Rámy z stropného soklu

Obrázky, fotografie a reprodukcie pomáhajú poskytnúť dokončenie interiéru. V tomto prípade je frakcia osobitný význam. Z materiálu tohto článku sa dozviete, ako vytvoriť rám z stropného soklu.

Čo potrebuješ?

Počas práce môžu byť potrebné rôzne materiály a techniky. Záleží na type ráfika. Hlavným materiálom bude stropný pašít polystyrénovej peny. Pena analóg pre rámec nie je vhodný, nie je dostatočne hustá a môže sa rozbiť s menším zaťažením.

Získajú sa dobré rámy Z polyuretánového kladu. Je to odolné voči opotrebeniu, je optimálne flexibilné a dokonale rezané. Jeho jedinou nevýhodou je vysoká cena.

Okrem samotného pozadia môžete potrebovať:

 • Lepenka, pravítko, list papiera A4;
 • Univerzálne polymérne lepidlo (PVA, „moment“, „Dragon“, horúci);
 • ostrý písací nôž (nožnice alebo hacksaw);
 • Stavebníctvo (sadry alebo akrylové) škvrny a špachtľa;
 • štetec, lak, akrylová (voda-emulzia) farby;
 • Kaprónová vlákna;
 • Ceruzka alebo marker na označenie.

Tiež nerobte bez stub – špeciálny stolársky nástroj pre dokonalú rovinu soklu pod požadovaným uhlom.

Rámy môžu byť vykonané len zo stropného pašónu. Niektoré výrobky sú prilepené na drevený rám, pripevnený na hustú lepenku. Preto nielen potrebné nástroje a materiály, ale aj výrobné technológie.

Niekto používa v práci Fanderu alebo Doska 4-8 mm hrubý. Ukazuje sa praktický základ pre rámovanie fotografií alebo obrazov. V práci s týmto surovinou nemôže robiť bez prípravku alebo pílu. Medzi ostatnými pichľavými materiálmi môžete označiť špongiu (pena špongia) pre farby, noviny.

Čo chcete zvážiť?

S nezávislým vytváraním rámca zo stropného pozadia musíte zvážiť niekoľko nuansy. Pamätajte si, že je to bez ohľadu na typ soklu, má úľavu. Nestačí na to, aby ste ho znížili pod uhlom 45 stupňov, musíte vedieť, ako udržať si sokel, inak nebude možné dosiahnuť dokonalé kĺby. Toto nie je problém, ak je v dome stub, ale keď to nie je, situácia je iná.

V tomto prípade udržujte pozadie v priebehu rezervy, ktorú potrebujete kolmo na podlahu (musí sa klásť na okraj). V rovnakej dobe, predná časť tváre je o niečo viac ako na základni kladu. Ak chcete, aby sa práca kvalitatívne, na rezanie, je potrebné postarať sa o uhly rezu. Reliéf je plná skutočnosti, že namiesto pravouhlého rámu je možné získať dávkovacie lichobežník s uhlami rôznych veľkostí a štrbín v spojoch spojov.

Ak má sokel špecifický vzor, ​​veľkosť ráfika sa môže líšiť od požadovaného, ​​pretože budete musieť prispôsobiť vzor v rohoch. Ak neberie do úvahy, vzor sa nezhoduje, estetika rámu bude trpieť. Ak je sokel geometrickým tvarom bez vzoru, je potrebné použiť len. Z tohto dôvodu by mal byť rezaný rovnaký, nie je možné zmeniť jeho uhol.

Rámy sú vyrobené rôznymi spôsobmi, ale pre ich vysoko kvalitnú výrobu Je lepšie použiť šablónu. Ako to môže byť použitá ako základ aj papier s čerpaným rezaním vnútornej časti rámovania. Tým sa zabráni skresleniu pri lepení častí a montáž kĺbov. Pokiaľ ide o dokovacie švy, musia byť minimálne.

K rámcu sa ukázalo byť vysokou kvalitou, pre to trvá identickú šírku. Aj v obchode sa môže líšiť v niekoľkých mm. Potrebujete si vybrať rovnaké tvarovanie z jednej strany, v porovnaní s ostatnými. Rôzne šírky môže premýšľať o doku a pripojenie vzoru. Ak je tvarovanie iní, nebude schopný ho pripojiť bez viditeľného manželstva.

Ako na to?

Urobte si rám pre obrázok stropného pozadia s vlastnými rukami. Urobiť slušné rámovanie zo stropného soklu môže byť rôznymi spôsobmi. V závislosti od typu produktu bude potrebné:

 • Posilniť zadnú stenu ráfika;
 • Pripravte polotovary budúceho rámca;
 • Zostavte rám a spracujte jeho kĺby;
 • maľovať ráfik, lepidlo.

Na samom začiatku práce je potrebné Merať Obrázok alebo fotografia, pre ktorú sa plánuje vytvoriť rámovanie. Nevyhnutný Pripraviť prácu, Potom môžete pokračovať v práci.

Ponúkame univerzálnu verziu rámu ráfika, ktorý môže byť umiestnený na stenu akejkoľvek miestnosti. Tento typ rámca má substrát a vhodný na navrhovanie obrazov a fotografií rôznych veľkostí. Je vytvoriť základ a zdobenie.

Výučba krok za krokom pozostáva zo série po sebe idúcich krokov.

 1. Zmerajte veľkosť fotografie (obrázky), dajte výťah do samotného rámu (presne jeho šírkou), vyrezajte substrát z hustého lepenky.
 2. Vezmite si sokel, meraný veľkosť a nakrájajte so svitom alebo hacksaws v uhle 45 stupňov.
 3. Vykonávať „montáž“, podľa potreby montáže uhlového spojenia.
 4. Podrobnosti prilepené spolu po vysušení vady masky lepenia s použitím tmelu tmelu alebo silikónového tesnenia.
 5. Nadbytok materiálu sa okamžite odstráni, neočakáva sa sušenie. Ďalej odstrániť, bude to ťažšie.
 6. Po vysušení sa postupuje zriedený rám lepidla, ktorý je potrebný pre lepšiu priľnavosť s farbou.
 7. Keď základný náter schováva, prejdite na maľovanie zálohy. V závislosti od požadovaného efektu je zdobená kefou alebo penovou špongiou (špongia).
 8. Po jazde farby je rám pokrytý vrstvou laku.
 9. Vyberte vybraný obrázok, šíriť a potom kolíky alebo prilepené na základňu.
 10. Podrobnosti o základoch s obrázkom a rámom sú pripojené k jednému dizajnu. Produkt môže byť zavesený na stene.

Môžete vytvoriť rám a bez dôvodu. Takéto výrobky sú dnes vo veľkom dopyte medzi tými, ktorí ich používajú na vytvorenie koláží z samotných rámov. Ich technológia vykonávania je ešte jednoduchšia. Hlavná zložitosť bude v bezchybnom rezaní soklu v pravom uhle. Samotná technika je mimoriadne jednoduchá:

 • Pripravte si sokel požadovanej veľkosti s rezačkami na okrajoch;
 • sú určené s veľkosťou rámu, po ktorom je odrezaná prebytočná dĺžka vo všetkých 4 častiach;
 • Časti sa navzájom lepia, potom suché a v prípade potreby rozmazanie chýb s bielym splodným splodím;
 • Potom sú natreté a čerpané v súlade s myšlienkou dizajnéra.

V závislosti od typu produktu k nemu Urobte pozastavenia alebo držiteľov doplnkov Pre umiestnenie na stole, poličku, stojan.

Ako zdobené?

Ozdobte rám sám rôznymi spôsobmi. Voľba jedného alebo druhého závisí od chuti výrobcu. Napríklad, rám môže byť:

 • pokryté bielym farbou vytvorením účinku matného štuku;

 • Ozdobte v technike decoupage, ukladanie špeciálnych obrúskov s výkresmi;

 • Prejdite na staroveký povlak vytvorením efektu trhliny;

 • zdobiť stuhy, luky, korálky a dokonca aj flitre;

 • dopĺňa pozlátenie, striebro, pomocou reliéfneho vzoru soklu pre zlatý ornament;

 • Pokryté farebnými farbami tým, že existujúci vzor s kontrastovaním.

V závislosti od typu vybratého sokladu môžete vytvoriť rám so sklom, okraj s kovovým efektom (napríklad bronz, meď, striebro, zlato). Zároveň môžete vytvoriť rámy rôznych tvarov a veľkostí, vytvárať tematické fotogalérie alebo koláže na prízvukových vnútorných miestach. Môžete si vybrať možnosť pre dizajn pre konkrétny dizajn štýl (napríklad klasické, avantgardné), tapety, nábytok, príslušenstvo interiéru.

Môžete ozdobiť rámy okolo obvodu a v rohoch. Ostatní majstri zdobené rámy s umelými listami a kvetmi. Niekto používa špeciálne uhlové prvky maskovaním chybných defektov. Môže byť zdobené hotovými vyrezanými rohmi, Ak si vyberiete dokonale zhodnúcu šírku stropnej bagety.

Ak chcete, aby sa dekor s najväčším rámom, môže byť natretý rovnakým farbou. Pre jeden produkt môžete použiť niekoľko farieb: ako substrát, primárne a zlaté, strieborná plaketa. Pri výbere farbiva však musíte byť veľmi pozorný. Niektoré druhy farieb môžu zničiť blok slint.

Krásne príklady

Ponúkame niekoľko príkladov krásneho dizajnu snímok zo stropného pozadia, vyrobené s vlastnými rukami zo zvyškov stavebných materiálov a nápravných prostriedkov:

 • Príklad navrhovania rámu na zdobenie interiéru v štýle rustikálnej hĺbky

 • Laconické rámy na zdobenie steny v spálni;

 • Vintage rám s kvetmi, vyrobený z bielej;

 • Rámovanie pre maľby vyrobené v tónových výliskoch;

 • Rámy na zameranie stenách jedáleň;

 • Foto rámčeky, ako sú prvky steny obývacej izby;

 • Laconic Framing Rámovanie pre rekreáciu.

Nasledujúce video ukazuje, ako vytvoriť rám pre obrázok stropného soklu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: