Čo robiť, ak Amaryllis nekvitne?

V 18. storočí v Európe prvýkrát ukázali, že žiarovky Amaryllis. Dnes je táto kvetina veľmi obľúbená, a sláva prišla k nemu, nepostupne – pomerne rýchlo priniesol námorníkom rastlina zamilovaná do záhradkárov a kvetináčov. A dnes Amarillis priťahuje tých, ktorí milujú svetlé, dokonca aj čiastočne extravagantné rastliny. Ale neskúsená kvetina voda môže odmietnuť pestovať kultúru, ktorá ho spočítala príliš rozdrviteľná. Častý problém – Amarillis nekvitne.

Pohodlné podmienky

Toto je hlavná požiadavka kvetu. Ak sa vám nestaráte o neho vo všetkých pravidlách, potom nádherné kvety naozaj nemôžu čakať.

Aké sú pravidlá?

  • Akonáhle bol bloomer vytvorený a posledný kvet bol pletený, nie je možné zabudnúť na zalievanie kultúry. Pri vysušení hornej uzemňovacej vrstvy je dôležité vodu Amaryllis a dvakrát mesačne usporiadať kombinovaný podávač.
  • Existuje interval medzi kvitnutím a tvorbou listov – používa sa na transplantáciu božských a pobočiek od nich deti.
  • Zavlažovanie sa odporúča znížiť pri rozširovaní lístia. Keď listy zomierajú, zalievanie je dokončené.
  • Powing obdobie pre kvetinu označenú teplotou +9. A nemôže byť zvýšená, kým kultúra opäť nevykazuje známky rastu.

Ak Amarillis zastavil kvet, uistite sa, že ste sa o to starali správne. Všimnite si, že v prírodných podmienkach je kultúra vhodná pre zemnú zmes, vrátane dvoch rašelinových akcií, dvoch vkladov betónu, jeden podiel piesku / perlitu. Sklo kostnej múky sa zmieša na 6 1 tejto zmesi.

Pri pristátí by mala byť významná časť nad pôdou. Amarillis Hymofing nebude nesúci, ale so suchom sa môže vyrovnať.

Prečo nie sú žiadne kvety?

Dôvodom nedostatku tvorby púčikov spočíva v porušení prirodzeného poriadku, t. E. V nedodržaní podmienok kvitnutia. Medzi nimi:

Prečítajte si viac  Echinocactus Cargo: Popis, Typy a starostlivosť

Umiestnenie kultúry na mieste s indikátormi nedostatočnej teploty a vlhkosti; Fúkanie žiarovky pri pristátí; pristátie v hustom podklade, ktoré neumožní koreňový systém.

Urobte Amaryllis kvitnúce pomôže a pohybujte ho od tieňa. Niekedy je to dosť len zmeniť Windowsill, izbu. Ak rastlina na dlhú dobu chýba, počet púčov sa zníži.

Aj doma môže byť prestane prúdiť Amaryllis kvet, ak je výčnelok upevnená. Dostatočne malé kroky mínusových teplôt tak, aby nepriaznivo ovplyvnilo žiarovku.

Ďalším potenciálnym dôvodom je vyčerpanie v dôsledku nadmerného počtu detí, ktoré včas neoddelili vodu.

Nedostatok obnovy

Čo robiť v neprítomnosti kvitnutia?

Nesmiete sa prispôsobiť cyklu Amarillis a neviete o období obnovy. Pri vyblednutí kvetenstva a vzhľadu listov sú bujné rastliny zvyčajne vyhradené novými silami. A sa vykonáva nielen na úkor zložiek pôdy živín, ale aj proces fotosyntézy, ktorý organizuje listy. Toto obdobie pre Amarillis je významné.

Pre optimálnu kvitnúce kultúru prechádza celý ročný cyklus. Špecialisti odporúčajú, aby nestrihlila listu, ak sa trochu zavolala a čakala na jej prirodzenú divu – prírodné sušenie a diéty.

Ale stane sa to, že skúsení kvety sú prekvapené nedostatkom budov. „Minulý rok hovoria:“ Amarillis kvitne, a v tom vyrába len listy „. Chápeme: Zvyčajne dospelá žiarovka vyjde len jednu farbu. A keď dve silné kvetenstvo vyvinuté nad pôdou, pre Amarillis sa môže stať premršteným zaťažením. To znamená, že žiarivo plodné, žiarovka sa nepodarilo obnoviť a „chýba“ nový cyklus kvitnutia. Amarillis opakujte túto cestu „nútenej dovolenky“ iných raniek.

Mladé rastliny

Mimochodom, možno aj vaša rastlina je stále príliš mladá. Ak je menej ako 3-6 rokov, nemusí mať dostatok zdrojov na budovanie bud. Doma, takéto „mladé“ rastliny v režime hibernácie neopúšťajú, preto ich obsahujú po celý rok, krmivo a vodu. A ak sa žiarovka dostane kompetentnú starostlivosť, ak ho vlastník nezabudne kŕmiť a naliať, potom by ste sa nemali starať o kvitnutie.

Prečítajte si viac  Fialové "letné súmraku": popis odrody a kultivácie

Nevhodné hrniec

Prípad môže byť v kontajneri pre kvetinu. Mal by byť vysoký a úzky. Správna voľba je možné vykonať týmto spôsobom: Ak sú medzi žiarovkou a stenami dva prsty, potom je to dostatočná šírka. Je tiež dôležité a stabilita vázy, pretože rastlina má mullet, kvety sú tiež veľké.

Ak ste si vybrali priestrannejšiu vázu, zvážite, že sa v ňom objavujú nové výhonky, a to nie je vždy dobré. Amarillis je vhodný pre blízky priestor – v nej Bloom pôjde rýchlejšie.

Slabé žiarovky

Ak je žiarovka stále mladá alebo len slabá, vzhľad farieb môže tiež čakať. Po kvitnutí Bush, žiarovka aktívne získava silu, akumuluje výživné prvky, užitočné komponenty. Čím väčšia je objemová veľkosť, tým vyššie je šance, že nová sezóna pre Amarillis bude úspešná.

Vyberte si pre pristátie len zdravú objem s priemerom 8-10 cm. Ak si všimli, že deformované korene na žiarovke (po padli), mali by sa vymazať.

Dôležitý! Mladé rastliny kvitnú za tri roky. Ak pestujete Amaryllis zo semien, potom musíte očakávať farby v piatich – sedem rokov.

Kvitnúce rozšírenie

Ak chcete amarillis dlhší kvet, odporúča sa, aby sa RASE odporúča vložiť do chladu. Je pre neho ultrafialový olej. Po zlomení budu, je potrebné kvitnúť a dať do vázy. Chronologicky kvitnúce amarillis v vaze je rovná kvitnúť na žiarovke. Obvykle orezávanie počiatočných kvetenstiev stimuluje kultúru do nových šípok.

Existuje alternatívny spôsob. Keď sa púčiky začali otvoriť, žlté antény v závode úhľadne vyčistite dvadsiatym. A majú čas na to, že potrebujete dokonca na záteznú peľu.

Významne a že chovateľ kvetov funguje správne po vyblednutí kvetov Amaryllis. V septembri zastavíte kŕmenie kultúru. Z toho vyplýva aspoň v októbri, zavrievanie sa úplne zastaví. Zvyčajne v tejto dobe kultúra aktívne vynuluje listy. Výživové prvky sa posielajú do žiarovky a toto obdobie – začiatok prípravy na kvitnutie.

Prečítajte si viac  Pelargonium Pac Viva: Popis odrôd a starostlivosti

Nezabudnite na všetky miesta umiestnenia pre hovädzie. Prípad vyžaduje skúsenosti, zručnosti. Začiatočník kvetflowers nemusí vedieť, že v zime je Amarillis schopný „spať“ nielen v hrnci, ale aj v krabici s pilinou, že na konci prvého mesiaca zimy musíte prebudiť rastlinu: toto je hotové vysoko kvalitné zavlažovanie (sa používa teplá voda).

Aké ťažkosti sú možné?

Nie vždy vlastník samotného oznámenia, že podmienky sa zmenili, dôležité pre pestovanie kultúry. Teplotný režim nesmie prekročiť 24 stupňov. Počas obdobia kvitnutia by však nemalo klesnúť pod 19 stupňov. Bez organizovania takýchto podmienok môže Amarillis oslabiť, resetovať poháriky.

Upozorňujeme, či je osvetľovací kvet dosť. Jasné prirodzené svetlo – dôležitý a nevyhnutný stav pre dobré kvitnutie. Ak máte pochmúrne okno, musíte hľadať možnosti.

A ešte jeden bod: Počas obdobia zavlažovania, niektoré kvetinové výrobky spôsobujú mätúce, defivable, v dôsledku čoho môže horná vrstva pôdy zostať suchá. Požadované a striekanie kvetu teplou vodou z postrekovača.

Amarillis je krásna rastlina, počas obdobia kvitnutia nie je. Vyzerá to úplne v darčekovom kytete, a rovnako ako dekorácia interiéru. Preto je starostlivá starostlivosť a nejaká kapacita ekvivalentná chic kvitnúce pocty. Nákup Amarillis, Buďte pripravení študovať informácie o tom – kvet nebude prežiť, ak kvet nie je „ozbrojený“ s vedomosťami.

Na pristátie AMARILLIS je možné zobraziť na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: