Prečo antúria hnedé škvrny na listoch a čo na tom robiť?

Takmer každý apartmán alebo súkromný dom má vnútorné rastliny. A nie je prekvapujúce, pretože majú veľa pozitívnych vlastností, kvality a charakteristík. Vnútorné rastliny sú schopné vytvoriť útulnú atmosféru a vďaka rôznym odtieňom pripojiť krásu a jedinečnosť do miestnosti. Tiež nezabudnite, že vnútorné rastliny majú schopnosť, absorbovať prach a škodlivé látky, čistiť vzduch a produkujú kyslík.

Druhy izieb v domácnosti dnes veľmi, všetci okamžite a nehovoria. Niektoré kvety môžu byť dobre známe a známe, iné – exotické a neznáme. Všetky z nich sa vyznačujú formou, štruktúrou, farbou, veľkosťou, kvetom a dokonca aj hodnoty Fengshui. Medzi všetkými rôznorodosťou a hojnosťou izieb, rád by som zdôraznil Anthurium.

Toto je núdzová krása kvetina, ktorej zvýraznenie je široké lesklé listy a nezvyčajne krásne kvety.

Často sa nazýva „mužské šťastie“. Anthurium, podobne ako akúkoľvek inú kvetinu miestnosti, vyžaduje osobitnú starostlivosť, vďaka ktorej závod bude zdravý, silný a bude môcť potešiť majitelia krásny výhľad na dlhú dobu.

V tomto článku zvážime takýto problém ako vzhľad na listoch hnedých spotov a povedzte vám, ako sa vysporiadať s touto vôľou.

Prečo sa škvrny objavia na listoch?

Kvetinové špecialisti tvrdia, že Anthurium sa vzťahuje na rastliny, nenáročné pri odchode, odolné voči rôznym škodcom a chorobám. Ale bez ohľadu na to, čo hovoria a títo odborníci tvrdili, každý kvet (a anthurium nie je výnimkou) je naklonená rôznym ochoreniam. Najčastejšie sa objavuje a oboznámená každému z vlastníkov tejto miestnosti. Problém – vzhľad hnedých škvŕn na listoch, v dôsledku čoho suché.

Tí, ktorí nie sú tak dávno oboznámení s týmto typom rastlín, môžu okamžite mať otázku, čo musíte urobiť. Odpoveď môže byť iba jedna: Kvetina je potrebné liečiť. Ale pred pokračovaním s liečbou je potrebné zistiť príčinu ochorenia. Samozrejme, ak sa takéto problémy objavili, to znamená, že niečo nie je vykonané, pretože je potrebné presadiť.

Príčiny môžu byť nasledovné.

 1. Návrh. Anthurium v ​​žiadnom prípade by nemal stáť na návrhy (a dokonca sa tam dostať). V období vzduchu vetrania je lepšie dať závod do inej miestnosti na chvíľu. Samozrejme, potrebuje čerstvý vzduch, takže pri výbere miesta miesta, uistite sa, že aj vietor ho nevyhodí cez otvorené okno.
 2. Nie je vhodná rastlinná klíma (teplota). Vzhľadom k tomu, Anthurium je tepelno-milujúca tropická rastlina, je ideálna pre letnú teplotu 28 ºС, ale bez toho, aby ste zasiahli priame slnečné svetlo. Chladnosť pre rastlinu je menej prijateľná. Nie je prísne neodporúča, aby boli v interiéri s teplotou nižšou ako 22 °С – to je kritické a deštruktívne pre kvetinu.
 3. Primárny. Ak je mikroklíma, v ktorom žije a rastie, je ideálny pre to, ale choroba sa prejavuje – listy sú pokryté škvrnami, to znamená, že stojí za to hľadať dôvod v pôde. Akákoľvek alebo univerzálna nebude oblek, pretože rastlina je celkom nezvyčajná. Závod je vhodný pre substrát, na nákup, ktorý je možný v špecializovanom kvete alebo objednávke cez internet. Môžete urobiť pôdu a nezávisle. Aby ste to urobili, budete potrebovať nasekaný mach, rašeliniská a trávnik. Všetky komponenty sú zmiešané 1: 1, keď vylodenie na dne, hrniec je nevyhnutne potrebný na to, aby dal lassit alebo drenáž.
 4. Hmyz. Znamená štít. Je to malý škodca, ktorý sa môže usadiť na listoch antúria a spôsobuje, že na nich vzhľad bodov. Vylúčiť alebo potvrdiť túto verziu, dobre kontrolovať kvet. Ak sú body vidieť, to znamená, že je to parazit. Naliehavo noste závod do inej miestnosti, aby sa nekontakt s inými farbami. Aby ste sa zbavili hmyzu, budete potrebovať bavlnenú prútiku a insekticídne riešenie. Prútik je potrebné navlhčiť v riešení a strieľať štít. Ďalej je potrebné vymazať každý kus. Vezmite si handrový, mokrý v roztoku mydla, v ktorom pridajte petrolej. Po tomto postupe závod nechajte zostať samostatne niekoľko dní. Po celú dobu je potrebné starostlivo kontrolovať, pretože štíty nemusia byť odstránené. Ak áno, bude potrebné opakovať postup.
 5. Nedostatok kyslíka pre koreňový systém. Jeho potrebné množstvo je zaručené správnym zavlažovaním, vhodným hrncom a pôdou.
 6. Nasaďte priame slnečné svetlo. Nepriaznivo ovplyvňuje kvet. Dajte ho na parapet pod horáknom slnku – čo znamená podpísať trest smrti. Vyberte si svetlo a pohodlné miesto.

Tmavé škvrny na listoch – situácia je nepríjemná, pretože kategoricky nechce, aby rastlina zabila. Hlavná vec nie je paniku a začať konať hneď, ako bol problém objavený, v prvom rade, zistenie dôvodu.

Správna starostlivosť o rastliny

Anthúria sa vzťahuje na tropické rastliny, takže to nie je prekvapujúce, že rastlina je docela v starostlivosti. Uistite sa, že o všetkých funkciách starostlivosti o túto kvetinu. Ak dodržiavate všetky pravidlá, rastlina poteší svojich majiteľov veľmi krásny kvet, ktorý môže trvať dlhšie ako 3 mesiace. Aby bol Atrium čo najpohodlnejší, je potrebný teplý, ľahký, vhodný pôda a kŕmenie.

To je to, čo stojí za to platiť pozornosť.

 1. Miesto, v ktorom sa kvet bude nachádzať, musí byť dostatočne svetlý, ale bez priameho slnečného svetla. Tieňový kvet nemá rád. Ak je to možné, položte ho na západnú alebo východnú stranu.
 2. Postupujte podľa teploty vzduchu v miestnosti – nemôže byť menšia ako 22 ºС. V zime vyberte kvetinu od batérií a radiátorov, inak hrany listov začne vyschnúť.
 3. Na zavlažovanie antúria je tiež potrebné zaobchádzať veľmi vážne. Rastlina miluje hojné zalievanie. Nemôže byť rezané, ale tiež sa neodporúča. Keď sa horná vrstva pôdy vysuší, to znamená, že kvet môže byť vylievaný. Čím vyšší je biotopy átria, tým častejšie potrebujete na vodu.
 4. Pôda pre výsadbu kvetov je lepšia nakupovať v kvetinárstve, taká pôda je vhodná pre anthurium.
 5. Kvetina musí nevyhnutne kŕmiť. V letnom a jarnom období by sa malo vykonať 2-krát mesačne. Hnojivá sú tiež lepšie zakúpené v špecializovanom bode.
 6. Anthurium je potrebné omladiť. V procese rastu pochádza z nižších listov a vzniku nových. Suché listy musia byť odstránené, ale horný odrezaný.

Ako šíriť rastlinu?

Keď sa Anthurium nachádza vo vhodnom prostredí vhodnom pre jeho rast, ako všetky ostatné kvety a rastliny začínajú množiť. To sa deje tým, že sa objavujú v blízkosti veľkých rastlín malých procesov – „deti“. Ich oddelenie je najbežnejším variantom chovu kvetov. Urobte to výhodne priamo počas transplantácie. Veľmi úhľadne sa proces oddeľuje od dospelej rastliny s nožom a rezanie sa trením uhlím. Ďalšie Anthurium pristál v samostatnom hrnci podľa technológie

Existuje ďalšia metóda, ktorá znamená chov z kmeňa. Na tento účel je stonka s listom inštalovaná vo vodnej nádrži, pokrytá sklenenou nádobou na vytvorenie vzduchovej kopu. Po nejakom čase, stonka začne korene, potom to bude musieť pristáť v hrnci.

Existujú prípady reprodukcie semien Anthurium, ale doma je tento postup extrémne starostlivý a prakticky nemožný.

Čo robiť, ak Anturium má hnedé škvrny na listoch, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár