Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

Preložil slovo „bonsai“ označuje „kultiváciu v zásobníku“. To je spôsob, ako pestovať miniatúrne kópie stromov v miestnosti. Dub na tento účel dlho a celkom efektívne. V prírode má rastlina bujnú korunu a väčší rast, ktorý prináša určité ťažkosti pri vytváraní bonsai dubov.

Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

Čo potrebuješ?

Vytvoriť bonsai z tohto stromu nie je ľahké: hrubá a pevná textúra kortexu, veľké listy spôsobujú ťažkosti v procese práce. Ale podliehajú pravidlám, aplikácii a prítomnosť trpezlivosti, je to možné. Ak chcete vytvoriť bonce dubu a starostlivosti, budú potrebovať:

 • Ružová;
 • nožnice;
 • secátora;
 • zakrivené šipenia;
 • kapacita;
 • Plastová mriežka.

Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

Ako sú potrebné ďalšie komponenty:

 • Mach na reguláciu vlhkosti pôdy;
 • kamene vykonávajúce funkciu dekor;
 • Medený drôt na dávkovanie tvaru Barbred a vetvy.

Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

  Môžete si kúpiť už hotové súpravy pre bonsai v záhradkárov.

  Ako pristáť?

  Pred začatím práce stojí za to rozhodnúť o voľbe štýlu na pestovanie, Pretože existuje niekoľko:

  • Vertikálne – s hladkým sudom zahusteným v koreňoch;
  • Naklonený – rastlina rastie pod silným svahom k pôde;
  • MultiSAGE – keď sa z hlavných zamestnancov rastie niekoľko malých stoniek;
  • Cascade – horná časť rastliny sa opiera pod úroveň pôdy.

  Ak chcete vytvoriť bonce dubov, prvé tri možnosti. Tiež potrebujete vedieť, čo takýto strom rastie nad 70 cm na výšku.

  Môžete pestovať nízky dub s vlastnými rukami:

  • od žaluďov;
  • Z stromčeka.

  Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

  Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

  Čoskoro na jar v parku alebo v lese v blízkosti dospelého dub si musí vybrať nejaké zdravé, silné žaluďy bez poškodenia, pretože väčšina z nich nemusí nechať korene. Ovocie by mali byť nasiaknuté vo vode: tie, ktoré sa objavia, stojí za to vyhadzovať – ​​sú vo vnútri prázdne. Zvyšok sušiť na dobre vetranom mieste, ale nie na slnku. Po sušení žaluďov je potrebné vystaviť stratifikácii, to znamená, vytvárať podmienky pre nich ako prirodzené: poskytnúť vhodnú vlhkosť a teplotu.

  To sa dá urobiť dvoma spôsobmi. Umiestnite ich do plastového vrecka, vložte do vnútra machu, piliny alebo vermikulítu, ktorý oneskoruje vlhkosť. Potom vložte balík na chladnom mieste: v suteréne alebo na spodnom patefore chladničky. Je potrebné ho z času na čas otvoriť, aby ste dostali čerstvý vzduch, je tiež potrebné pravidelne hodiť vode, aby sa udržala úroveň vlhkosti. Je dôležité vyhnúť sa nadmernej vlhkosti, inak sa Jersens dostanú.

  Po vystúpení koreňov žaluďov sa zasadená v malej kapacite, uistite sa, že s otvormi pre odvodnenie nadbytočnej vlhkosti. Asi 2-3 týždne neskôr, prvé listy vznikajú na klíčkoch.

  Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

  Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

  Druhá možnosť spočíva v vylodení dubového ovocia ihneď v malých šálkach, naplnených rašelinou a vrstva musí byť 2-3 kusov v skle. Potom musia byť umiestnené za rovnakých podmienok ako v predchádzajúcej metóde. Dva mesiace sa objavia korene.

  Výrazovanie zariadenia na trvalé miesto v nasledujúcich ukazovateľoch:

  • dobre rozvinuté centrálne koreň;
  • Tam sú biele korene;
  • Výška výhonku je viac ako 15 cm.

  Najviac optimálne riešenie bude spustiť hotové malé sadenice so zdravým listom a výškou asi 15 cm. Musí sa starostlivo vykopať bez poškodenia koreňového systému. Potom by mala byť zem s koreňmi zraziť a opláchnuť studenou vodou. Ostrý nôž materstvo rezanie hlavného koreňa, takže len 5-7 cm.

  Je potrebné zasadiť rastlinu v rodnej krajine, takže sa získava v blízkosti dubu, z ktorého sa Acory alebo Shelt. Substrát sa berie s padlými listami a vetvami, nie je lepšie vhodné pre bonce. Nádrž na pristátie by mala byť priestranná, ale nie hlboká. V jedlách na spodnej strane dali mriežku, drenážne nafúkne hore, potom sa zmiešajú s malým subbble pieskom s vrstvou 1 cm a potom sa pridáva zem. Týmto spôsobom je zasadený ako pripravené sadením a výhonku z žaluďov.

  Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

  Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

  Pôda je naskladaná vo forme snímky, takže vlhkosť sa nezhromažďuje z koreňov.

  Niekde mesiace po polovice alebo dvoch bude výrazne – či rastlina má vizuálne. S pozitívnym výsledkom môžete byť prijaté na vytvorenie vzhľadu. Aby ste dali trupu s elegantným zakriveným tvarom, musíte vetviť drôt okolo stromu a upevniť riad zvonku. Je prísne napnutá, aby sa ohýbala rastlina.

  Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

  Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

  Pravidlá starostlivosti

    • Po pestovaní mladých výhonkov môžete ísť na vytvorenie koruny. Nadmerné vetvy sa čistia ostrým nožom alebo sekuteurom a zostávajúce ohyby s použitím drôtu, pod ktorým tkanivové orezávanie.
    • Aby ste dali trupu veľkolepého uzlského, bór je selektívne rezaný pri čepele. Pobočky sú tiež odrezané, procesy, ktoré rastú horizontálne, takže Krone rastie v šírke.
    • Systematické orezávanie spôsobuje rast dubového. Na tento účel tiež používajte priečnymi rezmi na rôznych miestach valca na úniku dole. Všetky časti musia byť ošetrené záhradným lídrom, takže neexistuje žiadna postoj.
    • Listy, ktoré sa javia ako polovica, aby sa znížili tak, že neexistuje žiadna disonancia s malým stromom. Okrem toho takéto opatrenie oneskorí aj rast dubov. Postupom času sa listy budú menšie, a v dôsledku toho zmizne nekonzistentnosť.
    • Na jeseň, lacné rastliny tiež strácajú listy, rovnako ako ich analógy v prírodnom prostredí. Rastlina môže byť umiestnená na balkón a odstrániť drôt. V zime, bonsai dubov sa dobre cíti dobre na chladnom mieste, v tom čase zakúpení.
    • Počas vegetačného obdobia potrebuje strom dobré osvetlenie a hydratačné sa vykonáva ako sušenie pôd. Aby ste predišli schnulému, dubové korene pokrývajú mach, ktorý drží vlhkosť.
    • Rovnako ako akúkoľvek inú rastlinu, potrebuje hnojivá, ale na rozdiel od zvyšku – nie pre rast, ale na vytvrdzovanie a zahusťovanie kmeňa. Preto je vhodné použiť organické alebo špeciálne kŕmenie.
    • Teplota a vlhkosť nezáleží na tom, ale je potrebný čerstvý vzduch. Vnútorná so zlým vetraním, dub môže trpieť plesňovými chorobami.
    • Transplantácia stromu sa raz za 2-3 roky, pri rezaní rastúcich koreňov a ponechajte menšie korene až do 10-15 cm dlhé. Takýto postup výrazne spomaľuje rast rastliny.

    Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

    Oak Bonsai: Popis a starostlivosť

    Rastúci bonsai Oak – nie je ľahký a pracovný proces. Výsledkom je však všetko vynaložené úsilie a čas. Takáto závod určite vyzdobí akýkoľvek interiér.

    O tom, ako vytvoriť korunnú bonsai z dubu, pozrite sa na nasledujúce video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár