Orchid Bracusia: Vlastnosti, Typy a starostlivosť

Medzi všetkými rastlinami vhodnými na pestovanie doma sú obzvlášť populárne pre tých, ktorí sa vyznačujú krásnymi a dlhými kvetmi. Patrí medzi ne bragizmus – orchidea, zastúpená mnohými druhmi, z ktorých každý má svoje pozoruhodné vlastnosti. Ozdobte obydlie s ním je úplne jednoduchý: stačí poznať základné pravidlá pre starostlivosť o túto závod, čo umožňuje vyhnúť sa bežným chybám a dosiahnuť najlepší vizuálny výsledok.

Zvláštnosť

Náš titul, rastlina posudzovaná je povinná William Brass – slávny Nerd a ilustrátor, ktorý žil v XVIII storočia. Rodisko tejto orchidea sú tropické a subtropické regióny strednej a južnej Ameriky, lesy, ktorých sú zdobené mnohými odrôd. Z vedeckého hľadiska, zástupcovia rodu Brassie patria do Epiphytov – rastliny s použitím zástupcov iných druhov ako fyzická podpora.

Samostatná pozornosť si zaslúži elegantné púčiky a tenké podlhovasté lístky opísanej krásy, pre ktoré nebol nazývaný orchided-pavúka.

Pokiaľ ide o iné zvláštnosti chyby, sú uvedené nižšie:

 • Priemerné rozmery (najčastejšie výška tejto orchidey je do 45-90 cm);
 • falošné žiarovky, tiež označované ako tuberkulóza a pseudo-žiarovky, ktoré majú tvar hrušky a pevne umiestnený v oblasti odnože;
 • Veľké a hladké listy, postupne zúženia z základne na okraj a pripomínajúc lancet;
 • Kvety v tvare drog, ktorých dĺžka sa líši od 15 do 75 cm;
 • Plazivá a krátka stonka, ktorá je príčinou budovania pseudobulbu v „Lestňenku“;
 • Veľké kvety, ktorých priemer dosiahne 10-15 cm alebo viac;
 • Umiestnenie listov je ružica, v tvare pripomínajúc ventilátor;
 • Rozmanitá farba kvetov (z bielej, citróna a svetla zelenej do Lilac a hnedého), doplneného tmavými škvrnami roztrúsenými pozdĺž ich povrchu;
 • Silná a príjemná vôňa, v ktorej sú prítomné Narcissus, vanilka a med;
 • Počet púčikov na jednom kvitnutí – až 15;
 • Počet listov pestovaných z jednej falošnej žiarovky – od 2 do 3.

Trvanie sa spravidla začína rozkvitnúť, aby dosiahol 3-4 roky, čo je niekoľkokrát počas kalendárneho roka. Ak orchid rastie doma, takéto obdobia môžu trvať 2 desaťročia na 2 mesiace.

Populárne druhy

V súčasnosti má Brassia 34 prirodzených druhov. Okrem toho, vďaka úsiliu chovateľov, viac ako tri desiatky hybridov bolo získaných, čo sa stalo výsledkom kríženia tejto rastliny s Miltonom, Oncidium a ďalšími predstaviteľmi rodiny orchidea. Ak vyberiete najznámejšie odrody Bracps, potom ich zoznam bude vyzerať takto.

Vrodený

V prirodzenom biotopoch sa horské lesy zdobenia, stretnutie v nadmorskej výške až 1600 m nad morom. Vyznačuje sa veľkým vzorom, ktorej dĺžka dosahuje 75 cm a svetlé zelené lístky s červenohnedými škvrnami. Ďalšou zaujímavou vlastnosťou je prítomnosť konvexných tmavých rastov, kvôli tomu, ktorého pohľad a dostal svoje meno.

Chápaný

Sa líši dlhé a krásne zakrivené kvety, z ktorých každý môže rásť na tucet citrón-šalát „Spiders“ zdobené Motley Spots.

Oranžový

Byť horskou rastlinou, vyskytuje v nadmorských výškach dosahujúcich 2-2.5 km nad morom. Funkcia – Prítomnosť červeno-oranžových kvetov, externe pripomínajúce zvonček, s podlhovastými lístkami.

Ostrý

Sa líši v mierne veľké ako iné druhy podprsenkovej milosti, púčiky s nasýtenou žltou farbou a zdobené fialové škvrny.

Letný sen

Jeden z najpozoruhodnejších druhov, ktoré sa vyznačujú svetlými citrónovými kvetmi s červenohnedými škvrnami.

Slušné zmienky a populárne hybridy – Vojenská, pozoruhodná pre jeho lila kvety, v tvare pripomínajúce hviezdy a brasidium, „pavúky“, ktoré sa vyznačujú farbou Motley a relatívne krátkych „nôh“. Prvá je zmesou zariadenia, ktorá sa posudzuje s Miltonom, zatiaľ čo druhá sa objavila v dôsledku križovatke s oncidium.

Domáca starostlivosť

Prax ukazuje, že orchidea Bracusa je pomerne nenáročná, a preto sa starostlivosť o nej nelíši najmä zložitosť. Aby rastlina spokojná s hojným a pravidelným kvetom, stačí vytvoriť podmienky, ktoré čo najbližšie k prírodnému prostrediu jeho biotopu.

Svetlo

Pre plnú rozvoj BRA Grace Potrebné je veľa svetla, Čo robí to odôvodnené jeho ubytovanie v blízkosti okien s výhľadom na juhozápad alebo juhovýchod. Ďalším dôležitým podmienkam je Ochrana rastlín z vniknutia priamych slnečných lúčov na obed, Pravdepodobnosť nebezpečných popáleniny.

Počas teplej sezóny je organická oblasť výhodne umiestnená na balkóne alebo lodžive. Po tomto odporúčaní zaručuje dostatočné množstvo slnečného žiarenia a čerstvého vzduchu, ktorý má pozitívny vplyv na rozvoj rastliny.

S nástupom zimy, odborníci radia používajú použitie fytoolambuses – nástroje, ktoré dopĺňajú nedostatok osvetlenia a prinášajú dĺžku trvania na požadované 10-12 hodín denne.

Teplota

Optimálny režim, ktorý podporuje vývoj a pravidelný kvet pavúkovej orchidey naznačuje prítomnosť poklesu medzi dňovými a nočnými teplotami, čo je 5 ° C v lete a 3 ° C v zime. Okrem, Od mája do septembra v miestnosti by malo byť dostatok tepla (v regióne 23 ° C) a v mrazivých mesiacoch – nie príliš chladné (asi 18 ° C).

Ďalší stav, ktorý vám umožňuje pestovať zdravú a krásnu ortézu – Cirkulácia dobrého izby v interiéri.

Je tiež potrebné chrániť orchidea z návrhov, ktoré majú na ňu negatívny vplyv.

Vlhkosť

Minietland Bracusa sú mokré lesy, pretože to, čo netoleruje suchý vzduch. Ak chcete normalizovať mikroklímu v interiéri, môžete vybaviť dekoratívnu fontánu v blízkosti závodu alebo využiť špeciálne stacionárne zariadenia. Najobľúbenejším a lacným riešením je použitie najjednoduchšieho postrekovača – striekacej pištole.

Po vykonaní striekania ortézy je potrebné zabezpečiť, aby voda nepatrila na púčiky (ignorovanie tohto stavu znižuje dekoratívnosť závodu). Postup nasleduje 1-2 krát denne, ktorý je dostatočný na udržanie vlhkosti pri 50-70%.

Stojí tiež za to, aby sa venovala pozornosť použitým vode: musí byť teplé a mäkké.

Zalievanie

Počas celej sezóny vegetačného obdobia, Braccica potrebuje dobré, ale nie príliš časté zalievanie. Signál označujúci potrebu tohto postupu je sklon substrátu. Osobitná pozornosť by sa mala venovať stavu listov a falošných žiaroviek: prvá by sa nemala priniesť na stratu Turgora a druhý – na pokrčenie.

Poskytnúť závod s dostatočnou vlhkosťou, Odporúča sa aplikovať spôsob ponorenia do nádoby s teplou vodou počas 20-25 minút (Po ukončení konania by nemala zostať v palete).

Z nadmerného zavlažovania bracusu je potrebné odmietnuť, pretože to môže viesť k otáčaniu svojho koreňového systému.

Primárny

Substrát optimálne vhodný pre posudzované miestnosti by malo byť dobré prejsť vzduchom a mať výrazný trajekt. Použite husté zmesi by nemali byť vysvetlené svojím dusivým účinkom na koreňový systém. Ďalším dôležitým podmienkam je Použitie pôdy, ktorá má slabo oddýchnutú reakciu (pH na 6,5).

Pokiaľ ide o zloženie aplikovaného substrátu, je uvedené nižšie:

 • Safagna Moss;
 • kusov ihličnatých stromov;
 • rašelina;
 • drevené uhlie.

Všetky zložky musia byť zmiešané v rovnakých pomeroch, bez toho, aby zabudli usporiadať vrstvu hliny v spodnej časti nádrže. Ak sa prípravu zmesi vykonáva doma, všetky jeho zložky musia byť podrobené 10-minútovému tepelnému spracovaniu.

Podkord

V teplej sezóne, podprsenku Grace potrebuje minerálne hnojivá pre orchidey zavedené mesačne. Zloženie takéhoto kŕmenia poskytuje dusík, draslík a fosfor a môžete ich kúpiť v akejkoľvek špecializovanom obchode.

Takže hnojivá sa naučili dobre, sú rozpustené vo vode používané na zavlažovanie rastlín.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať koncentráciám aplikovaného lieku, pri výbere hodnoty uvedenej výrobcom.

Choroby a škodcov

Jeden z najčastejších nešťastí, z ktorých môže BRA Grace trpieť, je hniloba, hniloba jej falošných žiaroviek a koreňového systému. Aby ste predišli týmto problémom, je potrebné pozorovať odporúčaný režim zavlažovania (najmä počas chladu). Ak rastlina nepodarilo chrániť pred otáčaním, môže byť reanimovaná vykonaním nasledujúceho sledu činností:

 • Opatrne odstráňte postihnuté oblasti;
 • liečiť zdravé oblasti s antifungálnym činidlom;
 • suchú ortézu v priebehu niekoľkých hodín;
 • pôda orchidea do pôdy a pokrývajú ho transparentnou kapacitou plastov;
 • včasná pneumatika skleník a sledovať úroveň zvlhčovania.

Z parazitov môže Braccicia rušiť tričko, Torment Cherver a Web Tick. Bojovať proti nim racionálne používajú insekticídy širokej škály akcie, ktorý vykonáva spracovanie dvakrát s dodržiavaním týždenného intervalu.

Pravidlá transplantácie

Najčastejšie príčiny, ktoré spôsobujú, že určitý postup potrebný – nedostatok priestoru pre rozvoj rastliny a nadmerného tesnenia substrátu. Ak chcete vyriešiť túto úlohu, mali by ste zvážiť niekoľko jednoduchých pravidiel:

 • Frekvencia plánovaného transplantácie – raz za 2 roky;
 • Metóda prekládky umožňuje zabrániť zraneniu koreňového systému, a preto je najvýhodnejšie;
 • Transplantácia pobočky počas kvitnutia je neprijateľná;
 • Vzhľadom na rastúce falošné žiarovky na jednej strane by rastlina nemala byť umiestnená v centre;
 • Použitá nádoba musí byť naplnená 65-70% (potrebujete ponechať miesto pre nové tuberidium rastúce na vrchole predchádzajúcich).

Okrem toho nie je možné ponoriť falošné žiarovky v substráte, čo je vysvetlené potrebou ich plného vetrania.

Ako sa množiť?

Berúc do úvahy zložitosť klíčenia semien bragizmu doma, je žiaduce uprednostniť reprodukciu rozdelenia. Ten sa vykonáva na jar a predpokladá vykonanie štyroch krokov:

 • Opatrne rezané orchidey do niekoľkých častí, odchádzajúc na každú aspoň 3 falošné žiarovky;
 • Zaobchádzajte s poškodenými oblasťami prášku na drevo;
 • Posypte moste vopred pripraveným substrátom;
 • Po 4 dňoch starostlivo nalejte orchidey.

Odborníci tiež radia, aby sa zbavili prvých procesov, ktoré sa objavujú na mladých rastlinách.

Dokončenie zostáva uviesť, že Bračkasia je najlepším riešením pre každú krásu znalca a nenáročnosť. Spravodlivosť tejto práce je pravidelne potvrdená v praxi a každý sa môže uistiť o ich vlastnej skúsenosti.

O transplantácii orchideí bracusi vyzerať ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár