Odrody pelargonia tučne a ich kultiváciu

Pelargonium – atraktívna rastlina rodiny Geraniovej. Vyniká v špeciálnom druhu. Vnútri preteku si odvážne skupina zaslúži.

Popis odrôd

Plargonium Bold zahŕňa mnoho odrôd, ktoré sú veľmi populárne.

Carmine

Carmine sa vzťahuje na zonálnu skupinu. Rastlina dáva veľké kvety Terryho a polostatného typu. Pre nich charakterizuje červené a malinové farby. Tento peargonium sa líši z kompaktnosti. Súdiac podľa recenzií, rastlina je dokonale kvitnúca aj v novembri. Niektoré produkty kvetov všimli, že odroda má niekedy karmín-červená tonalita. Treba tiež zvážiť, že aj napriek príjemnému sfarbeniu sa veľkosť kvetov môže zdať nedostatočná pre väčšinu chovateľov. Ale zároveň vyzerá rastlina atraktívna.

Pixie

Je vhodné venovať pozornosť Pixie. Kultúra pomaly rastie a vytvára len trpaslíkové rastliny. Ale sú zdobené šťavnaté lilac kvety Terryho. A kvety môžu byť natreté v Raspberry Pink Tone. Lístie bezchybné zelené.

Diamantová svadba

Diamantová svadba – pelargonium, dávať kvety guľôčok. Kvitnúce púčiky sú zoskupené do hustých klobúkov. Air-ružová farba prevláda, charakterizovaná necitlivosťou. Svetlé lístie zelené a nie príliš veľké. Kríky vyniknú svojou hustotou.

Minstrel

Minstrel odroda sa vyznačuje veľkým počtom pozitívnej spätnej väzby. Hovorí sa, že „odvážny minister“ kvitne hojne. Jasné ružové kvety. Bush je veľmi kompaktný. Tento peargonium tvaruje silnú malú dĺžku kvety. Bloom začína veľmi skoro. Zriedkavá iná škála pelargonov sa môže pochváliť takouto majetkom. Súdiac podľa pripomienok kvetinovej vody, je možné, že non-stop tvorbu púčikov do 2,5 mesiaca v rade. A púčiky tvoria svieže čiapky z froté farby. Zakaždým, keď sa objavia kvitnúce 3 alebo 4 klobúky. Kvety kvitnú takmer súčasne. Lístie je tiež dosť. Detekcia chybov nemôžu byť ani najobľúbenejším pozorovateľom. Ale na oplátku, rastlina bude vyžadovať intenzívne zalievanie a dobré kŕmenie.

Svitanie

Sunrise stupeň je pelargonium s veľkými fritskými kvetmi lososových farieb. Biele telá sú na nich jasne viditeľné. Na okrajoch okvetných lístkov trochu biznisu. Kvetenstvo dosahujú obrovské množstvo. Bush v Sunrise Pelargonium je veľmi telesný a centrista. Kvetina nenáročná.

Maják

Majáková odroda je veľmi krásna. Kvety tvorili dosť veľa. Maľovali v hrubom čerešňovom kvete. Na horných okvetných lístkoch sú scratch motorov. Kvetenstvo Svetlé a veľké. Závod sa rozvíja dobre, nevyžaduje žiadne mimoriadne ťažké podmienky.

„Tučné zlato“

Pelargonium „tučné zlato“ má svetlé šalátové listy. Keď sa obsah Slnka objaví atraktívna tmavá zóna. Rast sa vyskytuje relatívne pomaly. Prerezávanie a zovretie stráviť celkom rozumné. Súdiac podľa recenzií, Zoka Bold Gold toleruje pokoj.

Limelight

Pelargonium Limelight označuje počet štandardných odrôd. Ak čas nie je zmeškaný na tvárnenie, rastlina pôjde do práce. Kvety dosahujú obrovskú hodnotu, patria do semi-svetového typu. Pre nich sa vyznačujú ružovou farbou. DÔLEŽITÉ: Kvety, ktoré nemajú radi pompézné kópie, je lepšie sa pozrieť na iné odrody.

Tučná princezná

Odvážne princezná – trpasličí ružová rastlina. Vyznačuje sa dobrou tvorbou kríka. Blossom pokračuje dlho a vyznačuje sa hojnosťou. V prvej polovici septembra, keď je slnko nie je toľko, kvet je jasnejšie, a okraj okvetných lístkov dostanú druh kaym. Okvetné lístky sa objavujú.

„Bold Ann“

„Bold Ann“ – pelargonium, ktorý sa vyznačuje krásou a kompaktnosťou kríka. Je to relatívne malé. Veľké čiapky držia na trvalé kvety. Neciprisian rastlina.

„Bold Carmine“

„Bold Carmine“ – oveľa viac rozmarný rastlín. Patrí k priemernej skupine rastu. Má jasné malé listy. Tento pelargonium môže trpieť infekciou čiernou nohou, a ak je teplo, potom dokonca zomrieť. Ale aj keď transplantácia v horúcom dni sa rastlina vyvíja dobre. TRUE, čakanie v tom istom roku krásnej kvitnutia nemá. Zimný bude celkom dobrý. Už na jar začne plný rast.

Klenot

Pelargonium gem miniaturns. Tvoria červené kvety na zrno na kompaktných kríkoch.

Západ slnka

Západ slnka má iné výhody. Odroda hádže obrovské ružové marhuľové kvety. Ide o veľké kvetenstvo. Západ slnka sa vzťahuje na štandardnú skupinu. Bush rastlina bude ja. Túžba natiahnuť to nie je detekovať. Dôležité: Tento typ je výhodne vhodný na pestovanie ulice. V skleníkoch a malých skleníkoch je žiaduce pestovať skromnejšie rastliny.

„Magic“

Kúzelná odroda patrí do Terryho subtypu. Pre jeho kvety sa vyznačujú nasýteným lososom. Kvety svieža a vyznačujú sa vzduchom. Kríky sú nízke a extrémne namáhané. Blossom začína skoro, zimovanie je perfektné. Závod je vhodný pre neskúsených a silne obsadených záhradkárov.

„Králiček“

„Bunny“ tiež dáva lososové kvety, ale už jednoduchý typ. Názov „odvážny králik“ je spôsobený zúženou korunou zvierat z top okvetných lístkov. Kvitnúce sa stáva ochotní.

Oblak

Palergonium Cloud má skvelú popularitu. Týka sa žltého typu. Toto je trpaslíková rastlina. V ranom momente rozvoja sa správa ako miniatúrnu. Bloom sa vyskytuje bez problémov. Zároveň sa vytvoria kvetenstvo Marshmallow Pink. Kvety domácej kultúry sa môže vyskytnúť v zimných aj letných mesiacoch. Preneste milosť kvetov pomocou fotografie takmer nereálne. Podľa niektorých recenzií majú biely stred.

Odtiene

Časť kvetinovej vody Hodnotí rôzne odtiene pre veľkolepé. Má jasné ružové kvety s červenou strednou.

Ako zasadiť?

Odborníci zvažujú potrebnú okamžitú transplantáciu zakúpeného pelargonium (maximálne 14 dní): Prepravná pôda je príliš nasýtená hnojivámi a stimulantmi.

  • Po odstránení pred-leštenej rastliny je potrebné pretrepať s bývalou pôdou koreňového systému.
  • Korene musia starostlivo preskúmať. Všetky defekty sú odstránené a posypané dreveným uhlím.
  • Odvodnenie stanovené v malom hrnci.
  • Z odtokovej vrstvy, clamzit zaspáva.
  • Ďalšia ležala čerstvú pôdu. DÔLEŽITÉ: Jeho pozostatky musia zaspať bez spojky.
  • Len zasadil rastliny napojené, snažil sa naplniť Zem z medzier medzi koreňmi.

Je potrebné stanoviť spätnú väzbu, kým sa nezačne rast. Ale ak bol Pellargonium v ​​kvalitnej krajine, môžete odmietnuť transplantáciu alebo prekládku Zeme. V tomto prípade preneste peargonium spolu so substrátom.

Ak chcete odstrániť chyby, mali by ste sa vopred konzultovať na pristátie so špecialistom.

Starostlivosť

Všetky peargony od tučným seriálom milujú plné osvetlenie. S nedostatkom svetla, kvet je nemožné. Priame slnečné svetlo sa však zničí. POZOR: Dať Pelargonium v ​​blízkosti iných rastlín, dokonca aj tie isté druhy, nemôže. Táto kultúra potrebuje voľný priestor.

Príprava nezávisle pôdy je potrebné uprednostniť úrodnú pôdu s dobrou drenážou. Tvorí sa s použitím rovnakých množstiev:

  • humus;
  • trávnik;
  • piesok;
  • rašelina.

Voda Pelargonium by mala byť intenzívne. Zavlažovanie sa vyrába ako sušenie pôdy.

Zároveň sa musíme snažiť, aby sme ho nedali nad opatreniami. S príchodom chladného počasia, zavlažovanie na minimum. Striekanie je kategoricky neprijateľné. Keď pelargonium aktívne rastie, je kŕmená minerálnymi alebo kvapalnými zmesami. Akonáhle kvet prichádza, lieky obsahujúce fosfor, draslík. Nemalo by byť veľké množstvo dusíka v hnojivách. Kŕmenie je vyrobené až do konca jesene.

Teplota by mala byť mierna. V letných mesiacoch odporúčame vykurovací vzduch z 20 do 22 °. V chladnom, toto číslo by malo byť 16 °. Vlhkosť vzduchu by sa mala udržiavať na 60%. Zosilnené zvlhčovanie sa nevyžaduje. Pokusy o správanie môže vyvolať hnilúce kmeňa a koreň alebo infekciu infekciou. Vzduch musí voľne a nepretržite cirkulovať. Stast to vedie k chorobám pelargonium.

Plodina, ktorú je závod povinná každoročne, akonáhle kvitnú. Zároveň odstráňte 100% horných výhonkov. Vďaka takýmto orezaniu bude Pelargonia rásť.

O tom, ako pestovať izbu Geranium (pelargonium), pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár