Prečo opitý listy v miestnosti Begonia a čo s tým robiť?

Begonia – krásna rastlina s jasnými, šťavnatými lístkami a nádherným kvetom. Viac ako 1000 odrôd tohto kvetu sú známe. Rôzne typy Begonia sú zarážajú rôzne odtiene oboch kvetenstva a odchádzajú. Bohužiaľ, táto rastlina nie je odlíšená nenáročným odchodom, pretože ktoré sú kvetinové výrobky často čelia sušeniu jeho lístia, kvety a dokonca aj stonku.

Vlastnosti riedenia

Pre hojné kvitnutie a údržbu „zdravia“ Bendies je potrebné teplý, ale mokrý vzduch a optimálne množstvo vody. Rastlina sa dokonale cíti v podmienkach chovu izieb, ale ak niektoré pravidlá nedodržiavajú určité pravidlá. Aby ste sa vyhli žltohom alebo sušeniu lístia, musíte dodržiavať základné odporúčania týkajúce sa starostlivosti o kvetinu.

Nasledujúce faktory sú pre neho venované.

 1. Priame slnečné svetlo. Nemáte črevník hrnca s Begonia na parapete na slnečnej strane.
 2. Nedostatočná úroveň vlhkosti vzduchu. Za takýchto podmienok sú listy postupne žlté. To môže viesť k smrti rastliny. Na zvýšenie vlhkosti vzduchu sa odporúča používať domáce elektrické zvlhčovače alebo manuálne postrekovače. Je dôležité, aby vode kvapky nespadali na listy, pretože môžu zanechať škvrny.
 3. Nesprávne zalievanie. Begonia je rastlina milujúci vlhkosť, ktorá musí byť zavlažovaná ako sušenie. Čerpanie pôdy to nestojí za to, aby bolo nasiaknuté vo vlhkosti pre 2 cm hlboké.
 4. Rozdiely. Begonia miluje teplo. Dobre rastie a kvitne pri okolitej teplote od +16 do +23 stupňov.
 5. Hustá a neposlušná pôda.

Nezabudnite na kŕmenie. Rastlina pravidelne vyžaduje rašelinové formulácie alebo rôzne prípravky s vysokým percentom živín.

Avšak, aj keď sú splnené podmienky starostlivosti, majitelia begónie sa môžu stretnúť s sušením kvetov. Zvážte situácie, keď stojí za to, aby sa upozornili a prijali opatrenia na záchranu závodu.

Externé príznaky choroby

V prípadoch, keď begonia nedostane náležitú starostlivosť, alebo je napadnutá škodcami, elegantný a elegantný kvet sa mení na nenápadný kus. Existuje niekoľko značiek, ktoré poukazujú na skutočnosť, že je to choré:

 • Begonia bude vyschnúť listy pozdĺž okrajov, zatiaľ čo získajú hnedú farbu, začnú sa rozbiť alebo rozpadať;
 • Kvetenstvo sú kĺzanie a nemajú čas dispergovať, creep;
 • listy sú čierne a skrútené;
 • Jasné žlté škvrny sa objavujú na listovej doske.

Tieto problémy môžu spôsobiť rôzne dôvody. Ak sa zistí jeden alebo viac z nich, musíte okamžite prijať potrebné opatrenia na liečbu rastliny. V opačnom prípade môže kvet zomrieť.

Prečo kvet prehnal a suchý?

Existuje niekoľko faktorov, ktoré spôsobujú kvetinové ochorenie. Toto je nesprávna starostlivosť, infekcia a škodcovia. Podrobnejšie zvážte každý z týchto dôvodov.

Nevhodná starostlivosť

Begonia si vyžaduje osobitnú pozornosť a opatrný postoj. Chybové predpoklady pri odchode môže viesť k sušeniu kvetov. Na vytvorenie miestnosti Begonia Dobré podmienky pre rast a kvitnutie, ako aj zabrániť jeho krútiacim krútiacim, by mali byť eliminované ostrou zmenou média. Napríklad, Neodporúča sa preniesť kvet z domu na ulicu v lete. Rozdiel teploty negatívne ovplyvní vzhľad kvetu.

Nasledujúce momenty môžu tiež viesť k sušeniu.

 1. Suchý vzduch. Vlhkosť vzduchu v miestnosti spadá do letného tepla a keď je vykurovanie povolené v zime. Aby bolo Begonia, aby ste sa v zime nedostali, je potrebné zdvihnúť mokré uteráky na vykurovacích zariadeniach alebo nastavte nádobu na vodu vedľa neho. Okrem toho môžete dať hrniec s rastlinou v kontajneri s kameňmi a vodou.
 2. Nedostatočná penetračnosť pôdy. Vzhľadom na nadmernú hustotu pôdy je prebytočná vlhkosť nútená, čo vedie k otáčaniu koreňového systému. V prípade poškodenia koreňov sa kvet bude prvýkrát prebudiť a potom úplne suchý. Aby ste tomu zabránili, je potrebné vytvoriť transplantáciu rastliny na novú pôdu alebo pridať do existujúceho veľkého fráza piesku alebo sušené kokosové vlákno.

Ak sú dodržané pravidlá starostlivosti a spustí sa, Možno, že dôvod leží v nedostatku živínových prvkov v pôde. Ak chcete zachrániť kvetinu, je dôležité, aby ho včas kŕmili. Nutričné ​​zložky by sa mali vykonávať každé dva týždne pred vegetačnou sezónou a v období kvitnutia a raz mesačne po partii.

Pri výbere kŕmenia sa odporúča uprednostniť kompozície na báze draslíka, fosforu alebo dusíka. Je tiež možné oplodniť pôdu s infikovanými zložkami, ako je drevený popol alebo brúsenie banán peel.

Ochorenia

Existuje niekoľko typov chorôb, ktoré vedú k vyblednutiu a sušeniu begonia lístie. Zvážte ich najčastejšie z nich.

 • Bakteriálne špinenie. Choroba sa vyznačuje tvorbou sklovitých miest zvonku lístia. V priebehu času sa listy varia, potom, čo úplne zomrie a pádu. Niektoré kvetflowers tvrdia, že bakteriálna náchylnosť nie je ošetrená a jediné správne riešenie – odhodiť kvet. Avšak, v každom prípade sa môžete pokúsiť zachrániť rastlinu. Aby ste to urobili, musíte sa zbaviť postihnutých listov, transplantáciu závodu do novej pôdy (starý hrniec musí byť dezinfikovaný), po niekoľkých mesiacoch na zvládnutie begónie 0,5% medenej chlórmei.

 • Nafúknutý rosa. Podľa štatistík, táto choroba je úžasná Begonia častejšie. Známky choroby uzavreli v vzhľade na lístie biele škvrny. Postupom času je ich lokalizácia distribuovaná, škvrny pokrývajú celú dosku a prejdú na nové listy. Zároveň je na svojom povrchu vytvorený „Torment“ RAID.

  Ak neberiete opatrenia na záchranu kvetu, postihnuté listy začínajú teplé, suché a vypustiť. Ak chcete zastaviť vývoj ochorenia, je potrebné striekanie rastliny s 0,05 roztokom „mesto“. Na tieto účely budú vhodné aj akékoľvek fungicídne kompozície.

  • Šedý ganil. Rozpoznať túto chorobu. Rinch štrajky listy a begonia stonky – ani ich nie sú vytvorené šedými škvrnami. Ak sa nevykonáte správne opatrenia na odstránenie ochorenia, časti rastliny umiestnenej nad zemou sa stávajú lepkavým, vyschajte a čoskoro odpadli. Obvykle sa šedé hniezdo vyskytuje s bohatou pôdnou vlhkosťou. Ak chcete vyrovnať sa s ochorením a uložte hlaveň, mali by ste použiť zmes Bordeaux alebo mydlo-medi zloženie.

  Zabrániť týmto a iné choroby, Mali by ste si vybrať optimálnu pôdu pre Begoniu a pred pristátím. Okrem toho je dôležité rozprávať s „imunocyto“ alebo inými kompozíciami, aby sa zabránilo vyššie opísaným chorobám.

  Je dôležité si uvedomiť, že akékoľvek ochorenie je ľahšie liečiť v počiatočnom štádiu. Preto na prvých príznakoch ochorenia stojí za vhodné opatrenia. Aby nedošlo k spusteniu Begonia, je potrebné pravidelne kontrolovať svoje listy a stonky.

  Škodca

  Väčšina ich druhov je možné zobraziť voľným okom. Škodcovia sú vážnou hrozbou pre begónie. Ak neberiete opatrenia na boj proti ich, kvet môže zomrieť.

  Uvažuje sa o najbežnejšia begonia škodca všímavý. Toto sú malé zelené hmyz, ktorých veľkosť sa pohybuje od 2 do 2,5 mm. TLA kanály s rastlinami džús. Je vykopaná v šťavnaté lístie, sanie užitočnej kvapaliny. V dôsledku toho sa na postihnutých oblastiach objavia žlté škvrny.

  V priebehu času, listnaté dosky zomrieť, suché a vypustiť. Zbaviť sa tohto škodcu, Odporúča sa spracovať begónie s mydlom roztokom (mydlo a voda sa užívajú v pomere 30 g na 1 l). Zohľadňuje sa aj účinný nástroj „Fufanon Nova“.

  Ďalší spoločný Begonia Pest – Bellenka. Toto je najmenší motýľ s podlhovastými krídlami, ktoré dosahujú 1,5 mm. Keď je hmyz napadnutý, listy trpia primárne. Whitebird je odložená na svoj život, ktorý trvá do 30 dní, až 500 vajec na zadnej strane lístia. Po 10 dňoch larvy sania z listov štiav z begonia, čo vedie k sušeniu a smrti kvetu.

  Ak chcete uložiť kvet z bieleho, mal by sa použiť Špecializované lieky, napríklad „istý“ alebo „Mosilan“. Predávajú sa v kvetinárskych obchodoch. Takéto formulácie nekonajú na vajciach motýľa, čo je dôvod, prečo by sa mali striekanie rastliny, aspoň 3-krát. Lietajúce motýle môžu byť tiež zhromaždené pomocou vysávača.

  Čo robiť?

  Ak sa náhle vysušil elegantný a krásny begonia, nenechajte sa rozrušiť a paniku. Možno, že rastlina bude schopná ušetriť. Je možné, ak je nadzemná časť sušená, a koreňový kvetový systém je živý. Ak chcete opustiť Begonia, by sa mal vykonať niekoľko jednoduchých opatrení.

  1. Jemne odstráňte koreňový systém z pôdy a snažte sa nepoškodzovať svoje samostatné časti.
  2. Zobraziť korene. Ak nemajú parazity alebo hnilobu, môže byť rastlina pomôcť. V tomto prípade sa odstránia poškodené oblasti koreňov a zostávajúce sedenie v hrnci s pôdou.
  3. Pôda by mala byť prefiltrovaná, potom je nádoba celofánovým balíkom.
  4. Begonia je umiestnená v jasnom a teplom mieste. Ak sa všetko urobí správne, čoskoro sa z pôdy objavia nové stonky a mladé lístie.

  Sušenie listov nie je vždy dôsledkom nesprávnej starostlivosti, útočných škodcov alebo infekcií. Nebojte sa, ak sa dolné lístie zomrie postupne. Toto je prirodzená charakteristika väčšiny rastlín. Ak sa zistia vážne problémy, mala by sa zabezpečiť efektívna starostlivosť a liečba, a potom sa rastlina bude radovať z hrubého lístia a hojného kvitnutia.

  O tom, prečo schováva listy z begónie, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár