Prečo nie kvitnúť spathifylum („ženské šťastie“) a ako sa o neho starať?

SpathifyLUM sa vzťahuje na rodinu Aroid, je stálezelená rastlina s kvetmi, navonok podobná kalu. V CUTVERISTRÁCII KULTÚRA OBJEDNAŤ „Žešené šťastie“. Podľa presvedčení, umiestnenie kvetu v dome osamelého dievčaťa jej pomôže nájsť spriaznenú dušu. Niekedy sa stane, že rastlina zmizne príležitosť, aby potešil kvetina kvetov s jeho bielymi kvetmi. Čo leží dôvodom nedostatku kvitnutia Spathyllum a ako to opraviť, stojí za to zvážiť viac.

Funkcie procesu kvitnutia

Kvitnúce je fyziologický proces rastliny spojený s generálnou metódou reprodukcie. Vychádza z formy od vloženia kvetinových zásob na ich zverejnenie. Vývoj púčikom vychádza odlišne, každá kultúra má svoje vlastné charakteristiky. Po prvé, rastlina aktívne rastie, zmení sa na dospelého vytvoreného jednotlivca. Potom sa interiér spatifylum začne vytvárať kvetenstvo na nohách, ktorých tipy sú pokryté bielymi kapucňami. Mladé rastliny kvitnú asi 2 roky života.

Ak je kvet zverejnený v priaznivých podmienkach, kvitnúce spadne na jarné mesiace a končí na jeseň.

Ďalej, rastlina vyžaduje dobu odpočinku na získanie sily a reprodukcie reprodukcie na budúci rok. Existujú prípady, keď kultúra kvitne a po krátkodobom odpočinku v jesennej sezóne. Ak chcete obdivovať jedinečné farby, SpathifyLUM si vyžaduje osobitnú starostlivosť viazanú na množstvo vlhkosti v zemi a životné prostredie. Dlhodobý vplyv nesprávnej starostlivosti vedie k neschopnosti pokovovania položenia v dutín listov kvetov.

Prečo nie kvitnúť spathifylum ("ženské šťastie") a ako sa o neho starať?

Prečo nie kvitnúť?

Dôvodom absencie kvitnutia doma môže byť: nedostatok denného svetla, príliš mokrý alebo suchý vzduch, nepravidelné zavlažovanie alebo prebytočné hnojivá, nesprávnej transplantácii plodín. Podrobnejšie zvážte každú položku.

Uvoľňuje listy

Kultúra Externe vyzerá Zdravé: prítomnosť zeleného odtieňa, štandardná veľkosť plechov, neustále rozšírenie mladých výhonkov, ale vydá len listy. Údaje z prejavov sú spojené s nadbytkom minerálnych prvkov v substráte, jednoducho hovoriť, rastlín „Marks“. Kŕmenie, vztiahnuté na látky obsahujúce dusík, stimulovať predĺženie lístie namiesto kvitnutia. Ak chcete zmeniť situáciu, odporúča sa nahradiť hnojivá v potaš-fosforoch, tieto látky sa aktívne podieľajú na tvorbe kvetinovej obličky. Ak je kultúra dáva nezdravým lístom, to znamená, že letáky sú príliš malé, iná forma, modifikovaná farba atď., Potom je tento problém spojený s poškodením cyklu zavlažovania, nevýhodou vlhkosti, nadbytku prachu a nečistôt na plechových doskách. Pri detekcii choroby stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť.

Prečo nie kvitnúť spathifylum ("ženské šťastie") a ako sa o neho starať?

Osvetlenie

„Dámske šťastie“ sa odporúča umiestniť do posleje. S veľkým počtom priamym slnečným svetlom je kultúra náchylná k sušeniu, straty Turgora, strata síl potrebných na rast a kvitnutie, rýchle sušenie Zeme, tvorba popálenín na listoch.

Najvhodnejšou možnosťou pre umiestnenie kvetu bude základom svojej kapacity od okna pre 1-2 m, ak je strana južná, na systéme Windows – so severnými oknami, umiestnenie na stojane alebo okno – so západným alebo východná strana.

Známky denného svetla sa prejavujú v nasledujúcom texte:

 • Plechy sú vytiahnuté, získavajú podlhovastý tvar;
 • Ukončenie tvorby v dutín kvetinových scrums;
 • Brzda v roste.

Toto ochorenie sa lieči permutáciou kultúry v osvetlenej zóne alebo inštalácii fytosvtoleniku.

Prečo nie kvitnúť spathifylum ("ženské šťastie") a ako sa o neho starať?

Vlhkosť

Spatilum je rastlina, ktorá je milujúca mokrá klíma, takže pôda s kvetinou pravidelne stojí, aby úplne zvlhčili, vytvorili striekanie alebo umiestnite hrniec na paletu s mokrou ílom alebo kamienkami. Tieto metódy vám umožňujú výrazne zvýšiť úroveň vlhkosti okolo kultúry a vytvoriť požadovanú mikroklímu.

Zavlažovanie alebo zátok?

Nepravidelné zavlažovacie zariadenia vedú k sušeniu pôdy, ako aj prebytočnú vlhkosť schopnú viesť k smrti kvetu. Hydratačný substrát sa pripraví čistou filtrovanou kvapalinou, teplota vody je asi 22 stupňov tepla. V letnej sezóne, Spathifloum napojená častejšie ako obvykle, niekedy až 4 krát týždenne (všetko závisí od teploty okolia, pretože v horúcom lete je rastlina najzraniteľnejšia). V chladnom období sa zníži zalievanie, pretože absorpcia vlhkosti je spomalená konským systémom, takže riziko nalievania kultúry sa zvyšuje.

Hrniec s kvetinou sa nachádza mimo vykurovacieho zariadenia, na mieste, chránené pred návrhmi.

Prečo nie kvitnúť spathifylum ("ženské šťastie") a ako sa o neho starať?

Nasledujúce značky ukazujú, že vŕtačka zemskej zmesi:

 • Strata listu Turgora, potenie kvetov a listových dosiek mimo banku;
 • Zmena farby listov, žltnutie, vädnutie;

Známky nadmernej vlhkosti sú nasledovné:

 • tvorba černotených oblastí na plechových doskách;
 • klesať listy v dôsledku umierania koreňového systému;
 • Vývoj procesu hnilobného koreňa krku, jeho zmäkčenie.

Keď je záhradné rastliny, odporúča sa čakať na úplný tok prebytočnej vlhkosti a vytiahnite kvet hrniec. Zemkanka zabalená handričkou alebo obrúsky, takže materiál absorboval kvapalinu. Ak je zem s koreňmi úplne dokončená, nechajte ho vyschnúť pri izbovej teplote bez slnečného žiarenia niekoľko hodín, potom vráťte zariadenie do hrnca.

Prečo nie kvitnúť spathifylum ("ženské šťastie") a ako sa o neho starať?

Dôležitý! Aby sa minimalizovali riziká zálivu spatifylum, odporúča sa vyrábať rastliny cez paletu.

Hnojivá: Prebytok a nevýhoda

Toto je najbežnejší problém, z dôvodu, ktorý Spathiflum nerozpustí kvety. Úvod do podkladovej podpory látok by sa mali uskutočniť každú sezónu, počas obdobia aktívnej vegetácie a bookonizácie – každý týždeň, počas obdobia odpočinku – 1 krát za mesiac. S prebytkom hnojiva je koreňový systém pokrytý popáleninou, spathylulum listy suché a vyblednuté. Liečba: Kultúra transplantácia v novej zemitej zmesi s umývaním starej pôdy zavlažovaním s veľkým množstvom vody. Nedostatok živín ovplyvňuje rast kvetu, rastlina je slabo zvyšujú zelenú hmotu, kvety alebo listové dosky malé.

Pravidlá starostlivosti o rastliny

Prečo nie kvitnúť spathifylum ("ženské šťastie") a ako sa o neho starať?

Nesprávna transplantácia

Rastlina je rýchlo rastúca. Keď sa transekcia plodín, úplná alebo čiastočná výmena zemskej kómy deje, ako aj oddelenie kvetu na materskej rastline a deťoch. Po umiestnení spatifylum do novej kapacity, kultúra začína rýchly nárast koreňového systému, ktorý vedie k absencii kvitnutia. Druhým dôvodom je budovanie listnatých hmoty sa týka mladých alebo poškodených rastlín. Obdobie bootonizácie príde po úplnom formácii kvetu v kultúre dospelej osoby.

Problém zmesi pôdy

Hľadanie „ženského šťastia“ v nevhodnom substráte môže ovplyvniť zlý vývoj kvetinovej obličky. Rastlina preferuje slabo kyslú pôdu s pridaním organického, listu a trávnika, rašeliny, uhlia, prítomnosť drenáže. Substrát musí byť uvoľnený, pretože cirkulácia vzduchu je dôležitá pre koreňový systém kvetov. Pevný alebo slepý primér ovplyvňuje rast a stav kultúry, ťahanie momentu bookonizácie.

Prečo nie kvitnúť spathifylum ("ženské šťastie") a ako sa o neho starať?

Čo robiť?

Existujú rôzne triky, takže Spathiflum kvety. Je potrebné vytvoriť druh „stresu“ pre kultúru.

Dôležitý! So všetkými zmenami by mal kvet vždy dostávať dostatočné množstvo svetla.

Je možné prasknúť Spathifylums v nasledujúcich metódach:

 • Permutácia rastlín v chladnej miestnosti alebo chladničke s teplotou nie je nižšia ako 16 stupňov tepla;
 • Znížiť frekvenciu zavlažovania Kultúry, a keď sa na plechových doskách objavia suché tipy, je potrebné, aby tieto zóny jemne rezali do zdravých tkanív; Pôda pred zavlažovaním by sa mala pravidelne vysušiť;
 • Povinné uvoľnenie na vrchole podkladu po zavlažovaní;
 • Počas kvitnutia kultúry Hnojivá sa cítili s obsahom draslíka a fosforu 1 krát každý týždeň;
 • Urobte Spathifylutu Warm Bath alebo striekajúcu vodu každý deň, ráno a večer; V kvapaline je potrebné zriediť špeciálnu prípravu, napríklad „zirkón“, ktorý prispieva k zlepšeniu imunity, uhryznúť „bud“ alebo „domotical“ – látku, ktorá stimuluje tvorbu kvetinovej obličky;
 • odstránenie starých listov a výhonkov;
 • Skontrolujte kultúru pre škodcov – Ticks, výlety, červ a tak ďalej; S pozitívnym výsledkom, rastlina liečená špeciálnymi látkami a odstrániť ju do karantény.

Ak všetky vyššie uvedené metódy nepomohli, potom je príčinou nedostatku kvetinového grilu spojené s vekom kultúry. Staré rastliny majú nedostatočné sily na vstup do obdobia bookonizácie, takže by sa mali hľadať v rôznych kontajneroch. Po transplantácii, Spatium začne zvýšiť zelenú hmotu av budúcnosti je schopná kvitnúť znova na nové výhonky.

Prečo nie kvitnúť spathifylum ("ženské šťastie") a ako sa o neho starať?

Je to celkom ľahké starať sa o rastlinu, vyrovná sa s nováčikmi aj skúseným kvetom. Stojí za zastavenie niekoľkých odporúčaní pre starostlivosť o Spatillum doma.

 • Umiestnite kvetina nenasleduje vo veľmi tmavom mieste, Rastlina pokojne prenáša tieň a polovicu, ale úplný nedostatok slnečného svetla môže viesť k smrti kvetu, listy listov zníži veľkosť, kultúra nebude schopná vstúpiť do kvitnutia. „Dámske šťastie“ rastie lepšie na severných oknách. Na južnej strane si kvet potrebuje prístrešok pred priamym slnečným svetlom. A je tiež dôležité chrániť kultúru pred návrhmi.
 • Vhodná teplota Pre pestovanie spatifylum doma je + 22- + 23 stupňov. Kvitnúce rastlina začína pri 16-18 stupňoch tepla.
 • Vlhkosť. Kultúra uprednostňuje mokrý vzduch, výhodne striekajte závod v dopoludňajších hodinách a večer. Keď je potrebná kultúra domu s dodaným ohrevom, aby sa postarala o ďalšie zdroje vlhkosti – misa s vodou, zvlhčovačom vzduchu, nádobu s vlhkou hlinkou, ktorá umiestni črevník hrnca. Tieto metódy vám umožňujú ovládať úroveň vlhkosti a pomôcť prispôsobiť kvetinu v zimných mesiacoch.
 • Zalievanie. Počas vegetačného obdobia a kvitnutia by mala byť rastlina miešaná častejšie ako obvykle. Tekutina musí byť teplá, až do +23 stupňov, odolná alebo prechádzaná cez filter. Zdôrazňujúca voda v hrnci alebo palete povedie k kotveniu pôdy a znižuje korene rastliny a existuje aj možnosť začatia vývoja plesňových ochorení. Zavlažovanie sa odporúča cez paletu, pretiahnutím zvyškov kvapaliny po 10 minútach, alebo povrchne, snaží sa naplniť rastové body kultúry.
 • Podklad. Spativoum je zasadený do pôdnej zmesi pozostávajúcej z listov a trávnikov, rašeliny, vlhké a piesku a stojí za to pozorované proporcie 2: 1: 1: 1: 1. Pridanie machu Sfagnum alebo iných látok, ktoré prispievajú k absorbovaniu vlhkosti a zabránenie sušeniu pôdy. V prítomnosti takýchto zložiek v hlinenej zmesi stojí za to starostlivo liečiť frekvenciu zavlažovania rastliny.
 • Hnojivá. Kvetina potrebuje konštantné kŕmenie, s nedostatkom živín prvky, kvitnúci cyklus je zlomený alebo je úplne neprítomný. Hnojivá by mali byť vyrobené zo začiatku jari až do polovice jesene, v období aktívneho rastu kultúry. Často vyrábajú látky 1 krát za 2 týždne alebo mesiac. Vtáčik vrh, organické, komplexné podávače, minerály aplikované ako hnojivá.
 • Prevod Spatififyluma produkoval 1 krát za rok (jar) alebo v prípade rastlín s plesňovými chorobami. Nový hrniec by mal vyzdvihnúť 1-2 cm staršie. Ak auto auto nebolo opletené zakorenené, rastlina by mala byť vrátená na predchádzajúce miesto s výmenou malého množstva novej Zeme.

Prečo nie kvitnúť spathifylum ("ženské šťastie") a ako sa o neho starať?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár