SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

Jedným z hlavných obľúbených položiek mnohých kvetinárnej vody je krásny a jemný kvet Spathiflum. Rozlišuje sa eleganciou kvetenstiev so snehovo-bielym lístkom a smaragdovým listovým listom. Pôvod vzdialených horúcich krajín nebránil kvetu dokonale prispôsobiť sa novým podmienkam, takže jeho chov nespôsobí veľké problémy milencom vnútorných rastlín.

Zvláštnosť

Názov je SpathifyLUM, alebo v inom Spathifilum, pochádza z gréckych slov Spathe – Covered a Phylonon – Leaf. Kvetina je známa ako „biela plachta“ a „ženské šťastie“. Je to spôsobené neštandardnými druhmi rastlín, nemá stopku ako taký a lístie okamžite rastie zo zeme vo forme lúča. Kvetenstvo, podľa typu pripomínajúceho plievanie, je obklopený bielym lôžkom.

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

Doba kvitnutia spadá na jar a pokračuje v týždni na niekoľko mesiacov. Avšak, doma, môžete ho obdivovať takmer celý rok, prirodzene, s náležitou starostlivosťou. Potom, čo Bush premýšľal, všetky mŕtve časti je potrebné odstrániť.

Ženy zdôrazňujú rastlinu s magickými vlastnosťami. Podľa presvedčení pomáha nájsť druhú polovicu, zriadiť vzťahy v rodine a dokonca urobiť dieťa.

Vedci dospeli k záveru, že „ženské šťastie“ môže čistiť okolitý vzduch pred škodlivými látkami, prachovými časticami a obohatiť ho kyslíkom.

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

História pôvodu a vlasti

Rodisko „ženského šťastia“ je centrálna a Južná Amerika. Rod má viac ako 40 druhov, z toho 3 prišlo k nám z východnej Ázie a Polynézie.

TAXON distribučná oblasť zachytáva Mexican Bay, Guiana, Surinam, Guatemala, Salvador, Panama, Nikaragua, Venezuela, Kolumbia, Brazília a Peru. Hlavnou vlastnosťou krajín, z ktorých pochádza Bush, je to obrovská škála flóry a fauny. Pôda za týchto podmienok je prezentovaná s lôžkom rozložených listov a pobočiek, čo je dôležité vziať do úvahy pri chovu.

Môžete tiež stretnúť „White Sail“ na Filipínach, Sulawesi a Solomon Islands. Prvýkrát, rastlina objavená v Columbian a Ekvádoriánskej džungli a opísal nemecký výskumník. Wallis (následne jeden z druhov je pomenovaný po ňom). Chovatelia v snahe o nové odrody začali dodávať kvetinu do Anglicka, odkiaľ sa šíri v celej Európe, ako aj Rusko.

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

Kde rastie v prírode?

Spatifylum rastie v mokradiach, na brehu riek a potokov, to znamená, že na miestach, kde na miestach zostáva stabilná klíma s veľkou vlhkosťou. V týchto oblastiach neexistujú žiadne prudké výkyvy teploty (zvyčajne 23-29 ° C), nie vyjadrené sezóny a ročné obdobia. V noci sa vzduch nevychladí, pričom značka je pri 18 ° C.

In vivo, Nižný Tropic Forest Tinsky je držaný v prírodných podmienkach, takže napriek hojnosti slnka je to spokojný s nevýznamným oslnením. Ako zariadenie, zdvihol listy s veľkým priemerom a dĺžkou, aby sa zvýšila oblasť fotosyntézy a zachytávanie slnečného svetla. Niektorí zástupcovia sa prispôsobia epifétovej existencii, vyvíjajú sa na kmene stromov.

Pôda trópov je charakterizovaná chudobou živínových prvkov. Obsahuje hlavne oxidy hliníka a železa, má kyslú reakciu. Humusová vrstva je zle vyvinutá, pretože všetky zvyšky rastlín sú buď rýchlo absorbované veľkými odnože silnými rastlinami, alebo sa vymyjú tropickými dažďami. To viedlo k horizontálnemu rastu koreňov spatifylum, ktorý sa snaží o horné vrstvy pôdy zachytiť živiny v dôsledku. Táto skutočnosť sa musí zohľadniť pri umiestnení kríka do záhrady a vypracovaním substrátu na to.

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

Územie biotopu spatifylum je v neustálej hojnej vlhkosti. Sprcha na týchto miestach. Bežný fenomén a v jeho neprítomnosti si zachováva režim vysokej vlhkosti.

A ak je doma Bush zle vyvíja, alebo vôbec nereaguje, stojí za to venovať pozornosť mu dosť. Je to častý problém a jedna z dôležitých podmienok života „biele plachty“.

Podmienky pre domáce

Napriek exotickému pôvodu, táto izba závod nerobí špeciálny drahý dopyt po kvete. Jediným a dôležitým bodom obsahu kvetov je vytvoriť pohodlné mikroklimatické podmienky a udržiavať ich v optimálnej rovnováhe.

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

Teplota vzduchu

„Dámske šťastie“ sa vzťahuje na tepelné láskyplné rastliny. Počas jari a leta by sa mala teplota vzduchu udržiavať na 22-25 ° C, minimálne – 18 ° C. V jesennom zimnom období ideálny pre životne dôležitú aktivitu Bush – 16-17 ° C. V tomto okamihu je potrebné vykonávať osobitnú ostražitosť, pretože už nie je nízka teplota prispieva k rozvoju hniloby, spomalenie rastu a dokonca aj smrti kvetu. „Plachta“ je citlivá na návrhy, napríklad na studenom parapete alebo podlahe, môže vyblednúť a vyblednúť.

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

slnečné svetlo

Mnohí sa domnievajú, že spatchopulum je absolútne nenávŕžajúci počtu slnečného svetla a dokonale rastie aj v tmavých miestnostiach, alebo naopak, s jasným rovným lúčom. V praxi však všetko nie je také jednoduché. Nemôžete dať hrniec pod správnym slnkom, pretože ultrafialové škody poškodzuje brilantné lístie, zanechávajú popáleniny. Držanie Bush v Darkee tiež nestojí za to, kvôli nedostatku osvetlenia listy sa začnú natiahnuť a dostať tmavo zelený tieň.

Optimálne umiestnené „plachta“ na oknách pod rozptýleným svetlom. V tomto prípade sa rastlina bude dobre rozvíjať a obdobie kvitnutia sa môže trochu zvýšiť.

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

Vzduchová vlhkosť

„Dámske šťastie“ prišli do Ruska z trópov, a preto preferuje vysokú vlhkosť. Doma, rastlina musí byť systematicky striekaná (v teplostnom sezóne na usporiadanie sprchy), zapojiť ceramzit alebo navlhčené kamienky a nainštalovať hrniec na vrch. Ale aj zároveň je možné naplniť tipy listov. Počas obdobia kvitnutia, musíte starostlivo sledovať, kde vodá spadá, nemalo by byť na kvetenstve a „lôžko“.

Kvety sa môžu stať „spokojnosťou“ rastliny. S duseným trávením sa objavujú na jeseň a pretrvávajú až do polovice zimy.

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

Zalievanie

Vodný kvet je výhodne stojaci vodu, s teplotou asi 20 ° C. Na jar, v lete a v čase kvitnutia sa naleje hojne, zameriava sa na zem (dva dni po hornej vrstve substrátu je suchá). Počas odpočinku je znížený objem zavlažovania, ale pôda by nemala vyschnúť v žiadnom prípade. Avšak, ak stagnálna voda (chudobná pôda, frekvencia zavlažovania alebo akumulácia tekutiny v palete), musí byť zlúčený, inak môže bush zomrieť. Informatívny v tomto ohľade Listy – s nedostatkom koruny vody sa ukáže, a počas prebytku pokrytých tmavými škvrnami.

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

Hnojivo

Spatgirium potrebuje celoročne robiť hnojivá, bez nich krásna rastlina kvitne zle a kvety sú tvorené malé a nevyslovené. Podávače musia byť vykonané podľa nasledujúcej grafiky:

 • zo strednej jar (Keď je kvet pripravený na kvitnutie a aktívny rast) a až kým druhá polovica pádu hnojiva prispieva raz za dva týždne;
 • V období odpočinku a spánku Dosť raz za mesiac.

„Dámske šťastie“ Dobre vníma hnojivá organického pôvodu. Minerálne kŕmenie je chované do slabo koncentrovaného roztoku a po aplikácii, a lepšie pred ním, uistite sa, že poskytuje hojné zavlažovanie.

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

Transplantácia a reprodukcia

Je potrebné transplantovať rastlinu, keď jeho koreňový systém už nie je umiestnený v starom hrnci. Optimálne v čase jari, keď sa Bush už presunul od zimu, ale ešte sa nezačala pripraviť na kvitnutie v plnej sile. Kvetina kúpila v obchode, transplantácia mesačne po úplnom adaptácii. Predtým, ako postup pripraví substrát, pre ktorý berú:

 • humus;
 • List Earth;
 • rašelina;
 • železná pôda;
 • piesok.

Prvé tri komponenty – v rovnakých častiach, posledné dve – v dvojitom objeme.

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

Nový dom by mal byť väčší ako priemer koreňa 3-4 cm. Proces transplantátu krok za krokom vyzerá takto.

 1. Spatifylums sú hojne naliaty vodou a odchádzajú do dôchodku 60 minút. Je nevyhnutné na zmäkčenie pôdy.
 2. Po kríku si vezmite hrniec zo starého hrnca a úhľadne poslúchte nylby substrát. V tomto okamihu, korene starostlivo preskúmať a odstrániť pacientov a poškodené, rany môžu byť posypané popolom.
 3. Dno hrnca roztrhol v malých kamienkoch, sutinách alebo tehlových kusoch. Zvyšok je naplnený pripraveným substrátom.
 4. Nainštalujte Bush v hrnci, rizóm je umiestnený a dal na svoju krajinu.
 5. Skryť rastlinu na zatemnený uhol.

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

Reprodukcia kvetov môže byť vykonaná dvoma metódami:

 1. semienko, To znamená klíčiť zo semena;
 2. Vegetatívny – divízia.

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

Väčšie semená a priniesť malý výhonok na dospelý kvet – starostlivý a komplexný proces. Zvyčajne sa rozdelí „Žena šťastie“. Purifikovaný Rhizome je narezaný ostrým nožom alebo kompatujúcimi nožnicami. Je dôležité, aby sa na každom koreňom jeden bod rastu a 2-3 plechov. Mladá rastlina je vysadená do hrnca s priemerom 15 centimetrov, v špeciálne pripravenom a navlhčení substrátu. Šesť mesiacov, nová dospelá „biela plachta“ začne potešiť vlastníkov s ich kvitnutím.

Môžete sa naučiť radu o kultivácii spatifylume v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár