Typy a odrody brazes

  Oddaná – rozsiahla rodina rustikálnych rastlín, vlhkosťou a tepelným láskym. Všetky odrody sa vyznačujú veľkolepým typom dvojfarebných alebo škvrnitých listov, pokrčenými tyčami v tvare klobúka. Malé skleníkové stromy používajú pre domáce dekor a verejný priestor. Drasens sú dokonale vyčistené vzduchom, napĺňajú ho kyslíkom.

  Všeobecný opis závodu

  Drazen strom patrí do rastlín spoločných izieb, pripomína trochu tropickej palmy. Láska kvetinové stromy pre vonkajšiu milosť a nenársnosť. Vzťahuje sa na rastlinné kultúry dlhé pečene.

  Botany vedci majú až sto druhov tropických rastlín, doma vyrastú sebou. Madagaskar Ostrov Madagaskar.

  V prírodnom prostredí možno nájsť rôzne poddruhy v Afrike a južnej Ázii, subtropike európskeho juhu.

  Priemerné dussy sú až dva metre vysoké. Hrubý stopky alebo holý trup zdobí vrchol šťavnatých listov, veľkolepé na okraji bielej. Listy dosahujú dĺžky až jeden a pol metrov a majú špicatickú formu. Vo voľnej prírode rastú až 7-11 m, na nich sa objavujú krásne kvety a potom plody. Úplný sezónny cyklus, sprevádzaný kvetom, je zriedkavé s umelým chovom.

  Domovská rastlina v hrnci je zvyčajne v skleníku a jeho stopka rastie až do výšky nie viac ako meračov. Dobre zakorenený draker v teplej sezóne je možné dosiahnuť na čerstvom vzduchu. Patrí do obce na Evergreen, takže sa používa na navrhovanie domu a zdobenie kancelárií, oficiálnych miest a hál.

  Odrody

  Existuje niekoľko typov stromových brazes. Odlišuje ich od seba navzájom veľkosti a typu kmeňa stromov, dĺžky a šírky listov, ako aj ich formu. Všetky odrody sa pestujú v skleníkoch a chované v skleníku. Pre dom je obmedzený počet druhov a poddruhov. Najčastejšie je najkrajšie odrody draka.

  Fascový

  V prírodnom prostredí kvitne, publikovanie stabilnú príjemnú arómu skoseného sena. V umelo vytvorených podmienkach rastie až 2 metre. Kmeň je hrubý, vyžaduje podporu. Lístie je široké, až 7 cm, tmavo zelené alebo viacfarebné. Kvetenstvo vo forme kefiek, nazelenastej ružovou alebo krémom. Medzi poddruhmi sú pridelené Masážny. Predstavuje strom s vrcholom oblúkových listov.

  Uprostred tmavo zeleného listu jesť žltkastý pásik. Kmeň je hustý, odolný, dokonale akumuluje vlhkosť. Kultúra doma rýchlo dosiahne výšku 150 cm, ak je potrebné starať sa o to.

  Ohraničený

  OMBOLINED, ALEBO „Marginat“ („Maghenter“). Podstaácie zahŕňajú kultúry „Bicolor“ a „Tricolor“, ako aj „Colorma“. Veľkoplošné listy, až 60 cm, ohraničené červenohnedé alebo svetlé prúžok vo vnútri, špicatý tvar. Koncentrované nádherné prasiatok na vrchole, ako palmový strom. Stonk nahý, vysoko až dva metre, ne-jedinečné. Veľkolepá rastlina bola rozšírená, ľahko rozvedená doma.

  Rastie pomaly, vynásobte mŕtvicu a odrezkami.

  Godsef

  Godsef, alebo „Surkuloza“. Väčšinou rastie v Afrike. Vyzerá to ako široký bush, strieľa prináša pobočky. Listy vo forme oválneho, škvrnité, s rozmazanými belavými oblasťami, svetlom zeleným tieňom, lesklým, rastú na tenkých vetiej. Výrazné črty „Godsefe“ – hojný rast výhonkov na stranách a absencia trupu, nezvyčajná farba listov.

  Pridelená táto odroda, ktorá sa často používa na výzdobu priestorov. Kvety sú žltkasté, s jemnou arómou, objavujú sa v novembri – december. Pri uchovávaní v miestnosti rastie na jednorazový ker od 50 do 250 cm. Stonky tenké, pripomínajú sa reed.

  Zmiešať

  Tiež nazývaný „Strom šťastia“ a kombinuje funkcie miešania druhov. Minie – Stredná Amerika. Získané prekročením niekoľkých odrôd, takže externé príznaky môžu byť rôznorodé. Tón farebné pásy na listoch sa líšia od žltej až červenej a hnedej, šírka sa môže líšiť. Extrémne nenársná rastlina, ideálna pre domácnosť.

  Gucher

  Gucker, alebo Aletriformis. Iné meno – Cordilina Rumfa. Nízka (jedna a pol – dva metre) obce, pochádza z rodiny agáve. Barrel Ranges, pripomínajúce mela.

  Má predĺžené zelené listy, ktoré sú husté na dotyk, s pruhmi a bielymi hranami, vlnitými a úzkymi na základni, od 60 do 80 cm. Odkazuje na najschopnejšie rastliny. BRED IN OROGERY. Non-západkové kvety sa môžu objaviť na „Gucker“ len v dôsledku stresu – je to rarita.

  Bambus

  Bambusové, alebo Sander. Podľa Fengshui sa tento druh nazýva bambusové šťastie, iný názov odrody – „laky“. V Číne je zvyčajné dať „Sander“ navzájom, kultivovať v dome. Sa môže množiť vo vode, ale pod podmienkou aktívnych kŕmnych hnojív. Aby sa korene neohrali, sú naleje do dvoch – troch centimetrov, ale nie úplne.

  Vo vode sa frazáky „laky“ cítia pohodlne asi 12 mesiacov, potom potrebujete transplantáciu do zeme. Niekoľko kmeňov lemovaných jedným hromadným hrncom sú ohnuté a tkané medzi sebou do zaujímavej kompozície, listy sú zdobené striebornými pruhmi.

  Nadmerné mladé prasiatko na trupe je potrebné pravidelne vymazať. Miluje čerstvý vzduch a slnečné svetlo.

  Fragranus

  Fragranus alebo Havajský (ohnutý). Plechové dosky priľahlé k lúčom pevne na trup, mierne ohnúť na koncoch, sú dlhé a úzke, s jasným okrajom. Priemysel kríky s jasne vysloveným tropickým kráse.

  „Pieseň Indie“ Ako kvety pre vysoké dekoratívne vlastnosti: má dva pruhy na okraji listu. „Golden Co.“ Aj častejšie si vyberiete ako dekor, pretože má krátky trup, husté veľké kožovité listy, vystužené na výstuh. Kanzi listy s pozdĺžnym prúžkom, bielym alebo žltkastým.

  Odroda „Dorado“ došlo od Guiney, kultúry s tmavými rozšírenými plechovými doskami. Vyžaduje viac vody na zalievanie ako poddruhy úzkych golier. Odkazuje na obľúbené medzi vnútornými plodinami. „Malayan“ Vzťahuje sa na ázijské kultúry, má neobvyklé plechy so strieborným odtieňom. Príležitostne kvitne s malými bielymi púčikmi, dosiahne výšku 2,5-3 metra.

  „Reflex“ prevláda na ostrovoch Madagaskaru a Maurícius. Palmoid stromové vetvy začínajú na základni trupu, lístie s pruhmi, až 15 cm dlhé, má podobný kvet. Pre domácu dekoráciu, často používaná rôznorodosť „Anita“, ktoré sa vyznačuje elegantnými vetvami a tmavými šťavnatými listami.

  Šialený

  S krátkym valcom, úzkymi a dlhými listami (až 3 cm široký v dĺžke až 90).

  Drak

  Draka alebo „Canary“. Z hľadiska rastu sa vyskytuje aj na západe Afriky. Strom dosahuje výšku 9-10 m, doma je možné, aby tento druh nie viac ako jeden a pol metrov, umiestnenie do veľkej vázy. Tuk hladký Dragon Tree Trunk v horných pobočkách. Špicaté listy s hrotmi na konci a načervenalý okraj, ktorý je viditeľný s dobrým osvetlením.

  Odroda Búrka To nemá taký vysoký sud, listy sú zdobené striebornými pruhmi. Minie Subdecs „Cinnabre a červená“ – Ostrov Socotra. V prírode rastie na skalnatom povrchu, Crohn vyzerá ako vnútro z dáždnika s hustými vetvami. Kvety idú do Panicals, potom Fruits sa objavujú – bobule.

  Babička

  Malá rastlina s oválnymi malými listami, ostrý na koncoch.

  Na tmavšiemu tónu listov sú viditeľné svetlo zelené malé škvrny.

  Derman

  Slávne poddruhy sú „Varnesks“, „Janet“. „Janet Craig“ – Palm tvarovaný strom, jeden z najvyšších (až 3 metre), s jemným sudom. Má sériu sviežiacich lúčov zo širokej tmy alebo lemované žltkastým tónom listov až jeden meter.

  Mladé listy rastlín sú zamerané hore, potom, keď rastú, zmenia zaostrenie a klesne. Bočné výhonky chýbajú. Počas kvitnutia sa červené púčiky objavujú s bielym stredom a silným, ostrým zápachom.

  Závod nemá rád prach, potrebuje časté stieranie a striekanie.

  Vápno

  Nízky trup s listovo zelenými listami, z ktorých tmavý pozdĺžny prúžok. Kmeňová časť nie je naklonená na vetvu, po niekoľkých rokoch je rozbitá a rastlina je vytiahnutá v plnej výške. Počas tohto obdobia potrebuje starostlivú starostlivosť. Horná časť je zakorenená, odrezaná nahá časť barelu.

  Domáca starostlivosť

  Starostlivosť o Drasu relatívne jednoduché. To platí najmä pre takéto odrody ako ohraničené a delemon, „Dragon“.

  Teplota a vlhkosť

  Ako južná závod, brazes si vyžadujú teplo, dodržiavanie určitého teplotného režimu a udržiavajú dostatočnú vlhkosť. Optimálna teplota pre rast kultúry by nemala byť nižšia ako 20 stupňov Celzia, minimálne – +160.

  Ak kolóna teplomeru klesne pod +100 Celzia, termo-milujúca rastlina môže jednoducho zmraziť a zomrieť. Nežiaduce a sezónne teplo a studené kvapky, ostré nárazy vetra.

  Zavlažovanie sa vyžaduje mierne, bez toho, aby sa lemovali korene, takže nie je hniloba. Najlepšie je kombinovať zalievanie s častým striekaním. Sklenená voda zostáva po procedúre v palete okamžite vyliala. Potom odstráňte vlhkosť z vnútorných vreciek v listoch, inak môže začať pád listu.

  Takáto odroda ako „Godsef“ môže byť v interiéri s relatívne suchým vzduchom. Zostávajúce druhy sa cítia dobre výlučne vo vysokých podmienkach vlhkosti, pretože tieto sú tropické rastliny. V horúcom počasí, keď je hrniec vo vyhrievaných priestoroch, listy a trup sprej aspoň trikrát denne.

  Môže byť vykonaná aj mokrou handričkou.

  Osvetlenie

  Svetlo drakovej je potrebné, ale od pádu priamych lúčov slnka musí byť obec chránená. Ak ho vložíte do hĺbky dobre osvetlenej miestnosti, neďaleko z okna, bude to skvelé miesto. Môžete ho tiež nechať na parapete, ale na východnej alebo západnej strane.

  Svetlo a nezvyčajne maľované listy vyžadujú viac ľahkých. teda Odrody s nimi sú v starostlivosti náročnejšie.

  Podkord

  Rast je zrejmý od jar cez jeseň, proces sa v zime pozastaví. Preto kŕmi kultúru najmä od apríla do októbra. Nákup Minerálne hnojivá Potrebujete v špecializovaných predajniach, platí podľa pokynov. Zvyčajne, Kŕmenie požadované raz za dva alebo tri týždne. Aby vzduch mohol preniknúť do zeme v blízkosti koreňov, horná vrstva pôdy prestávky.

  Zalievanie

  Zem vo vani opúšťa mierne mokrá, ale nie naliata vodou do stavu bažiny. Vhodná voda z žeriavu, skôr teplá (+ 25-300 Celzia). V chladnom období sa zahrieva.

  Transplantácia mladých každú pružinu do rozsahu 20 cm v priemere. Pôda je rovnaká ako pre dlaň, s drenážnou vrstvou. Vodný stimulant po pristátí.

  V priebehu kultivácie kultúry v kvetinovej vode, niekedy vznikajú problémy – vzhľad zmien lístie. To signalizuje nedostatok svetla, vlhkosti, teplu alebo ich opätovného.

  1. Utiecťjemný a začnite sa obmedziť. To sa stane, ak nie je teplotný režim splnený (zmrazené). Je potrebné usporiadať hrniec z parapetu alebo podlahy do miesta, kde teplejšie a viac svetlo.
  2. Listové hrany získavajú hnedú farbu. To naznačuje, že rastlina stojí na návrhu alebo vnútorného vzduchu je nedostatočne vlhký. V tomto prípade musíte dať lopatky na pokojnom mieste, chránené pred tokom studeného vzduchu. Striekanie pomôže plne obnoviť vzhľad.
  3. Zdá sa, že ľahké škvrny. To označuje, že svetlo je príliš veľa – musí sa znížiť intenzita radiálneho prúdu. Potrebujete potriasť stromu, odstrániť z priameho solárneho toku.
  4. Dolné listy sú žlté a zmiznú. Proces vzrušujúceho starnutia listov a nahradenie sladkých svetlo zelených ošípaných je prirodzené.

  Starostlivosť o rastlinu zahŕňa neustále odstránenie vyblednutých plechov.

  Choroby a škodcov

  Predpokladá sa, že kultúra má dobrú imunitu, odolný voči vplyvu škodcov. Existuje však niekoľko hmyzov, ktoré ovplyvňujú jej deštruktívne.

  1. Štít. Častejšie ako iné, tento škodca sa môže objaviť na drak. Rýchlo sa šíriť, štít je zavedený do všetkých častí rastliny. Boj s parazitom v počiatočnej fáze infekcie pomáha koncentrovaným roztokom mydla s vodou a pridaním vodky. Ak sú škodlivé škodca, sú potrebné insekticídy.
  2. Cherver muffer. Tento škodca netoleruje účinky roztoku mydla, takže rastlina sa okamžite lieči. Vzhľad Cherwell svedčí o inom probléme nájsť a eliminovať.
  3. Klaso. Vzhľad jeho vzhľadu je svedčia o webe na zadnej strane lístia, inetických škvŕn a žltých prepichovaní. Je možné ho umyť pod hojnou sprchou, potom aplikovať insekticídne nástroje. Útoky ticks v tepla, suchine a zvýšenej suchej suchosti.
  4. Výletné. Tzv. Hmyz s rozmermi najviac milimetra. Drobné čierne škodcovia nechávajú belavý a transparentný vzhľad škvŕn, a silnejšie sa prejavujú na listoch. Boj s cestami začína bohatým a dôkladným umývaním, potom sa rastlina liečená Carbofosom. V ranom štádiu, tinktúra jarrow.
  5. Všímavý. Súprava vo forme kolónií od škodlivých bielych lariev absorbujúcich všetky šťavy z rastliny. Listy stávajú bez života, vyblednuté a pád. Rastlina potrebuje liečbu na tinktúre Celebre a odvar z Lukálnych šupiek. Chemické látky z TLI sa potom použijú, ako napríklad „fytoverm“ a „Únia“.

  Okrem druhov a odrôd brazes nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: