PIVYA KADIER: funkcia, vlastnosti výsadby a starostlivosti

Jedna z najbežnejších vnútorných rastlín sa považuje za píšnu Kadier. Táto kvetina sa cíti nádherne ako v miestnostiach aj ako prvok záhrady. Zvážte túto predstaviteľku flóry a dávajte pozor na jeho najobľúbenejšie odrody.

Popis

Typ rastliny PIVEY KADIER (je to strieborná rezanie) sa vzťahuje na samostatný klanu púčika, ktorý je zase súčasťou spektrálnej rodiny. V prírode nájdete kvetina v Číne a Vietname. Maximálna výška dosiahne 30 centimetrov. Rozlišovacia značka ker je silná pobočka na základni. Forma listov – ovál. Dĺžka prichádza na 8 a šírka 5 centimetrov. Lístie je opačné, má reliéf povrch a lesklý lesk.

Kvetina priťahuje pozornosť na kontrastnú farbu. Na tmavom zelenom pozadí sú dva veľké pruhy strieborných farieb výrazne rozlíšené, ktoré sú rozdelené na samostatné segmenty. Prechádzajú z jedného na druhý okraj listu. Na okrajoch plechov sa nachádzajú aj farebné a lesklé prvky.

Počas kvitnutia sa objavujú malé biele kvety. Kvôli malým veľkostiam a nevhodným farbe sú prakticky neviditeľné. Páčiky zozbierané v kvetenstve sú vytvorené na dlhých kvetoch, ktoré prichádzajú dopredu. Výhonky sa objavujú v lesných dutín.

Domáca starostlivosť

Osvetlenie

Krk miluje jasne a prirodzené slnečné svetlo, ale len roztrúsené. Od priamych lúčov je potrebné ušetriť. Ideálne miesto na ubytovanie v dome – okenné parapety so západným alebo východom. Ak s nástupom chladného obdobia ste si všimli, že rastlina začala stratiť expresívnu farbu, je to signál nedostatku svetla. Môžete kompenzovať svoj nedostatok pomocou dodatočných svetelných zdrojov, ktoré nahradia slnko pred jar.

Teploty

PIVEYA CADIER miluje teplo. Perfektná teplota pre pestovanie sa považuje za 20 až 24 stupňov Celzia. Tieto podmienky sa odporúčajú na udržanie v teplej sezóne. S nástupom zimy môže byť tento indikátor znížený na niekoľko stupňov, ale ak teplota klesne na 15 stupňov, krovina začne resetovať listy.

Sharba zmena teploty režim tiež negatívne ovplyvňuje vývoj rastliny. Chráňte aj kvet pred návrhmi.

Vlhkosť a zavlažovanie

K kríku sa normálne rozvíja a spokojný s krásou, mala by sa zachovať zvýšená vlhkosť. Zároveň sa rozprašovanie neodporúča. Po vysušení opustili bledé škvrny, viditeľné na hladkom povrchu. Ak chcete vytvoriť pohodlné podmienky, odporúča sa nainštalovať nádrž s mokrou hlinku. Nalejte čistú vodu do palety ako sušenie.

Tiež, skúsené kvety sa odporúčajú uložiť zem v kvetináčke machu a pravidelne ho navlhčite.

Pri zavlažovaní sa používa iba mäkká a dilatálna voda. Kvetina vyžaduje pravidelné zalievanie, ale starostlivo sledovať prebytočnú vlhkosť na omeškanie v kontajneri. Medzi sedeniami musia robiť malé prestávky tak, aby bola zem mierne vysušená. V zime, rastlina prúdi do stavu odpočinku, všetky procesy sú pozastavené. Počas tohto obdobia nemôže krovina rýchlo absorbovať a odpariť vlhkosť. S nadmernou vlhkosťou v chladnom období môže začať hnilobný koreňový systém.

Pôda a kŕmenie

Pre hnojivo kvetu je najlepšie využiť hotové univerzálne kvapalné hnojivá, ktorých kompozícia je navrhnutá špeciálne pre rastliny tohto typu. Počas vegetačného obdobia sa kŕmenie uskutočňuje raz za 2 týždne. S príchodom chladiaceho kvetu hnojiť len raz mesačne. Pôda by mala byť výživná a zároveň ľahká. Ideálny pre neutrálny obsah pôdy alebo nízky obsah kyseliny. Nováčik kvety radi používajú Pripravená zemná zmes vhodná pre domáce listnaté rastliny. Pridajte do hotového zloženia Vermikulit alebo perlit.

Môžete tiež variť pôdu sami. Na tento účel sa tieto zložky zmiešajú v pomeroch 2: 1: 2: 1:

  • List;
  • rašelina;
  • humus;
  • piesok.

Môžete tiež použiť hydroponický pre pestovanie kvetov.

Transplantácia a orezanie

Mladé kríky sa odporúčajú každý rok transplantovať. Dospelé rastliny prakticky nepotrebujú transplantáciu (okrem úplnej aktualizácie). Ako kvetináče je vhodný malý kapacita v dôsledku kompaktného koreňového systému rastliny.

Uistite sa, že umiestnite vrstvu drenáž v dolnej časti a urobte niekoľko otvorov, cez ktoré bude zverejnená prebytočná vlhkosť. S cieľom odhaliť krásu tohto zástupcu flóry čo najviac, je potrebné stimulovať rast mladých bočných výhonkov. Urobte to s orezávaním. Dospelé rastliny sa často aktualizujú, rastú kroviny opäť z kutiku.

Reprodukcia

Ak chcete vynásobiť kríky, použite odrezky. Môžete vykonávať prácu kedykoľvek v roku, avšak skúsení chovatelia sa odporúčajú zakoreniť z jari do leta. Snímania sa používajú, ktorej dĺžka sa pohybuje od 7 do 10 centimetrov (s 3 medzermi). Po nich sa spúšťajú do nádoby s čistou vodou a čakajú na vytvorenie koreňov.

Možné problémy v pestovaní sú.

  • V prípade nesúladu s teplotnými podmienkami sa listy začínajú a pádu.
  • Ak ste si všimli, že rastlina začne stratiť elasticitu a listy je tmavé – zníženie zalievania. Tieto príznaky ukazujú prebytok vlhkosti.
  • Suché listy (tipy) s nedostatkom vlhkosti vo vzduchu.
  • Brilantné strieborné pruhy na povrchu listov začínajú upevniť nedostatok osvetlenia.

Odrody

Okrem piveli Kadier, existuje niekoľko ďalších typov rastlín súvisiacich s rodu župa. Zvážte ich najčastejšie z nich.

Peperomyoid

Táto odroda je úžasná pre pestovanie doma kvôli drobným veľkostiam. Priamy a tesný kmeň. Má listy zaobleného tvaru na dlhé tuhosti. Mnohé kvety porovnávajú listy tohto typu s vodou lily. Povrch lisov je hladký, s lesklým leskom. Sieť ich žíl je zjavne viditeľná. Farba – nasýtená zelená.

Monetolistický

Názov kvetu dostal svoj názov na úkor malých a mäkkých okrúhlych listov. Ich maximálny počet priemerných priemerov 1 centimeter. Charakteristickým znakom tejto odrody – štipky. Jasné zelené listy vytvárajú hustý klobúk. Pre pestovanie kríkov sa odporúča používať závesné kontajnery.

Pifajský smrek

Maximálna výška výhonkov dosiahne 20 centimetrov (výška). Tento druh upozorňuje na matný povrch listov s nezvyčajnou tmavou farbou, ktorý kombinuje hnedé, zelené a červené tóny. Okraje plechov sú zdobené malými jarbrínmi. Povrchová úprava.

Na pozadí hlavných farieb sú svetlé strieborné prúžky výrazne pridelené. Na zadnej strane listov sú natreté červenou farbou. Vzhľadom na takýto neobvyklý vzhľad sa rastlina často porovnáva s plazovou kožou.

Melónik

Odroda charakterizuje husté a mäsité výhonky, ktoré vyrastajú, čo môže mať svetlú zelenú a ružovú farbu. Upokojuje malé listy, ktorých dĺžka sa líši od 3 do 5 centimetrov. Pobočky sú blízko seba. Vzhľadom k tomu, že listy kríka prechádzajú lúčom svetla, vytvorí sa úžasný vzhľad, ktorý kombinuje nehu a operáciu.

Podrobnosti o odchode pre PIPY KADIER nájdete v časti Video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: