Scindapsus: Popis, Typy, Pravidlá pristávacie a starostlivosti

Liana, presťahovaná do hrncov na náš Windowsill z Afriky, juhovýchodnej Ázie a Polynézie, má vtipné meno SZINDAPSUS. Vo svojej vlasti, rastie v tropických lesoch a žije hlavne na zemi vo forme zeleného koberca. Rovnako ako Szindapsus môže vyliezť na stromy. Kvetinové vinice zároveň bez ľudskej intervencie môžu dosiahnuť až 15 metrov.

Ako izbový závod, SZINDAPSUS sa zachováva všetky rovnaké vlastnosti, pre ktoré ho miloval kvet. Je vhodný na to, aby ho používal nielen na zdobenie miestnosti so zeleným ostrovom, ale tiež vytvárajú plnohodnotné dekoratívne prvky v interiéri.

Popis

Liana Szindapsus je trvalka Evergreen rastlina so zaujímavými koreňmi. Sú zaujímavé, pretože existujú tri typy:

 • vzduchu, ktoré sa používajú ako upevňovač na podporu;
 • vzduch, cez ktorý rastlina dostane potrebné živiny zo vzduchu;
 • Podzemný.

SZINDAPSUS sa vzťahuje na rodinu aroidu a je menšia, ale aj jedovatá. Najvyššia úroveň toxicity zo všetkých druhov je iná scindapsus maľovaná. Šťava z tejto rastliny môže spôsobiť nielen podráždenie a svrbenie kože a slizníc, ale aj hnačku. Preto je dôležité prijať opatrenia pri práci s rastlinami tohto druhu.

  Rastlina nie je oceňovaná pre svetlé farby, a ako veľkolepé a hojne rastie a vyplní všetok priestor, ktorý mu bol pridelený. To využíva kvety a dizajnérov, aby vytvorili rastlinné panely alebo iné dekoratívne návrhy v interiéri. Spoločné riešenia pre výsadbu tejto izby kvetina:

  • Pozastavené Kashpo;
  • Vertikálne natiahnuté podpery pozdĺž stien na vytvorenie zeleného „koberca“;
  • oblúk;
  • Obrázky a iné.

  Ako keby Szindapsus ani nebol vyložený, dokonale sa vyrovná s jeho dekoratívnou funkciou. Listy Szindapsus Väčšina druhov a odrôd sa podobajú tvaru srdca: viac oválneho na základni a ostro predĺžené na koncoch.

  Typy a odrody

  Spievať Szindapsus medzi sebou nemajú vyslovené rozdiely. Hlavné rozdiely všetkých odrôd – kresba a farba listov. Okrem dekoratívnych častí môžu mať rastliny inú dĺžku LIAN a tvaru alebo veľkosť listov.

  Celkovo existuje približne 2 tucty rôznych typov. Ale nie všetky sa používajú ako vnútorné rastliny. Zvážte len tie typy, ktoré získali svoju druhú vlasť v našich zemepisných šírkach.

  Najčastejšie v úlohe vnútorného kvetu je zlatý szindapsus. To je splatné nielen jasnému vzhľadu, ale aj relatívnu jednoduchosť starostlivosti. Tento typ mena prijatého od žltého kresby vo forme pásov alebo škvŕn na jeho svetlé zelené listy. Karty listy pre tento typ priemer – dĺžka základne k špičke môže dosiahnuť 6 až 12 centimetrov.

  Na základe tohto druhu, rôzne odrody rastlín. Najobľúbenejšie triedy Golden Szindapsus Celkom 4.

  • „Zlatá kráľovná“ Má žltú kresbu, niekedy zaberá väčšinu plochy listu.

  • „Mramorová kráľovná“. V niektorých zdrojoch má rastlina názov „mramorový quin“. Táto odroda je vzdialene podobná „Golden Queen“, ale kresba na jeho listoch je intenzívnejšie. Tak, kto môže na niektorých kríkoch „mramorový quin“, listy vyzerajú, ako to nie je na tmavom listoch svetlo kreslenie, ale naopak, tam sú tmavé kúsky na svetlo listy. Farba obrázku sa líši od svetlého zelene do bielych tónov.

  • „Tricolor“. Táto rastlina má jasnú farbu v troch tónoch: žltá, zelená a smotana. Kresba na jej listoch je charakterizovaná väčším chaotickým – namiesto výrazných pásov a škvŕn, náhodný list je pokrytý veľkými svetelnými škvrnami.

  • „N-radosť“, on „n-radosť“. Táto odroda je dnes najmladšia. Bol vedený holandskými vedcami. Tmavé zelené listy kvetov tohto druhu majú chaotické blondové miesta, ktoré sú rozptýlené na celom povrchu. Najčastejšie používanie „n-radosti“ je pristátie v pozastavenej váze.

  Nasledujúci typ SZINDAPSUS je natretý. Iné meno tohto druhu – Pictus. Listy týchto rastlín vyzerajú viac Motley – celá plocha listu je pokrytá malými kontrastnými škvrnami a na okraji je rovnaká kontrastná hrana. Farba tohto typu nie je známy lesklý a matný, v sivých zelených tónoch. Lekcia viac vajíčkovité a asymetrické – jedna polovica môže byť významne viac ako iná.

  Rastlina tohto druhu nebude zavolať miniatúrnu. Doma, jeho Liana môže rásť až 1 m dĺžku a v prírodnom – až 3 m. Obrázky SuperPosship – Zvýšená vytrvalosť proti škodcom a možným chorobám, než iné druhy SZINDAPSUSUD.

  Dospelý maľovaný SZINDAPSUS môže rásť vinič do troch metrov. Ak je takáto rastlina zviazaná na vlákne, môže sa zvýšiť v zelenom koberci na strop štandardného bytu.

  Domnievajte sa, že odrody maľovaného SZINDAPSUSU podrobnejšie.

  • „Exotické“. Listy vyzerajú ako gradient zo striebra-zeleného okraja listu na tmavo zelené jadro. Žiadne jasné a tvrdé farby. Povrch listov tejto odrody sa zdá byť vlnitý. K dotyku, táto zvlnenie je tiež plstené – tenké konvexné telesá ísť z jadra na okraj listov.

  • „TREBI“. Táto kvetina má viac kontrastnej farby letákov s jasným vzorom. Z diaľky to vyzerá ako zadná časť jašterica. Okraje listu sú jasnejšie a jadro je vždy tmavé.

  • Argyraeus, ktorý je preložený z Latinsko-Silver (Názov „striebro“). Silver Szindapsus – Liana Miniatúra a dĺžka je zaokrúhlená vo forme listov nepresahuje 15 cm dlhé. Strieborný Szindapsus je pomenovaný tak kvôli strieborným škvrnami na chladnom tmavozelenom leskom pozadí.

  Kruhový szindapsus je jedinečný v tom, že nemá charakteristický znak všetkých ostatných typov tejto rastliny. To je takmer jediný vzhľad, ktorý má jedno-fotónové listy bez farebného výkresu. Ale nebráni mu, aby pôsobil ako jeden z populárnych vnútorných rastlín. To sa deje, pretože namiesto výkresu má Fiscased Szindapsus iný čip, ktorý nemá iné druhy. V polovici farby lístkov rastlín tohto druhu, štandardná tmavo zelená, a keď na ne spadne slnko, budú výrazne rozjasniť a získajú úplne iný odtieň.

  Táto izba kvetina doma rastie až 8 m. Liana je veľmi rozvetvená. Listy na Liane však vznikajú chaoticky, s „Propellas“: hlavne na spodnej báze a na vrchole. To kazí dekoratívnu hodnotu rastliny.

  „Neon“ – Flower Pet. Dostal svoje meno z jasnej zelenej farby neónovej, ktorá pokrýva jeho listy pod akciou Slnka.

  View v sieti nájdete v sieti, že Epiprons je thajský klon Szindapsus alebo jeho druh. Napriek vonkajšej podobnosti sú tieto dve samostatné klany stálegreens. Obaja sú približne z tej istej oblasti a obaja patria do pomoci.

  Pristátie

  Pre SZINDAPSUSUSU je dôležité zvoliť si právo. Hustá a mastná pôda – bezprostredne nie, voľné a jednoduché – čo potrebujete. V predajniach nájdete veľkú škálu substrátov vytvorených pre listnaté rastliny – všetko bude vyhovovať szindapsus. Ale ak môžete premiešať vhodný základný náter sami. Na to budete potrebovať piesok, rašelinu, derm a listnaté humus. Všetky zložky sa prijímajú na rovnakom čísle.

  Ďalšia uvoľnenie pôdy dávajú nečistoty z drenážneho materiálu: malá íl, perlit alebo nasekaná borovica kôra. Pridajte ich nemusoho, ale budú užitočné na zlepšenie drenážnej pôdy.

  Dobrá odtoková vrstva na spodnej strane hrnca – to už nie je odporúčanie, ale podmienkou predpokladov. Pôda zaspáva len na vrstve hlinky, malých kameňov alebo bitov keramických dlažieb.

  Pred výsadbou rastliny v hrnci, drenáž zaspáva s vrstvou pôdy. Hrúbka tejto vrstvy sa vypočíta na základe objemu koreňa rastliny, takže miesto zostáva pre inú vrstvu pôdy cez koreňový systém. Na substrátovej vrstve na drenážoch sú položené korene SZINDAPSY, a budú pokryté zvyškom substrátu na vrchole a úhľadne.

  Ihneď po vystúpení, rastlina potrebuje naliať. Priaznivý čas na zmenu SZINDAPSUSK.

  Starostlivosť

  Szindapsus nemožno pripísať neslušným spolubývajúcim. Nie je možné ho jednoducho dať a nezúčastniť sa na jeho živote, bude potrebné poskytnúť určité podmienky.

   Osvetlenie

   V tropických lesoch žije rastlina v tieni stromov, takže v bytoch a kanceláriách potrebuje poskytnúť približne rovnaké podmienky. Bude sa zapadnúť do polovice alebo tam, kde svetlo dosiahne už rozptýlené.

   Trvalé rozptýlené svetlo na pol denne je potrebné len odrôd, ktoré majú jasné farebné listy (napríklad „Neon“). Ak sa SZINDAPSUS vloží do tieňa a izolujte čo najviac zo svetla, jeho listy stratia jas ich farby a farby. To môže viesť k tomu, že kvet stratí svoje vonkajšie odvolanie. Preto v zime je potrebné pomôcť rastlinnému „odhaliť normu“ vo svetle s lampou, pretože svetelný deň sa stáva oveľa kratším.

   Ak sú v dome deti alebo zvieratá, SZINDAPSUS musí byť vymazaný z ich prístupovej zóny. Rastlina je jedovatá.

   Dobré miesto na lokalizáciu hrnca s szindapsus – severným alebo západným oknám.

   Vlhkosť

   Natívne SZINDAPSUS Tropické lesy sa vyznačujú vysokou úrovňou vlhkosti. Ale nemusíte usporiadať bažinu v hrnci s szindapsusom – otáča sa. Všetko, čo potrebujete, je striekanie kvetu z striekacej pištole dvakrát týždenne. Trikrát mesačne môžete usporiadať sprchu.

   LIFEHAK: takže v listoch nie sú žiadne miesta a rozvody, použite striekaciu pištoľ s malým striekaním vodného prúdu.

   V zime, znovu vytvoriť trópy juhovýchodnej Ázie doma, musíte použiť zvlhčovač. Takže SZINDAPSUSS je ľahšie prenáša chladné obdobie a počas vykurovacej sezóny zvýšený suchý vzduch.

   Ak je spoločné miesto hrnca s rastlinou parapetu nad batériou, musí byť preskupená pre zimu. Horúci vzduch z vykurovacieho zariadenia zabije SZINDAPSUSU.

   Zalievanie

   SZINDAPSUSUS vyžaduje bohaté zavlažovanie len počas aktívneho rastu. Počas zostávajúcich období by mal byť zalievanie mierny.

   Hrniec s rastlinou by mal stáť na palete alebo tanierike. Po zavlažovaní, ak je na substráte vytvorená časť vody, musí sa odstrániť, aby sa zabránilo pomste SZINDAPSUS.

   Príznaky, ktoré sa konvergencia stále stala – na zadnej strane listov rastliny, kvapky vody sú vytvorené ako kondenzát. Je potrebné prestať zalievať a dať kvetový čas na vyschnutie niekoľko dní.

   Pôda by mala byť napojená nie skôr, než bude sušiť o tretinu po poslednom zavlažovaní. V lete sa periodicita zavlažovania zvyčajne pohybuje od 2 do 4 dní, v zime – menej.

   Teplota

   Od jar na jeseň sa Szindapsus bude cítiť dobre pri priemernej teplote + 20 ° C. V zime tečie rastlina do stavu odpočinku a je to pomerne priemerná teplota vzduchu v + 15 ° C.

   Nastavenie teploty režimu by sa malo vykonávať postupne. SZINDAPSUSUJE NOTULÁRNY ROZDIEL. Z toho istého dôvodu musí byť chránený pred návrhmi, ktoré sú tiež deštruktívne pre rastlinu.

   Podkord

   Ak chcete poskytnúť všetky potrebné látky, rastlina nie je pravidelne transplantovaná alebo aktualizovaná. Aby ste to urobili, musíte tiež kŕmiť SZINDAPSUS.

   Letný podávač vyžaduje, aby rastliny 2 krát mesačne. Pád, frekvencia sa musí postupne znižovať, takže v zime nakŕmiť SZINDAPSUSU len 1 čas za mesiac.

   Pre kvetinu sú akékoľvek minerálne hnojivá vhodné pre dekoratívne listnaté rastliny.

   Hnojivo je potrebné vyrábať v pôde po zakrývaní, aby ste ochránili SZINDAPSUS od získania koreňového spaľovania.

   Tvorba krásnej koruny

   Tvar závodu je len výsledkom práce na ňom. Samo o sebe, rastlina nekontrolovateľne rastie a chaotické. Kľúčom k krásnym druhom Szindapsus je zovretie a orezávanie. Je potrebné to urobiť na jar, keď sa rastlina prebudí po zime a je zahrnutý do fázy rastu tour.

   Prerezávanie vám umožňuje získať správny formulár. Rastlina s ostrými sterilnými nožnicami potrebujú orezať všetky prepadové liaža.

   Paging zabráni nežiaducemu rastu LIAN. Na to odstraňuje hornú obličky. Bez nej, Liana prestane rásť dlho a začína rásť bočné výhonky.

   Prevod

   Mladá vnútorná kvetina vzorka transplantácia každý rok, kým nerastú na požadovanú veľkosť. Dospelý SZINDAPSUS potrebuje jemnejšiu starostlivosť. Transplantácia sa ukázala len v prípade potreby. Rozbité náhodným hrncom môže byť tiež indikované transplantácia rastlín. Príčinou pochúťky v starostlivosti je krehké Lianas, ktoré sú ľahko poškodené pri vykonávaní všetkých činností v transplantácii.

   Koreňový systém Szindapusus rastie hojne a naplní sami celé hrniec. Rastlina preto potrebuje povinnú transplantáciu so zmenou hrncov 1-2. Vo forme najlepšie vyhovoval široký, ale plytký hrniec.

   SZINDAPSUS PRONKUJEME SLOK. Priemerná dĺžka života závodu – 4 roky. Po tomto období kvet kvapká listy. Kvety radia, že nebudú čakať, kým za neho zahmlievajú a pripravujú náhradu, pestovali z vlastných odrezkov.

   Odporúča sa, aby sa transplantačné rastliny, ktoré na jar sú dlhé výhonky budúceho Lian. Pri transplantovaní týchto výhonkov sa rozpadnú. Strieľa a rezané sami seba. V tomto prípade sa transplantácia môže vykonať v normálnom režime.

   Tam je trik, ktorý je povolený stimulovať rast koreňového systému SZINDAPSUSU. Ak to chcete urobiť, pri transplantovaní kvetinovej vody by mala skrátiť dostupné korene o tretinu ich dĺžok. Táto manipulácia je pohodlnejšia a bezpečnejšia pre rastliny s ostrými nožnicami. Rezy musia byť nevyhnutne spracované s nasekaným aktívnym uhlím.

   Metódy chovu

   Kvety Chov Szindapsus dvoma spôsobmi.

    Žiarivý

    Odrezky musia nakrájať z Liana takým spôsobom, že každý má minimálne 2 medzery – voľný kmeň medzi dvoma nezávislými listnatými uzlinami. Na rezaní by mali byť letáky pre lepšie zakorenenie. Rez je vyrobený s ostrým nožom v uhle 45 stupňov.

    Ak chcete pochopiť odrezky, musíte dať do kontajnera s vodou, v ktorom bol pridaný aktívny uhlík, alebo okamžite v substráte pred pieskom a rašelinou. Budúca rastlina musí byť umiestnená v mini-skleníku, aby sa zachovala vysoká vlhkosť a zvýšená teplota.

    Jar alebo leto sa považuje za priaznivý čas na chov. Môžete však vykonať postup av chladnom období. Len v tomto prípade, odrezky spustia korene dlhšie.

    Odrezky môžu byť reprodukované iba skôr dospelých rastlín. Musí mať dlhé a silné lyôk a dobrý koreňový systém. Nemôžete nechať SZINDAPSUS DONOR DONOR opustiť nahý: Iba korene a stubs.

    Horizontálne výzvy

    Takže chov kvetov je jednoduchšie, pretože existuje menej televíznych podmienok.

    Pre postup chovu bude potrebná materská rastlina a ďalší hrniec s pôdou. Lian Szindapsus by mal byť poslaný do prázdneho hrnca a časť jej úteku nakupovať do substrátu. Len musíte upevniť vinič, takže to neunikne.

    O niekoľko týždňov neskôr sa v stonke objavia nové korene. Keď je budúci SZINDAPSUS zakorenený (3-4 týždne), musí byť oddelený od materskej rastliny a ďalej sa o neho starať ako samostatná kvetina miestnosti.

    Rodiny Blossom

    Szindapsus doma prakticky sa nekvitne, bez ohľadu na to, ako dobre zabezpečil všetky potrebné podmienky. A vo svojej vlasti robí to ročne. SZINDAPSUSUS má štandard pre rodinu aroidných kvetov-patch so zelenou posteľnou lôžkovou. Takže kvetflowers nie sú považované za veľké vynechanie, že rastlina nekvitne.

    Existuje možnosť, že vo svojom celom živote ako gazpant szindapsus nikdy nadobúda kvety. Je normálne, a neznamená, že to naliehavo musí byť alarmujúce a predpokladať, že niečo je v poriadku s rastlinou.

    V tropických lesoch, Szindapsus nielen kvety, ale aj plody. To sa môže stať a ako kvetina miestnosti.

    Je dôležité si uvedomiť, že plody SZINDAPSUS sú veľmi jedovaté. Ak má byt deti alebo zvieratá, je lepšie odstrániť ovocie, aby sa zabránilo možnému problému.

    Choroby a škodcov

    Choroby Szindapsus neohrozujú. Je ohrozená nesprávna starostlivosť a hmyz.

    Príznaky porušenia cindapsus.

    • Žlté listy – nedostatok živín v zemi. Rastlina potrebuje kŕmenie.
    • Pomalý rast, alebo rastlina nerastie, Všeobecne platí, že aj nedostatok látok v zemi alebo malý hrniec. Vykonajte väčší transplantát a aspoň čiastočnú výmenu pôdy plus kŕmenie.
    • Kŕmne listy – malé svetlo alebo návrh. Je potrebné zmeniť usporiadať hrniec na miesto, kde nebudú žiadne teplotné kvapky a dostatočne rozptýlené svetlo. Budovanie bude tiež vyhovovať.
    • Listy twist – nedostatok svetla. To isté: musíte usporiadať hrniec na ľahší lokálne, ale nie pod pravým slnečným lúčom.
    • Hnedé škvrny na listoch – Tieto sú popáleniny zo slnka. Je potrebné preskupiť hrniec v polovici a chrániť rastlinu zo slnka.
    • Szindapsus bledý a bezprecedentný, vytiahne – nedostatok svetla.
    • Listy sú kĺzanie, rotovať korene a kmeň – Prebytočné zavlažovanie. Môžete sa pokúsiť zachrániť rastlinu. Aby ste to urobili, budete potrebovať úplnú transplantáciu do nového suchého terénu a „amputácia“ postihnutých hnilobnými dielmi. Všetky úseky pred pristátím v zemi musia byť ošetrené prepojeným aktivovaným alebo dreveným uhlím.

    Príznaky škodlivého hmyzu na szindapsus.

    • Na obrate listu sa objavili malé hnedé škvrny – začali sa panely. Rastlina musí byť liečená „AccuTelcom“ alebo iným insekticídom.
    • Nápoje na strieborných listoch – výlety. Musíte tiež liečiť rastlinný insekticídny.
    • Šedá Pautinc na rastlinách – Web Tick. Na začiatok môžete zvládnuť závod s riešením mydla. Ekonomické mydlo na rozpustenie vo vode do bahnitého riešenia, ale tak, že nevyzerá ako mlieko. Ak liečba nepomôže týmto roztokom, potom opätovné použitie a insekticíd.
    • Pri listoch sa slovo začalo – je potrebné liečiť rastlinu s prípravkom obsahujúcim permetrín.

    Scindapsus Care Tipy Pozrite sa na nasledujúce video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: