži, ostatné fotografie sú umiestnené na vrchole, zdola na strane.

V závislosti od dizajnu môžu byť umiestnené vo forme obdĺžnika, kruhu, oválu.

Zaujímavé systémy rozloženia

Princíp vytvárania sémantického strediska zloženia môže byť odlišný. Podmienečne sa všetky typy fotografií môžu rozdeliť na 2 skupiny schém: jednoduché geometrické a komplexné. V rovnakej dobe, sémantické centrum môže byť veľká a malý obraz. V tomto prípade to nie je dôležité, ale výraz myslenia.

Dokonca aj malá galéria orámovaná po stranách symetricky zvýšenej veľkosti fotografie môže byť expresívnym prízvukom interiéru. Zároveň to môže byť umiestnený nad krbom, stôl, pohovka, čelo posteľ.

Horizontálna čiara

Niekoľko fotografií (do 5-6 ks.) Môžete visieť v rade. Takéto umiestnenie je považované za najjednoduchšie a vhodné pre konštrukciu zóny s postavami rovnakej veľkosti. Súčasne môžu byť samotné fotoaparáty umiestnené horizontálne aj vertikálne. Táto verzia nástenného dekoru je však dobrá pre priestranné priestory. Pre malé a úzke miestnosti je toto usporiadanie nežiaduce.

Vo forme štvorca alebo obdĺžnika

Tieto schémy sa môžu líšiť vo veľkosti použitých rámov, ich počtu a počtu riadkov. Môžu byť symetrické, asymetrické, ale vo väčšine prípadov je vzdialenosť medzi rámcom rovnaká a spolu tvoria tvar obdĺžnika. Obrázky môžu byť umiestnené symetricky (zrkadlo), diagonálne.

Centrálne zameranie môže byť zarámované viacerými malými rámami vo forme uhla. Okrem toho môže byť zdobený pravouhlým rámcom ich umiestnením vertikálne a horizontálne. A na BUDE, v dlhom rámci môžete vložiť jeden a 2 alebo dokonca 3 fotografie.

Vo forme srdca

Srdcový tvar kompozície je neštandardné riešenie pri výbere usporiadania. RAVE DOSTUPNÉHO PROGRAMOVÉHO RÁMOV s obrázkami, Musíte starostlivo zaobchádzať s výberom obrázkov, ich farieb a veľkosti. V závislosti od dizajnu môžete zbierať srdce z fotografických rámov, kombinovať námestie a dokonca aj okrúhle tvarové prvky. V tomto prípade môže byť umiestnenie rámov okrem zrkadla asymetrické.

Rámové kompozície v tvare srdca sa môžu líšiť veľkosťou a dizajnom. Napríklad, môžu byť zdobené slovami a písmenami, ako aj vhodnými dekoratívnymi prvkami. Zároveň, kvety, srdcia, gule a dokonca aj nástenné hodiny môžu byť dekor.

Ak premýšľame o dizajne, môžete zadať aj wall caspo.

Iné nápady

Ak nie sú inšpirované tradičné myšlienky, neštandardné riešenia môžu byť použité pri vytváraní kompozície, aplikovanie špeciálneho dekor. Napríklad v strede kompozície môžete umiestniť hlasitostné písmená, čo z neho robí niekoľko slov na určité témy panelu. Môžete ich umiestniť do 2 riadkov, v okolí všetkých stranách v rámci rôznych veľkostí.

Okrem toho môžu byť vytvorené fotografie, Štylizovaný rodokmeň. V závislosti od veľkosti zloženia rámu môže byť pôvodný valček alebo listy. V tomto prípade je ich umiestnenie najčastejšie asymetrické. A oni sami môžu zaberať takmer celú stenu.

Možnosti fotografií v rámci môže byť odlišné. Napríklad v priestrannom obydlí s vysokými stropmi a oknami s fotografiami s fotografiami môžu byť umiestnené medzi otvormi okien a dokonca aj nad nimi. V ostatných prípadoch môžu usporiadať stĺpce, výčnelky, výklenky konkrétnej miestnosti v byte alebo súkromnom dome. Niekto zdobí fotorámiky s stenou medzi oknami.

Typom usporiadania rozloženia môže mať klenuté alebo lineárne horné, rovné, asymetrické bočné strany. S zručným návrhárom prístupu k dizajnu, môžete ozdobiť stenu s fotografiami s fotografiami s dopredu s prvkami, umiestnením medzi inými obrázkami.

Odporúčania

Premýšľal o určitom dizajne, môžete použiť rôzne materiály. Napríklad, ak chcete urobiť rodokmeň z foto rámcov, ale v obchode nie je vhodný dekor, môžete si kúpiť fotografie tapety na celej stene. Tento materiál je prijateľný pre cenu, takýto základ bude úlohou špeciálnej atmosféry v interiéri obydlia.

Ak dizajn potrebuje písmená, ale neexistujú žiadne objemové položky, môžete si kúpiť ready-made samolepky alebo samolepiaci papier, znížiť dekor a použiť ho na zameranie témy kompozície.

Krásne možnosti rozloženia môžu byť vytvorené aj na chodbe a na balkóne. Je potrebné vziať do úvahy pozorovanie zvoleného miesta, vybrať si malé rámovanie, ktoré sa nezlučujú s farbou nástenného obkladu. Pokiaľ ide o výber rámca pre registráciu kompozícií nad posteľou v spálni, je žiaduce vybrať ráfiky v jasných farbách.

Neúvíte fotografie v časti steny, kde budú zatvorené, napríklad police, vázy, príslušenstvo. Nie je potrebné, aby ich príliš nízko (nad podlahou). Nie je to len ošklivé, ale sťažuje to.

Vynikajúce usporiadanie rozloženia môže byť umiestnenie fotografií na regáloch konzoly. V tomto prípade nemôžu byť pripojené k stene, ale robiť to. Navyše, mať foto rámy s fotografiami, ktoré môžu dokonca s jedným prvkom iným. Táto metóda ubytovania je dobrá, pretože je možné zmeniť umiestnenie obrázkov.

Krásne príklady v interiéri

Ponúkame 13 príkladov krásnych dizajnových stien s fotolezútami v rámci:

 • Výzdoba steny v schodisku, vybraná v tóne farebného konceptu dizajnu;

 • dekorové steny v cestovných témach, doplnených štýlovými hodinami a príslušenstvom;

 • Príklad expresívneho dizajnu fotolezúla v morskom predmete;

 • úspešný zameraný priestor obývacieho priestoru v obývacej izbe;

 • Štýlový fotolezútok v duchu moderného dizajnu, vybraný pre rekreačnej oblasti;

 • Príklad usporiadania na zdobenie steny súkromného alebo vidieckeho domu;

 • dizajn pomocou dekoru písmen;

 • Možnosť stien priestrannej haly, použitie objemového dekor vo forme vetiev, listov a vtákov;

 • Príklad usporiadania fotografických rámov pre veľké izby, použitie hodín ako centrálny prvok kompozície;

 • Tematická fotogaléria v minimalistickom dizajne, vyrobenej pod rodinným stromom;

 • Výzdoba steny za pohovkou s nálepkou-strom a rodinné fotografie v inej forme;

 • Myšlienka, ktorá sa dá považovať za základ, keď vytvára malú fotokompozíciu na stene;

 • Príklad rozhlasových fotografických rámov v tvare srdca.

Nasledujúce video ukazuje myšlienky umiestnenia fotografie na stenu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: