Nerine: pristátie a starostlivosť doma

Dnes majú kvetflowers možnosť kultivovať veľké množstvo kvitnúcich plodín, ktoré sa dobre vyvíjajú v záhrade, ako aj na parapete v miestnosti. Nérín môže byť pripisovaný počtu rastlín. Kvetina využíva dobre zaslúženú popularitu, pretože je prezentovaná v rôznych druhov a odrodách, ktoré sa vyznačujú neuveriteľne krásnym kvetom.

Popis kvetu

Kultúra sa vzťahuje na žiarivé trvalky z amarilickej rodiny. Dnes sa môžete stretnúť s niekoľkými menami tejto krásnej kvety, okrem Nerine, rastlina sa tiež nazýva Lily-pavúk, more Nymph, čiapky kvetu a Lilia Guernsey. Vo voľnej prírode rastie rastlina v Južnej Afrike. Nerine má ploché lineárne tyčové lístie natreté v bohatej zelenej farbe. Priemer żiarovky dospelej kultúry zvyčajne nepresahuje 5 centimetrov. Páčiky sú vytvorené na kvete, ktoré môžu byť v dĺžke na dosiahnutie 40-50 centimetrov. Na tenkej nohe je umiestnená kvetenstvo pozostávajúce z niekoľkých malých lievikov v tvare pukov.

Kvety Nerine Kvety, priemer, ktorý v otvorenom stave nepresahuje 4-5 centimetrov, a v závislosti od druhov, ktoré môžu mať bielu, ružovú, oranžovú alebo červenú farbu. Okvetné lístky sú dosť úzke s vlnitým okrajom. Doba kvitnutia sa spravidla patrí do septembra a októbra.

V kontexte ruskej klímy je kvet najčastejšie pestovaný v podmienkach izby, letné kvetináče môžu opustiť kultúru v čerstvom vzduchu, na otvorenom verande a tak ďalej. Pokiaľ ide o regióny so mäkším podnebím, rastlina je dosť schopná vypadnúť do otvorenej pôdy.

Kvety, ktoré plánujú pestovanie kvetov, sa odporúčajú byť opatrní, pretože Lili-pavúk šťava je jedovatá. Nebezpečenstvo nie je len pre človeka, čo spôsobuje popáleniny kože a slizníc, ale aj pre domáce zvieratá.

Preto by indoors mali starostlivo zvážiť miesto na ubytovanie kultúry. S opatrnou starostlivosťou a vytvorením optimálnych podmienok pre rast a rozvoj, Nerina poteší kvet na pravidelný krásny kvet.

Názory

Tam sú asi tri tucet druhov v rode rodu. Medzi najvyhľadávanejšie, čo stojí za to vyčleniť niekoľko kultúr.

Nerine Boudene

Rastlina má odvádzacie listy a mierne predĺžené žiarovky, ktoré môžu byť čiastočne na povrchu. Zelená hmotnosť môže dosiahnuť dĺžky 25-30 centimetrov so šírkou 2-3 centimetrov, na lesklom povrchu. Na konci kvetu, existujú kvetenstvo typu dáždniku pozostávajúce z 5-10 kvetov so zakrivenými lístkami. Kvety Typ kvetov, ktoré majú všetky odtiene Lilac.

Nerina hanebná

Tento typ je zvýraznený malým množstvom bielych kvetov na kvete. Spravidla ich počet nepresahuje 5-6 kusov. Listy majú predĺžený tvar a minimálny naiz.

Nerine navíjanie

Rastlina je celkom zriedka pestovaná blowerfish doma. Kultúra je pozoruhodná pre jeho kvitnutie, počas ktorého kvety zvončeka s vlnitými okrajmi dozrievajú na kvety. Farba púčikov sa líši od bielej až jemnej ružovej.

Nerine Sarnaya

Tento typ kvetov je veľká veľkosť, okvetné lístky, spravidla, majú mierne skrútené hrany. Kvetina môže blikať biele, oranžové alebo červené kvetenstvo.

Nerínsky úzky

Externe sa tento druh charakterizuje štruktúrou jeho listov. Kvety Lilac-ružovej farby.

Nerine Hatton

Krásna kultúra, ktorá vyniká svojou sviežou kvitnou. Na kvetoch sa zvyčajne vyvíja veľa malých ružových kvetov.

Nerine Wavy

Kvet s rovnými listami, červená buď ružové púčiky na blui, najčastejšie ich množstvo je asi 8-10 kusov.

Nerine Low

Tvorba lístia v závode sa vyskytuje súčasne s vývojom krvaví. Na jednej nohe rastie z jedného až dvoch desiatok kvetov s okvetnými lístkami ružovej alebo červenej farby.

Nerine je zakrivený

Zelená hmota nezastaví jej rast ani počas kvitnutia kultúry. Kvety Lily Spider veľké kvety, ktoré majú šarlátové farby lesklé okvetné lístky.

Pravidlá pristátia

Lukovichny Kultúra možno hľadať v hrnci niekoľkých kusov. Priemer kapacity vybranej na pestovanie by však nemal byť menší ako 12-14 centimetrov. Niektoré výrobky kvetov uprednostňujú root nevrdu v hrnci ešte väčšej veľkosti, výsadbovej rastliny v kruhu, s odstránením plodín od seba o 3-4 centimetre. V tejto verzii, kvet nebude poskytovať potomstvo a aktívne kvitnú. Rastlina rastlina v zemi by mala byť tak, že časť žiaroviek zostáva na povrchu.

Pre trvalky si vyžiadali voľnú a ľahkú pôdu so slabým médiom. Môžete urobiť takú pôdu sami, zmiešaním piesku, vlhkého a trávnikov v rovnakých častiach.

Pre riadny rozvoj bude rastlina potrebovať drenážnu vrstvu v spodnej časti hrnca.

Vlastnosti starostlivosti

Pravidlá týkajúce sa starostlivosti o kultúru budú závisieť od životného cyklu, v ktorom sa nachádza Nerine. Týka sa to sezóny. Stojí za to zdôrazniť usmernenia hlavnej starostlivosti za každé obdobie.

  • Zima V závode je kladie kvetinové obličky, v tomto čase kultúra vyžaduje chlad a suchý vzduch. Kvetina by sa mala udržiavať pri teplote približne + 10 ° C. Na tieto účely sú kvetinové výrobky často poslali rastlinu na zimu v suteréne alebo lodžive.
  • S príchodom jari, Za 8. marca môže byť kontajner s kvetom prenesený na osvetlený izby s vnútorným priestorom. Počas tohto obdobia bude kultúra zvýšiť zelenú hmotnosť. Zavlažovanie by malo byť mierne.
  • Leto Nerina vstúpi do zvyšnej fázy, v ktorej je nutné odstrániť sušenú zelenú hmotu, a tiež postupne znížiť zvlhčovanie. Optimálna teplota v miestnosti počas tohto obdobia bude indikátor v rozsahu +23.25 ° C. Bližšie k augusta, kedy prichádza, keď rastlina potrebuje vlhkosť a kŕmenie, pretože kvet sa pripravuje na kvitnutie.
  • V septembri Aktívne vegetačné obdobie začína v závode. Kvetinová voda by mala poskytovať dobré zavlažovanie, ako aj zavedenie hnojív s frekvenciou raz za 2 týždne. Týka sa to najmä času, keď sa na kvetoch objaví kvetina. Pri nerine sú vhodné komplexné minerálne kompozície, ktoré sa najlepšie používajú v kvapalnej forme. Vlhkosť vzduchu by sa nemala zvýšiť, stojí za to chrániť kultúru od vstupu do priameho slnečného svetla.

Rastlina sa prispôsobí veľmi dlhú dobu po transplantácii, takže nie je potrebné vymeniť nádobu príliš často.

Ak chcete nahradiť pôdu, môžete len strieľať hornú vrstvu Zeme v hrnci, nahradiť ho čerstvým. Najlepšie je stráviť tieto práce v lete alebo na jar. Na transplantáciu kvetu bude pripravená len po dosiahnutí 3 rokov veku.

Metódy chovu

Dnes sa aktívne praktizujú 2 spôsoby získania nových hovädziech kvetov:

  • Reprodukčné semená;
  • dcérske spoločnosti.

Semená

Prvá možnosť zahŕňa sejacie semená do malých kontajnerov alebo plytkých nádrží so zemou. Vhodným substrátom na pristátie bude vermikulit. Kvôli zlej klíčine sa musí zmontovaný materiál prehĺbiť krátko po zbere, Zároveň je potrebné ho rozdeliť jeden po druhom z druhej z druhej z 2-3 centimetrov. Po výsadbe, semená a pôdy sa zvlhčujú pomocou rozprašovania, potom sú plodiny pokryté sklom alebo fóliou, ktoré poskytujú výsadný materiál, ktorý nie je nižší ako + 22 ° C a pravidelné vetranie. Životaschopné semená za správnych podmienok zadržania budú prinášať výhonky po 2-3 týždňoch. Vystrelené mladé rastliny v samostatných kontajneroch môžu byť v čase vzhľadu niekoľkých listov na stonke.

Žiarovky

Pobočka žiaroviek z materskej rastliny je najlepšie vykonať na jar kombináciou týchto prác s transfermi plodín. Samotný proces zahŕňa extrakciu odnože, ako aj opatrného oddelenia malých žiaroviek, ktoré budú mať svoje vlastné korene. Okamžite sa prenášajú do samostatných kontajnerov zo zeme, čo spôsobuje, ako pre kultúru dospelej osoby. Pre žiarovky budete potrebovať malý v priemere hrncov.

Bojové choroby a škodcovia

Medzi najnebezpečnejšie ochorenia, od ktorých Nerina trpí, stojí za to zdôrazniť niekoľko.

Nafúknutý rosa

Plesňová infekcia, ktorého znamenie je svetlý kvet na zelenej hmotnosti kultúry. Pri hľadaní takýchto neoplazmov na listoch by sa mala Nerina liečená nakupujúcimi fungicídnymi kompozíciami.

Mozaikový vírus

Nebezpečné ochorenie, ktoré známky budú hnedé škvrny na lístkoch kvetov. Najčastejšie sa choroba vyvíja kvôli chybám týkajúcim sa starostlivosti o rastliny doma. Bojové boje sa vykonávajú fungicídmi.

Bojové boje sa vykonávajú fungicídmi.

Vedenie rastliny môže prebytočnú vlhkosť, takže by mala byť prísne kontrolovaná množstvom vstrekovaného tekutiny, aby sa zabránilo stagnácii v hrnci. V opačnom prípade sa žiarovka začne hnije.

Medzi hmyzom, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre kultúru, stojí za to zdôrazniť niekoľko jednotlivcov.

Mealybug

Malý hmyz, ktorý sa živí na šťavu kultúry. Detekcia škodcov na rastline môže byť ťažká vo svetle svojich malých veľkostí. Znamenie smerujúce k prítomnosti úradníka, bude na listoch čierna forma. Boj proti nebezpečným hmyzom sa vykonáva pomocou spracovania rastlín fytosostasom, ale pre-kvet bude potrebné odovzdať na zhromažďovanie jednotlivcov z kultúry, s použitím bavlneného prútika navlhčeného na tieto účely.

Všímavý

Nebezpečný hmyz, ktorý je vážny ohrozenie kvetu. Jednotlivci sa veľmi rýchlo množia, kŕmenie šťavy kultúry. Na zničenie kolónie škodcov, Nerina sa lieči roztokom mydla, potom sa používajú insekticídy. S veľkým počtom Tri na kvete bude mať chémia obchodu niekoľkokrát.

Root roztoč

Hmyz zničenie podzemnej časti rastliny. Ak chcete bojovať proti škodcom, niektoré kvetinové výrobky používajú ľudové prostriedky. Medzi nimi sú najúčinnejšie: kultúra ošetrenie mydlom riešením, zalievanie kvetu s riešením mangánu. A tiež použiť bylinné šampióny a vystavenie kvetu pod ultrafialovým svetlom.

Ak sa nepriniesli požadovaný výsledok, škodca sa odporúča zničiť spracovaním insekticídom.

Viac informácií o Nerine Bowden nájdete ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: