Svietidlá pre rastliny: odrody a tipy na výber

Dnes, muž vynájdený veľa ďalších zariadení, ktoré budú užitočné v priebehu rastu rôznych plodín s nedostatočným osvetlením. Kategória týchto zariadení by mala zahŕňať Phytolamba, prezentovaný na trhu vo veľkom množstve druhov, vďaka ktorej záhradníci a záhradníci boli schopní chovať rôzne rastliny a vytvoriť optimálne vhodné prostredie pre nich za minimum úsilia a nákladov.

Čo to je?

Na pestovanie kultúr doma a pre chovné rastliny v zimnom období v skleníkoch, optimálna úroveň osvetlenia, pretože inak všetky sadenice jednoducho jazdu. V tejto situácii Bežné žiarovky používané na osvetlenie bytu, v úlohe dodatočného podsvietenia.

Počas tohto obdobia budú záhradníci a záhradníci potrebovať špeciálne osvetľovacie zariadenia pre rastliny, ktoré sú schopné poskytovať kultúry s dostatočným množstvom svetla, čo bude zárukou dobrých výnosov a zdravia vnútorných dekoratívnych kultúr.

Podobný Zariadenia berú do úvahy základnú potrebu rastlín v osvetlení počas dňa najmenej 14 hodín. Preto majú zariadenia optimálny počet fotónov v ich žiarení, ktorý poskytuje vrcholy celého radu slnečného žiarenia.

Nie je to už dávno, zoznam takýchto zariadení pozostával z bežných žiaroviek a luminiscenčných svietidiel. Prvá v praxi sa ukázala byť úplne zbytočná. Druhá možnosť pre rast rastlín sa ukázala byť účinná, pretože jeho spektrálna zloženie žiarenia je skôr podobná slnečnému žiareniu, vďaka tomu, ktorým luminiscenčné osvetľovacie zariadenia v niektorých prípadoch sa nazývajú letné svetlá.

Dnes je rozsah takýchto prospešných zariadení do značnej miery rozšírený, môžete nájsť produkty s rôznymi konfiguráciami na predaj, ale všetky pozície dostupné na trhu patria do tej istej skupiny – phytolampu.

Hlavnou výhodou takýchto svetelných zariadení je spôsob generovania fotónov v úzkom rozsahu farieb, ktorý, na rozdiel od rozšírených, vydáva väčšinu svietidiel a špeciálnych výbojiek. Má pozitívny vplyv na fotosyntézu plodín alebo vnútorných kvetov a rastlín.

Ako prax ukazuje, modré spektrum je zamerané na stimuláciu rastu a rozvoja koreňov a červená je zodpovedná za proces kvitnutia a starnutie ovocia, ak sú kultúry schopné dať plodiny.

Konfigurácia zariadenia eliminuje poskytovanie akejkoľvek škody pre zelené bunky, takže fytolampa nie je absolútne nebezpečný pre rastliny a ovocie, ktoré ovplyvňujú ultrafialové a infračervené žiarenie. Väčšina zariadení na podsvietenie rastlín má kombinovanú modrú a červenú žiaru, vďaka ktorej môžu byť zariadenia pripisované univerzálnej skupine. Predaj však nastane výrobky, ktoré vyžarujú iba jednu farbu, ktorá je potrebná v jednej alebo inej fáze vývoja plodín.

Teplota farby zariadení sa meria v KELVINE. Výrobca spravidla označuje výkon svojich výrobkov na obaloch av pokynoch.

Existuje určitá klasifikácia zariadení:

 • 2700K – fytoscurette s podobným výkonom vyžaruje „teplé“ svetlo, ktoré je v červenej časti spektra;
 • 4100K – „neutrálna biela“ žiara, ktorá je bližšie k zelenej časti spektra;
 • 6400k – „studené biele“ svetlo, odkazuje na modrú oblasť spektra;
 • 8000-25000K – Ultrafialové.

Výhody a nevýhody

Rovnako ako akékoľvek zariadenie, fytolamba pre rastliny majú svoje silné a slabé stránky.

Kladné funkcie zahŕňajú takéto vlastnosti.

 • Spravidla, pomocou špecializovaného zariadenia pre skleníky alebo skleníky, môžete výrazne ušetriť na spotrebe elektrickej energie. Na základe skúseností s prevádzkovými nástrojmi vo veľkých poľnohospodárskych zariadeniach je úspory v porovnaní s používaním bežného osvetlenia približne 80%.
 • Druhou hlavnou výhodou takýchto zariadení je účinnosť, ktorej závody dostanú určitý frekvenčný rozsah, životne dôležitý pre fotosyntézu.
 • Vzhľadom k tomu, prevádzková teplota svietidiel je veľmi malá, zariadenia majú vysoký stupeň požiarnej bezpečnosti. Okrem toho, aj v prípade náhodného dotyku zariadenia, nebude poškodiť osobu a nespôsobí popáleniny kože.

Vďaka funkciám svetla vychádzajúce zo svietidiel budú zvýrazňovacie zariadenia užitočné aj v súlade s pestovaním rastlín v suterénoch.

 • Svietidlá nevyžadujú ďalšie re-vybavenie pre vnútorné použitie. Ak chcete prevádzkovať zariadenia, je možné svietidlo naskrutkovať do štandardnej základne a pripojiť všetky oblasti.
 • Kvôli minimálnemu vykurovaniu počas kultivácie rastlín s pomocou PHYTOLAMP, bude jednoduchšie pre optimálnu teplotu a vlhkosť v uzavretých systémoch a miestnostiach.
 • Počas prevádzky môžete nastaviť intenzitu žiarenia. Táto možnosť sa dosahuje inštaláciou variabilnej odolnosti v blízkosti spínača.
 • Zariadenia môžu vytvoriť správny ultrafialový tok na kultúre, ktorý je veľmi pohodlný v miestnostiach, kde niekoľko rastlinných odrôd rastú v rôznych fázach vývoja.

Všetky produkty na zvýraznenie sú šetrné k životnému prostrediu, čím nie sú nebezpečenstvo pre životné prostredie a vzduch, keď pracujú.

Niektoré odrody zariadení však majú stále určité nevýhody.

 • Žiarovky nemôžu poskytnúť kultúry pre luminiscenciu modrého a červeného spektra, okrem toho sú veľmi horúce, čo nepriaznivo ovplyvňuje kultúry. Takáto baterka bude viac správnejšia na použitie spolu s luminiscenčnými zariadeniami, pretože pri práci dáva modré a fialové žiarenie spektrum.
 • Energeticky úsporné plynové svietidlá pre rastliny vyžadujú špeciálne komponenty na použitie vo forme predradníkov, ktoré môžu byť v niektorých prípadoch dosť nepohodlné.
 • Aquarium lampy dobre sa prejavujú počas prevádzky, ale zdôrazňujú ich vysoké náklady, takže pre veľké priestory je ich akvizícia nerentabilná.

Odrody

Pre moderné záhrady a záhradkári ponúkajú výrobcovia špecializovaných osvetľovacích zariadení pre agrosféru veľký výber efektívnych produktov. Obzvlášť populárne sú však nasledujúce typy.

Sodík

Podobný typ podsvietenia je navyše zvýraznený dlhým prevádzkovým zdrojom, okrem toho, datové svetlá vytvárajú silný a stabilný tok svetla. Sodíkové svietidlá vyžarujú oranžovo-žltú žiaru, užitočnú pre kultúry, ako aj nie je dráždivé. Posledná charakteristika ich umožňuje prevádzkovať pre domáce rastliny, napríklad pri pestovaní sadeníc na parapete.

V skleníkoch alebo v suterénoch, kde nie je vôbec žiadne osvetlenie, takéto svietidlá musia byť použité spolu s luminiscenčným.

Teplota farby tohto podsvietenia je až 2200K pod indexom farebného vydávania približne 22 jednotiek. Pre vnútorné kvety stojí za to vybrať nástroje s výkonom až 100 W. Jedno svietidlo môže zvýrazniť oblasť na 2 metre. Pre skleníky a zimné záhrady stojí za to používať podsvietenie od 400 do 600 W.

Osvetlenie sodíka je potrebné pre rastliny v skorom a neskorom vývoji. Vďaka nástrojom s podobným spektrom môžete zvýšiť výnos zeleniny a ovocia, normalizovať kvitnutie.

V severných oblastiach sa toto osvetlenie odporúča kombinovať s ultrafialovým žiarovkou.

DNAT lampy majú operačný zdroj, ktorý tvorí 20 tisíc hodín. Funkcia spotrebičov sodík je schopnosť pracovať a popáliť pri nízkych teplotách.

Avšak, fytolompy sodného na zvýraznenie majú nejaké nevýhody. Po prvé, môžu priťahovať hmyz, ktorý vo väčšine prípadov poškodia rastúce rastliny. Okrem toho budú mať regulačné zariadenia pre zariadenia vysoké náklady. Počas prevádzky týchto typov upozornení by sa mala pozorovať osobitná opatrnosť, ako aj zabrániť vstupu do bánk vody.

Indukcia

Tento typ osvetlenia na princípe prevádzky je podobný žiarivkam, ale vo svojom dizajne sa výrazne líši. Kvôli rozdielu v neprítomnosti elektród vo vnútri, vďaka ktorým sa zvyšuje prevádzkový zdroj nástrojov, ktorý je približne 6 000 000 hodín, sa výrazne zvyšuje.

Pred nákupom tejto možnosti Stojí za to zvážiť, že v priebehu času sa jasu takýchto svietidiel postupne znižuje. Zariadenia sú vhodné na ich minimálne vykurovanie, vzhľadom na ich možnosť umiestnenia v bezprostrednej blízkosti pestovateľských domov alebo v skleníku kultúr.

Indukčné lampy sa nepokajú z kvapiek napätia v elektrickej sieti, okrem toho, svietidlá nevytvárajú nepríjemné blikanie pre ľudské oko.

Pozitívnym znakom emisného spektra indukčných svietidiel je podobnosť svetla so slnečným, vďaka čomu môžu byť lampy použité ako plné a nezávislé osvetlenie v rôznych štádiách vývoja rastlín.

Medzi mínus indukčného osvetlenia by sa mali zaznamenať ich vysoké náklady, ak porovnáme produkty so zvyškom zariadení.

Plazma

Hlavnou charakteristikou takýchto svietidiel sa považuje za použitie síry v ich zariadení, ktorá nie je nebezpečná pre rastliny a ľudí, vo svetle, z ktorých sú plazmatické možnosti vhodné na inštaláciu domu, aby sa zabezpečilo svetlo rastlín v offseason a zima. Takéto zariadenia takmer nevydávajú ultrafialové, celkovo nie je viac poznamenané jedným percentom.

Toto podsvietenie má širokú škálu aplikácií nielen ako domáci zdroj svetelného zdroja pre rastliny, takže plazmové lampy možno nájsť v krajinnom dizajne, ako aj v úlohe zdôraznenia hydroponických rastlín v priestoroch osobného alebo verejného používania.

V skleníkoch, kde sa používajú plazmové lampy, nie je potrebné nosiť špeciálne okuliare pre bežné preskúmanie, Svietidlá nenarušujú skutočnú farbu rastlín. V tomto prípade sú zariadenia schopné vyrovnať sa s úlohou zachovania optimálnej úrovne osvetlenia na veľkých plochách s použitím minimálneho množstva elektriny.

Medzi nedostatkami podsvietenia stojí za zvýraznenie ich vysokých nákladov, ale pri vykonávaní presných a kompetentných výpočtov bude nákup plazmových svietidiel pre veľké priestory s rastlinami odôvodnené vzhľadom na ich účinnosť.

Modely a ich vlastnosti

Medzi dostupné množstvo domácich a zahraničných fytolamps stojí za to zdôrazniť najžiadanejšie ochranné známky.

Philips „Zelená sila“

Vzťahuje sa na kategóriu zariadení sodík s vysokým tlakom, takže produkty sa odporúčajú pre všetky cykly vývoja kultúry. Lampy sa vyznačujú dobrou frakciou červeného a oranžového žiarenia, okrem toho, že absencia modrého svetla je tiež zaznamenaná v žiare, ktorá je potrebná kultúrami v rastúcom období.

Zariadenie sa vyrába v Belgicku a je zariadenie s priehľadnou bankou s trubicou umiestnenou vo vnútri trubice a vstavaná anténa potrebná pre neprerušovanú a produktívnu prevádzku. Maximálna prevádzková teplota banky je 450 stupňov.

Bicolor

Domáce zariadenie na zvýraznenie, čo je LED svietidlo s vysokým svetlom rozptyl. Toto zariadenie môže byť použité na rozsvietenie miestnosti a skleníkových orchideí, pestovania kaktusov a citrusových plodín, ako aj na inštaláciu v Grobes a ako svetelný zdroj pre hydroponiku. Vzhľadom k jednoduchému dizajnu a ľahkosti pri inštalácii lampy v dopyte po ubytovanie v skleníkoch.

Zariadenie je nastaviteľné výšky, vďaka čomu je možné ovládať úroveň a intenzitu prúdenia svetla počas dňa. Zdroj lampy je 50000 hodín.

LED svietidlo „Black Sun Edition“

Univerzálny fytolompu, ktorý sa odporúča na použitie v skleníkoch a skleníkoch s rastlinami počas vegetačného obdobia, vo fáze kvitnutia a plodovania. Lampa má malé veľkosti, výkon jedného zariadenia je 3W.

Zariadenia sú v dopyte vďaka prítomnosti v konštrukcii ohňovzdorného puzdra a patentovaných optických šošoviek, ktoré môžu distribuovať svetlo 90 stupňov. Produkty majú dva prepínače.

Tipy na výber

Aby ste si vybrali funkčné a spoľahlivé zariadenie na udržanie rozvoja vnútorných a skleníkových plodín, potrebné vziať do úvahy určité nuansy.

 • Výber nákladov Phytolamby od počítania oblasti, s ktorým musí zariadenie pracovať. Treba tiež rozhodovať o frekvencii osvetlenia. Je jasné pochopenie požiadaviek na nástroj, výrazne uľahčuje jeho výber. Výrobcovia spravidla označujú svoje výrobky informácie o kapacite výrobkov a odporúčanej prevádzkovej oblasti.
 • Pred nákupom by ste sa mali tiež rozhodnúť, aké odstránenie bude umiestnené na zariadeniach. Najlepšou možnosťou bude akvizícia fytolamp s možnosťou regulácie ich umiestnenia a výšky.
 • Pred nákupom zariadení na zvýraznenie je tiež stojí za to triedenie existujúcich plodín na základe vyrastajúcej etapy.
 • Pre malé priestory, ako napríklad Windows, môžete zostať na modeloch s priemernou silou emitovaného prúdu. Ako praktické prehliadky, farby v miestnosti budú dostatočne luminiscenčné lampy s teplotou luminiscencie približne 6500. Pre skleníky a skleníky budú potrebné výrobné a veľké univerzálne svetelné svietidlá.
 • Ak chcete zlepšiť miestnosť s zvýrazňovaním, stojí za výhodné jeden typ osvetľovacích nástrojov na vytvorenie najpohodlnejších podmienok pre pestovanie plodín.

Je dôležité vybrať si odrody s vysokým indexom vykresľovania farieb v 865 jednotkách.

Ako použiť?

Kľúčom k úspešnému osvetleniu plodín s pomocou fytolamp bude ich kompetentným umiestnením. Preto by sa táto otázka mala zohľadniť charakteristiky zariadenia, ktoré pomôžu vypočítať požadovaný počet svietidiel na špecifikovanej oblasti.

Úroveň osvetlenia sa rovná výsledku delenia svetelného toku zo zariadenia na metrov miestnosti s plodinami.

Takmer všetci výrobcovia označujú odporúčanú oblasť výrobku pre jej zariadenie.

Pokiaľ ide o základné pravidlá používania svietidiel, môže Nováčik Gardener dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 • Osvetlenie by malo mať zaostrenie, podobne ako solárne, to znamená, že svieti zhora nadol;
 • Najsprávne odstránenie plodín z fytolamp sa stane 30 centimetrov;
 • Optimálny výkon zariadenia pre podsvietenie jedného štvorcového meter bude 70 W;
 • V zime by sa malo trvanie nástrojov zvýšiť najmenej 4 hodiny;
 • Ak sa plánuje používať podsvietenie pre sadenice, potom v prvých dňoch by mali byť vybavené nepretržité infračervené osvetlenie pre mladých výhonkov.

Recenzie

Medzi dostupné reakcie týkajúce sa odrôd fytolamps pre rastliny, by sa mali zaznamenať prevažne pozitívnu spätnú väzbu, najmä pri chov domácich sadeníc. Pokiaľ ide o skleníky a skleníky, osvetľovacie zariadenia sú obzvlášť populárne v týchto priestoroch, ktoré pomáhajú v minimálnom čase na opanstvo aj kultúry.

Medzi zvláštnosťou fytolamp pre rastliny tiež zdôrazňuje možnosť nezávislého vytvorenia podsvietenia pre rastliny v kvetináčoch s diódami.

Pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár