Ochorenia monštrum, ich príčiny a liečba

Monster je krásna Evergreen Liana pochádza z Južnej Ameriky. Má veľmi zaujímavé listy, ktoré s vekom z pevnej zmesi na vyrezané. Monster rastie celkom rýchlo, a so správnou starostlivosťou doma O tri roky neskôr je ľahko schopný trvať polovicu miestnosti štandardnej výškovej budovy. Napriek tomu, že tento druh Liana je nenáročný pri odchode, porážka jeho chorôb a škodcov sa nachádza celkom často.

Príznaky choroby

Existuje niekoľko príznakov, ktoré môžu naznačovať, že vaša pitomická chorí. Mnohé z týchto značiek svedčia nielen o chorobách, ale aj na nedostatočnú starostlivosť o rastliny.

Tmavé škvrny

V niektorých prípadoch sú tmavé škvrny na listoch Liana dôkazom, že rastlina je studená. Ak chcete opraviť situáciu, umiestnenie dislokácie LIAN sa zmení na ťažšie.

Okrem toho tvorba tmavých škvŕn na listoch je často dôsledkom toho, čo Závod je príliš komprimovaný. V tomto prípade je potrebné skontrolovať koreňový systém pre tvorbu hniloby.

Ak sa už objavil hniloba, je úhľadne veril, a holé oblasti spadajú s aktivovaným uhlím, sušeným a prenosom do aktualizovanej pôdy.

Tiež listy príšer sú čierne a v ťažkej pôde, cez ktoré sa priechod vzduchu a. Pôda, utesnenie pri zavlačení, zbavuje koreňový systém schopnosti LIAN Dýchať normálne. Tu bude účinné riešenie tohto problému Výmena ťažkej pôdy jednoduchšiemu. Aby ste to mohli urobiť, môžete premiešať pôdu s nákupom domácich rastlín.

Žlté listy

Monster listy lesk z niekoľkých dôvodov. V zime je „Pitomitsa“ obzvlášť citlivá na silné zavlažovanie a neprítomnosť plného slnečného svetla. V tomto prípade sa prvé spusmená začínajú žlté. Pre obnovu rastlín je potrebné Zníženie počtu zavlažovania a inštalácie v najľahšom mieste alebo organizácii dodatočného podsvietenia.

Frekvencia zavlažovania je priamo závislá od teploty vzduchu v miestnosti. Napríklad, ak značka na teplomer nezvýši nad 16 stupňov Celzia, potom by sa zavlažovalo približne raz za dva týždne. Počas zavlačenia je potrebné použiť Voda izbovej teploty.

Po zakrývaní venujte pozornosť hromadeniu vody v palete – po 20 minútach, prebytočná voda je nevyhnutne vypustená. Inak môže konštantný kontakt koreňov Liana s vodou spôsobiť ich hnilobu.

Ak listy monštrum vezmú žltohusess chaotic, potom to znamená predĺžený vplyv ultrafialových lúčov. S cieľom opraviť situáciu, Je ľahké si vybrať pohodlnejšie osvetlené miesto pre rastlinu, ale bez priameho ultrafialového.

Suché hrany

Hrany listov suché v dôsledku nedostatočného zavlažovania a suchosti vzduchu. Na vyriešenie tohto problému je potrebné naliať clairzit v širokej panvici, nalejte ho vodou, a dať hrniec na keramzit. Vlhkosť z keramzit sa postupne odparuje a zvlhčuje vzduch. Ak nie je možné použiť túto metódu, môžete použiť zvlhčovač alebo dať otvorenú kapacitu vody v blízkosti monštrum.

Hnedé škvrny

Hnedé škvrny na listoch monštrum môžu byť dôsledkami popálenín. V tomto prípade musia byť poškodené listy odstránené, a pre Lianu, vyzdvihnúť viac tieňované miesto, pohybovať sa od okna alebo do hlavného.

Vzhľad hnedých škvŕn nepravidelného tvaru so žltou v okrajoch môže indikovať poškodenie koreňového systému hubovej infekcie v dôsledku celého komplexu nepriaznivých faktorov: konvergencia, znížená teplota a nedostatočné osvetlenie.

Pre spásu a liečbu monštrum z húb sa rastlina transplantovala do aktualizovanej pôdy, odstránenie poškodených koreňov pred tým a úseky sú posypané uhlím prachom. Musí byť vybraný hrniec V súlade s veľkosťou kvetu.

Vo príliš veľkom potkini, pravdepodobnosť pretečenia rastlín a porušovanie prístupových kanálov na vzduchu na korene. Prvá po transplantácii zavlažovania sa musí vykonať po vysušení hornej vrstvy Zeme pre 2 cm. Kde Je lepšie použiť špeciálny antifungálny liek „fytosporín“, rozvedený v súlade s pokynmi na obale.

Škodca

Okrem chorôb spôsobených hubami a nedostatočnou starostlivosťou môže monštrum často zaútočiť na hmyz škodcov.

Brečtanový štít

Tento škodca pri vysokej rýchlosti sa vzťahuje na výhonky, zdanlivé korene a monštrum listy. Veľmi často je štít skrytý na vnútornom povrchu listu a má pohľad na hnedú plaku, ktorá je tesne pritlačená proti hárku.

Známky lézie rastlín rastlín sú: utláčaný pohľad, strata dekoratívnych kvalitách, žltou a stratou listov. Detekcia štítu tiež povie aj detekciu šalviacej huby vznikajúceho na formurovanom parazitom lekárskej dese. Aby ste ho eliminovali, list je utretý bavlneným kotúčom alebo kusom mäkkého tkaniva zmáčaného v roztoku mydla. Ako sprievodné faktory pomôžu Zvýšená vlhkosť so súčasným poklesom teploty.

S porážkou vysokej miery sa vysporiadať s týmto parazitom takmer nemožné. Môžete sa pokúsiť odstrániť ohromené oblasti a zaobchádzať závodom so systémovým insekticídom.

Klaso

Tento hmyz žije hlavne na spodnej strane plechu monštrum. Poškodenie z toho je vzhľad webu, ktorý schováva list. Na prítomnosť Paouth Tick môže tiež svedčiť Bledé zelené bodky na listoch, postupne sa spájajú do veľkej škvrny. Úžasné listy získavajú bledú zelenú farbu, a potom zomrieť.

S cieľom poraziť labku, Široko používané „fytodetra“, a zabrániť jeho vzhľadu Rastlina by mala pravidelne sprej s vodou a byť vo vlhkej miestnosti.

Názory špecialistov na starostlivosť o rastlín vždy znižujú skutočnosť, že je ľahšie vykonávať preventívne opatrenia, než aby sa pokračovali v riešení parazitov.

Ako sa používajú ľudové agenti boja a zabraňujú sa webovým kliešťom Plátky cibuľových šupiek, cesnak, tabakový prach, mydlo riešenie. Je povolené trvať a používať súčasne všetky tieto fondy. Ak chcete vytvoriť infúziu, polievková lyžica prostriedkov sa rozpustí v trojlitricovej nádobe na vodu a trvá na dva dni.

Mydlo je lepšie využívať ekonomické alebo atyar, pre-preteky ho na veľkom prípojku a zmäkčovaní vodou. Výsledná infúzia sa zriedi 2-3 krát vodou, filtruje sa a striekajte rastlinu.

Tipy pre starostlivosť

Jednou z hlavných podmienok pre starostlivosť o monštrum – Vezmite ho od návrhov a mechanického poškodenia.

  • Teplota. Optimálna teplota pre mierny rast a vývoj monster – 16-18 stupňov tepla. Treba poznamenať, že s rastúcou teplotou sa môže zvýšiť rýchlosť rastu rastliny.
  • Osvetlenie. Pre monštrum, výhodne osvetlenie, aproximované na tropické podmienky. Je lepšie zvoliť polovicu alebo rozptýlené svetlo, vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu.
  • Vzduchová vlhkosť. Závod vyžaduje vlhký vzduch. Ak je s týmto problémom problém, príde na príjmy rozprašovanie listov s vodou alebo periodickým stieraním vlhkou handričkou.
  • Pôda. Monster rastie dobre pri pristátí v rašelinisku alebo záhradnej zemi s pieskom a humusom. Je tiež potrebné použiť drenáž.
  • Podkord. Podvozkové monštrá sa vykonávajú hnojivá raz týždenne v období jesene – leto. Na tento účel sa používajú špeciálne zmesi pre vnútorné rastliny.

O tom, ako uložiť choré monštrum, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: