Prekročenie: Typy a starostlivosť doma

V súčasnosti mnohí rastú rôzne druhy rastlín vo svojich domovoch a záhradách. Často v našich stránkach zasadiť kvetinový prechod. Dnes budeme hovoriť o tom, aké druhy odrôd sú a ako sa o neho starostlivo starať.

Zvláštnosť

Crossing je starobylárodácim kaktusom listov. Jej vlasť je stredná a Južná Amerika. Kultúra rastie v trópoch a má výskyt buď veľkého kríka alebo nízkeho dreva.

 • Križovatka má silné rovné stonky s chrbticami. Niekedy sa na nich tvoria plíženia. Sú pokryté hrotmi, ktoré môžu byť umiestnené jeden po jednom aj malých skupinách a znížené plechy.
 • Listy oválnej formy pokryté ľahkou lesklou látkou. Majú tmavú zelenú farbu. V zime pri teplotách pod +10 stupňov môžu padať listnaté dosky takejto rastliny. So vekom kvetiny, jeho listy začínajú stratiť jasnú farbu, stávajú sa bledom. Aj v tomto období môžu zaspať, keď príliš suché podnebie.
 • Kvety rastlín sú veľké. Najčastejšie sa vyvíjajú v kvetenstve, aj keď sú jediné púčiky. Farba je biela, ale v rovnakom čase často môžete vidieť svetlý odtieň červenej, žltej alebo oranžovej.
 • Zrelé ovocie Táto kvetina je veľká bobule sférického tvaru. Majú žltú farbu a hladký povrch. Takéto ovocie sú jedlé a ich vôňa sa podobá vôňu ananásu. Dozrievajú po kvitnutí.

Odrody

Randiť Existujú rôzne typy tejto rastliny:

 • Crossing homesffa;
 • HIPGED (SHARYNYNATE);
 • oranžové;
 • Prekročenie granflower (väčšie);
 • Prepočet Weber;
 • Crossing sacharóza;

Crossing Homesffa

Táto špecifikácia môže dosiahnuť dva metre dlhé. Má strapivý tenký kmeň. To má predĺžené čierne farebné chrbtice. Malé biele kvety kvety. Leaf dosky sú úzke, ich dĺžka môže dosiahnuť 6 centimetrov. Majú eliptickú formu.

Horná časť je maľovaná zlatým farbou a spodná časť má buď červený alebo fialový odtieň.

Sofistikovaný (SHARYNYN)

Je to liananizovaný kaktus. Shelly Kryt. Strieľa z takejto kvetiny plazivá, môžu sa držať na špice. Spinty z obloženej odrody rovno, dĺžka môže dosiahnuť 2-3 centimetre. Listy sú husté a mäsité, ich dĺžka je asi 7-10 centimetrov. Horná časť listových dosiek zelenej farby, spodná časť má červenú farbu. Kvety rastú alebo ružové, alebo biele. Majú ostrý citrónový zápach. Ovocie sú žlté bobule, nie viac ako 2 centimetre s priemerom.

Takéto plody sú jedlé, ich chuť je kyslá.

Oranžový

Tento typ prechodu môže rásť až 8 metrov dlhý. Stonky sú pokryté olivovou kôrou, ich priemer môže byť 10-15 centimetrov. Veľkoplošné listové dosky majú jasné parníky. Rastú listy na dlhé tuhosti. Kvety rastú jasnú oranžovú farbu, v priemere – nie viac ako 4-6 centimetrov. Ovocie tohto typu kužeľového tvaru majú ananásovú vôňu, ale nemôže byť použitá ako jedlo. Predpokladá sa, že táto špecifikácia môže byť použitá na výrobu liekov. Koniec koncov, je schopný znížiť tlak, hladinu cukru v krvi.

Prekročenie grandovky (baby)

Jeho dĺžka môže dosiahnuť 5 metrov. Stonky takejto rastliny sa prehnali v hrotoch. Samotný gaštan má hrubý povrch. LEAF dosky predĺžené, 20-23 centimetrov. Zobrazia sa pri teplote +10. Púčiky majú taký veľký kvet. Ich farba nasýtená ružová. Rovnako ako pravidlo rastú v kvetenstve 10-20 kusov, ale aj jedno kvety môžu tiež rásť.

Crossing weber

Je to kríky od 1 do 3 metrov. Koreňový systém, ktorým zhrubli. Little Leafy Plates, sú pripojené k kvetu bez odrezkov.

Tento druh sa vyznačuje hojnou a dlhou kvitnou, ktorá trvá od jari do leta.

Kvety malý, ružový odtieň. Ich priemer je asi 2 centimetre.

Crossing Sakhares

Môže dosiahnuť 7 metrov dlhý. Výhonky rastú neobvyklú zakrivenú formu. Listy sú dlhé, dosahujú 10 centimetrov. Na tomto závode nájdete špičky 2-4 centimetre. Púčiky v tomto druhu sú charakterizované väčšou veľkosťou v porovnaní so zvyškom druhov, ich priemer je viac ako 6 centimetrov. Farba je ružová.

Podmienky zadržania

Ak chcete rásť prejsť doma, potom by ste mali dodržiavať niektoré pravidlá. Inak takáto závod nebude schopná normálne rásť a rozvíjať.

Osvetlenie

Križovatka je svetlo milujúca rastlina. Ale v rovnakom čase, príliš veľa, množstvo slnečného žiarenia, môže to poškodiť, takže v lete, okno, vedľa ktoréj kvetov stojí, je určite zakryť mriežkou. Najlepšie miesta na pestovanie tejto rastliny sú južné okná.

Kvôli nedostatku osvetlenia môžu byť stonky veľmi natiahnuté a listnaté dosky sa stali príliš malými, ich farba sa začína vyplniť.

Teplota a vlhkosť

Optimálna teplota v lete pre takúto závod sa považuje za 22-23 stupňov tepla. Okrem toho je dôležité, aby existuje dostatočné množstvo vzduchu. Jesenný kvet môže byť udržiavaný pri teplote 15 stupňov. V zime sa teplotný režim môže znížiť na 12. Miestnosť, v ktorej sa nachádza zariadenie, musí neustále vetrať, takže sa nezobrazí popáleniny zo slnečného svetla. Crossing môže vydržať aj príliš suchý vzduch. Ale listové dosky v kvete rastú krásne a lesklé len vtedy, keď pravidelný postrek s čistou vodou. Návrhy sa neboja. V lete je možné vziať do balkóna alebo v záhrade. Ale zároveň je potrebné zabezpečiť, aby bola rastlina chránená pred dažďom.

Primárny

Na pestovanie kvetu, použite najviac úrodnú a voľnú pôdu. A odporúča sa pridať humus.

Najčastejšie prejsť zmesou niekoľkých druhov pôdy: piesok, vlhké, listy a hlinky a choré pôdy.

Prevod

Výmena dospelých rastlín nemusí viac ako raz za 2-3 roky. Urobte to v prípade, že koreňový systém úplne naplnil hrniec. Transplantácia mladých kvetov vyrobených, ako rastú.

Pre transplantačné rastliny, môžete použiť ready-made pôdu, ktorú možno zakúpiť v špecializovanom obchode, a pripraviť sa doma.

 • Pripraviť pôdu nezávisle je potrebné premiešať v jednej nádrži trávnika, listovej pôdy a humusu v rovnakom pomere. Potom pridajte piesok (2 krát menej ako ostatné komponenty).
 • Hrnce na transplantáciu by mali vybrať veľkú veľkosť.
 • Odvodník je položený na spodnej strane hrnca. Potom sa tam naleje predpravená pôda.
 • Po transplantácii by mal začať zvýšený rast rastliny.

Starostlivosť

Pre prekročenie rastúceho zdravého, musíte pravidelne vykonávať postupy pre starostlivosť. Takže je potrebné vykonávať periodické zavlažovanie, aby sa hnojivá a kŕmenie.

Zalievanie

Prechod môže normálne rásť a rozvíjať sa aj s nízkou vlhkosťou v hrnci. Ale zároveň, že rastlina je zdravá a krásna, mala by byť nastriekaná čistou naťahovacou vodou. V lete a prameni sa vykonáva, keď sa horná časť pôdy vysuší v nádobe s kvetinou.

V zime a na jeseň sa počet takýchto postupov môže znížiť raz mesačne.

Podkord

Prekročenie obzvlášť veľa hnojiva na jar. Ak to chcete urobiť, použite špeciálne podávače pre kaktusy, ktoré sa predávajú v špecializovaných predajniach. Urobte ich odporúčané raz za 15 dní pod koreňom. Treba tiež zriediť náradiu dvakrát, ako je uvedené v pokynoch. Jesenné a letné hnojivo nepoužívajú. Treba pripomenúť, že takýto kvet nemá rád látky obsahujúce dusík, takže organické je všeobecne lepšie nevstúpiť do zeme. V opačnom prípade môže tvoriť root. Križovatka potrebuje hnojivá počas vegetácie a kvitnutia. Okrem toho sa výroba podávača vykonáva s zavlažovaním. Spravidla sa naraz používajú iba polovičné časti hnojiva.

Choroby a škodcov

Crossing môže byť ovplyvnený pawite tick. V tomto prípade bude na spodnej strane plechov vytvorených tenký pás. V hornej časti listov bude možné vidieť malé body. Kvôli tomuto parazitiku stratí kvet svoju jasnú farbu a bude sa bledí. Pravidlo sa spravidla objaví na kvete na suchom vzduchu v miestnosti, kde je priechod, takže rastlina sa odporúča pravidelne hydratáciu. Mali by ste pravidelne utrieť listy mokrou handričkou, aby ste od nich odstránili prach, ako aj zničiť všetky padlé plechy.

Táto rastlina môže ovplyvniť kaktusový panel. Je to malý hmyz žltej alebo oranžovej, ktorých priemer nepresahuje 2 milimetre. Parazit zničí vrchol listov. Po vzniku štítov na doskách sa vytvárajú škvrny žltého odtieňa. Postupom času sa lístie. V tomto prípade musíte pripraviť roztok ľahkého mydla a pomocou handričky navlhčenej v ňom dôkladne opustiť listy a stonky rastliny.

S vážnym poškodením je lepšie použiť chemické prípravky.

Mute Cherver môže tiež zasiahnuť perspektívu. Tento parazit rastie veľkosť najviac 3-4 milimetrov. Najväčšie akumulácie škodcov možno vidieť na mladých výhonkoch. Mute Cherver v procese svojej aktivity prideľuje veľký počet lepkavých tekutiny, ktorá úplne znečisťuje rastlinu. Zároveň sa objaví webový plak na záznamoch listov, kvety padajú a výhonky a nové listy sú významne deformované. Ak sa chcete zbaviť škodcov, najprv kvet je liečený mydlom-alkoholom. Potom sa stieraní cesnakovým zložením alebo kvapalinou s kalenou. Potrebuje trikrát s intervalom jedného týždňa.

Príčina ochorenia kvetu môže byť nesprávna starostlivosť.

Takže, s nadmerným kotvou pôdy, môže dôjsť k koreňovému systému. V tomto prípade závod musí okamžite preniesť na nový kontajner s inou pôdou. Keď pôda je overurgery, môže sa objaviť si sivá hniloba. Stonky začne byť pokryté plesňou a stať sa príliš mäkkými. Ak chcete vyliečiť závod, musíte znížiť množstvo zavlažovania, znížiť úroveň vlhkosti vzduchu, ktorá sa má liečiť svojimi chemikáliami.

Rastlina môže ochorieť a pri sušení pôdy. V tomto prípade sa kríženie stáva slabým a pomalým a jeho plechy začínajú klesať.

Reprodukcia

Zapojenie semienmi alebo odrezkami.

 • V prvom prípade, pre-pripraviť krabicu so zmesou rašeliny a piesku. Siatie by sa malo prijať na začiatku jari. Semená musia pravidelne vody. Tiež musia byť zatvorené tenkým filmom. Po 3-4 týždňoch môžete vidieť výhonky.
 • Pre zakorenenie s odrezkami si silnejšie pobočky. Môžete vykonať postup alebo jar, alebo na začiatku leta. Po prvé, odrezky sú rezané čepeľou, po ktorých sú umiestnené v krabici so zmesou pozostávajúcou z perlety a rašeliny. To všetko je pokryté na vrchole filmu. O niekoľko týždňov neskôr sa rezne objavia malé korene. Už budú môcť rásť a vyvíjať bez filmu.

Pri prenakladaní stojí najviac opatrne zvládnuť rastlinu, pretože koreňový systém ešte nie je rýchlejší, môže to byť ľahko poškodzujúci.

Ako transplantačné rezne prekračovanie, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: