Čo a ako kŕmiť decentrist?

Chladné decembrové dni stoja mimo okna, a kytice šarlatových farieb sa rozpadlo do miestnosti. Povedzte, že je to nemožné? Vôbec nie. Zoznámte sa s decentristom, ktorý dostal svoje meno na kvitnutie v zimnej sezóne, keď väčšina rastlín odpočíva.

Popis

Oficiálny názov decembrarist – szigocactus „skluberger“, ktorý dostal vďaka francúzskemu kolektoru a biológiolu Frederick Sklubberg, ktorý objavil tento nový druh lesného kaktusu. SKLUBERGER – JUŽNÝ RESIDEA, JEHO HLAVNÚ HOITATION – Brazílske subtropické lesy. V prírodnom médiu je rastlina v konštantnom tieni veľkých členov v teplej mokrej mikroklíme. Preto nie sú tee na priame slnečné svetlo a minimálne požiadavky na minerálne zloženie pôdy. Ako zástupca epifytického, Siegocactus miluje byť pripojený k iným rastlinám alebo stromom.

V Brazílii môžete sledovať úžasnú podívanú, keď sú decembristi fúzne so stromami s viacfarebným rotačným kobercom. Súčasne ich Siegocactus používa ako podpora ako podpora a všetky potrebné potraviny dostávajú s tenkými koreňmi. Pekný kompaktný koreňový systém s jemnými procesmi umiestnenými v horných vrstvách pôdy sa používa na jednoduché pripojenie k koreňom a kmeňom stromov.

Doma, kvetina sa dokonale cíti v obvyklom hrnci Zeme.

Rastlina je malý Bush s rozvetvenými stonkami. Ploché listy segmentované, pozdĺž okrajov pokrytých malými tkaninami (nesmie byť zmätený s ihlami). Dĺžka plechu je zvyčajne až 5 cm. Blossom začína v novembri a trvá do januára. Hojné viacvrstvové kvety, dosahujú veľkosť 6 cm a viac. V prírode sú jasná šarlát. Výberové vzorky môžu byť rôzne odtiene: z jemne krém na maliny a veľkolepé lilac. Životný život každého kvetu je veľmi krátky: nie viac ako 5 dní.

Odporúčania pre starostlivosť

Siegocuctus – rozpoznaná dlhá pečeň. S správnou starostlivosťou a zavlažovaním môže žiť až 20 rokov. Hoci „Cactus“ root je prítomný v oficiálnom mene decentristov, pravidlá starostlivosti o kvetina sú o niečo iné ako za tradičnými zástupcami rodiny kaktusov. Vzhľadom na zvláštnosti prirodzeného rastúceho prostredia, kvety určovali základné odporúčania pre starostlivosť o vianočný kvet.

 • Najlepšie miesto je východné okná, kde nie sú žiadne jasné slnečné svetlo, ale v rovnakom čase je mäkké rozptýlené svetlo.
 • Vianoce milujú teplotnú stabilitu. Zároveň je úplne nenútko, odolné voči chladu: pokojne žije pri teplote +10 a + 15 °. Ale stále ideálny pre kvitnutie bude režim + 18- + 25 °.
 • V teplej sezóne je žiaduce vydržať z domova alebo otvoriť okná. Čerstvý vzduch je užitočný ako rastlina.
 • Nemôžeme pravidelné striekanie. V lete – niekoľkokrát týždenne, v zime menej často, dosť 1-2 krát mesačne.
 • Starostlivosť o kvetinu, je potrebné udržiavať miernu vlhkosť. Môžete dať „sklubbergeru“ na zásobníku s mokrým machom.
 • Je potrebné pozorovať zvýšenú frekvenciu zavlažovania v lete. Po jeseň av decembri, bezprostredne pred bootonizáciou znížiť tok vlhkosti. V jarnom období zavlažovanie pôdy ako pôdy.
 • Pri vytváraní púčikov a aktívneho kvetu je lepšie nerušiť Siegocuctus, nie zmeniť svoju polohu.
 • V jarnom a letnom období na vykonanie.
Prečítajte si viac  Metrosideros: Popis druhov a pravidiel

Posledná položka je veľmi dôležitá.

Čo potrebujete kŕmenie?

Použitie hnojív, predovšetkým, je potrebné na doplnenie minerálnych solí, ktoré sa vymyjú z pôdy pri zalievaní. Na základe svojich prírodných epifytických vlastností lesný kaktus neukladá zvýšené požiadavky na zloženie substrátu. Avšak, rovnako ako každý izbový závod, stále potrebuje periodický vitamín a minerálne obliekanie pre hojné a predĺžené kvitnúce.

Niekedy na vonkajšie zdravé decorce netvoria púčiky. Stačí pridať živiny s draslíkom, aby kvitne za pár týždňov.

Ak je nedostatok minerálov v substráte kritický, potom Kvetina podpíše nasledujúce značky:

 • pomalý rast;
 • bolestivé stonky;
 • Malé svetlé zelené listy;
 • škvrny a žltá na listoch;
 • Nedostatok farieb v zimnom období.

V tomto prípade budete potrebovať naliehavý postup na obohatenie pôdy, inak kvet len ​​zomrie.

Vhodný čas

Čas kŕmenia priamo závisí od životného cyklu „Slubbergera“, tieto cykly sú veľmi dôležité zohľadniť. Najvýhodnejší čas obohacovania pôdy bude jarné letné obdobie. A nežiaduce – jeseň, keď je kvetina v pokoji. Kvety prideľujú 4 základné kvetinové podmienky.

 • Vegetácia (marec – september). Najlepší čas na kŕmenie kvetu so špeciálnymi hnojivami obsahujúcimi dusík pre kaktusy, pretože je dusík, ktorý je veľmi potrebný počas skutočného rastu stonky a listy. Frekvencia postupu nie je častejšie 1-2-krát mesačne.
 • Mier (október). Počas tohto obdobia je lepšie zastaviť hnojivo pôdy a preskupiť rastlinu na chladné miesto na vytvorenie púčiky. Kvetinu môžete opustiť na balkóne, ak teplota nespadá pod 10 ° C.
 • Blossom (november – január). Od novembra sa decentrista prenesie do tepla a začína kŕmiť zmesi s fosforu. Keď začína bootonizácia, pridá sa roztok draslíka. Draslík – kvetinový rast obličiek stimulátor, pomôže kvitnúce siegocactus v zverejňovaní púčikov.
 • Sekundárny mier (február – marec). Musíte dodržiavať rovnaké princípy ako počas jesenného odpočinku.
Prečítajte si viac  Orchidea "Tak": popis, vlastnosti kvitnutia a starostlivosti

Čo a ako hnojiť?

Na kŕmenie decentristov si môžete kúpiť hotové hnojivá, alebo ich urobte doma. Špecializované obchody pre záhradkárov ponúkajú širokú škálu rôznych riešení. Kvapalné zmesi pre sukulenty a kaktusy. Štítky týchto produktov vždy ukazujú vzorec chemického zloženia NPK (dusík-fosforu-draslík). Pre miestnosť „Sklubberger“ bude ideálnym vzorcom (10x6x8). Takéto roztoky sa zadávajú do mokrej Zemi rýchlosťou 100 ml na 1 liter pôdy alebo v súlade s odporúčaniami výrobcu na štítku.

Ak nie je možné kúpiť hotové zmesi, môžete urobiť živínové riešenie doma. Kvety používajú ľudové prostriedky na hnojivo.

 • Kyselina boritá sa používa hlavne pre ťažobné kŕmenie. Na to sa 1 g kyseliny zriedi v horúcej vode a potom sa pridá 1 1. Striekanie Siegocactus 0,1% nudnej zmesi Počas kvitnutia a bootonizácie pomáha zvýšiť príliv cukrov na generálne orgány a zvyšuje intenzitu kvitnutia. Počas hnojiva, priame slnečné svetlo padá tak, aby rastlina nedostala horieť. Na zavlažovanie je kyselina boritá chovaná v pomere 1-2 gramov na 10 litrov vody.
 • Jód zlepšuje metabolické procesy v rastlinných tkanivách a je vynikajúcou prevenciou rôznych chorôb. Pre základné kŕmenie je dôležité striktne dodržiavať proporcie: 0,1 mg jódu na 1 liter vody. V opačnom prípade môže riešenie napáliť „slubbergeru“ alebo maľovať kvety v nepríjemnej žltkastej farbe. Zavlažovanie musí byť vykonané, nie zraniť listy a koreňová časť.
 • Banán je bohatý na draslík, fosfor a vápnik. Na prípravu výživného prášku, skiny umyte a sušia sa na batérii alebo v rúre. Keď sa banánová kôra stane tmavohnedou, brúsi ho mixérou alebo kávou. Ready prášok môže byť oplodnený pôdou v hrnci, pravidelne sa privádzajú malé dávky.
 • Peroxid vodíka nasýti pôdu s kyslíkom. Chemické zloženie peroxidu pripomína vodu a vnútorné rastliny reagujú na to celkom prospešné. Látka potláča počet škodlivých baktérií a mikroorganizmov, prispieva k rastu decentristov a urýchľuje kvitnutie. Roztok na zavlažovanie sa pripraví v nasledujúcom podiele: 20 ml peroxidu vodíka (3%) na 1 liter vody. Použitie získanej zmesi sa odporúča viac ako 1 krát týždenne.
Prečítajte si viac  Ako propagovať chlorofytum?

Hnojivo decentristov musí byť elegantné, nemali by ste často voda a striekanie rastliny s rôznymi minerálnymi kompozíciami.

Známky nesprávneho kŕmenia

Pri vykonávaní kŕmenia je dôležité pochopiť a vziať do úvahy skutočné požiadavky závodu, vyberte si správne obdobie procesu a dávkovanie minerálov. Celkové hnojivo tiež negatívne ovplyvní rastlinu, ako aj ich neprítomnosť. Stojí za to venovať pozornosť určitým príznakom kvetu s nesprávnym zložením minerálnych látok v pôde, s príchodom, ktorý je potrebné okamžite prestať kŕmiť.

 • Rýchlo starnutie a žltosť označujú prebytok fosforu.
 • Zvláštna popálenie listov, ich smrť, nekróza sa vyskytuje počas prebytku bóru.
 • Absencia kvitnutia a tmavo zeleného odtieňa kmeňa označuje rehabilitáciu substrátu s dusíkom.
 • Zmena tvaru, jasnejšia odtieň a letargia listov znamenia o oderu draslíka.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: