PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

Prítomnosť farieb domu nie je len krásna, ale aj pre zdravie. Každá kvetina voda si vyberie jeho obľúbené rastliny na pestovanie v podmienkach izby. Najčastejšie v miestnosti sa môžete stretnúť s fialkami, rôzne odrody, ktoré môžu zasiahnuť aj najkrajšie kvety. Ak chcete vyzdvihnúť kvety pre seba, pestovať ich a správne starostlivosť, musíte mať úplné vedomosti o každom z odrôd optimary.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

Popis

Veľmi často existujú takéto rastliny v každodennom živote, ktorého názov nie sú úplne zodpovedajúce svojmu prvku. Tak, fialová, ktorú možno vidieť z väčšiny Windows, sa skutočne označuje ako Senpolia. Ide o rastliny, ktoré majú krásny tieň a patria do rodiny Gesnery. Najbežnejšou možnosťou pre takú kvetinu je Uzambar fialová, ktorá sa dá ľahko kúpiť a rásť doma.

Senpolia Ray z východnej Afriky, často sa nachádza v blízkosti rieky a vodných útvarov, na týchto miestach, kde je zem dobre navlhčená. Našiel kvetinu v roku 1892 Baron Walter Von Saint-Paul, ktorý zozbieral semená rastlín a priniesol do svojej vlasti do Nemecka. Bolo na jeho počesť, že kultúra začala byť nazývaná Senpolya. Od roku 1893 sa táto závod aktívne umiestnila na nemeckých výstavách, odkiaľ bola distribuovaná na celom svete.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

Vzhľadom na veľký záujem o tento závod dnes môžete počítať viac ako 32 tisíc odrôd, z ktorých dva sú produktom pestovania domácich kvetov. Senpolia je stálezelený dlhodobý kvet s krátkym kmeňom, ktorého listy rastú z koreňa. Lístie môže byť monofónne alebo majú škvrny. Charakteristickým znakom je prítomnosť zbytočného a zaobleného tvaru plechov, ktorí sa podobali srdcu. Pokiaľ ide o kvety, pozostávajú z 5 lístkov, ktoré sa zbierajú v kefke. Vnútri Tam sú 2 tyče a 1 palička s horným naliehaním, ako aj 2 odpočinok.

Semená Senpolia sú v krabici a sú malé okrúhle zrná s priamym embryom. Existuje možnosť pre sedenie fialkov s pomocou listov, ktoré sú odrezané z hlavného kríka a dať do vody, kým sa nedajú korene objaviť, potom, čo ich môžu pristáť v zemi. Pôda stojí za to zakúpená pre Senpolia alebo MIX list, železný, ihličnatý a rašelinový podiel v pomere 3: 2: 1: 1. Aby, že fialky dobre rastú, je dôležité, aby sa pôda uvoľnila, pretože to, čo nemôže robiť bez prestávok: perlite, vermikulit, riečny piesok a sphagnum. Pre dobrý rast a kvitnutie je potrebné na vodné kvety, zabraňujú silnému sušeniu pôdy a nie nalievanie banku, aby sa zabránilo koreňom koreňov alebo vzhľadu chorôb.

Správne podmienky zadržania, pohodlné teploty a vlhkosť, prítomnosť dostatočného množstva svetla, to všetko umožní Senpolia alebo fialové, pretože je to častejšie, aby ste dobre rástli a potešili dlhé kvitnutie.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

História vzhľadu a distribúcie

Fialky sú roztomilé a príjemné kvety, takže záujem o nich nie je prekvapujúci, čo prejavilo mnoho biológov. 1989 bol poznačený odstránením odrôd Senpolia s kvetmi rôznych farieb, pretože predtým, ako to bolo známe kvitnúť len s fialovým odtieňom. Akonáhle bolo možné pochopiť, ako ovplyvniť farebný gamut, vedci prevzali veľkosť fialkov, experimentovali s ním a vytváranie odrôd s miniatúrnymi alebo obrovskými lístkami. Výberové experimenty nemohli zostať bez povšimnutia. Čoskoro sa obrátili na závažnejšiu úroveň.

Mnohí milenci takých krásnych rastlín, ako sú fialky, ktoré si všimli v kvetinárskych obchodoch a na stránkach kvetinového sveta s názvom Phials OptimarA. Nie sú to niekým oddeleným druhom Senpolia, len ich kultivácia sa zaoberá spoločnosťou s takým. Tieto kvety sú považované za najživšie zástupcovia tropických rastlín, ale na rozdiel od jednoduchších druhov, môže byť rád, že je rád len raz. Senpolia Optimara nie je ako nachladnutie, ktorýkoľvek z jeho nárazu vedie k úplnému zastaveniu procesu kvitnutia, a môže tiež použiť drvenie úder a pozdĺž koreňového systému, ktorý by mal byť len teplý. Napriek všetkej jej kráse, africké Fort fialky rastú dlho, nemôžu byť rozobraté.

Aspoň nejakým spôsobom predĺžiť životnosť kríka, môžete klíčiť odrezky.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

Kúpiť OPTIMATARAU FIOLETU VO VYBROKE MALÉHO KYŽBUJÚ. Táto rastlina môže kvitnúť iba 1 čas, po ktorom nemá zmysel starať sa o neho. Senpolia tejto pevnej firmy a Flaile všetko naraz. Hlavnou výhodou je množstvo krásnych symetrických púčikov na jednej fialovej. Takéto rastliny sú odvodené na priemyselné účely, takže sa ľahko prepravujú, nepokazujú, zatiaľ čo cesta.

Svetlé kvety, rôzne odtiene sú optimara fialová karta, takže záujem o nich zostáva neustále vysoký. Vzhľadom k tomu, vzhľad tejto značky už prešiel veľa času, pretože oficiálny čas narodenia je považovaný za 1930, keď m. Dorenbach v Nemecku z ich podnikania na chovu a pestovateľských plodín obilia prešli na Senpolia. Spoluplnom vlastníkovi Holtkamu videl globálne vyhliadky v takom malom a jednoduchom kvete a bol schopný dosiahnuť svoje ciele. Veľký príspevok k rozvoju svojho syna, Reyncholtu, ktorý pomohol urobiť skromný rodinný obchod s obrovským a známym celosvetovým. Prvé pokusy o vytvorenie krásneho kvetu na predaj boli málo, plantáže neprekročili 1 meter štvorcový, ale vďaka čoskoro vďaka úspechu všetky skleníkové rastliny vyhnali Uzambar Satpolia.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

Hlavnou úlohou spoločnosti Optimira je priniesť veľký počet odrôd, ktoré sú neustále dopĺňané. Už existuje niekoľko stoviek druhov týchto farieb, ktoré sú zverejnené na internetovej stránke podniku, často nemajú ani svoje meno. Nová fialová je zvyčajne pridelená čísla, ale nevyhnutne označuje názov šľachtiteľa, ktorý ho zmenil. Výroba nestanovuje úlohy na schválenie alebo kultiváciu určitej odrody, aj keď padol na kupujúcich. Hlavné pravidlo Optimera sa skladá z prítomnosti širokej škály výrobkov.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

Triediť

Keďže optimara fialky nadobudli svetovú slávu, stojí za to hovoriť podrobnejšie o týchto odrodách, ktoré sú považované za najvýznamnejšie a milované medzi obdivovateľmi.

 • Optimara moja láska – Senpolia so svetlým zeleným, hladkým lístím s červenými pruhmi na zadných a bielych kvetoch, pričom stred je nasýtený-fialová. Vzhľad Senpolia sa môže líšiť od sezóny – v zime je fialová biela s malým fialovým bodom, a v lete sa stáva takmer úplne fialovým, takže len biele lemovanie. Zásuvka na fialovej je elegantná, kvety majú priamu štruktúru a kvitnú hojne.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Malý mesiac – odroda s očarujúcimi bielymi kvetmi, pričom stred je natretý v modrom tieni. Listové listy sú publikované, farebné svetlo zelené, brzdové konštrukcie. Dlhé a tenké stopky. Funkcia odrody je, že v chladnom čase sa lístky a biele púčiky stávajú čiastočne šalátom. Kvety rastú pomerne dlhé, zatiaľ čo sa držia samy o sebe značnú hmotnosť, pretože toto senseipolium kvitne veľmi bohaté. Zverejnenie budov sa vyskytuje pomaly, z malých kvetov po nejakom čase sú nádherné froté kvety. Dlhé obdobie kvitnutia možno pripísať dôstojnosti odrody, ktorá môže trvať viac ako mesiac.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Môj sen – Veľmi atraktívna a jemná odroda s veľkými amorskými kvetmi bielej farby, s modrým fialovým stredom, ktorý môže dosiahnuť 7 centimetrov v priemere. Kvety sú charakterizované krátkou dĺžkou a majú na nich od 2 do 4 kvetín, ktoré robia oči dlhú dobu. Letáky majú jednoduchý tvar a obyčajný zelený odtieň a z nesprávnej strany je odtieň nahradený červenou farbou. Prešívané listy tvorí hladkú zásuvku v dôsledku horizontálneho smeru rastu, ktorý zvýrazňuje farebný klobúk ešte viac, čo im umožňuje vychutnať si ich krásu.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Chagall – Odroda je reprezentovaná semi-svetové kvety s tmavými modrými fialovými kvetmi a bielym stredom. Zápisy strednej veľkosti, dospievajúcej, jednoduchej štruktúry, hlavná farba je zelená a vo vnútri majú červený odtieň. Veľmi veľká externá podobnosť s „Anyutin Eyes“.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Millennia – Očarujúca trieda, ktorej kvety majú dvojfarebnú farbu, dve biele okvetné lístky a tri majú špinavé miesto v strede. Originalita kvetu dáva froté formy hraní. Lush BUDS BLOOK VO VEĽKÝCH MNOŽSTVOCH. Výstup sa vyznačuje kompaktnosťou, letáky pestujú pyramídu. Farba listov je nasýtená zelená, výfukový výfukový je červený, veľkosť z nich je malý, a tvar originál a krásny.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Ever Grace – pôvodný zástupca Senpolia, vyznačujúci sa rôznymi farbami v jednom kvete. Okvetné lístky môžu mať od 2 do 3 odtieňov, často hlavnou farbou modrastých fialovej, ale môžu tiež stretnúť a bielu farbu, a hrany sú definované svetlom sfarbeným okrajom, čo robí odlišnú odrodu od všetkých ostatných. Zelené lístie, Terry, má vlnovú štruktúru a tvar srdca.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Vzácny – Senpolia s možnými pedovými kvetmi bielej farby, majú busine-čisté prúd, na troch číselných lístkoch fialových, a na dvoch horných šalátoch. Zpisy lesklé, jednoduché, poloturodné, malé vlnité.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Moja túžba – fialová s bielymi kvetmi, ktoré majú jasné ružové miesto v centre. Zelené odtieň listy, srdcové tvary, hrany. Zásuvka čistý, štandard.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Moja vášeň – Biele kvety s ružovým purpurovým stredom, v tvare pripomínajú hviezdičky, majú pomerne veľkú veľkosť, v rozsahu 5 cm v priemere. Zásuvka je elegantná, ale listy sú veľké, podobajú sa lopy. Listy ťažké, ale krehké, ľahké lámanie pri stlačení. Kvety sú charakterizované dobrou silou.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Malý kryštál – Táto odroda je fialová so snow-white semi-svetovými kvetmi. Svetlo zelené listy, má tvar srdca, kompaktný. Puchy majú tenkú štruktúru, sú svetlé zelené a na chrbte – striebro. Kvitne dobre a nádherné, kvety sú vysoké, početné.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Nebraska Má jednoduché, polosvetové fialové lístky zarámované bielymi širokými vlnitými okrajmi, ktorý vytvára úžasný kontrast farieb. Tmavé zelené listy majú jednoduchú brilantnú štruktúru. Púčik po dlhú dobu.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Annabelle Kvety krásne modré fialové kvety pripomínajúce zvony. Veľkosť kvetov je malá, ale vďaka pôvodnej farbe a pomerne veľké množstvo tejto triedy Satpolia vyzerá veľmi pôsobivé. Vápka Dark Green, Simple, Sem-Grade, Srdce v tvare.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Rita Kvety jednoduché biele kvety s jasnými fialovými okvetnými lístkami. Hrany farieb zvlnené. Zelené letáky, zaoblený tvar, tvoria elegantnú a malú zásuvku.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • DALI predstavuje Raspberry Stars-Flowers s bielym stredom. Rozkvitne a hojne. Svetlé zelené listy, polo-označená, kompaktná zásuvka.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Moja radosť – Bloom sa vyskytuje s bielymi kvetmi s modrým jadrom. Kvetinové maľby silné kvôli hojným kvitnúcim odrodám. Zelené listy, polotovar, malá veľkosť. Socket malý a elegantný.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Kansas Má biely semi-svet s ružovým červeným stredom okvetných lístkov prezentovaných vo forme hviezdičky. Jednoduché listy, lesklé, polostatné, zelené s vonkajším a červeným s neplatným.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Malý smaragd Má husté biele kvety, v tvare pripomínajúcej hviezdičky, s nasýteným ružovým stredom. Okrúhle lístie, svetlo zelené, má ozubené hrán. Zásuvka malá, miniatúrna odroda.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Michelangelo Kvety Jednoduché biele kvety s modrým fialovým stredom. Zelené lístie, Terry, má plochý tvar a špicatý okraj, okraj prevodovky.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Hirošige – Kvety jednoduché, biele so svetlomodrým odtieňom lístkov. Zelené lístie, Terry, má tvar srdca. Zásuvka.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Moje kúzlo Má jednoduché biele lístky, ktorých stred je umiestnený tmavé fialové oči. Kvitne hojne, má trvanlivé kvety. Ľahké, zelené, okrúhly tvar.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Trinidad Kvety s Terry Light Levanduľové kvety, ktoré sú nasýtené farby okolo okrajov. Stmavenie hlavného tónu možno pozorovať buď na horných okvetných lístkoch alebo na všetkých vonkajších, pretože vnútorné okvetné lístky zostávajú objasniť. Tmavo zelené lístie s špicatou formou. Zásuvka je elegantná, kvety sú trvanlivé a kvitnúce je hojné a dlhé.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Malý inca – Kvety jednoduché s nasýtenou modrou farbou. Kvitne hojne a dlhé. Listy majú svetlý zelený odtieň, rozšírený a špicatý tvar, lesklá froté štruktúry a ozubených hrán.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • LITTLE OTTAWA – fialky majú hustý hrom a tmavý ružový odtieň. Stredne osamelé listy, majú vlnovú štruktúru, tmavozelenú farbu, vynikajúca strana je červená, zaoblený tvar, s prevodovými hranami. Bloom je veľmi veľkolepý kvôli veľkému množstvu malých kvetov, na forme pripomínajúcej hviezdičky. V chladných podmienkach na fialkoch môže byť šalátový lemovanie. Blossom sa pomaly vyskytuje kvôli neuzatvorenému zverejneniu púčikov, takže si môžete vychutnať krásu fialkov viac ako 1-2 mesiacov.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Little Oneida Má veľké krásne biele kvety s jasným ružovým okrajom, ktorého priemer je asi 5 cm. Zásuvka malá, zanecháva svetlo zelená s vlnitým okrajom. Rýchlo rastie, začína kvitnúť skoro.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • SLORY – odroda má jednoduché kvety tmavej ružovej farby okolo okrajov so zeleným okrajom. Zásuvka je malá, kvitnúca sušienka, dlhá. Zelené listy, vlnité.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Monet – Krásna senzipolia s jednoduchými bielymi lístkami a modrými fialovými hranami. Zelené lístie, Terry, má špicatý tvar, okraj prevodovky. Kompaktná zásuvka, kvitnú hojné.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Michigan – stupeň s jemnými, ľahkými ružovými kvetmi. Zelené lístie, polodrahová štruktúra, s červenou vnútornou stranou. Kompaktná zásuvka, kvitnúce svieža, hojné.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

 • Isabelle – stupeň má jemné ružové kvety. Tmavo zelené lístie, semi-normálny, predĺžený tvar. Zásuvka je prísny veľký, kvitnú blow.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

Toto sú najobľúbenejšie odrody optimara fialovej, ktoré môžu byť umiestnené na predaj. Vzhľadom na veľký výber je príležitosť vybrať si presne to, čo bude ako, a rozhodovanie, či potrebujete vedieť, ako rásť farbu.

Podmienky obsahu

Aby Senpolia rástol doma a spokojný s sviežim a častým kvetom, pre nich potrebujete vytvoriť správne podmienky pre existenciu. Svetlo by malo byť mierne, celkom jasné, ak je to možné, vylúčiť priame slnečné svetlo. Pre plný rast, kvet vyžaduje osvetlenie do 10-14 hodín denne. Rastliny s tmavými listami svetla potrebujú viac ako so svetlom. Pôda v hrnci musí byť trochu mokrá, malá sucha v blízkosti koreňov dá motivovať kvitnúci. Nedovoľte, aby sa návrhy alebo prudké kvapky teploty.

Fialky sú považované za tepelné láskyplné rastliny, takže rozsah do + 20- + 25 bude považovaný za optimálny. Známky prehriatia možno považovať za brúsenie kvetov, matná farba, absencia odrodových charakteristických znakov. Vlhkosť vzduchu musí byť pomerne vysoká, v rozsahu 50-60%, takže môžete použiť vzduchové zvlhčovače alebo vodný zásobník.

Hlavnou vecou je chrániť korene z interakcie s vlhkosťou. Fialky sa nemôžu sprej, pretože vlasová štruktúra listu udrží vlhkosť, ktorá môže vyvolať vývoj plesňových ochorení.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

Dajte hrniec najlepšie na západnom alebo východnom okne, aby ste dali požadované množstvo svetla. Pre jednotný vývoj listov je potrebné, keď každé zavlažovanie postupne otáčanie kríka. V neprítomnosti správneho osvetlenia musíte nainštalovať špeciálne svietidlá, ktoré poskytnú červenú a modrú spektrá, že je nutná fialová. Optimálna vzdialenosť od lampy do závodu je polovica metra.

Pre plný rast, nerobte bez kŕmenia. Pre fialky, hnojivá s vysokým fosforu. Najlepšie je pridať hnojivo po zavlažovaní. Výber najvhodnejších prostriedkov, musíte sa uistiť, že sa rozpustí vo vode, pretože je to tak, že fialová spotrebuje užitočné látky.

Je potrebné, aby hnojivá, keď kvet zmení vzhľad, začína bledé alebo rastie farbu.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

Aktuálne jemnosti

Pestovať sapolia Môžete nasledovať nasledujúce možnosti:

 • s pomocou semien;
 • sladkosti;
 • Vďaka rozdeleniu kríka;
 • pomocou kvetináčov;
 • listy bez manžety;
 • pomocou zásuvky;
 • Pomocou krokov.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

Pestovanie fialiny zo semien je ťažké, takže táto možnosť sa používa zriedka. Pri reprodukcii odrezkov stojí za to používať LOCKSTONE LEAF.

Rozdeliť Bush Logical v prípade jeho silného rastúceho v hrnci. V prípade omladenia závodu sa používa možnosť zásuviek. Použitie kvetov je potrebné, keď má fialové opevnenie, ktoré zmiznú s inými metódami reprodukcie, v tom istom prípade môžete použiť prípad parenia.

Fallové pristátie je najlepšie plánované na jar alebo leto, keď je možné poskytnúť závod s jasným a dlhým osvetlením. Pôda stojí za to používať voľnú, nízku kyslosť a čalúnenie živín. Dôležitým faktorom bude výber hrnca. Musí byť malý, aby sa koreňový systém vytvoril. V závislosti od veľkosti kríka sa menia rozmery kultivačných nádob.

Proces výsadby by sa mal vykonať starostlivo, je potrebné umiestniť krídlo presne v strede hrnca, čo dá príležitosť, aby boli rovnomerne zakorenené. Nižšie listy by mali byť v blízkosti pôdy a s tým správnym rastom idú nad rámec hrncov len polovicu.

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

PHIALS OPTIMALARA: DRUHY A STAROSTLIVOSŤ

Kondicionovanie na pestovanie Bush správne, výsadbu alebo transplantáciu, môžete sa bezpečne zaoberať chovom Senpoly doma.

O odrode Optimara Rhapsodie Clementine Pozri ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár