Originálny malý dizajn izby

V modernom bývaní môže jedna izba môže byť aj spálňa a pracovná kancelária a kuchyňa a obývacia izba. Ak chcete kombinovať všetky tieto funkcie, v štádiu opravy, musíte starostlivo premýšľať o dizajne miestnosti. Pri plánovaní interiéru malého bytu by sa mali zohľadniť nielen rozmery, ale aj formu existujúcej miestnosti.

Pravidlá pre výrobu malej miestnosti

Najbežnejšou možnosťou rozšíriť malý priestor je kombinovať dve malé izby s rozlohou 10-12 kV. m Jedným smerom k demolácii stien a vnútorných oddielov. Niekedy hostitelia rozširujú hranice obytného priestoru vďaka dostupnému balkóniu alebo lodžiu – demolovať balkónový blok a izolujú ich. To však nie je vždy možné z viacerých dôvodov.

Preto zostáva riešiť veľmi malú plochu. No, ak je miestnosť 9-10 kV. M, z ktorého je potrebné vytlačiť maximum užitočného priestoru, má štvorcový tvar.

Je trochu jednoduchšie a pohodlnejšie plávať situáciu, pretože dĺžka stien je všade rovnaká. Takže nábytok môže byť usporiadaný, ako sa vám páči.

Ak sa zaoberáme obdĺžnikovou izbou, posteľ je lepšie dať pozdĺž dlhej steny. Zasažiteľné detaily nábytku, ak existujú, by nemali zasahovať do voľného pohybu. Ak je v miestnosti výklenok, môžete vybaviť šatne alebo miesto na spanie.

Hlavným pravidlom pre registráciu malej miestnosti je použitie nie viac ako tri farby v cieli. Zároveň sa musia navzájom kombinovať. Pre hlavný tón, ktorý sa použije na stenách a strop, je lepšie si vybrať tlmené pokojné tóny.

Ak je v miestnosti dostatok slnečného žiarenia, môžete experimentovať so studenými odtieňmi – z bledo modrej a jemne Lilac do Emerald Green. Ak sa zaoberáme miestnosťou, kde malé okno a je nedostatok prirodzeného osvetlenia, je lepšie zvoliť teplé tóny na konečnú úpravu.

Druhý odtieň používaný v interiéri sa považuje za ďalšie. Je potrebný na to, aby sa miestnosť objem, aby bol hlbší. Môže to byť rovnaké základné, len intenzívnejšie. Môže sa prejaviť v nábytku alebo niektorých detailoch.

Tretia farba sa však môže radikálne líšiť od dvoch predchádzajúcich. Toto je druh kontrastu. To sa môže prejaviť v prvkach dekor – pohovky vankúše, koberec v blízkosti pohovky, záclon, vázy a t. D. Môže to byť aj dekoratívne osvetlenie. Hlavná vec – Tam by nemala byť takáto detaily príliš veľa a nemali by byť príliš veľké.

Ako vizuálne zvýšiť priestor?

Malá miestnosť by nemala byť tmavá. Na to je potrebné zabezpečiť v interiéri čo najviac zdrojov svetla. Svietivý tón by mal byť hlavným v interiéri – tapety na stenách, strop, a ak je to možné, aj podlaha vyzerá v takom svete oveľa priestrannejšia.

Ideálne, ak sú steny monofónnou povrchovou úpravou – tapety alebo dekoratívna omietka. Z veľkých výtlačkov a svetlých farieb pre steny je lepšie odmietnuť – budú vizuálne „jesť“ a bez toho, aby mal malý priestor. V úzkej miestnosti môže byť dlhá stena zdobená vertikálnym pásom a opustiť jednorazový čas. Dlhá stena môže byť tmavšia, umiestnite fotografie tapety, držať na IT dekor alebo zdobiť rodinnými fotografiami.

Existuje názor, že príliš veľký výkres nie je vhodný pre malé miestnosti. V niektorých prípadoch však dáva úplne spätný účinok – upozorniť na seba, tlač sa zdá, že rozptyľuje pozornosť od pokornej veľkosti okolitého priestoru.

Ak sa zaoberáme úzkou a dlhou izbou, nemali by ste rozlišovať s nepočujúcimi prieskummi – Takže jedna časť miestnosti bude všeobecne stratiť denné svetlo a bude sa zdať ešte menej ako to vlastne. Ak sa okno nachádza na krátkej stene, pred ním môžete zavesiť veľké zrkadlo alebo nainštalovať skriňu so zrkadlovými dverami.

Všeobecne sú všetky sklenené a zrkadlové prvky vhodné pri vytváraní projektu malého priestoru. Vizuálne rozširujú svoje hranice a pridávajú k nemu svetlo a vzduch, uľahčujú interiér. Aby ste to mohli urobiť, môžete použiť sklenené panely alebo podsvietené police, zrkadlové dlaždice.

Pokiaľ ide o strop – ak sa zdá, že biela farba je príliš nudná, môžete ju maľovať do farby stien, ale aby ste urobili niekoľko tónov zapaľovača, a aby sa priestor, ktorý sa priestor nezlučuje spolu, môžete rozlišovať s jeho stropným svetlom. Takže môžete vizuálne zvýšiť nízky strop.

Dizajnéri neodporúčajú robiť komplexný viacúrovňový strop v malom priestore. Môžete jednoducho vytiahnuť lesklú látku – odráža svetlo zo žiaroviek a dáva ďalšie osvetlenie. Ak chcete stále kreativitu, spodná úroveň by mala byť vykonaná cez hrany, a centrum opustíte hlbšie.

Z objemného luster by mal tiež odmietnuť – je lepšie, aby sa rozptylové osvetlenie. Na tento účel sú na to ideálne svetlá namontované v strope. V rovnakom čase ich zamiešajte lepšie: nad tabuľkou, nad posteľou alebo pohovkou, nad obrázkom alebo panelom na stene.

Podlahy môžu tiež vizuálne zvýšiť priestor. Tam sú tiež niektoré pravidlá. Ak si vyberiete parkety alebo laminát, odporúča sa ho položiť na uhlopriečku. Bolo by to chyba na udržanie temného koberca s komplexným vzorom. Lepší limit na malý koberec v jednom farebnom rozsahu s vonkajším povlakom. Okrem toho, farba podlahy by mala kontrastovať s farbou nábytku. V opačnom prípade sa celý priestor zlúčuje.

Separácia na zónach

Zónovanie miestnosti môže byť niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchšie je rozdeliť miestnosť pomocou opony. Stačí na strop a zavesiť na to. Treba sa vyhnúť príliš ťažkému portréru – celý interiér by mal byť jednoduchý.

Ak chcete rozdeliť malý priestor, môžete použiť transparentný záves alebo závitové závesy. Môžete ukázať trochu fantasy a urobiť to s vlastnými rukami od priateľky – zo skla, boas, kravatu s háčkovaním alebo v technike makrame.

V úlohe oddielov môže vykonať skriňu alebo „snímku“. Takáto stena má veľa otvoreného priestoru a môže byť obojsmerný. Okrem toho môže pôsobiť ako nočný stolík – môžete dať telefón s telefónom, televíziou alebo knihou, ktorú ste čítali pred spaním.

Hranice môžete načrtnúť v miestnosti a pomocou oddielu sadrokartónu. To môže urobiť výklenok na ukladanie rôznych predmetov, a pre väčší účinok, ozdobte ich vstavaným podsvietením alebo LED stuhou. Oddiel môže byť tiež vytvorený vo forme posuvných dverí typu „Kupé“ alebo vo forme mobilnej obrazovky na kolesách.

Ďalším spôsobom, ako rozdeliť miestnosť na zóne – viacúrovňové osvetlenie. Napríklad, ak v jednej miestnosti a pripravte jedlo, a najesť a spať, potom cez kuchynský stôl, môžete zavesiť lampu, ktorá môže zmeniť vašu výšku – môže byť vynechaná, takže osvetlenie tabuľky intenzívnejšie, alebo zvýšiť vyššie , pridanie svetla do celkového priestoru.

Nad posteľou alebo pohovkou môžete namontovať bodové lampy a cez televízor zavesiť vyššie uvedenú LED RIBBON. Môže byť vložená nielen na strope, ale aj na stene. S ním môžete urobiť obrázok na fotografii objemovej tapety.

S pomocou dokončovacie materiály pre podlahu môžete tiež odlíšiť miestnosť. Napríklad v kuchyni môžete dať dlaždice a spálňu alebo obývaciu izbu môžu byť zdobené kobercovými podlahami alebo laminátom.

Bez ohľadu na riešenie, ktoré ste si vybrali na územný priestor, mali by ste odolať interiéru v jednej farbe. Liberty je povolená len v odtieňoch jednej farby. Treba pripomenúť, že jedna farba môže byť teplé aj studené odtiene, a nemalo by sa zmiešať v jednej miestnosti.

Vyberte si štýl

Vyššie uvedené, aké dôležité nie je preťaženie interiéru nadmerného príslušenstva. Preto, pre malé miestnosti, najčastejšie si vybrať praktický minimalizmus, keď sú potrebné minimálne položky dokonale kombinované v interiéri s ich maximálnym pohodliam.

Bez ohľadu na to, aký účel je miesto určené, existuje niekoľko pravidiel, ktoré by sa mali dodržiavať v minimalistickom štýle:

  • Nedostatok komplexnej dekorácie. Neexistuje žiadne miesto pre zložité vzory, rôzne kučery a hojnosť zbytočných častí.
  • Formuláre nábytku sú extrémne stručné a jednoduché. Je žiaduce, ak bude celé prostredie vydržať v jednej farbe.
  • Žiadne ďalšie podrobnosti o interiéri. Každý predmet situácie musí niesť osobitnú funkciu. V malých izbách, žiadne miesto pre masívne podlahové vázy a umelé stromy. Každý centimeter by mal byť užitočný.

Šatník je lepšie si vybrať s posuvnými dverami, ako sa hojdajú príliš veľa miesta. A v uhle môžete dať podlahu alebo vešiak na oblečenie. Regály môžu byť umiestnené na vrchole postele. Namiesto toho si môžete vybrať skladaciu pohovku.

Pre klasický dizajn Mal by sa vybrať nábytok z prírodných materiálov – drevo alebo ratan. Pre high-tech je charakterizovaný hojnosť kovu a skla, takže si môžete vybrať hliníkový profilový stojan so sklenenými policami.

Interiér Štýl loftu Neposkytuje žiadne oddiely – výnimkou sú tie, ktoré projektu nemôžu zbúrané a tie, ktoré vložte do kúpeľne z rezidenčnej zóny. Pre tento smer je všeobecne charakteristický pre nedostatok povrchov.

Návrhové steny sú povolené – nahý betón alebo murivo. Ak sa takáto úprava zdá príliš brutálna, môžete usporiadať steny dekoratívnou omietkou, imitáciou kovu alebo kože.

Napriek inherentným Krajina a Provence Hojnosť roztomilých kôroví, môžu byť použité v malom priestore. Stačí, aby sa zmestil ľahkého nábytku, visieť na oknách svetelných otváraných závesov a dať niekoľko kvetináčov a dať rovnaký obrus a dom bude naplnený rustikálnym komfortom a teplom.

Vyberieme interiér izby

Pred výberom nábytku pre izbu by ste sa mali rozhodnúť o jeho funkčnom účele. Ak sa rozhodnete stlačiť priestor a urobiť štúdio z jednoizbového bytu, na tieto účely je celkom vhodné pre uhlovú pohovku, ktorá bude oddeliť kuchyňu z obývačky.

Pre pracovnú kanceláriu je veľká pohovka pohovka sotva vhodná. Tu bude vhodný prísnejší nábytok, ako je krásny stôl a pohodlná stolička alebo stolička. V tomto interiéri nie je miestom pre kvetinové dôvody – interiér musí konfigurovať pracovnú náladu, takže dizajn by mal byť extrémne stručný. Môže byť mierne zriedený, napríklad s pomocou obrazu na stene alebo hodinách neobvyklého dizajnu.

osem

Fotografia

Pre miestnosť, kde žije mladý pár s malým dieťaťom, neprijateľné nepočujúci – dieťa sa môže zobudiť v noci a vystrašiť, ak nevidí blízko mamy. Distribúcia zón lepšie s priesvitnou oponou. Nad posteľou rodičov a cez detskú postieľku môžete zavesiť ručivé lampy. Ich jas je možné nastaviť – je to veľmi pohodlné, najmä ak často vstávate v noci.

Ak urobíte teenagerovú izbu, namiesto stoličiek, môžete použiť stoličky tašky alebo vankúše. Sú celkom vhodné pre priateľskú mládežnícku stranu, a potom, čo hostia odídu, môžu byť zložené do rohu alebo odstrániť do skrine.

Konštrukcia okna

V malej miestnosti, dlhé husté záclony, pridanie na podlahu, nebude príliš vhodná. Okrem toho, že sa pri čistení vytvoria nepríjemnosti, budete úplne oslobodení na výšku miestnosti. Bude to oveľa lepšie, ak visíte malé svetlé závesy do Windowsill.

Ak vybavíte izbu ako balkón alebo lodžiu, môžete si vybrať žalúzie ako alternatívu k tkaninovým záclonám. Fissure vertikálne žalúzie sú vhodné pre klasický interiér a kovový horizontálny pre štýl techno alebo akéhokoľvek iného minimalistického interiéru. Roman alebo čínske záclony – univerzálne riešenie pre každý interiér.

Ak ste šťastný majiteľ veľké panoramatické okná s nízkym parapetom, môže byť použitý ako spôsob. Niekedy je tak cool sedieť v blízkosti okna a sledovať, ako sa život varí za ním. Zvlášť zaujímavé, ak by sa apartmán nachádza na vysokých poschodiach.

Mimochodom, vo výške vôbec nie je potrebné zavesiť záclony. Susedia v okne sa nebudú vyzerať, a v noci môžete vynechať valce alebo vyššie uvedené žalúzie.

Malé triky

Aby ste mohli používať priestor na použitie maxima, nie je potrebné byť dizajnér. Niekedy zaujímavé nápady ležia na povrchu, je to dosť len pozrieť sa na opatrnejšie.

Tak napríklad, s pomocou panelu z pozostatkov starej tapety, môžete diverzifikovať aj najobľúbenejšie a nudné interiér. Ak fantázia nestačia, takýto panel je možné zakúpiť.

Často sú dodatočné obytné priestory vybavené na balkóne alebo lodžii, ak majú dostatok miesta. Zároveň odstráňte interroom oddiel nie je vždy možný, ale stále chcem mať izbu. V tomto prípade je výstup izolovať loggiu.

Najčastejšie je šírka prijatých priestorov taká, že tam sa mení len posteľ alebo tabuľka. V tomto prípade príde rozloženie transformátora na záchranu. V noci je to miesto na spanie a posteľ je zložená a transformovaná na pracovnú plochu.

Techniky dizajnérov

Existuje mnoho techník na diverzifikáciu malého priestoru. Môžete napríklad experimentovať s nábytkom – najmä s kabinetou. Rohová verzia bude trvať oveľa menej ako kupé a z hľadiska kapacity nie je k nemu horšie.

Ak je okno v miestnosti malé alebo vôbec chýba, môžete vytvoriť falošné okno alebo dvere pomocou fotografických zásob. Vynikajúca recepcia – obraz lesnej alebo morskej krajiny na stene, zapnutie dverí.

Vyhnite sa hojnosti položiek na podlahe. Všetko, čo je možné zdvihnúť, musí byť umiestnené nad podlahou. Aktívne používajte otvorené police. Mali by byť umiestnené v rôznych výškach, takže dizajn sa nezdá byť plochý.

Krásne príklady a možnosti

Často v malej bytovej posteli berie takmer všetky voľné miesto v miestnosti. Veľmi často sa nachádza v starom „Khrushchev“. Vytvorenie interiéru pre malé priestory, dizajnéri často porazia myšlienku územného priestoru nielen horizontálne, ale aj vertikálne.

Zvýšenie postele na pódiu a robiť boxy v ňom, môžete vytvoriť ďalší priestor pod ním na uskladnenie. Tam si môžete skryť niečo – od zimných vecí a posteľnej bielizne do detských hračiek.

Alebo napríklad samotná posteľ môže byť viacnárodenca, keď je jedna posteľ predĺžená z iného. Takéto riešenie je veľmi relevantné, ak potrebujete vybaviť napríklad škôlku pre niekoľko detí. Zvyšovanie postele nad úrovňou podlahy môžete zorganizovať pracovný priestor.

Moderné obchody vo veľkých množstvách ponúkajú vlastné podkrovie so vstavaným šatníkom a stôl. Použitie všetkých vyššie uvedených techník a dopĺňania ich vlastnými nápadmi, môžete vytvoriť módny a originálny dizajn aj na skromnom priestore.

O tom, ako vizuálne zvýšiť priestor malej miestnosti, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár