Typy a odrody Hibiscusu

  Nehibiskúce rastú takmer všetky kúty našej planéty vo všetkých ich odrodách a nádhere. Tieto nezvyčajne krásne kvety malvovej rodiny v prírodnom prostredí sa nachádzajú v ročných a trvalých foriem, strome, kríku a trávnatých, rozsiahlych odrôd miestnosti sú rozšírené. Podľa niektorých odhadov majú zástupcovia tejto rodiny od 150 do 300 druhov.

  Zvláštnosť

  Nehibiskúce sú dekoratívne rastliny z rodiny Malvic. Sú pestované na kvety, ktoré sa vyznačujú výnimočnou krásou a rôznorodosťou foriem, vďaka týmto vlastnostiam, rastlina má špeciálnu popularitu záhradkárov. Prvé spomienky z Hibiscusu sa objavili v starovekom Grécku, tam bol známy pod názvom „Malva“, v našich dňoch sa často označuje ako „čínska ruža“. Približne v domácnosti Hibiscus je Malajzia, ale sú tu teórie, podľa ktorých sa rastlina objavila v Číne, Indie alebo Kórei.

  V prírodnom prostredí je Hibiscus zastúpený vo väčšine prípadov tvar kríkov, ich výška je niekedy dosahuje 3 metre. STEM HIBISCUS GRAY. Rastliny sú hrubá zelená korunka a veľa veľkých kvetov s priesvitnými okvetnými lístkami, ktorých odtiene môžu byť najrozmanitejšie – z jednorazových do nasýtených malín. Dokonca aj červené odrody sa nachádzajú a nedávno „Floridiánske“ hibiskúty boli odvodené, charakteristické vlastnosti, ktoré sú svetlé modré kvety.

  Bohužiaľ, storočie kvetov hibiscusu je veľmi krátky – len deň, avšak každé ráno sa však zázrak stane znova, keď sú z púčikov vytvorené nové a nové kvety.

  Názory

  Z hľadiska odrôd nej bytov sa týkajú najpočetnejšej skupiny rastlín na svete: Sabdaritori, Sudánsky, Čínsky ruže, Schizopetalus, Hybrid, Trojil, Redtar, Royal – len niektoré z nich. Kvety môžu byť listový pád a evergreen typ, trvalky a letničky, stromy, ako aj kríky. Podľa povahy rastu sa rozlišujú bylinné, bylinné, stromové a odrodové hibiskúty.

  Strom patrí k príkladu, sýrskej ruže, ktorá sa pestuje vo forme malého stromu. Táto rastlina je a rozvetvená smerom dole, a možno môže vyzerať ako jeden svedovník, ktorý v pohodlných podmienkach rastie až 5-6 m. Herbaceous Hibiscus je nízko-temperamentný Bush s rozsiahlymi, veľmi silnými výhonkami, veľkými listovými doskami a veľkými kvetmi, ich veľkosť v niektorých prípadoch dosiahne 30-40 cm.

  Herbatous rastliny môžu byť ročné buď potešiť svojimi jasnými kvetmi niekoľkých sezón. Ročné formy z každej jesene zomrieť, ale na jar, s nástupom tepla z koreňov a dolných obličiek sa objavia nové výhonky. Trvalé hibifikácie sú oveľa atraktívnejšie, líšia sa na terase a viacvrstvové, avšak s nepríjemnými podmienkami, takáto rastlina je pomerne rýchlo degenerovaná do najjednoduchšej formy.

  KRUB HIBISCUS je dosť pomalý rastúci listnatý kvet s mnohými pobočkami. Kvety je veľmi hojné v priebehu sezóny, kvety sú veľké – 25 cm v priemere. Najobľúbenejšie odrody Hibiscus tiež prideľujú nasledujúce.

  • Hibiscus Troych – nízka rastlina, ktorej výška je 75-85 cm, svetlo žlté kvety, so zaujímavým purpurovým jadrom, priemerom – 3-4 cm. Kvitnúce ráno, hneď po poludní, púčiky začínajú „zaspávať“. Celkové trvanie kvitnutia je asi mesiac.

  • Hibiscus strom-tvarovaný – veľmi nenáročný typ hibiscusu, charakterizovaný odporom voči mrazom a nepriaznivým prírodným faktorom. V závislosti od odrody môžu mať kvety rôzne odtiene, čerstvé poháriky sú blokované každý deň. Najčastejšie je rastlina vysadená vo forme živého živý plot, s kompetentným ponechaním, že často dosiahne 2,5-3 m na výšku. Blossom pokračuje od júna do októbra.

  • Sýrska Rosa – Veľmi krásna dekoratívna rastlina, predstavuje najjasnejšiu a bohatú paletu farieb z mlieko-bielej až nasýtenej Raspberry, v prírode, dokonca môžete nájsť dvojfarebné odrody. V otvorenom stave je priemer kvetu 8-10 cm, zatiaľ čo sú froté alebo jednoduché. Avšak, prvýkrát takáto rastlina kvitne nie skôr ako v treťom roku života, niekedy aj neskôr.

  • Hibiscus premenlivý – je veľkolepý krík typu pádu listov. Kmeň svoľníctva, dĺžka v pohodlných podmienkach rastu je asi 3 metre. Názov urobil druhy, ktoré boli prijaté kvôli nekonečnom postavení budu – najprv má bieli odtieň, ale postupne ide do ružovej. Veľké listy, polstrované.

  • Čínska ruža – Evergreen Hibiscus, jeho vlastnosť je predĺžené listy, ktoré rastú až 15 cm a kôra hnedého tieňa. Tento druh zahŕňa veľký počet odrôd, môžu sa od seba líšiť, sa môžu líšiť od každého stupňa terénu, farby a veľkostí. Kvitnúce sa pozoruje od jari na neskorú jeseň.

  Triediť

  Medzi ruskými záhradkami, LALUT, odrodou „Duke de Brabant“, „Sneh Queen“, „Ardens“ a „Angel Wings“ sú považované za najobľúbenejšie odrody. Medzi bylinné hibiskúce sa rozlišujú nasledujúce.

  • „Medený kráľ“ – Toto je celkom kompaktné kríky, rastie až 1,2 m a nič viac. Krone Roulago. Openwork listy, pripomenúť ich tvarovaný javor, farba je tmavo zelená, ale v závislosti od úrovne osvetlenia a teploty pozadia sa mení sfarbenie. Kvitnúce dlhé, kvety sú pomerne veľké, každý priemer je 25-30 cm, tón strawberry mousse – bledá ružová s tmavšími ružovými pruhmi. Uprostred kvetu získava červený, takmer kričený tieň.

  Odroda sa rozlišuje odolnosťou voči väčšine odrodových ochorení kultúry.

  • „Krenberry Krash“ – veľkolepý, guľový ker, zelená hmota začne okamžite z koreňov, dĺžka je približne 90-120 cm. Bunkové listy, zelená s ťažkými fialovými pruhmi. Priemer každého kvetu dosahuje 25 cm, odtieň lístkov je nasýtený, burgundsky s tmavými pruhmi.

  • Starý – Docela silný Bush s rozvinuté výhonky. Výška dospelého hibiscus sa líši od 100 do 120 cm, rast lístia začína okamžite z koreňov. Listy sú pripomínajúce javory vo svojej forme, s jasným osvetlením získavať viditeľný fialový odtieň. Kvety sú veľké, veľkosť 30 cm, krém alebo biely odtieň, jadro je zvyčajne červené, vlnové lístky.

  Pozornosť! Veľmi milovaný záhradkami z rôznych žltých herbických hibiscus. Majte na pamäti, že sú len letničky, musia každý rok vypustiť na semená. Ak sa predajcovia predpokladajú, že predtým, ako budete nová hybridná žltá trvalka – ste podvedení, chovatelia sa snažia priniesť tento hibiscus niekoľko rokov, ale v súčasnosti úspech nedosiahol.

  Nasledujúce odrody môžu byť odlíšené z kríkov Hibiscos.

  • „Ardens“ – ker typu pádu, ktorý dosahuje dĺžku 2,5-3 m. Formy analógie s stravami plodín. Kvitnúce je celkom hojné, dlhé, hrubé. Okvetné lístky Terry, jemne biela-ružová alebo levanduľa farba. Priemer kvetu je 14-15 cm.

  • Modrý satén – Ďalší prázdny ker, v pohodlných podmienkach môže dosiahnuť dĺžku 5-6 m. Zvyčajne sa tvaruje brab, takže v prvom roku života sú všetky zbytočné výhonky odstránené – to vám umožní urobiť bush pekný kompaktný strom. Dlhé kvety, kvety sú veľké – až 15 cm, odtiene azure alebo rohov, zatiaľ čo saturácia farieb priamo závisí od úrovne osvetlenia – ako je jasnejšie, hlbšia farba.

   Upozorniť na skutočnosť, že Takmer všetky typy hibiscus sú prispôsobené kultivácii doma, v takom prípade si zachovávajú svoju dekoratívnosť, ale ich veľkosť je oveľa menej.

   Všeobecné pravidlá pestovania

   Hibiscus kultivácia doma sa nedá nazývať jednoduchou a jednoduchá trieda – táto rastlina vyžaduje údržbu špeciálneho mikroklímu a trvalé kŕmenie. Akékoľvek porušenie režimu zavlažovania, zmeny teploty, nedostatok osvetlenia a dokonca aj menšiu zmenu v uhle výskytu osvetlenia – všetky tieto faktory môžu viesť k pádu kvetinovej obličky.

   To je dôvod, prečo by mala byť starostlivosť o túto rastlinu čo najskôr – len v tomto prípade vám zelený domáci PET poteší bohatým a hrubým kvetom.

   Osvetlenie

   Hibiscus miluje svetelné plochy, ale zároveň nie je tolerovať priame slnečné svetlo. Pre neho je zvolená jasná časť, ale chránená, takže v poludňajšom čase to bolo mierne zatemnené. V podmienkach ulice sa to posudzuje pristátím v blízkosti veľkých stromov a v domácnosti môžete použiť film na okuliare alebo malej shirme.

   Hibiscus nasleduje južné, rovnako ako západné a východné strany, ale severný smer pre tento kvet je kategoricky kontraindikovaný.

   Dom Hibiscus v studených časoch potrebujú podsvietenie, potrebujú najmenej 9 hodín osvetlenia denne, toľko chovateľov používa PHTOLAMPA – Môžu byť luminiscenčné alebo LED, výhodne druhú možnosť, pretože v tomto prípade vzduch v blízkosti kvetu nehrieva a nie je previs. Môžete použiť konvenčné lampy, ale potom by mali byť zlikvidované Najmenej 50-60 cm od rastliny.

   Teplota

   Pre rastliny pestované v interiérových podmienkach vo fáze aktívneho života (jar a leto) bude optimálna teplota 22-25 stupňov. S nástupom septembra musí byť znížená na 15-16 stupňov, a v zime stojí za to vytvoriť teplotné pozadie na 13-14 stupňov – taký biotop umožní kvetu plne ukázať svoju dekoratívnosť a tiež vedie do záložky vysoko kvalitného kvetinového obličky.

   Nie je však potrebné zapojiť sa do poklesu teploty, ak je zima v miestnosti, potom závod opustí svoje kvety. Počas obdobia kvitnutia pre vnútorné a pouličné formy sa považuje za pohodlnú úroveň 30 stupňov.

   Vlhkosť

   Najlepší Hibiscus sa cíti na vysokej vlhkosti – prispieva k dlhšiemu, bohatému a veľmi nádhernému kvitnúcim, čo je dôvod, prečo V horúcej sezóne je základom kvetinovej starostlivosti. Vykonávať tieto udalosti 2 krát denne – ráno, ako aj večer. Na jar a jeseň rozprašovania je možné rezať – dosť jedného postupu v 2-3 dňoch.

   Musíme sa postarať aj o odrody bytov, keď príde vykurovacia sezóna – potom je hladina vlhkosti ostro znížená v miestnosti, vzduch sa stáva ohromený, čo ovplyvňuje lístie, stáva sa kričať a deformované. Vyhnúť sa tomu, Okrem postreku je potrebné pravidelne obsahovať zvlhčovač vzduchu alebo miestnosť fontány.

   Ak nie je iná, potom si môžete dať zásobník v blízkosti kvetu. Ale nestojí za to bojovať s pomerom nadbytku zavlažovania – Stagnácia vody v pôdnej rastline toleruje extrémne zlé.

   Pri opätovnom výžive hibiscusu na hrniec je to určite potrebné na zabezpečenie dobrej drenáže a zvyšok zostávajúcej kvapaliny zostáva v palete okamžite vylievať.

   Zalievanie

   Rastlina miluje vodu, takže v lete musí byť napojená celkom hojne a často – nedostatok vlhkosti vedie k vyblednutiu a padaniu z listu. Súčasne, buďte opatrní – konvergencia spôsobuje strach a často sa stáva príčinou plesňových ochorení koreňového systému, ktorý môže dokonca viesť k smrti rastliny. V zime, kvetina zavlažovala o niečo menej. Voda na zavlažovanie musí byť mierny – Jar alebo zachránený, ak sa používa voda z kohútika, chlór obsiahnutý v nej bude viesť k žltnutiu listov.

   Hnojivá a podriadené

   Hibiscus je veľmi náročný na kvalitu pôdy a prítomnosť živín v ňom, čo je dôvod, prečo rastlina vyžaduje časté krmivo, najmä na jar a leto, ale v zimných hnojivách nie sú potrebné. Pokiaľ ide o zloženie – tu môžete použiť drogy minerálov, striedať ich s organickými podávačmi (napríklad silne zriedený kovbojom).

   Škodcov a chorôb

   Veľké škody na Hibiscus môže priniesť nasledujúce choroby.

   • Nekommunikačná chloróza – Táto patológia sa stáva dôsledkom nedostatku živných prvkov, ako je železné horčík a draslík. V tomto prípade rastlina prestane kvitnúť, listy sú rýchlo žlté a pád.
   • Infekčná chlór – Vzhľadom k porážke mikroorganizmami a hubami, čo vedie k celkovej letargii kvetu.
   • Vypáliť – stáva sa výsledkom priamych ultrafialových lúčov a sa prejavuje vo formácii veľkých miest na plechových doskách.
   • Vaskulárne vädnutie – Je dôsledkom hubovej lézie. Toto ochorenie je pomerne ťažké liečiť a zvyčajne vedie k smrti hibiscusu.

    Pokiaľ ide o škodlivé hmyz, Najväčšie nebezpečenstvo TLL a web ticks. Vynikajú zelené časti všetkých životných štiav, ako výsledok, závodné vrásky a zmizne. Tar sa dá ľahko všimnúť s pozorným zvážením kvetu, ale pavúk kliešť je pomerne pripomínajúci prach, a preto je často nemožné určiť príčinu smrti rastliny. Aby sa zabránilo poškodeniu spôsobeným parazitmi, je potrebné sprejovať kultúru a zabezpečiť prístup vzduchu, ako aj na vykonávanie profylaktickej liečby roztokom „aktellik“.

    Samostatne prebývame na niektorých zložitých skupinách pestovateľských záhradných foriem. Na rozdiel od odrôd miestnosti vyžadujú pravidelné tvarovanie koruny a prístrešia. Každý jarný trvalka Hibiscus je potrebné orezať. To je dôležité, aby sa odstránili všetky mŕtve vetvy, ako aj na účely lisovania koruny. Takže Bush bol čo najskôr, Môžete ozdobiť mladé výhonky až do výskytu leta.

    Ak je trup príliš vysoký, potom by sa malo upravovať na výšku, ktorú potrebujete, v tomto prípade sa kvet začne aktívne vyrábať bočné vetvy, čím sa vytvorí viac hrubší a dekoratívny vzhľad.

    Samozrejme, Hibiscus vyžaduje prístrešok na zimu, pretože kultivácia tejto rastliny v otvorenom vzduchu je možná len vtedy, ak teplota pôdy nespadá pod 20 stupňov. Aby sa zabránilo zamrznutiu kvetu, kmeň na zimu je izolovaný s miláčikom alebo vybudovať rám pokrytý poľnohospodárskym. Avšak, zároveň pravdepodobnosť, že hlodavce buď bude vybavený tam, alebo sa kôra začne skryť. Skúsení záhradníci sa odporúča, ak je kvetina nízka, koncom októbra, preskupite ho na vaňu a odchádzajte na zimovanie v pivnici alebo na iné chladné miesto.

    Dôležitý! Odrezal som na jeseň trávnaté viacročné hibiscus, alebo opustím stonku v nadmorskej výške 10-15 cm, alebo dajte značky, aby ste mohli vedieť, kde sa nachádza koreňový systém. Faktom je, že výhonky Hibiscus dávajú neskorú jar, takže záhradník môže poškodiť svoj koreň pri vedení včasného siatia.

    Okrem Hibiscusu nájdete nasledujúce video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: