Popis a pestovanie stupňa fialkov „Amadeus“

Jednou z najkrajších odrôd Senpolia je „Amadeus“, ktorá stála medzi ostatnými s atraktívnym jasným karmínovým a snehovo bielym rezom. Je potrebné okamžite objasniť, že Senpolya v záhradníctve je tiež známy ako fialový Uzambarskaya, takže takýto názov bude často prítomný v nasledujúcom texte.

Popis

Violet „Amadeus“ je podnikaním chovateľských rúk, ktorých meno Konstantin Morav. Túto odrodu priniesol v roku 2012. Mimochodom, správny názov tejto rastliny vyzerá ako „cm-amadeus ružová“, kde ružová označuje farbu – ružová. Senpolia má list nasýteného zeleného odtieňa zozbieraného do elegantného zásuvky. Ak sa nezapojíte do jeho formácie, priemer tvorby dosiahne 35 alebo 40 centimetrov. Fialky skôr dlhé odrezky a listy sa mierne nasmerujú. Froté okvetné lístky s jasne označenými hranami maľované v jasných karmínoch.

Light Kaym sa pohybuje z centra, takže nielen hrán sú iné sfarbenie, ale aj centrálnu časť. Keď „Amadeus“ kvitne prvýkrát, vlnité lístky rastú väčšie ako v nasledujúcich časoch, ale nie veľmi neahrow. Všeobecne platí, že veľkosť prerušeného bouton je v hraniciach od 5 do 7 centimetrov, ale niekedy dosiahne 8 centimetrov. Farbenie je schopné zmeniť sa pri výmene režimu teploty. Napríklad v zime, okvetné lístky sú natreté v tmavej omáčke farbe, a keď sa otepľovanie nahrádza jemným ružovým odtieňom.

Saintpolia Bloom sa môže vyskytnúť ročne, ale v zime rastlina najčastejšie spočíva, a kvety prosím, kvetflowers od začiatku jari do konca jesene. V južných regiónoch, kufríku, mimochodom, môže pokračovať v chladnom období. Koreňový systém je tyč s nízkym technickým hlavným koreňom a radom tenkých bočných koreňov. Rozvetvený kmeň dosiahne 40 centimetrov a je buď vzpriamene, alebo málo fluttering. Ako už bolo spomenuté, Letáky dospelých rastlín sa ukázali byť tmavo zelená s jednotným chmýří na spodnom povrchu, a tu môžu byť mladí ľudia ľahší.

Pristátie

Pozerá sa z fialetu pohodlnejšie pri nákupe pôdy, hoci nezávislá kompilácia substrátu nebude menej úspešná. Aby to urobilo, bude potrebné pripojiť časť vermikulitov, časť rašeliny a 3 časti Zeme zo záhrady, po ktorej je potrebné valiť všetko v rúre na pár hodín. Akonáhle sa roztok stáva 3-dňovým mrazom v chladničke pri teplote od -20 do -25 stupňov, alebo hojné ošetrenie s 1% roztokom mangánu.

Perfektný hrniec má priemer 4 až 5 centimetrov.

Ak je veľkosť kapacity vysoko veľká, potom všetky sily kvetu budú venované rozvoju koreňového systému na vyplnenie priestoru, a nie na bezprostrednej kvitnutí. S rastom fialového nárastu, bude to určite musieť transplantovať v hrnci viac, ale priemer ich by mal byť stále na 2/3 menej rastlín.

Amadeus sa bude rozvíjať dobre na Windowsill Windows hľadá na východ alebo západ. Vzhľadom k tomu, fialky hodí len rozptýlené svetlo, ak sa kvet nachádza na južnom okne, musí byť chránený pred priamym slnečným svetlom, čím sa vytvorí tienenie. V zásade kultivácia Senpolia a na Windowsill Windows hľadá na sever. Avšak, v tomto prípade je dôležité monitorovať stav kvetu – ak sa začína strečing, znamená to, že chýba osvetlenie. V chladnom období sa zariadenie odporúča ďalej. Rovnako Trvanie denného svetla by malo byť do 10 až 12 hodín.

„Amadeus“ sa cíti dobre pri izbovej teplote, v hraniciach od 22 do 25 stupňov tepla. V zime, fialová fialová rastie 18 stupňov tepla a v lete aj s 30 stupňami tepla. Návrhy ovplyvňujú jeho stav extrémne negatívne až po smrť rastliny, takže je dôležité sa im vyhnúť. Fialová tiež reaguje zle na prudké kolísanie teploty. Optimálna vlhkosť sa pohybuje od 50% do 55%. S nižším indikátorom, rastlina nebudú zahynúť, ale veľkosť kvetov sa môže znížiť, a letáky sami budú lukom. Zvýšenie úrovne vlhkosti bude mať za následok zakúpením zvlhčovača vzduchu a umiestnením bežného skla s vodou v blízkosti hrnca.

Satpolia Striekanie je prísne zakázané, pretože to vedie k naloženiu listov a výhonkov.

Starostlivosť

Odvtedy „Amadeus“ výrazne rastie, musí to transplantovať. Zvyčajne sa to týka, keď sa objem hrnca jednoducho nestačí pre vyvinutý koreňový systém, a to sa deje raz alebo dva roky ročne. Je to dôležité Rozmery novej kapacity boli 2/3 kvetinovej zásuvky, inak jednoducho nemohol kvitnúť. Aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému, preneste fialku Metóda prenosu, naznačujú prevod rastliny do nového banku spolu s zemskou izbou.

Na spustenie transplantácie je potrebné pripraviť znázornenie 70% alkoholu alebo 1% roztoku mangánu. Odvodenie je položené na dno a po uzemňovacej vrstve je vytvorená s hrúbkou 3 až 5 centimetrov. Fileta sa odstráni z hrnca a ak je potreba, je umytá zo zlého substrátu v teplej vode. Okamžite odstrániť staré a poškodené korene. Ak je zem v poriadku, potom Zem je len trochu otrasená.

Senpolia sa nachádza v novom hrnci a všetky intervaly sú naplnené čerstvou pôdou. Nafúknutý kvet je čistený v dobre ohrievanom mieste s rozptýleným svetlom. Postup orezávania sa vykonáva v období od marca do novembra. V zime, zatiaľ čo fialová je v pokoji, nemala by byť narušená. Odstráňte väčšinou už sušené výhonky a listy, blikajúce Boutons, rovnako ako tie časti, ktoré kazia dekoratívnu atraktívnosť kvetu. Odborníci poraďte na začiatku vegetatívneho obdobia tiež eliminujú nižšie vetvy výstupu, aby bol ďalší rozvoj efektívnejší.

Aplikácia hnojív by mala byť celoročne, s výnimkou obdobia odpočinku, zvyčajne obsadená na zimu. Na tento účel sú zvolené komplexné kompozície obsahujúce všetky potrebné stopové prvky a makroelementy. Musíte to urobiť 1 čas za 2 týždne alebo dokonca 10 dní. Z ľudových agentov sa môžete pokúsiť použiť kávu silnú, citrusovú kuchyňu alebo zváranie čaju.

Na konci jesenného a zimného hnojiva nie je potrebné, aby to bolo potrebné, pretože kvet je v pokoji.

Na jar je kŕmenie sensepolia lepšia ako kompozície obsahujúce dusík, čo umožňuje kvetinu obnoviť zelenú hmotu a vytvárať nové výhonky. Od mája sa môžete obmedziť na potaš-fosfát. Táto kombinácia je schopná rozšíriť kvitnutie a zvýšiť počet úspešných rozbaľovacích boutonov. Je dôležité spomenúť, že Je lepšie používať minerálne zmesi určené na fialky. Ak sa použijú iné minerálne kompozície, potom by sa koncentrácia mala niekoľkokrát znížiť.

Okrem toho by sa malo pripomenúť, že by nemala fertizovať kvetinu na mesiac po transplantácii. Zakázané a výrobu kŕmenia, ak je teplota indoors nižšia ako 20 stupňov tepla alebo nad 25 stupňov tepla. Nepodporujte tie rastliny, ktoré sú choré alebo odkryté útoky na hmyzu. Nakoniec by sa mal postup vykonávať ráno alebo večer, to znamená, že v čase, keď neexistuje priamy vplyv ultrafialového materiálu.

Zavlažovanie by malo byť dostatočné, ale inExtable. V ideálnom prípade by mala byť voda nalievanie do palety, keď pôda schne. Je dôležité zabezpečiť, aby kvapalina nespadla na zásuvku kvetov, inak môže dokonca viesť k smrti rastliny. Voda by mala byť trvajúca a izbová teplota – zima vyvolá choroby. Horné zavlažovanie počas kultivácie „Amadeus“ sa používa veľmi zriedka a iba kvalifikovaní špecialisti. Dobre sa prejavuje a spodný spôsob zavlažovania.

Ak chcete použiť, kvapalina musí byť naliatá do nádoby tak, aby fialová klesá na 2 alebo 3 centimetre. Tam je hrniec vo vode z tretej hodiny pred polhodinou. Zavlažovanie pre pohodlie rastliny sa vykonáva 1-2 krát týždenne v závislosti od stavu pôdy. Stojí za zmienku, že niekde za 2 mesiace sa fialové listy umyjú. Je ľahšie to urobiť s použitím postrekovača – prvých striekacích listov a po utretí mäkkej handričke.

Je dôležité odstrániť všetky kvapky tak, aby neprispievali k rozvoju brúsnych ochorení.

Reprodukcia

Vynásobte fialky akceptované semenámi a odrezkami, ale väčšina záhradníkov uprednostňuje druhú možnosť. Ak chcete získať novú sensipolu, budete musieť vziať zdravý a silný list, ktorý sa nachádza na druhom alebo treťom rade nižšej úrovne rastliny. V spodnej časti letáku je šikmý incízia v uhle 45 stupňov vopred s dezinfikovaným nástrojom. Ďalšia Leaflekleka pristála buď v zemi, alebo v čistej teplotou vody. V prípade tekutiny sa prvé korene objavia približne 1,5-2 mesiace.

Ak chcete urýchliť proces, môžete pridať pár kvapiek rastu stimulátora.

Choroby a škodcov

Často príčinou „amadeusových“ chorôb sa stane nesprávnym starostlivosťou alebo dokonca pristátím v hrnci nadmernej veľkosti. Na vyriešenie problému je to dosť alebo transplantácia kvetu, alebo zmeniť odchodový systém. Často však fialová trpí útokmi web tick, malej rosy alebo fuzuriózy. V prípade ochorenia sa okamžitá liečba vykonáva fungicídmi. Napríklad impulz rosa je vyliečený použitím „topaz“ a fusariázy – s pomocou „Fundazola“. Ticks najprv musíte odstrániť mechanicky, a potom spracovať chorobu senseipoly „fytodeterm“. Samozrejme, vo všetkých prípadoch budú musieť poškodené časti rastlín odstrániť.

Rozvíjajúce sa hniloba, s najväčšou pravdepodobnosťou, je symbolom fytoofluorózy, a zdá sa, že z dôvodu prekročenia vzduchu alebo pôdy. Ak chcete opraviť situáciu, je potrebné znížiť zavlažovanie, liečiť rastlinu s vhodným činidlom a ponorte sa do nádoby s čistou pôdou. Ak len korene rot, potom problém v pôde naplnený škodlivými prvkami, ktoré zvýrazňujú rastliny. Violet v tomto prípade ušetrí len transplantáciu na nový hrniec. Vzhľad bieleho plaku hovorí o chorobe s plesňou a listovým krútením – o útokoch web tick a vošky. Pomôže v oboch prípadoch len použitie špeciálnych kompozícií.

O krásnej Terry Violet „Amadeus“ Pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: