Populárne odrody Streptokarpusov

Streptocarpus – zástupca rodiny Geesnery (Stpreptocarpus). Nie je ťažké pozrieť si nejakú podobnosť závodu s fialovou, ale ak rozumiete zvláštnosti starostlivosti, potom sa okamžite stáva jasným, že všetko, čo by mal mať silný, ale nenáročný charakter. Obrovské kvetenstvo Streptokarpus sú vyhodené s veľkými púčikmi a vyniknúť na pozadí kolegu. Rozetka listov je široká, začína na dne.

Trochu histórie

V našej krajine sa Streptocarpus ako domový závod stretol na Windowsill v 70. a 80. rokoch minulého storočia. Bolo však ťažké zavolať krásne: kvety malé, bledé modré, listy veľké a vrásčité. Hlavný plus kultúry je pomerne dlhý a bohatý kvitnú, a z mínusov – rastlina spadla do zimnej hibernácie a upustil listy. Ale v posledných rokoch sa situácia veľmi zmenila kvôli úsiliu chovateľov a jednoduchá izba kvetina sa stala krásnou kultúrou.

Odkiaľ pochádza táto krásna kvetina? Z východnej Ázie, ostrova Madagaskar. Prvýkrát bol rastlina objavená v Južnej Afrike v roku 1818 Botani James Bowie. Zhromaždil semená a poslal ich do Botanickej záhrady v Londýne. Spočiatku, rastlina s názvom Didimocarpus Rexii a o 10 rokov neskôr, premenovaný Streptocarpus Rexii, a neskôr sa stal základom moderných hybridov. Jej polohou je spravidla mokré lesy, v blízkosti vodných zdrojov (morí alebo oceány), ale niekedy streptocarpus nájdete na vrchole horských vrcholov a na morskom mori.

Odrody výberov

Najprv analyzujeme hlavné typy Streptocarpus a potom sa obrátime na odrody.

 • Streptocarpus Rock. Z názvu je zrejmé, že tento druh miluje kamenné a horské kopce, a najčastejšie sa stretáva na takých miestach, pretože miestna klíma nemôže poškodiť rastlinu. Rovnako ako pravidlo, vedľa mora pobrežie je slnko veľmi paleta, ale je prekvapujúce, že tento Streptocarpus zostáva nedotknutý bezohľadný žiarenie. Rhizome skrútené a stromy, pestovať malé listy s odporom. Na rovnom kvete sa objavuje len niekoľko kvetov Lilac, ktoré rastie dosť krátke.

 • Kráľovský. Tento druh uprednostňuje mokrú klímu tropických lesov a je najlepšie rastie v tienistom teréne, napríklad v stromoch. Nádherné kvety rastú veľké a svetlé, dosahujú 30 cm, jasnú fialovú farbu, s dlhými listami.

 • Venddland (Streptocarpus Wendlandii). Tento druh má najväčšiu dĺžku listov, dosahujú 100 cm, podlhovastý, so svetlými žilami. Čas kvetov je tiež pomerne dlhý, začína v lete, kravatu ovocia po opeľovaní a zdobenie rastliny do 20 kvetenstiev Lilac Stencils.

Vyzerá to, že rastlina veľmi dôležitá a vyzerá veľkolepé v každom interiéri.

Streptocarpus má až 150 odrôd vhodných na výber doma a dekoratívnych odrôd, priniesol zo zahraničia, vyznačujú sa rôznymi farebnými kvetmi s bizarnými lístkami a veľkosťou zásuvky sám. Rastliny sú rozdelené do niekoľkých spoločných druhov, ktoré sú zase rozdelené na mnohé poddruhy so zaujímavými menami.

 • DIMETRIS (DS- „FIFA“, DS- „Ružové sny“, DS „Dym“, DS- „Chcem a ja“, DS- „Temptation“, DS „GZHEL“, DS- „SHAKE“, DS- “ Večnosť „, DS“ Margarita „, DS-“ Chicken „, DS-“ Almanandin „)

Streptocarpus dimetris (dimetris) nie je samostatná odroda. Veľa rôznych farieb je rozvedená v rámci tejto značky, z ktorých zakladatelia – rodina Yenikeyeva z mesta Dnepropetrovsk. Dimetris Streptocarpus odrody sú len dobré číslo, líšia sa v rôznych formách, s vybranými semenami pre vlastnú kultiváciu.

Krásne poddruhy DS- „FIFA“ – malá kultúra, vynikajúca a sofistikovaná, to prakticky nezobrazuje letáky pre každého, kto prezerá, ale je obrovský ružový golier kvetenstvo s Lilac RAID. Postupom času sú kvety terénne a ako keby boli viazané.

Nie menej krásne DS- „ružové sny“. Veľké (až 10 cm) froté jasne ružové kvety s tenkou arómou kvetov. Horné kvety sú mierne nahromadené, spodné, stúpajúce a hlbšie sa objavujú farbu, dokončenie všetkej krásy jasných zelených listov.

Tiež veľký stupeň DS- „dym“. Absolútne jemný modrina-fialový darček pre každého chovateľ.

Bizarný názov Streptocarpus DS- „Chcem a ja“ potvrdím svoju slávu, zostávajúcu populáciu medzi kvetinárnou vodou na niekoľko rokov.

DS – „zvádzaná“ odroda so stojacou krátkym bluirom. Kvitne veľmi hojné, je to Terry Stupeň Streptocarpus s meniteľnou farbou. Drží kvety na veľmi dlhú dobu, nespadá ako ostatní zástupcovia rodiny. Vyzerá to elegantné a elegantné, viac zdobí izby v zime alebo jesenné obdobie, keď zostávajúce rastliny zastavia kvitnúť.

DS- „GZHEL“ – laconický purpurový zástupca streptokarpov, s jemnými kvetmi. Udržujte dlhú dobu a nevypadnú. Kvitnúce nepretržité, všetky kvety sú zdobené v elegantnom hustom kytice.

Pripomína lacy fialový mrak s okrajom.

Veľkolepé pekné DS- „Shake“ len prekvapí s jeho originalizáciou a rýchlo sa vypreje s kvetinou. Jasné víno Tint Kvety tvoria elegantný zásuvku, froté, zdrojové arómy. Kvetenstvo sú obrovské, dosahujú 9 cm, farba sa líši od bordového vínu na šarlátový zamat, niekedy v škvrne, s tučným okrajom. Floweos dlhý, silný stonok dokonale drží veľkú kyticu, ťažký a volumetrický.

Celkom odlišné sa objavujú DS- „Eternity“. Streptocarpus má iný názov sadeníc – 1212. Heavy 10-centimeter kvety majú jasnú červenú, niekedy terakotovú farbu, okraje okvetných lístkov tvoria vlny, ktoré majú farbu tmavšie na stĺpci, niekedy dosahujú čistá čierna. Silný kvet, dlhý kvet niekoľko mesiacov. Obrovský list jasne zelená. OtTset hladký.

DS- „Margarita“ je jednou z najstarších a dlhotrvajúcich odrôd moderných chovateľov, na trhu a mnoho miloval. Kučera Raspberry kvetina s lesklými listami zdobené mnohými Volanikov a White Kima. Veľké okvetné lístky, vyrezávané, ťažké, ale farba. Zásuvka v rastline je veľká, a kvitne veľmi hojné, rád pomerne dlho.

Ohromujúci citrón Ds- „Kuracie mäso“ nie v márni dostal svoje meno – naozaj sa podobá roztomilému kurča. Rozmery jeho krásnych žltých farieb dosahujú 8-9 cm a zdobené slávnostnými volánkami.

Vyzerá to, že platí vzduch, kvitne na dlhú dobu.

Nádherná DS-„Almanandin“ je veľmi nenáročná v kultivácii a poteší jej efekt očí. Mnohé farebné čiary, hlboká fialová farba s rôznymi poltónmi, zdobené rôznymi bodkami a pruhmi, dotýka sa všade a ako keby kvapky. Jasné zelené listy, zásuvka úzka a elegantná. Krátky, ale silný kvet. Kvety kytice, kvety pritlačené navzájom. Odroda bola vytvorená v roku 2012.

 • Demchenko (Dem- „Black Swan“)

Nádherné odrody Streptokarpus zobrazujú Demchenko pod rovnakým menom, hoci môže existovať skratka DEM, s výhľadom na rôzne čísla (DEM-68, DEM-135 a tak ďalej). Dem- „Čierny Swan“ – bezpodmienečný favorit medzi zvyškom. To bolo ohraničené, tmavé fialové veľké kvety s Ryushasom okolo okrajov okvetných lístkov. Zásuvka správneho tvaru.

 • Valkova („wat-bird“, „wat-mandarinka“, „wat-chôdza cez jesenný park“)

Chovateľ Valkov z Ukrajiny, mesto Shakhish, dal milencom mnoho krásnych odrôd, ako je Wat Mandarink a Wat-Walk cez jesenný park „.

Wat vták narúša veľké svetlé farby zmiešanej farby. Spravidla je to fialová hlboká na jednej strane a druhá polovica pastelového odtieňa fialovej alebo absolútne bielej. Často sú škvrny a body. Zásuvka ťažké a silné. Top takmer vždy svetlo a kniha. Hrany bielych alebo citrónových lístkov. Veľké kvety rastú v elegantnom oha.

„Wat-mandarinka“ je ako „vták“, ale vyzerá viac jemnejších a nie menej elegantný ako jeho predchodca. Rôzne farebné kvety na výkonný kvet. Raspberry Spodné zarámovanie svetlom na koni. Okvetné lístky lemovanie a vyžarovaná svetelná vôňa.

Úžasné meno má „wat-chôdza cez jesenný park“. Slušná trieda s elegantnými kvetmi jemných pastelových odtieňov. Ľahký okraj, froté okvetné lístky, majú dve farby. Častejšie kvitnú v jemnom ružovom top a citróne v žihľave zdola.

 • Stattenko („EC-Milky Way“)

Stattenko Elena zobrazuje krásny výhľad a „Mliečna dráha“ je jedným z nich. Bezdielové kvety v fialovej SPECK len ohromení ich kúzlom. Na okraji okvetných lístkov DOT LAKERER. S malými listami. Tento Streptocarpus má veľké zložité kvety, výmena odtieňa s ružovou do maliny.

Vôňa ľahká, sotva chytľavá.

 • Sklyov (ua- lime)

Streptocarpus SKYAROV je obľúbený s rôznymi limetkami pre všetkých fanúšikov čerstvosti. Má froté kvety. Na základni okvetného lístka, ako limetka, žlto-zelená, nad rozjasní. Triedenie viacerých palubov.

 • Ploggy (Listy, Perfect, Gina)

Chovateľ Peter Kolynicchi z Poľska priniesol príspevok vo forme pekných ľudí, dokonalých a gina. Všetky z nich kombinujú veľkú farbu kvetenstva a nezvyčajnej malinovej farby, polovica kvetu v Krapine, polovicu – bez.

LISTY – neuspokojený stupeň s komplexnou mnohostrannou farbou niekoľkých odtieňov maliniek. Okvetné lístky narezali dotyky od samotnej základne zdobené okrajom.

Kvitnúce je silné, kvety nie je veľmi dlhé, ale hojné.

Streptocartus dokonalý – veľmi dlhá kvitnúca odroda s veľkými kvetmi. Aróma je vynikajúca farby z jemnej modrej do pľúcnej fialovej zmeny na obdobie kvitnutia. Zásuvka je tiež veľká, pretože v priemere, kvety dosahujú 10 cm. Blossom začína skoro, a spravidla v jednom Bloomrere od 3 do 5 kvetov.

Pekný Streptocarpus Gina berie hodné miesto medzi sebou ako nielen kvôli nádhernej vôni, ktorú vyžaruje, ale aj kvôli nezvyčajnej farbe. Obrovské kvety majú vlnité lístky a okraje ich vlnitého. Niekoľko odtieňov na jednej kvete – The Top je vždy ľahší pre pár tónov z Raspberry Niz. Nižšie okvetné lístky majú citrónový odtieň a malinovú mriežku, ktorá hladko ide do hrúbky. Jasné žlté tyče pochádzajú z centra. Odroda bola vedená v roku 2012.

Farebná odroda

Streptocarpus – jeden z mála rastlín, ktorých farba gama je tak rôznorodá a plná Zdobenie doplnkov:

 • Biela a béžová;
 • fialová, fialová;
 • červené, víno, burgundsko a maliny;
 • Oranžová a žltá, melange;
 • v Krapine, polovici s farbou, a druhý – nie, ohraničený a nie, so vzormi a tuberkulmi, pruhmi a bodkami.

Lístky majú tiež rôzne formy – okrúhle, oválne, vlnité. Takáto škála niekoľkých ľudí môže prekvapiť, a dokonca aj najskúsenejšie kvety neprestanú obdivovať tieto neuveriteľné dekoratívne rastliny.

Všetky farby majú veľmi multifunkčné odtiene, prekonanie a prechody z jednej farby na druhú. Často je možné vidieť, že horná časť má jasné alebo dokonca biele odtiene, zatiaľ čo spodná časť je vždy tmavšia. Spodná časť s neobvyklým dizajnom nie je ľahká vo forme hlbšej farby, ale aj s mriežkou, a s jasnými volánkami. Okvetné lístky často dokončia kontrastovaciu kayma, vlny ohybu.

Listy majú vždy jasnú zelenú farbu, niekedy froté, niekedy gluke-hladký na dotyk. Niekedy kvet môže doslova oddeliť ťahy do niekoľkých častí, okvetné lístky sa podobajú tvaru exotických vtákov a tieto bizarity dávajú priestor pre fantázie. Nie je náhoda, že streptocarpuses majú slávu fantázických rastlín. Koniec koncov, niečo nemôže byť jednoznačne odpovedať ako forma kvetu a akú farebnú rastlinu. Tak komplikovaný a zranený tento Heesney.

Mnohé z nich je dôvod, prečo zastaví svoj výber, pretože nezvyčajný dizajn dáva zvýraznenie celého interiéru, kde sa zariadenie nachádza, niekedy mení miestnosť nad rámec uznania.

Krásne príklady

Fantasy Streptocarpus – skvelá sada a na pokrytie v jednom článku je všetko jednoducho nemožné. A napriek tomu niektoré sú len ohromení ich krásy a hodným pozornosti.

DS- „Biele Fluffy Animal“ – veľmi svetlý a neobvyklý kvet z dimetris. Textúra lístkov zamat, a farba je tak bohatá, že sme jednoducho nemožné prejsť.

Veľkolepé jarné umenie.

Veľmi zaujímavá Bristolová Pajama Party.

Ako sa starať o Streptocarpus, povedal v nasledujúcom videu

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: