Počasie Tick na vnútorných rastlinách: Ako sa vysporiadať doma?

Ak sú v dome vnútorné rastliny, kvetinový motor má pravidelne čeliť útokom škodcov, jeden z najviac nepríjemných a nebezpečných – to je veľa slávneho webu. Má veľmi malé veľkosti a je schopný zdôrazniť web, vďaka ktorým sa môže pohybovať, rovnako ako chrániť svoje klipy. Ticks môžu žiť na rôznych kultúrach, pretože sú všežravné.

Príčiny vzhľadu

Kvety sa často pýtajú na otázku, od ktorej tento škodca pochádza. Web Mite sa môže objaviť na izbách z niekoľkých dôvodov.

Ak sa doma objavil nové rastliny, musia sa skontrolovať – Nie je vylúčené, že sú ohromení. Avšak vzhľadom na to, že detekcia kliešťov môže spôsobiť ťažkosti v dôsledku ich malých veľkostí, inšpekcia nie je vždy účinná. Preto je najlepšie organizovať karanténu takéto rastliny na o niečo viac ako 2 týždne, aby sa ubezpečil, že nie sú žiadne škodcov.

Podobné kliešte môžu byť v zemi. Infekcia v tomto prípade sa vyskytuje v čase transplantácie a omladenia rastlín. Nie je to výnimka a nákup Zeme – pred použitím by sa malo zaobchádzať.

Mnohé z týchto zvierat prebývajú na záhradách. V súlade s tým môže nebezpečenstvo predstavovať umiestnenie rastlín v záhradách a na balkónoch. Tiež roztoče môžu priniesť vetrom cez otvorené okná a väčšina vnútorných rastlín sa nachádza na systéme Windows.

Nie je možné nehovoriť o nebezpečenstve starých kvetinárnych hrncov, ktoré mnohé produkty kvetov uprednostňuje ukladanie v skladoch. Pred použitím musia zvládnuť. Tiež škodcovia môžu byť uzavreté človekom oblečenia vrátil z ulice.

Známky lézií rastliny

Odborníci zavolajú web tick perfektný škodca. Je schopný množiť veľmi rýchlo, všežravé a zároveň ľahko ísť v rozsahu, ak podmienky nie sú príliš priaznivé pre život. Murársko, ktoré zostali žena a krytý web, môže byť zistený na stenách nádrží, na listoch nižšie, ako aj v samotnej Zemi. Vajcia majú hladký obal. Môžu zachovať životaschopnosť v priebehu niekoľkých rokov, nie je zriedená v dôsledku nepriaznivých podmienok a jednoducho spomaľujú ich rozvoj.

Na infekcii začiarknutia označuje rastliny Gabitus. Hlavnou vlastnosťou je prítomnosť tenkého webu, ktorý sa nachádza v spodnej časti listnej dosky a je ochrannou bariérou pre samotné kliešte, ako aj pre ich vajcia a larvy.

Ak je porážka veľmi silná, rastlina bude zreteľne zahalená takou mriežkou, ktorá vyberá prach a exkrement týchto malých zvierat. ale Niektoré variácie škodcov takmer nelietajú na webe.

Ďalším znakom infekcie je vajcia, ale treba poznamenať, že je veľmi ťažké vidieť ich. Faktom je to Priemer každého je menej ako milimeter, okrem toho sú veľmi svetlé alebo dokonca priesvitné. Nachádzajú sa malé skupiny, od 1 do 3 vajíčok každý, a pokryté ochrannou vrstvou webu, čím sa vytvárajú najvhodnejšie podmienky pre rozvoj. Pre vzhľad larvy sa vyžaduje 3 dni.

Takéto kliešte je jesť rastlinná šťava. Môže to dostať z akéhokoľvek kvetu. Na postihnutej oblasti sa objavia malé svetlé škvrny, sú najlepšie viditeľné na listoch. To vedie k spomaleniu fotosyntézy a porušovanie intercelulárnych štruktúr, resp. Ich správne fungovanie sa stáva nemožným.

Tieto škvrny rastú v priebehu času a viesť k žltnutiu listov. Sušia v malých častiach, tiež sa stávajú pomalým a nepružným. Top of Cobweb Forces Top View.

Nakoniec, Posledná fáza sa môže nazvať penením listov. Specks na ich povrchu sú pripojené, plech sa vysuší a padá. Čím viac škodcov sú na rastline, tým rýchlejšie ich zničia.

Názory

Ak chcete bojovať proti škodcom, musíte presne vedieť, čo to vyzerá. Takýto kliešť je spiderman, jeho volajúci má zvyčajne dĺžku od 0,2 do 1,2 mm. Niektoré odrody však môžu dosiahnuť veľkosť 5 mm. Trvanie životného cyklu jednotlivcov – od 8 do 40 dní. Približne týždenne sa vyžaduje, aby sa vytvoril z vajec životaschopných kliešťov pripravený na reprodukciu.

Najčastejšie zvažuje, že samotné zviera je ťažké, jeho vzhľad je identifikovaný vo vzhľade a rastlinách.

Odrody sú dosť veľa, ale nie všetky z nich sú ovplyvnené vnútornými rastlinami.

Obyčajný

Táto špecifikácia môže byť považovaná za najnebezpečnejšie a bežné. Hlavným problémom je všežravé, výnimka sú ihličnaté stromy.

Tieto hroty útočia poľnohospodárske plodiny, a môžu dobre žiť na vnútorných rastlinách. Ich veľkosť je asi pol milióna. A vajcia a dospelí jednotlivci majú žlté zelené farby. Kultúry jedli pod koreňom. Každý rok sa objavuje niekoľko rokov.

Červený

Tieto škodcovia kŕmia špeciálnu slabosť do spolubývajúcich. Trpia im napríklad ruže, citróny, orchidey a iné. Takéto kliešte sú veľmi tepelne milujúce, takže dokonale množia doma. Samičky jasnejšie ako muži.

Atlantický

Tieto malé zeleno-žlté škodcovia sú schopné dosiahnuť veľkosti 0,4 mm. Na reprodukciu sú najpohodlnejšie podmienky tepla a zvýšená vlhkosť. Z izieb preferujú palmy a citrusové.

Falošný

Falošné kliešte sa vyznačuje skutočnosťou, že pokovovanie spúta. Je to veľmi malé, približne 0,2 mm. Farbenie môže byť červená alebo zelená. Útok týchto škodcov na citrusoch, orchideí a palmových stromoch.

Cyklamen

Ako vyplýva z mena, škodca je záväzok určitých kultúr. Najčastejšie úvahy cyklamen. Ak nie sú nájdené, usadili sa na Geranium alebo Gloxia.

Cyklamen povlak kliešť sa často usadí v skleníku. Najpohodlnejšie podmienky pre jeho aktívnemu rozvoju sú zvýšená vlhkosť a teplo. Veľmi malé, schopné dosiahnuť maximálne veľkosti 0,2 mm, takže to považuje za dosť ťažké.

Akumulácie škodcov sa pripomínajú prach.

Široký

Takéto kliešte veľmi zriedka prebýva v záhradných miestach, preferujúcich rastlín. Nie je príliš komplikovaný, pokiaľ ide o boj, pretože je to zvyčajne zlé skrýva ich murivo. Sa môže objaviť hlavne na kaktus, ficus alebo citrusov.

Kaktusový byt

Takéto kliešte sú stále známe ako „plochý časovač“. Nesmie jazdiť na webe, z tohto dôvodu nie je zasiahnutá a problémy s ním môžu vzniknúť problémy. Uprednostňuje kŕmenie citrusov.

Ďatelina

Napriek tomu, že tento škodca je rozpoznaný ako fanúšik obilnín, možno ho často nájsť na domácich rastlinách. Má dlhé nohy a rýchlo sa pohybuje, zasiahne veľké plochy. V apartmánoch uprednostňuje usadiť sa na falziách a prebeží.

Metódy boja

Zničenie roztomilých Tick nie je ľahké. Je to ľahko pád v rozsahu pod nepriaznivými podmienkami, opustiť ho pomerne rýchlo.

Súčasné pravidlá na boj proti škodcom. Podrobnejšie ich zvážiť.

Postihnutá rastlina musí byť izolovaná od iných. Hrniec a miesto, kde je, musíte pravidelne spracovať. Pozemok je chránený polyetylénom počas striekania.

Ak majú individuálne profily kvetov príliš silnú koncentráciu webu a škodcov, je lepšie ich odstrániť. Tiež je tiež dôležité pravidelne nahradiť výrobné nástroje tak, aby neboli závislé. Opakované aktivity sa vykonávajú v termínoch uvedených v inštrukcii, aj keď spoofer na povrchu nie je viditeľný.

Keď je liečba u konca, je zariadenie lepšie pre transplantáciu na nový hrniec. Koreňový systém by sa mal liečiť biopreparátmi a zem je dezinfikovaný.

Špeciálne prostriedky

Chemické prípravky vyžadujú dávkovanie a multiplicity aplikácie. Sú rozdelené do dvoch podskupín pozostávajúcich z akaricídov a inssektoakaricídov. Odborníci sa domnievajú, že najvýkonnejší vplyv sa dosiahne, ak sú kompozície, ktoré majú rôzne aktívne zložky.

Použitím chemikálií je potrebné vziať do úvahy, že tento škodca nie je hmyzom, takže nevyvýši spôsob používania insekticídov. Zvážte najobľúbenejšie lieky.

Aktellik znamená veľký dopyt. Pôsobí s tým istým úspechom na hmyz, ako aj na spike v tvare, ktorí sú kliešte. Je to však veľmi toxické, takže pri spracovaní indoorových rastlín sa odporúča, aby ste ich odobrali do ulice, napríklad na balkóne.

Tento liek je veľmi účinný, takže môže byť aplikovaný aj so silným inferessom. Dokonca aj exotické typy kliešťov sú zničené, zriedka sa nachádzajú v našej krajine. Jedinou nevýhodou je, že nemá negatívny vplyv na vajcia, z tohto dôvodu nebude obmedzený.

Ďalším slávnym akaricídnym liekom je „fytoverm“. Má oveľa menej toxicitu ako predchádzajúci liek, takže sa môže aplikovať aj v uzavretých priestoroch. Spracované rastliny však musia byť umiestnené na mieste, neprístupné pre deti a zvieratá. Je možné použiť drogu bez masky a rukavíc, hlavná vec – po postreku, ako by som mal umyť ruky a umývať. Postihuje larvy a kliešte, bez zabíjania vaječného muriva.

Tento liek môže mať iné meno – „Krestsevit“. Treba poznamenať, že maximálna účinnosť sa dosiahne v prípade, keď sa teplota okolia pohybuje od 22 do 28 stupňov. Bez tejto podmienky sa výrazne zníži vplyv.

Ak chcete zničiť nielen škodcov, ale aj ich vajcia, Môžete použiť liek „Neon“. Je to celkom toxické, takže pri použití v interiéri sa musíte postarať o dobré vetranie. Odborníci však opakujú používať nástroj na zničenie všetkých kliešťov. Podľa návodu na použitie liečby musí byť aspoň tri a interval medzi nimi by mal byť od 3 do 5 dní.

Príprava Simmonait má podobný náraz, ktorý ničí nielen dospelých jednotlivcov a larvy, ale aj vaječné murivo. Hlavným nuancom je, že sa používa len 1 krát za 6 mesiacov, inak kliešte získajú imunitu. Vplyv sa vyskytuje len s priamym kontaktom, tento okamih by sa mal brať do úvahy v procese spracovania, ktorý by mal byť urobený čo najviac.

Pomerne často sa zbaviť paustic tick Liek pod názvom „aktara“. Je veľmi populárny v boji proti rôznym odrodám hmyzu škodcov. Experti však varujú, že web tick nie je hmyz, takže nástroj môže byť neúčinný. V rovnakej dobe, mnohé kvetinové výrobky sú pozitívne reagovať na skúsenosti s použitím jedu v tomto smere.

Ľudové metódy

Môžete odstrániť záložné kliešte pomocou ľudových metód. Sú bezpečnejšie a môžu byť použité bez úzkosti v miestnosti, kde sa nachádzajú deti a domáce zvieratá. Odvolanie na domáce prostriedky je vhodné v prípade, keď infekcia práve začala a kliešť ešte nemal čas na príliš veľa nárazu na rastlinu.

Kvety odporúčajú používať lekársky alkohol v boji. Je rozvedený vo vode v pomere 1: 10, po ktorom je roztok zvlhčený malým handričkou, ktorý je spracovaný každý list rastliny. Táto metóda nemá vplyv na vaječné murivo, ale umožňuje vám zbaviť sa dievčat.

Treba to povedať Túto metódu nemožno použiť na rastlinách, ktoré majú tenký a citlivý povrch: Fuchsia, Rose alebo Petunia. Je účinný v prípade, keď škodca nemal čas odložiť vajcia. Tento prostriedok nápravu vyhovuje napríklad na spracovanie ficus alebo diffenbahia.

Okrem, Web tick veľmi veľa nemá rád vplyv tabakového dymu. Túto metódu nemožno nazvať najbezpečnejším pre človeka, avšak v prípade, že sú fajčiari v rodine, tento zlý zvyk môže byť použitý pre dávky. Dosť na umiestnenie závodu vedľa fajčiarskej oblasti.

Toxíny a spaľovacie produkty, ktoré sú v zložení tabakového dymu, sú schopné vykresliť negatívny vplyv na kliešť. Avšak, je to absolútne bezpečné pre larvy a vajec.

Veľmi populárne pre zbavenie sa škodcov rôznych typov. Bežné ekonomické mydlo. Zaobchádzať s nimi najpohodlnejšie rastliny s veľkými listami. S pomocou mydla je hustá pena šľahaná, ktorá sa aplikuje na plechové dosky a vedie k tvorbe hustého filmu, ktorý neumožňuje posla, aby dýchal a jedol. Pena je ponechaná na kvete 3-5 hodín, potom, čo je úhľadne umyté v sprche nekoxtového tlaku teplej vody. Po vodných postupoch je rastlina okamžite potrebná na pokrytie polyetylénu, ktorý zabráni rýchlemu odparovaniu vlhkosti.

Treba to povedať Tieto akcie budú deštruktívne pre dospelých škodcov. To môže vyžadovať dodatočné spracovanie, aby sa zbavili vajec.

Táto metóda boja sa považuje za jednu z najbežnejších a cenovo dostupnej.

Pomáha v boji proti pavúka a cesnaku. Jedna veľká hlava treí na ostrove alebo jemne strih, po ktorom sa naliata 3 litra vody. Tinktúra pripravuje do 5 dní. Po tomto čase sa zameriava a používa sa na rozprašovanie listov rastliny. Metóda je rozpoznaná celkom účinná, ale len na samom začiatku infekcie, keď počet kliešťov nie je príliš veľký.

Preventívne opatrenia

Hlavnou úlohou kvetinovej vody je nepretržité monitorovanie vnútorných rastlín. Len v tomto prípade je možné všimnúť vzhľad škodcov v čase. Nesmieme zabudnúť Všetky nové kvety by mali spadať do miestností len po karanténnych udalostiach, ktoré budú zvyčajne trvať od 2 do 4 týždňov. Tiež nie je potrebné spracovať ľudové opravné prostriedky.

Jedným z hlavných preventívnych opatrení je teda pravidelná inšpekcia. Faktom je, že škodca sa môže objaviť úplne neočakávane, pričom sa podáva, napríklad cez okno alebo oblečenie z ulice. Na kontrolu môžete použiť okuliare alebo zväčšovacie sklo.

Nižšia časť listov je pozorne pripísaná, je tu, že sú zvyčajne odôvodnené zvieratá. Ak má rastlina suchá a nezdravé časti, mali by byť odstránené.

Je tiež veľmi dôležité dodržiavať určitú mikroklímu. Ticks najkomtabilnejšie sa cítia, keď je vzduch v dome suchý a teplý. Najmä relevantné v zime. Najčastejšie sa rastliny nachádzajú na systéme Windows, v tomto poradí, tam sú vykurovacie radiátory, ktoré prispievajú k rezaniu vzduchu.

Udržať vlhkosť možno organizovať niekoľkými spôsobmi. Napríklad kvetináč môže zariadiť misku nádrží s vodou alebo použiť špeciálny zvlhčovač. Tiež neznáme ovplyvňuje kliešťové priame slnečné svetlo a návrhy, takže by mal byť pravidelne usporiadaný.

Ak miestnosť chýba slnko, môžete použiť ultrafialové lampy.

Mal by sa tiež striekať. Pomáhajú umyť webu, a tiež doručiť veľa nepríjemností. Je však potrebné preháňať to, pretože existujú aj také kultúry, ktoré nemajú radi vlhkosť, napríklad fialky.

Mesačne by sa mali nitovať listu rastlín pod vodou. Na tento účel je pôda pokrytá vodou namontovaným filmom a samotný Bush je zalievanie so sprchovacím kútom. Tlak by nemal byť príliš silný a teplota je v rozsahu 25-35 stupňov.

Nesmieme zabúdať, že každá pôda by sa mala dezinfikovať. Najbežnejšími spôsobmi sú vyhorenie a kalcinácie v rúre. Tieto postupy vám umožňujú zničiť nielen larvy, ale aj vajcia, aj keď pôvodne neviditeľné.

Boj proti pavúkovej tick je veľmi zložitá a intenzívna udalosť. Nie vždy sa ukáže, že je účinný, av niektorých prípadoch môže rastlina len zomrieť. Preto je veľmi dôležitá prevencia a odhaľovanie problému v jeho najskorších štádiách.

Ako sa vysporiadať s pavučkou na vnútorných rastlinách, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: