Stojany pre dosky Souvenir: Čo si môžete vybrať a urobiť?

Stojan pre dekoratívnu dosku – toto je zariadenie, ktoré mu umožňuje držať ho v pol-propornej polohe. Doska inštalovaná na takomto stojane je návrhárový doplnok a používa sa ako dekorácia interiéru.

V závislosti od veľkosti dosiek, materiál, z ktorého sú vyrobené, a dizajn je vybrané zodpovedajúce stojany. Môžu sa líšiť v tvare, veľkosti, materiáli a externom štýle.

Väčšina dekoratívnych dosiek (továrenská výroba) sa dodáva v konfigurácii so stojanami. V tomto prípade sa obe položky vykonávajú podľa jednotných noriem.

Ak sa doska vykoná manuálne, možno budete musieť vybrať príslušný stojan. Vedieť, aké sú tábory, môžete sa rozhodnúť, aby sa zmestili alebo urobili s vlastnými rukami, pomocou značkových materiálov a prístupných nástrojov.

Zvláštnosť

Stojan pre dekoratívnu dosku musí spĺňať normy, byť praktické, spoľahlivé a mať vhodný dizajn.

Ergonómia umožňuje využívať stojan najefektívnejším spôsobom. Tento držiak bude jednoduchý a kompaktný, ktorý umožní chrániť povrch, na ktorom je nainštalovaný, z mechanického poškodenia, rovnako ako ušetriť voľný vnútorný priestor.

Dizajn stojana musí spĺňať nielen parametre vizuálneho vnímania, ale tiež zabezpečuje dostupnosť vlastností, ktoré zabezpečujú spoľahlivosť odpočítania platňa so suvenírom.

Jeho dizajn by mal byť vybavený pevnými a dostatočnými podpornými bodmi. Tieto dizajnové funkcie môžu organicky zapadať do celkového dizajnu stojana a vykonávať svoju funkciu bez toho, aby rušili stylistiku produktu.

Niektoré modely držiteľa sú kombináciou určitého počtu jednotlivých častí spájajúcich medzi sebou prostredníctvom špeciálnych drážok a výčnelkov.

Ďalšie modifikácie môžu mať závesy, ktoré im umožňujú niekoľkokrát pridať.

Objem držiakov dosiek má podobný dizajn a je vyrobený podľa jedného konštruktívneho princípu: existuje základňa umiestnená vertikálne, pôsobí ako úloha a tri referenčné vetvy. Toto množstvo podpory je minimálne, pretože udržateľnosť celej štruktúry závisí od.

Podporné prvky môžu pôsobiť ako nezávislé detaily a môžu byť neoddeliteľnou súčasťou vertikálneho zastavenia. Centrálna referenčná časť môže byť skladateľná. V tomto prípade sú bočné vetvy rozdelené do skupín pripojených k polovice polovičných častí.

Pri výbere alebo nezávisle vytváraní stojana pre dosku zo suvenírov, stojí za to venovať pozornosť ich rozmerovej zhode, štýlovej kompatibilite a materiálu, z ktorého je vyrobený.

Materiál

Kovový

Držitelia zo železa, bronzu alebo medi, majú individuálne vlastnosti, ktoré ich prideľujú na pozadí podpory z iných materiálov.

Zariadenie alebo bronzové stojany sú často spôsobené. Sa vykonávajú z pevných kovových prvkov, ktoré boli pod vplyvom teploty a mechanických zaťažení, bola udelená jedna alebo iná forma. Niekedy sú ich jednotlivé časti navzájom spojené zváraním alebo dekoratívnymi kovovými zvratmi.

V zriedkavých prípadoch sa držiaky kovov vyrábajú pomocou lisovania technológie a ešte menej často – laserovým rezaním.

V takýchto prípadoch majú podrobnosti produktu plochú konfiguráciu s výrezmi vyrobenými v príslušnom dekoratívnom štýle.

Prečítajte si viac  Opis druhov a odrôd diffenbahia

Medené stojany – extrémne vzácne vzorky. Vo väčšine z nich sú zriedkavé výrobky vyrobené v minulosti alebo v posledných storočiach.

Ich charakteristickým znakom je expozícia medi oxidačných procesov. Postupom času, povrch takéhoto produktu sa hodí na skládky, stáva sa tmavými s nazelenalými odtieňmi. Táto skutočnosť sa prikladá v takých podmienkach osobitný stav a priťahuje pozornosť zberateľov starých produktov.

Držiaky medených sú neúčinné z hľadiska praktickosti. Vyžadujú neustálu starostlivosť: čistenie a leštenie. Berúc do úvahy skutočnosť, že povrch takýchto výrobkov je často zakrivený, profylaktická údržba je problematická.

Plastový

Stojany z plastu, pľúc a praktických. Vlastnosti materiálu im umožňujú poskytnúť im potrebnú formu bez použitia komplexných výrobných technológií. Môžu byť odezmetrické, ploché a dokonca transparentné. Plastové výrobky sú nenáročné na servisné štandardy.

Urobte si plastový stojan doma nie je ľahký. Komplexnosť je spôsobená ťažkosťami spojenými s vyhľadávaním vhodného materiálu. V každodennom živote sa zriedka stretol s plastovými prázdnymi prázdnymi charakteristikami.

Použitie plexiskla je povolené, ale jeho náklady nie sú rozpočet.

Tento materiál je implementovaný hlavne vo forme listov, ktoré majú pevné rozmerové parametre, ktorých hodnoty výrazne presahujú parametre obrobku vhodného na výrobu stojana.

Preto, aby držiteľ z plexiskla, musíte preplatiť.

Drevený

Drevený materiál je najvhodnejší na výrobu stojana pre dosku suvenírov. Existujú úpravy drevených pónov z výroby, avšak výroba takéhoto výrobku doma nevyžaduje významné náklady na zdroje.

Vlastnosti tohto materiálu určujú svoju praktickosť a nízke náklady. Drevo prázdne ľahko manipulovať s mechanickým a manuálnym spracovaním. Vďaka všestrannosti vlastností dreva, výrobu stojana, môžete ľahko poskytnúť potrebné obrysy a tvar.

Vzhľadom na vyššie opísané charakteristiky, väčšina ľudí si vyberie podpery z dreva. Pri plánovaní nezávislej výroby tejto adaptácie, výber tiež spadá na drevené materiály.

Dieťa Nuances

Výber hotového držiaka alebo zdvihnutie vhodného materiálu pre svoju manuálnu výrobu, Stojí za to zvážiť:

 • Rozmerové dosky: priemer a hrúbka;
 • Hmotnostné charakteristiky;
 • výrobný materiál;
 • Štylistický dizajn.

Z rozmerových parametrov dosky budú závisieť od veľkosti držiaka a parametrov jeho častí: „Lodge“, na ktorú sú nainštalované dekor a referenčné prvky. Nekonzistentnosť veľkosti môže viesť k problémom s kombináciou držiaka a dekorácie suvenírov.

Prečítajte si viac  Zmeniť orchided Dendrobium

Dôležitou úlohou zohráva hmotnosť dosiek a referenčných prípravkov. Ak je doska vyrobená z hustého materiálu (keramika, porcelán a t. D.), jeho hrúbka roviny presahuje 10-15 mm, a priemer viac ako 150 mm, potom musí byť podpora masívna a majú vhodnú hmotnosť. V opačnom prípade dôjde k výsledku nerovnováhy hmotnosti, dôjde k závažnosť, a výstavba belchingu, ktorá poškodí jeho komponenty.

Materiál plechu – Kritériá, úzko súvisia s ostatnými optimálnymi parametrami výberu. Záleží na hmotnosti výrobku a jej štylistickej kompatibility s inými prvkami interiéru, vrátane stojana.

Farba, tvar a štýl dosiek dosiek by mal byť kombinovaný s farebnými, tvarovými a podpornými parametrami podporného svietidla. To poskytne kompozitnú jednotu a najlepšie vizuálne vnímanie.

Plánovanie stavať stojan na tanier s vlastnými rukami, stojí za to venovať pozornosť výberu vhodného materiálu. Materiál, ktorý má najväčší počet praktických vlastností, je strom. Zoznam druhov drevených materiálov však obsahuje zoznam mien, ktoré sa líšia z hľadiska charakteristík technológií jeho výroby. Tu sú niektoré z nich:

 • Array s pevným drevom – dosky, tyče;
 • drevotrieskové dosky;
 • Warfather Plate – drevnárková doska;
 • preglejka.

V závislosti od zvoleného materiálu sa nuansy procesu výroby stojana sa bude líšiť. V tomto prípade zostávajú výrobné zásady všeobecnej povahy nezmenené.

Nástroje

Pred pokračovaním s výrobou domáceho stojana musíte pripraviť súbor základných nástrojov, bez ktorého nie je možné dokončiť tento projekt.

V zozname Recruitment možno zaznamenať nasledujúce názvy:

 • drevo hacksaw;
 • Elektrolovka, vybavená rezným plátnom bez rozvodu;
 • sekáč;
 • Elektróda s vŕtačkami;
 • Brúsne trysky na vŕtačke;
 • Meracie prístroje (ruleta alebo pravítko);
 • Ďalšie súbežné nástroje.

  Ďalší spotrebný materiál:

  • Sandpaper plytké a stredné obilie;
  • farby alebo laku;
  • Tmel na strome (ak sú v obrobku čipy alebo suka);
  • lepiace prostriedky;
  • Materiál vhodný na usporiadanie „podrážky“ protišmykového (gumy, plsti a t. D.).

  Ako to urobiť sami?

  Pred začatím práce je potrebné urobiť kresbu, ktorú možno použiť ako pamal. Kresba obrysu aplikovaný na papier je rezaný nožnicami a prenesie sa na obrobok.

  Najbežnejšia konfigurácia stojana je ten, ktorý poskytuje zásuvkové pripojenie dvoch alebo viacerých prvkov. Výroba držiaka tohto typu je lepšia z preglejky alebo drevovlákniny (drevovláknite).

  Billet je narezaný pozdĺž línie obrysu výkresu preneseného na ňu. Na tieto účely sa používajú elektrické guľatiny s tenkými rezacími plátmi. Prítomnosť takýchto plátiek umožňuje krivkovú rezanie. Čo je už handričkou, tým viac krivky môže byť rezačnou čiarou.

  Prečítajte si viac  Energeticky úsporné svietidlá pre rastliny: funkcie, výber a prevádzka

  V tomto štádiu sa osobitná pozornosť venuje vypúšťaniu oblastí, ktoré sú drážky, pomocou ktorých bude kompilovaný zložený prvok.

  Presnosť tohto postupu bude závisieť od efektívnosti prílohy.

  Ak šírka drážky prekročí hrúbku obrobku, potom po zarovnaní dvoch polovice bude nejasnosť, ktorá nie je prípustná.

  V prítomnosti zálohovania sa znižuje odolnosť stojana a pravdepodobnosť pádu a poškodenia dosky sa zvyšuje.

  Aby ste sa vyhli tomuto problému, je potrebné vytvoriť oblasť čerpadla, berúc do úvahy hrúbku obrobku. Zároveň musia byť drážky 2-3 mm už ako jeho hrúbka, ktorá zabezpečí plat hraničného priestoru.

  Prítomnosť tejto zásoby vám umožní kompenzovať chybu, ktorá sa vyskytne, keď je pílový kotúč prechádza cez obrobok, a umožní brúsenie vnútorných plôch drážky bez pravdepodobnosti jeho šírky k kritickým hodnotám.

  Po vyrezaní obidvej polovice stojana je potrebné spracovať rezanú čiaru pomocou abrazívnych materiálov.

  Špeciálna presnosť stojí za zobrazenie pri používaní DVP ako hlavný materiál. Vlastnosti tejto dosky naznačujú výskyt hromady vlákna pozdĺž píly. Jeho vzhľad môže znížiť presnosť rezania, ovplyvniť kvalitu kompatibility kompatibility a zhoršuje charakteristiky o konečnom práčke.

  Zníženie koncovej plochy billoty z drevnej dosky nie je účinným riešením. Kontakt Brúsny materiál s vláknou doskou spôsobuje jeho ďalšie zdvíhanie. Ako alternatíva k krájaniu hromady, môžete použiť ostrý čepeľ. Optimálna metóda odstraňovania hromady WHP je migrácia pomocou spájkovacieho železa. Po horení, koncový aspekt obrobku získa charakteristický tmavý odtieň, ktorý mu dáva špeciálny vzhľad.

  Billet z preglejky ľahko naklonil brúsenie. Na spracovanie čelnej plochy môžete použiť špeciálne brúsne trysky na vŕtačke. Tvrdé miesta sa spracovávajú ručne s použitím ihets príslušného obilia. Brúsenie je vyrobené pred zakúpením koncových alebo polkodruhových profilov.

  Pred spracovaním s farbami a lakmi sa obrobok vyčistí prach a akékoľvek cudzie kryty. Farbenie alebo lakovanie sa vykonáva pomocou penovej špongie, malého valca alebo valca.

  Povlak a jeho farba sa zvolia v závislosti od štýlových charakteristík dosky, ktoré budú nainštalované na tomto stojanom. Optimálnymi prostriedkami je transparentný lesklý lak, ktorý vám umožní zachrániť prirodzenú textúru stromu, ktorá je cenovo dostupná pre externé preskúmanie.

  Konečný zdvih domácej dodávky pod doskou zo suvenírov je usporiadanie „podrážky“ protišmykov. Body ich lepenia sa musia zhodovať s bodmi kontaktu s povrchom s povrchom, na ktorý je nainštalovaný.

  Prehľad stojí pre dosku Zobraziť viac.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: