Typy a odrody Calangean

Kvety doma na parapete – už dlho známe. Ak plánujete urobiť záhradníctvo okien, potom musíte vedieť, čo kvety vyžadujú skúsenosti v manipulácii s rastlinami, dlhou a komplexnou starostlivosťou, a čo ľahko na vode, keď si pamätáte. Jeden z druhov rastlín vhodných pre začiatočníkov – Kalanchoe.

Zvláštnosť

Calanachee označuje sukulenty (rastliny, ktoré sa hromadia vodu vnútri jednotlivých častí, v tomto prípade – v hrubých lístiach), a preto je veľmi nenáročný v režime zavlažovania. V prírode sa nachádzajú v trópoch a v horúcich krajinách, takže táto závod sa môže nachádzať v Afrike a vo všetkých krajinách Latinskej Ameriky. Vzhľadom k tomu, že Kalanchoeovská vlasť je veľkoryso nadaná slnkom, kvet je dobre tolerovanými vysokými teplotami.

V našich okrajoch je Kalanchoe rozvedený ako dekoratívna rastlina, napriek tomu, že je to blízky príbuzný obyčajného buriny trávy. Aspoň to bolo tak predtým, ale po jeho prirodzenej rozmanitosti, chovateľov a nerdov priblížili k tomuto druhu. Teraz existuje viac ako 200 poddresí tohto kvetu. Jeho rozmanitosť naozaj úžase – táto rodina zahŕňa oba stromy, a bylinné osoby, obaja trpasličí aj obrovské rastliny, obaja kvitnúce a flaky – to všetko závisí len od spolupatričnosti k otrasom.

Kvitnúce odrody

Napriek rozmanitosti sú všetky odrody Calanechee rozdelené na dve hlavné skupiny: kvitnúce a chybné. Tak, Kalanchoe Blossfeld, Mangin, Kalanchoe Bechar, Rosalina Mix, Rombopyloza, Tirsalina a Kalanchoe, Terry patria k kvitnúcim poddruhom tejto rastliny.

Jeden z najbežnejších druhov kvitnutia – Kalanchoe Blossfelda. Je tiež známy ako Kalanchoe White, ako kvitne s viacvrstvovými snehovo bielymi kvetmi vo voľných podmienkach. V priebehu času boli ich ostatné odrody chované, takže teraz môže rastlina prekvitať absolútne akékoľvek odtiene – z najobľúbenejších farieb žltej až nasýtenej červenej farby. Veľmi často pre každý konkrétny odtieň označujú nové mená, stiahnite ho do samostatných poddruhov.

Je však potrebné si uvedomiť, že základ väčšiny zmesí je presne Calevan-Blosfeld.

Tento typ Madagaskaru je z ostrova, a to sa nevzťahuje na farby, ale na tanečníkov kríkov, takže veľkosť rastliny sa môže pohybovať od 15-20 centimetrov do jedného alebo viacerých metrov. Veľké listy, oválny tvar, tmavo zelená, s červeno-okrajom pozdĺž okrajov. Tento druh vo svojom prírodnom prostredí začína kvitnúť s prvými THAWS – od februára a do mája.

Ďalšia kvitnúca odroda – Kalanchoe Becherskoe. To možno nájsť aj na ostrove Madagaskar, ale okrem toho sa nachádza v juhovýchodnej časti Ázie. Má mierne „našuchorený“ tenký kmeň a rovnaké listy tmavo zelenej, takmer olivového tieňa. Forma listov je rôznorodá – existujú možnosti pre vlnovú čiaru a tvar trojuholníka. Začína kvitnúť uprostred leta (zvyčajne tento koniec júna a júl, menej často – koniec júla), a kvitne malé kvety bledo zlatej farby.

Kalanchoe degremona – jeden z najneobvyklejších kvitnúcich odrôd. Jeho jedinečnosť je v spôsobe chovu: malé kópie týchto rastlín sa objavujú na listoch kvetu, ktoré prichádzajú v zemi, keď sa odrazia od matky. Napriek tomu, že tento druh sa vzťahuje na trávnatú kategóriu rastlín, môže dosiahnuť 1, 5-2 metra.

Môžete rozlišovať degonik z iných druhov od listov – sú trojuholníkový tvar, pomerne veľký (môže dosiahnuť desať centimetrov dĺžky). V okrajoch listu, zvláštne „klinčeky“ rastú. Okrem toho, listy majú dvojité farby – horná strana môže byť úplne zelená, s výnimkou nerovných hrán, a dno – trochu viac nudné, so sivým odtieňom a dobre viditeľnými fialovými pruhmi.

Táto rastlina sa rozkvitne s malými ružovými kvetmi kvetov podobnú zvončekom (niekedy táto odroda sa tiež nazýva „Ružové motýle“). Po dozrievaní novorodenci odtiahnite od okrajov materskej rastliny a začnú korene na vlastnú päsť, tumping v pôde.

V tomto ohľade je Degona jedinou formou Calangean (a, možno a rastlín ako celku), ktorá sa môže nazývať NIPHYMEY.

Mangin (mangini) – Ďalšia zaujímavá rozmanitosť Calangean, nezvyčajnosť, ktorá leží vo svojich kvetoch. Najčastejšie sú zelené alebo červené (ale ak náhle sa rastlina začne prekvitať v chladnej sezóne, potom pravdepodobnosť, že púčiky budú oranžové). Vo forme kvetov sú podlhovasté, predĺžené, niečo podobné ovocnej taške hrachu.

Kvôli závažnosti pukov, zvyčajne sa nachádza na okrajoch listu, stonky rastliny sa postupne naklonejú, takže pri raste tejto odrody, stojí za to premýšľať o vytvorení všetkých potrebných podmienok pre pohodlný rast Calangean.

Ďalšie nezvyčajné poddruhy Kalanchoe – TIRSCIFLORRA (TUBE). Toto je pomerne veľký zástupca tejto rodiny – vo výške môže dosiahnuť 50-60 centimetrov. Jeho hlavný rozdiel od iných – rastlina rastie nielen hore. Horizontálne tiež rozptyliť malé vetvičky-listy, ktoré môžu v dĺžke rásť na desať alebo viac centimetrov.

Rovnako ako u iných predstaviteľov Calevantan, Tirsphorora strieľa sa nachádza aj na svojich horizontálnych listoch, ale nie po celej dĺžke, ale len na špičke každého jednotlivého listu. Listy zelených, výhonkov sú šedo-zelené a vyzerajú, akoby tam bol normálny zelený tieň, ale boli veľmi farbené. poznač si to Tirsciflora je rozdelená do troch odrôd v závislosti od výšky, ktorá rastie.

Zvýraznite vysoké, stredné a nízke druhy. Púčiky sú rôzne odtiene – z fialovej fialovej na snehobielu.

Caleanete stíhaný dostal svoje meno kvôli listu, podobne ako čipkové mriežky. Listy tejto rastliny sú veľmi husté, ale rastú tenké krátke vetvičky, ktoré sú pripojené k niekoľkým hlavným stonkom. Z tohto dôvodu, podobnosť s niečím otvoreným, prútikom, alebo s húštinami koralových útesov.

Podľa jeho veľkosti môže dosiahnuť jeden meter, takže ak plánujete pestovať túto odrodu doma, dbajte na to, aby ste poskytli požadované množstvo voľného miesta. Farba stonky a listy sú jasne zelené, ale nie tmavé, ale kvitnú tento druh malých žltých alebo oranžových štvorkolíkov.

Rosalina Mix je mini-kópie odrody Blossfeld. Napriek svojej malej veľkosti kvitne až do desiatich (existujú prípady a dlhšie kvitnúce) týždne. Listy sú husté a veľké, pretože rastlina vyzerá veľmi objemné. Povrchový list lesklý a hladký. Kvetenstvo niečoho podobajú dáždniky z kôpier a nachádzajú sa na rovnakých dlhých a tenkých stonkách. Farebné sfarbenie je najrozmanitejšie.

Ďalšia škála Calanechee má veľa titulov: Terry, cítil, „Cat Ears“. Odroda dostala svoje meno kvôli tomu, že zaoblené listy sú mierne ostré na špičkách a sú veľmi mäkké, našuchorené. Blos rovnakým spôsobom ako Mixe Rosalina – uvoľnite dlhú šípku, z ktorej je zjavený dáždnik s malými svetlými farbami.

Tento druh miluje teplé teploty.

Kalanchoe Rombopilose je jedným z najvzácnejších dekoratívnych druhov a je to najťažšie v starostlivosti. Doma rastie veľmi málo. Farba sa podobá kameni – sivej, niekedy s hnedými pruhmi. Husté veľké listy majú nerovnomerný tvar a pripomínajú vlny. Rastie veľmi pomalé. Stojí za to vedieť Pre normálny vývoj a rast, tento kvet vyžaduje veľké množstvo svetla, takže obyčajné elektrické osvetlenie nemusí stačiť.

Spolu s týmto poddruhmi sa odporúča kúpiť špeciálnu lampu.

Non-Dream Druhy

Nie všetky typy Calangean sú kvitnúce. Alebo niektoré kvitnú veľmi zriedka, takže môžu byť tiež pripisované do flaky. Napríklad určité typy kvitnúcich – felt a „jeleňové rohy“, v určitých podmienkach prakticky nekvitnú.

Plsť (Bolo to uvedené vyššie, toto sú rovnaké „mačko uši“ alebo jazyk) aj a bez kvitnutia je veľmi roztomilé a schopné vytvoriť pohodlie, kvôli ich mäkkým listom pokryté jemným chmýří. ALE „OLENI HORNS (LAZINGIAT)“ môže byť zakúpený aspoň kvôli ich listy, ktoré rastú, tvoria komplexný vzor.

Ako si vybrať?

Preferencia pri výbere vhodnej škály Calangean závisí od Vašej chute a získavania. Všetky poddruhy sú dekoratívne a sú vhodné pre domáce kultiváciu. Jediná vec, ktorú treba zohľadniť, je – Každý pohľad má svoje vlastné špecifiká, takže pomocou jedného systému pre každého, riskujete len zničenie rastliny.

Ak chcete ozdobiť interiér, môžete použiť akúkoľvek škálu Calangean, ktorá je vhodná pre daný stylistickú situáciu, a okrem toho, ak si myslíte, že Fengshuiho učenia, je najviac ušľachtilá rastlina. Najlepšia voľba pre zdobenie zavesených prvkov dekorov bude Kalanchoe mangie. Pod váhou rozmazaných púčikov, jeho stonky sa naklonia nadol, tvoria farebné vzduchové húštiny.

Ak ste priaznivca alternatívnej medicíny alebo fanúšikom indickej kultúry, mali by ste si byť vedomí úlohu, ktorú hrali Calanechee („DEER HORN“). Hoci v skutočnosti nemá žiadne liečivé vlastnosti. Podpriestky Pumile Calanechee je veľmi dlho používané v medicíne a je uznávaným zdrojom užitočných látok, ako sú vitamíny, minerály, polysacharidy a iné.

Curly Calanachee – jeden z ich najznámejších liečebných poddruhov. Pomáha vyrovnať sa s poruchami žalúdka a chorobách ženských pohlavných orgánov, ako aj obličiek a urogenitálneho systému. V prípade potreby sa môže použiť ako dezinfekčný prostriedok a antibakteriálne činidlo s nešťastným poškodením horných kožených vrstiev.

Neodporúča sa používať ľudí so srdcovými problémami.

Nemecký spisovateľ Johann Wolfgang Guete veril, že DeeVeň môže pomôcť s mužskými chorobami. Ale nielen – degremona je tiež antimikrobiálne, protizápalové a hojenie. Kalanchoe Fedchenko – skôr zriedkavé, ale veľmi krásna odroda. Používa sa ako anti-alergické a liečebné činidlo s plytkými popáleninami. Predpokladá sa, že niektoré odrody Calanechoe boli rozšírené v kozmetike Na liečenie poruchy povrchu kože. Ako aj rastlina Ako komprimovaný pre zubnú bolesť.

Takmer všetky typy Calangean majú liečebné vlastnosti, ale v rôznych stupňoch – Ak sa naše babičky zaobchádzali s pomocou niektorých, užitočných vlastností iných otvorených len v našom čase. To nie je prekvapujúce – napriek tomu, že patrí k jednému z veľkých, každá rastlina má svoj vlastný jedinečný súbor chemikálií, ktoré môžu byť tak potrebné pre osobu.

Všeobecné pravidlá pre domácu starostlivosť

Ako už bolo uvedené, pre každý pohľad je samostatný systém starostlivosti, a nie je možné sa starať o všetky odrody rovnako. Existuje však niekoľko všeobecných pravidiel, ktorého dodržiavanie pomôže prežiť rastlinu ihneď po zakúpení, zatiaľ čo hľadáte potrebné informácie o príslušnom obsahu kvetu.

Kalanchoe uzly z teplých krajín Stojaci toleruje vysoké teploty a slnko. Presnejšie je, že slnko je potrebné ešte viac ako bežné rastliny. Tieto kvety sa nepáči príliš tučná pôda. S irepresentovaným, to je presne prípad, keď je rastlina lepšia na to, aby sa na nauseli naliať, pretože rastlina sa vzťahuje na sukulenty, čo znamená, že vie, ako sa hromadiť vlhkosť. Z toho istého dôvodu dávajte pozor na inštaláciu hrnca Drenážny systém.

Pre malé druhy je lepšie vybrať úzke vysoké vázy.

Niekedy je potrebné zmeniť vonkajšie slnečné svetlo na menej svetlé, ale nie odísť v tieni, pretože riziko rastu root hnije. Je lepšie postaviť malý baldachýn zo slnka zo svetlej tkaniny a čas od času, aby ste ho otvorili nad hrniec s rastlinou. Vyhnúť sa nízkym teplotám – vlhkosť sa zoskupila v listoch, jednoducho zmrazí a kvet zomrie z supercolenia.

Nezabudnite striekanie rastliny z postrekovača, ale nie príliš často – len raz za pár dní. Zem v váze sa musí trochu rozbiť, aby sa zabezpečil prítok kyslíka.

Často sa to stane, že Calangean nekvitne a roztiahne. Na tom, ako vyriešiť tento problém, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: