Pakhistakhis: Druh, starostlivosť a reprodukcia

Fanúšikovia exotických rastlín sú dobre známe, že poznajú tepelno-milujúci zástupca tropickej flóry – Pakhistakhis. V ruských zemepisných šírkach, táto kvetina prišla pár viac storočí z Mexika, Južnej Ameriky a Indie Terrôdy, kde rastie vo voľnej forme. Tento trvalky miluje teplo a vlhkosť – vo svojej vlasti rastie vo forme dvojtroverného kríka. Na územiach s teplým podnebím, Pakhistakhis je vysadený na uliciach miest ako terénne úpravy a my sme si vzali na pestovanie vo forme skleníkovej alebo izbovej rastliny.

Pakhistakhis je oceňovaný pre jeho dekoratívne druhy – počas obdobia kvitnutia v závode sú kvety neobvyklého tvaru, pripomínajúce objemové kúsky. Farba takejto kvetenstva je jasná žltá alebo červená. Často môžete splniť takéto mená Pakhistakhis, ako „zlaté ucho“ alebo „zlaté krevety“.

Zvláštnosť

Pahistakhis Spálňa Kvete patrí do rodiny Acanthous, ktoré sú bipartitné rastliny a rastú v tropickom mokrom lesnom priestore. Tento rýchlo rastúci ker je schopný dosiahnuť výšku 60 centimetrov na meter. Kmeň v dospelých Evergreen Pakhistakhis strom, listová doska rastie až na hodnotu 13 centimetra a má tvar špičatého predĺženého oválu. Farba listov je bohatá tmavo zelená, viaceré ubytovanie sú jasne vyjadrené na hárku, vďaka ktorému je vytvorený dojem textúry.

Blossom v Pakhistakhis začína už v období skorého jari a neustále pokračuje hlbokou jeseň. Žltá kvetenstvo akositóznej štruktúry dosiahne 15-centimetrovú veľkosť, rektifikuje sa a vyvíja len na koncoch výhonkov. Na kvetenstvo sú malé biele kvety – môžu byť dlhé až 5 centimetrov, ale je to veľmi rýchlo padajúce, takže hlavná dekoratívna atraktívnosť kvetu je presne v žltých vodách, ktoré po dlhú dobu poteší. Sľub bohatého kvitnutia trvalky je dobré osvetlenie a dostatočné zavlažovanie. V horúcich dňoch sa Pakhistakhis potrebuje sprej. Pod vplyvom priameho slnečného svetla môže rastlina zmeniť rastlinu, ale ak je včas preskupiť ho v tieni a nalejte ho dobre, potom to bude repley o živote znova.

Evergreen rastlina je jedovatá, takže pri práci s ním by sa mali dodržiavať potrebné opatrenia. Odborníci varujú, že aj keď ste sa dotkli závodu s rukami, mali by ste ich okamžite umyť mydlom. Napriek kráse kvetu musí byť rastlina udržiavať mimo prístupového priestoru pre deti a domáce zvieratá.

Odrody

V súčasnosti sú biológovia známe najmenej 12 odrôd Pakhistakhis, ale len dve z nich sú domestikované formy – to je spoločný žltý stupeň a celkom zriedka našiel červený stupeň.

Žltá odroda Pakhistakhis vyzerá ako ker, ktorý rastie do výšky merača. Všetky výhonky z rastliny len svoľníctvo, a ako kvetina dospelí, dolné výhonky vyhrajú. Listy žltej figuríny oválu s špičkovým koncom, šírka plechu dosky môže byť až 5 centimetrov a dĺžka – 12-15 centimetrov. Kvetenstvo majú typ špice, samotný strom je nasýtená žltá farba a malé biele bublinové kvety z toho vychádzajú.

Červená trieda Pakhistakhis sa stretnete zriedka – tento vzácny kvet má rozdiely od svojho kolegu. Sú to, že červená trieda je silnejší ker, môže rásť až dva metre a udržať ho doma dosť ťažký. Okrem toho sa rastlina rozlišuje a podľa typu jeho dokladov. Je to artoortal tvar a zelená. Od droga v pomerne veľkému počtu malých kvetov svetlej červenej. Každý taký kvet má 4 predĺžené okvetné lístky.

Podmienky zadržania

Keďže Pahistakhis je tropická rastlina, musí vytvoriť pohodlné podmienky na pestovanie, čo najbližšie k jeho prirodzenému prirodzenému biotopu. Jeho starostlivosť v jarnom letnom období bude výrazne odlišná od odchodu na jeseň a zime. Najdôležitejšie kritériá pre život tohto trvalého krovia sú zalievanie a osvetlenie. Búrlivý rast a kvitnutie v závode sa vyskytujú v jarnom letnom období.

Je dôležité si uvedomiť, že s príchodom jesene, po skončení kvitnutia, rastlina ide do pokojnej fázy a prestane potrebujú hojné zalievanie a kŕmenie hnojivá.

Teplota a vlhkosť

Na jar av lete vytvárajú priaznivé podmienky pre rast a kvitnúce PAHISTAKHIS potrebujú teplotu od +20 do +25 stupňov. Tento tropický rezident miluje atmosféru zvlhčovadla okolo neho, takže nielen samotná rastlina, ale vzduch okolo nej musí byť pravidelne striekaný teplou vodou bez nečistôt chlóru. Ak vlhkosť vo vašom byte zjavne nestačí, výroba hrnca s rastlinou na zásobníku s navlhčenou cesahou pomôže vyriešiť tento problém. Je potrebné zabezpečiť, aby voda na zásobníku nejala.

Na jeseň av zime, PAHISTAKHIS potrebuje pokoj, zatiaľ čo sa cíti dobre pri teplote +16 až +18 stupňov. Sprej kvetu Počas tohto obdobia potrebujete len raz týždenne. Avšak v apartmánoch s ústredným kúrením je ťažké vytvoriť optimálne mierové podmienky pre rastlinu a spravidla zvlhčiť, je o niečo viac.

Osvetlenie

V jarnom letnom období, trvalka potrebuje prílev slnečného svetla, ale zároveň jeho lúče by mali byť rozptýlené – príliš svetlá svetelná rastlina sa nepáči. Najlepšie biotopy pre Pahistakhis bude okno prichádzajúce na sever, západ alebo na východ. Ale na južnom okne sa kvet bude horúci, ak neberiete opatrenia na tvarovanie.

S príchodom jesenného a zimného slnečného svetla môže kvet katastrofálne chýbať. Všimnite si to svojím štátom – listy nebudú tak veselé a svetlé.

Ak chcete zachovať dekoratívny typ DUCHISTAKHIS a poskytnúť mu dobrým podmienkam na zimovanie, zariadenie môže byť povolené so špeciálnym Phytolamba. V tomto prípade, vaše vytrvalé studne spočíva v pokoji, to bude mať silu a skoré jar bude aktívne vstúpiť do fázy rastu, aby ste vás potešili boosom.

Ako sa starať?

Pestovanie a starostlivosť o pahistakhis doma nie je moc ťažkosti – dokonca aj začiatočník milenec tropických exotických bude schopný vyrovnať sa s touto úlohou. Na pestovanie dospelého kríka, mladý Pakhistakhis Každá pružina by mala byť transplantovaná do nového hrnca, ktorý bude 1-2 centimetre viac ako bývalý. Zároveň sa odporúča, aby plne aktualizovala pôdu na všetkých raz v 2 a lepšie – za 3 roky. Najpriaznivejší čas na vykonávanie práce na rastlinách sa považuje za uprostred marca, keď rastlina spočívala v zime a pripravená ísť do aktívneho rastu.

Pôda pre tropické trvalky potrebuje, pozostáva z rašeliny, spomalenia listov, veľkého riečneho piesku a riadku. A tyč je potrebné prijať rádovo viac ako všetky ostatné komponenty. PAHISTAKHIS nemá rád vysoké hrnce, optimálna možnosť bude, ak bude hĺbka a šírka kapacity výsadby približne rovnaká veľkosť. Nemalo by okamžite zasadiť mladú rastlinu do veľkej nádoby – zvýšenie kapacity by sa mal vykonávať postupne, rok od roku do roka, rovnomerne, ako pestuje koreňový systém koreňového kvetu.

Zalievanie

Pokiaľ ide o problém zavlažovania, je potrebné vedieť, že rastlina je rovnako nedostatočne toleruje ako sušenie hlinenej kómy a jeho nadmernej konvergencie. Voda na zavlažovanie by mala byť umiestnená, izbová teplota. V horúcej sezóne sa vyžaduje zavlažovanie na výrobu okamžite, hneď ako zistíte, že horná vrstva pôdy sa zníži. V zime sa frekvencia a objem zavlažovania zníži – dostatočne postupne voda, že rastlina nie je častejšie 3-krát týždenne.

Ak ste videli, že v palete sa zhromaždili z odvodňovacieho otvoru vlhkosti – okamžite ho odstráňte na ochranu rastliny pred chorobami a hnijete koreňový systém.

Podkord

S príchodom jari, už začiatkom apríla, obdobie rastu začína na tropickom pahistakhise. V tejto dobe, rastlina potrebuje vykonať aktívny podávač, ktorý sa musí pravidelne držať až do začiatku októbra. Kvetina môže byť zdvihnutá komplexnými minerálnymi alebo organickými hnojivami. Frekvencia ich aplikácie je raz za 2 týždne. Rastlina vníma dobre známe komplexy, ako napríklad „Živá sila“, „Agrikola“, „Bioton“, „Aquarin“, „Universal“ a iné.

Orezávanie

Aby sa vytvoril krásne vyzerajúci kompaktný bush, pakhistakhis každý jar potrebuje na obloženie. Ak nie je predmetom orezávania rastlín, riskujete, že sa natiahne výhonky a zakázal nadväzujúce vetvy, zatiaľ čo kvitnúce nebude tak ťažké, ako sa očakávalo, a počet listov v kvete bude výrazne bábika. V mladej rastline sa prvé orezávanie vykonáva, keď výhonky rastú viac ako 10-15 centimetrov zo zeme – presne v tejto vzdialenosti a musíte urobiť sekciu alebo stlačenie. V budúcnosti bude to správne, ak sa stanete každým jar, aby ste štipku všetky výhonky z rastliny, ustúpili z vrcholov do dvoch párov listov (a štipka). Takáto metóda umožní dosiahnuť krásny tvar kríka a jeho bohaté kvitnutie. Je dôležité vedieť, že Pahistakhis má kvety, ktoré majú byť vytvorené len na mladých výhonkoch, zatiaľ čo rastlina kvitne len v treťom roku života.

Potom, čo je rastlina bližšie k zime, rastlina dokončí obdobie kvitnutia, musíte orezať jeho doklady – urobiť to s rastúcim párom listov. Takéto orezávanie prispieva k omladeniu kríka a jeho vetvenia na jar.

Reprodukcia

Skôr alebo neskôr, čas príde, keď chcete znásobiť alebo omladiť dospelý Bush vašej figuríny. Urobte to jednoduché, pretože tieto multi-oltárne semená alebo odrezky sú chov. Reprodukcia s pomocou semien je pomerne dlhá a nepríjemná, je oveľa jednoduchšie plniť tento postup so standingom.

Ak chcete získať oceľ v dospelej závode, sú narezané vrcholy výhonkov na dĺžke 10-15 centimetrov. Hlavnou vecou je, že odrezky majú aspoň dva alebo dokonca tri interbady s párovými listami. S pružinovým orezaním pristávacieho materiálu budete mať veľa a budete musieť vybrať si najsilnejšie a životaschopné odrezky pre následné zakorenenie.

Rezané čerstvé kotlety sú liečené riešením Kornina – je potrebné stimulovať rast koreňa. Potom pristávací materiál vloží do pohára s vodou alebo okamžite umiestnené do zeme. Pri výsadbe odrezkov v zemi, potrebujú byť zakorenené, a na to, Pahistakhis musí byť pokrytý transparentným pleanom, čím sa vytvára miniatúrny skleník. Skleník vložil v teplej a dobre osvetlenom mieste. Vnútri skleníka bude rastlina teplá a vlhká, zatiaľ čo začne rýchly rast koreňového systému. Denný skleník na niekoľko minút, musíte odstrániť a sadenice vzduchu.

Na zvýšenie procesu brúsenia je možné striekanie umelých stimulantov, napríklad „eposu“ alebo „heteroacexín“.

Ak vložíte stonku do vody, je potrebné zabezpečiť prílev svetla a teploty vzduchu od +20 na +22 stupňov a potom sa korene budúcich sadeníc objavia po 3 alebo dokonca 4 týždne. Potom môže byť závod už odvážne odvážne na zasadnutie hrnca – skleníkové podmienky v tomto prípade nebudú potrebné.

Choroby a škodcov

Rezident horúcej a mokrej tropiky – Pakhistakhis, vyžaduje pozornosť a starostlivosť. Avšak aj napriek pozornejšej starostlivosti o kvetov, niektoré kvety kvety môžu očakávať určité ťažkosti. Napríklad, niekedy sa to stane, že kvetina po transplantácii listy listy. Poznateľné osoby v špecializovaných fórach veria, že príčinou toho môže byť nielen nesprávne zavlažované rastliny. Je možné, že transplantácia, ktorú ste urobili včas, keď bola rastlina stále v období odpočinku a stres, keď transplantácia viedla k tomu, že kvetina začala pustiť listy. A možno ste začali transplantovať kvet, keď ho ešte nepotreboval – po tom všetkom by frekvencia takéhoto postupu v dospelej závodu mala byť v intervale raz za tri roky.

Stáva sa to, že listy v rastline sú skrútené, a potom vidíte, že sa rozhodli a v rovnakom čase stonky. Najčastejšie takéto problémy vznikajú v jesennom zimnom období a sú spojené so skutočnosťou, že kvetom malo nepohodlné podmienky. Najčastejšou príčinou takejto situácie je banálnym návrhom. V zime, keď ústredné vykurovacie práce, často otvárame okno, v dôsledku toho, ktorého návrh, ktorý nemá rád pahistakhis. Zníženie pohodlnej teploty na pokovovanie, aj keď vo veľmi krátkom čase môže viesť k líniu. Okrem toho sa často stáva, že počas podielu všetkých vyššie uvedených okolností je pozorovaná aj pôdna moizmula. Stagnácia vody v koreňoch je tiež nepriaznivá pre tento kvet.

Ďalším znepokojujúcim príznakom dysfunkcie Pakhistakhis môže byť žltnutie listov a sušenie ich tipov. Príčinou takéhoto stavu je zvýšenie teploty. Už sme hovorili o tom, že v zime tropické trvalky potrebuje teplotný režim, ktorý nepresahuje 16-18 stupňov. Po prekročení týchto ukazovateľov, dokonca aj 4-5 stupňov, rastlina začne ublížiť.

V prípade nedostatočného príchodu svetla alebo absencia pružinového orezania sa môžete stretnúť s problémom, ktorý je vyjadrený v tom, že výhonky kvetu rastú, ale na nich existuje len veľmi málo čerstvých listov a netvoria farbu. A s nedostatočným zavlažovaním sa môže stať zmena farby plechoviek.

Ak chcete zachrániť Pahistakhis, bude potrebné odstrániť všetky nepriaznivé faktory na naliehavosť.

Okrem chýb spojených s pravidlami starostlivosti o kvetov môže byť rastlina vystavená škodcom. Typické škodcov pre rastlinu môžu byť webový roztoč, miernejšia čeština, whiteflid, vlna alebo štít.

  • Počasie Ticks nájdete podľa vzhľadu malého webu na závode. Najväčší klastra webu, ktorý uvidíte v interbatoch výhonkov, a na zadnej strane listov tam budú malé hnedé škvrny – toto je klastra kliešťov. Ak neberiete opatrenia na zničenie škodcov, potom závod veľmi rýchlo zomrie – stáva sa oslabeným, strácam listom.

  • Mealybug Ukazuje samotný skutočnosť, že na rastline nájdete vzdelanie podobné malým časticam vlny. Jedná sa o sekrečné nájazd Cherwell, pod ktorým existujú vajíčko s larbami. Škodca môže ovplyvniť celú rastlinu vrátane svojho koreňového systému. Zároveň sú listy žlté a skrútené, rastlina sa stará, forma je vytvorená na ňom.

  • Shield je vyšívaný kvetu a má shell, ktorý ho chráni pred vonkajšími vplyvmi. Štít na jeho výkon používa šťavu z rastliny a časom ho vedie k smrti. Vizuálne, keď skúmate kvet, uvidíte na ňom tmavo malé plaky, lepkavé útvary a tmavé mŕtve časti kvetinových tkanín na miestach hostiny škodcov.

  • Chyba je veľmi malá bledozelená, ružová, svetložltá Alebo dokonca aj čierny hmyz do 1 milimetra. S inváziou k útesu listy, kvet je skrútený, a potom jeseň. TLA sa živí šťavu z rastliny, takže okolo jeho zhlukovačov budú dostávajúce pozemky s lepkavou hmotou a viditeľnými stopami lézie rastlinných tkanív. Väčšina všetkých TLL miluje mladé letáky a rastie na zadnej strane listovej dosky. Okrem toho možno nájsť v raste mladej úniku.

  • Bellenka – to je veľkosť škodcov len 2 milimetrov, ale má krídla. Vzniká veľmi rýchlo, hmyz larvy sa živia rastlinnou šťavou. Ak biele hrdlo bude cítiť, že vietor fúka – okamžite odletí z rastliny a jej larvy zostanú. Vizuálne, pri skúmaní kvetu, si všimnete, že sudcovia sú v okolí, a na listoch boli lepkavé vzdelávanie a poškodené oblasti, ktoré jedli larvy.

Čelia invázii hmyzích škodcov, je potrebné urýchlene prijať opatrenia na záchranu rastliny. Po prvé, musí byť preskupená z iných zdravých farieb, pretože infekcia môže nastať veľmi rýchlo. Ďalej musíte plodiť všetky postihnuté oblasti výhonkov.

Najefektívnejší spôsob, ako zničiť škodcovia sú insekticídne drogy. Ich voľba je obrovská a dávka a frekvencia použitia v každom z každého z každého z nich. Medzi najúčinnejšie finančné prostriedky môžu byť upozornení „Configord“, „Volton“, „FOSALON“, „INTRA VIR“, „AKTELIK“, „CITCOR“, „PHYTOVERM“ (a tento zoznam môže pokračovať). Použitie insekticídnych prípravkov sa postará o opatrenia a osobné ochranné opatrenia vopred.

Spracovanie by sa nemalo vykonávať, ak je priestor malých detí, zvierat, akvarijných rýb, ako aj potravinárske výrobky. Najlepšie je vydržať hrniec s rastlinou na otvorenom vzduchu a tam stráviť postrek.

Ošetrená rastlina je pokrytá polyetylénovým obalom a dávať čas na vystavenie lieku, po ktorom môže byť rastlina nastriekaná vodou. Treba však pripomenúť, že insekticídne látky nemajú vplyv na vajcia škodcov, takže spracovanie rastlín bude musieť opakovať niekoľkokrát každý deň. Po príznakoch nárazu škodcov musí byť spracovanie kvetov pokračovať raz týždenne, aby sa zabránilo opätovnému infekcii.

Aby sa zabránilo vzhľadu škodcov na zelenej trvalke, je potrebné dodržiavať určité pravidlá: Obsahuje kvetinu čisté, odstráňte z neho prach, sprej s striekanou vodou, dodržiavajte režim teploty a zavlažovania. V súlade s týmito dôležitými normami vás kvet bude potešiť svojou krásou.

Pre Pahistakhis Starostlivosť Pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár