Prečo sa orchid otáča a ako ju uložiť?

Orchidea je mimoriadne populárny. Stáva sa to z horúcich a mokrých krajín, ale aj na systém Windowsill temperate tiež cíti dobre. Rastlina je veľmi silná a zdedená, ale vyžaduje správnu starostlivosť a zavlažovanie. Keď nesúlad s podmienkami, začína root a hniloba. Ako vyliečiť kvetinu a zabrániť smrti exotických krás?

Príčiny hniloby

Choroby v orchideách sú rozdelené do troch skupín:

 • infekčné;
 • baktérií;
 • vírusový.

S prvými dvaja sa môže vyrovnať, ale ak kvet zasiahol nejaký druh vírusu, potom bude musieť závod zničiť. Pochopiť tieto choroby niekedy nie aspoň najskúsenejší kvet. Najbežnejšou chorobou je rezanie jadra a listy. Začnú sa zhoršiť. Toto miesto sa stáva vlhkým alebo sa začínajú objaviť rôzne miesta. Okrem toho sa to pozoruje:

 • slabosť;
 • Vzhľad je horší;
 • TREGOR je stratený;
 • Výška prestane;
 • Brzdy fotosyntéza.

Hlavná vec je včasný výber odchýlky a správnej diagnózy v čase. Je dôležité pochopiť, prečo sa to stalo. Tu sú dôvody, prečo orchidea idú:

 • Chyby starostlivosti;
 • bakteriálna infekcia;
 • Veľmi tesná pôda;
 • Nevhodné hnojivá.

Riešenie problému nesprávnej starostlivosti je:

 • pri revízii systému zavlažovania;
 • Stojí za zvýšenie teploty;
 • nedostatočná vlhkosť;
 • prevod.

Druh Rot veľa, musíte starostlivo skontrolovať rastlín a pochopiť, ktorý z nich zasiahol kvet:

 • Fusarivý – Staňte sa mäkkými listami, na ktorých sa objaví charakteristická ružová banka, a potom, čo sa zaznamenáva s ružovým halo;
 • Ohrievač – Listy sa začínajú hnilobiť v strede, vypnúť a odpadnúť;
 • PHYTPTOR – Zdá sa, že čierna alebo tmavo hnedá hniloba, potom sa zmení na vodné plochy;
 • Mokrý bakteriálny – vzhľad na listoch tmavých mokrých spotov;
 • Šedý – plesňové ochorenie, objavujú sa lokálne sivé nakuchnuté ostrovy;
 • čierna – Ak si udržujete závod v chladnej miestnosti, základňa sa javí ako čierne škvrny.

Dôvody skutočnosti, že orchidea začala, môže existovať poškodenie mechanických vlastností alebo omylu. Poškodiť krásu transplantácie, držiak bloomára alebo len rone mohol klesnúť. V takýchto prípadoch je potrebné liečiť baktericídnymi látkami:

 • drvené aktivované alebo drevené uhlie;
 • Mletá škorica;
 • jód;
 • Zelenkaya.

Zbojať rastlina môže byť zmrazená pri vykonávaní nesprávneho zalievania počas chladu. Nováčik kvety kvety sú usporiadané orchidey parné kúpele sprchovať, a potom na palubu. Zostávajúca vlhkosť a prúdy studeného vzduchu vytvárajú podmienky na začatie jadra a listy. Pomáha a zlé osvetlenie s nedostatkom slnečného svetla.

Zdroj problémov môže byť vlhký, nemusí sa sušiť substrát alebo pôdu. Ako sa to môže zvoliť. Nevhodná kôra je ťažká a hustá, v ňom je zlá cirkulácia vzduchu, voda tu nemá čas na suché.

Je v takom mokrom prostredí, že všetky patogénne baktérie sa začínajú rozvíjať a kvetinové topánky.

Poškodenie môže tiež priniesť prebytočné hnojivo, ktoré vytvára podozrenie dusíka, čo vedie k vzhľadu trhlín. Postupne sa stará a rúje kvetinu, ak v ňom existujú rôzne parazity, pretože sa zručne skrývajú. V tomto prípade je ťažšie zistiť, kto presne sa usadil v boku. Objasniť typ hmyzu:

 • Zostane cez noc v vazonu kus jablka alebo iné ovocie;
 • Ponorený závod vo vodnej nádrži.

Medzi najbežnejšie parazity patrí:

 • kliešte;
 • bug-spojka;
 • Matematický červ.

Bug-Clutch sa môže dostať z ulice, informačných kanálov na koreňovom systéme. Takže priniesť nový závod do domu, udržiavať ho samostatne, aby ste skontrolovali, existujú škodlivý hmyz alebo nie. Nesprávna stanovená diagnóza môže viesť k nejasnostiam medzi infekciou parazitov s hubovou infekciou, anthracnóza. S ňou zomrie rastlina veľmi rýchlo, ak má nízku imunitu.

Ak sa takéto problémy vyskytujú, rastlina je izolovaná od iných do karantény, spracované. A v blízkosti rastlín.

Aby nedošlo k takémuto štátu, nadobudnúť rastlinu, je potrebné študovať vlastnosti mikroklímu, nuansy starostlivosti, choroby a spôsobov, ako im zabrániť.

Ako ušetriť z vysielania?

Zvláštna pozornosť sa vyžaduje, ak sa rastový bod hnije, v inom jadre. Od väčšiny typov monopodiálnych orchideí a patrí do skupiny Phalaenopsis. Rastový bod je centrálna časť rastliny. Jej porážka je veľmi nebezpečná, pretože keď umiera, horná časť a korene okamžite vyloží, nie je nič robiť tu, ak je choroba veľmi ďaleko. Smrť Phalaenopsis sa môže vyskytnúť, pretože kvet nebude vyrastať.

V počiatočnom štádiu ochorenia, hnilobné diely spracovaným baktericídnym činidlom. Skrinka s aktívnym uhlím alebo škoricou. Ak tento bod nejde, rastlina bude veľmi rýchlo nechať vrchný list. Ak klesli nižšie listy, znamená to, že sa začalo hniť na základni alebo krku.

Neexistujú žiadne závažné ťažkosti pri pomoc pri takejto situácii, je potrebné urobiť jednoduché, ale potrebné akcie. Kvetina je potrebné transplantovať.

Pre regeneráciu a rýchlu obnovu sa môže vyžadovať skleník. Aby ste to urobili, musíte zakryť kvetinu fľašu alebo balením, vytvoriť tepelný efekt a penový plast je položený pod stredom kvetu, ktorý chráni krásu pred nadmernou vlhkosťou. Na ochranu koreňov, musíte byť opatrní. Jeho hojnosť spôsobuje hnilobu. V obchodoch vo vnútri kvetu pod krkom je špongiový pohár, ktorý sa hromadí vlhkosť. To môže tiež spôsobiť poškodenie kvetinových orgánov, takže doma orchidea potrebuje transplantáciu, všetko je príliš extrahované a zaspí so sterilnou pôdou.

Okrem všetkých, Phalaenopsis môže dostať tepelný úder. V tomto prípade bude žltý a stráca svoj tón. Aby bolo možné opustiť listy, hrniec sa vyčistí vnútri miestnosti. Počas prvých hodín potrebuje mier. Po chvíli, keď rastlina ochladzovala, sprej ju. Obnovenie bude trvať niekoľko dní. Nevkladajte hrniec na rovnakom mieste a pokúste sa vyhnúť priame slnečné svetlá, ktoré môžu spôsobiť popáleninu.

Orchidová liečba je veľmi pomalý proces, môže byť potrebné obnoviť od 2 do 6 mesiacov. Najťažšia vec je uzdravenie, ak začína centrálna časť.

A lepšie, ak bude začiatkom choroby, potom šance na záchranu rastlín sú veľmi vysoké.

Chemikálie

S cieľom zastaviť začiatok infekcie a súťažiť s baktériou životne dôležitú aktivitu, fungicídne produkty pomôžu. Je to s ich pomoc, že ​​choré rastliny alebo pôda sú spokojní s transplantáciou a sú dobre obnovené. Zlúčeniny zahŕňajú:

 • aldehydy;
 • ortuť;
 • meď;
 • Organické látky.

Veľká preferencia je daná prírodným a organickým nástrojom, pretože sú účinné a ak je to žiaduce, spracovanie sa môže opakovať bez poškodenia rastliny a pôdy. Na trhu s drogami je veľa drog, je dôležité si vybrať najúčinnejšie.

 1. Fitosporín – Veľký obranca z húb a baktérií. Sú posypané rastlinou oslobodeným z hniloby, môžu pridať aj na nový substrát, na dezinfekciu.
 2. Tripodermín – požiadať o prevenciu. Bojujú s infekciami, ktoré vedú k hnilobe.

Anorganické prípravky sú ostrejšie a účinné, ale je potrebné dodržiavať dávkovanie.

 1. Anorganická zlúčenina, známa ako medená energia. Používa sa na kŕmenie dospelých orchideí.
 2. Bordeaux Copper-Based Tekuté procesy ovplyvnené miesta. Liečenie sa teda uzdravuje, a korene nepatria.

Nezabudnite na kŕmenie vitamínov.

 1. kyselina jantárová. Pôsobí ako antioxidant. Neutralizuje toxíny a prispieva k posilneniu imunity. Sprejové listy, barel, kvety a mach alebo sphagnum, ktorý je pokrytý rastlinou.
 2. Skupina vitamínov B Posilniť imunitu, podporovať rast a fotosyntézu listov.

Uplatňovanie kótovaných fondov v starostlivosti sa urýchľuje liečba tropického kvetu.

Ľudové metódy

Nezanedbávajte poradenstvo tradičnej medicíny, Môžu byť tiež účinné pri riešení chorôb.

 1. Mydlo malta. Trvá mydlo alebo iný detergent, ktorý potrebuje spracovať celé telo kvetu.
 2. Vyrobené infúziou tabaku. Na 1 litre ísť 30 g tabaku, je miešaný, deň pretrvávania.
 3. Kočník sa k nemu pridá skalnatá cibuľa na strúhanku. Potom 7 hodín trvalo a 3 dni zavlažovanie.

Chorvá krása si musí vybrať efektívny liek a metódu, ktorá bude vyliečiť a zmierniť problémy. Takáto starostlivosť sa bude vyžadovať každý deň.

Ako transplantovať postihnutú orchidea?

Je potrebné starostlivo preskúmať kvetinu a určiť, ktorý stav krku alebo základne, a potom jemne dostať rastlinu zo vázy. Jasné korene zo substrátu. Rezané Bloomon. Pred zdravým tkaninou odstráňte všetky zhnité alebo suché zbytočné časti. Výsledné rany musia byť posilnené baktericídnym činidlom, ako aj nevyhnutným liekom na boj proti hnilobe a chorobám.

Transplantáty orchideí do nového banku s čistým substrátom. Je nemožné okamžite voda, je potrebné čas. Ranimizovaná rastlina vyžaduje neustále monitor.

Kvetina musí byť odstránená zo slnečného svetla a pozorovať stav v skleníku. Zavlažovanie sa nevyžaduje.

Resuscitačný kvet

Existuje spôsob, ako zachrániť orchidey so strateným rastom rastu. Vyčistená rastlina musí byť spracovaná a spustená na teplotu vody vo vodotesnosti, zatiaľ čo horná časť s vlhkosťou sa nedá dotknúť. Dajte na dobre osvetlené miesto. Na rozdiel od spracovania jadra nie je potrebné prehrať s rezaním koreňov postihnutých hnilobou, pretože sa nemusia obnoviť, a s nimi nebudú rásť nové listy.

Dno sa musí pokúsiť obnoviť. Jemný poškodený velam sa čistí, jazdné jadrá sú ponechané, ktoré sa nazývajú ťažké. Toto sú skutočné korene Phalaenopsis, ak sú stále elastickí, to znamená, že musíte opustiť svoju dĺžku. Ak rastlina začne zostať bez vrcholu, nemusíte čakať. Orchidea dostane z vázy, skontrolovaná dolná časť. Chorý kvet vložil v skleníku, ktorým sa pod ním kúsok peny, mokrý mach. Po uvedených postupoch sa objaví nový koreňový systém a opustí listy znova.

Preventívne opatrenia

Musí sa posilniť imunita na ochranu pred chorobou. V tomto prípade mnohé choroby nie sú pre neho hrozné.

 1. Vyžaduje pravidelné kŕmenie militantných hnojív.
 2. Je potrebné chrániť pred priamym slnečným svetlom. Ako existuje možnosť popálenia.
 3. Teplota v lete by mala byť + 20 až + 25. V zime je minimum +15. Prudký pokles by nemal byť 5 stupňov.
 4. Vlhkosť klímy by mala byť 50%. Krása sprej alebo vedľa okuliarov s vodou.
 5. Zima na obmedzenie vody. Potrebujete dohľad pre korene a kôru. Až do ďalšieho zavlažovania musia byť úspešní úplne.
 6. Denná izba cesta.
 7. Raz za 2 roky len v zneškodnenom substráte.

Orchidea vyžaduje starostlivosť, pretože akékoľvek porušenie „disciplíny“ v starostlivosti môže viesť k smrti alebo dlhému obnoveniu rastliny.

O tom, ako liečiť mokré bakteriálne hniloby z orchidea, môžete sa dozvedieť viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: