Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

Neslavné špargľa možno vidieť v takmer každom dome. Zdobí bývanie, čo vytvára zmysel pre súkromie v chladnom rohu lesa, kde je vždy pokojný a čerstvý. Ako vyzerajú rôzne typy špargle, ako sa starať o rastlinu a zdobia interiér s ním, čítať v tomto článku.

Typy a odrody špargle

Stručný opis vzhľadu

Špargľa – navždy zelená rastlina rastúca v Indii, Japonsku, Egypte, USA. Toto je rozvetvený dlhodobý ker, ktorého listy nie sú ako obyčajné. Namiesto nich v kvete štvrtí – modifikované listy, úzke, malé, šupinaté, ako ihly. Mnohé špargľa sa podobá fantázii morské riasy „fuzin“ alebo obvyklé „cukushkin len“, ktorý odkazuje na rodinu machu a rastie v našich lesoch. V skutočnosti, špargľa – rastlina z rodiny spararazheev.

Rastliny sú dlhé – od 1,5 m, často holé. Chovateľské výhonky sú bohato pokryté nádhernými dekoratívnymi zelenými zelenými, pre ktoré sú ventilátory rastlín ocenené. Špargľa rastie nielen ako srehový ker. Tam je jeho ampelovský druh – Liaanen s spinermi na podporu. Kvety špargľa malé, jedno alebo zhromaždené v kefke. Majú bielu alebo krémovú farbu a zvláštny zápach, ktorý nie každý miluje. Ovocie sa objavujú po kvitnutí, červenej alebo žltej, jedovatom.

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

Odrody

V prírode je viac ako 300 druhov špargle. Najkrajšie a nenáročné z nich sú zdobené našimi obydliami.

SORPID alebo FALCATUS

Stonka závodu je pokrytý spinátormi, ktoré sa pripomínajú vo forme kosák – odtiaľto dostal Liana svoje meno. Rastie neblokované, lezenie s hrotmi na ľubovoľnom povrchu. Dĺžka výhonkov dosiahne 4 m, výška – viac ako 1 meter. Kvety rastliny s malými jemnými krémovými kvetmi zozbieranými v kvetenstve.

Typy a odrody špargle

Plusus

Ostatné rastliny Názov – Kruhová špargľa. Konce sviežiacich výhonkov v tvare vyzerajú ako luxusné pštrosové perie. Stonky, holé v strede, silne rozvetvené, takže Bush je získaný volumetrický. Kvety ker malé biele kvety majú špecifický zápach.

Typy a odrody špargle

Shprengra

Pobočka plazivá liana držiaca na kamene, stromy a pôdy. Stonky rastliny tenké a nahé, až 1,5 m dlhé, klaňam. Zväzky zozbierané z výhonkov s krátkymi a ostrými tenkými listami, vytvárajú zelený bujný mrak.

Typy a odrody špargle

Kisteidoid

Ľahko zvládnuť akékoľvek prekážky, ostnatý kvet vyrastie a potom znižuje jeho výhonky s valcovňami zozbieranými vo forme lúčov. Kvetenstvo ružovej farby sa zbierajú v kefke, z toho dostal svoj názov tohto druhu špargle.

Typy a odrody špargle

Histookels

Rastlina vytvára veľa nadväzujúcich výhonkov až 50 cm dlhé. Zelené svetlé a nádherné, ako keby najkvalitnejšie ihly tvoria veľmi krásne krídlo a kvetom rarity je hojný a dlhodobý pre túto kultúru.

Typy a odrody špargle

Pyramídový

Pyramídová špargľa môže byť ľahko prijatá pre borievku. Savages Osobné, Dosiahnuté 1,5 m na výšku, pokryté veľmi mäkkými a jemnými ihličtinami.

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

Sparazhemoid

Tento pekný muž má veľké listy, svetlé zelené a lesklé. Môžete ho zmiasť s obvyklým brečotou. Rastie ako Liana, vyžaduje podporu. S ním môžete vytvoriť celý živý plot alebo fytostine. Kvety rastliny vonia ako oranžová.

Typy a odrody špargle

Alebo obyčajný

Starostlivo pestované na miestach a dávajúc ako záhradnú kultúru. Bush je nádherný, svieži, našuchorený, veľmi zdobia krajinu. Spánok sú mäkké, s pomerne dlhými štvrťrokmi, používajú sa kvetinárstva v kytice, používané v potravinách a na výrobu drog. Dosiahnite až 1,5 m.

Typy a odrody špargle

Setatseus

Má priestranné namáhané silne rozvetvené výhonky s tenkými krátkymi štvrťrokmi rastúcimi v niekoľkých úrovniach. Ľahko miluje svetlo, takže rastie lepšie v pozastavených Porcy na oknách.

Typy a odrody špargle

Virgatus

Tento druh špargľa tiež miluje kvetinárstva pre bohatú zelenú omšu potrebnú na vytvorenie skladieb v rustikálnom, ekologickej a masívnom štýle. Ihly mäkké a dlhé, výhonky po dlhú dobu zachránila sviežosť po rezaní.

Typy a odrody špargle

Jemný

Táto špargľa má dlhé elegantné výhonky. Stupeň môže byť zmätená so špargľovým peromizáciou, ale hlavným rozdielom medzi deparagľami tenké-miniatúrne ihličity. Zelení tohto kvetu, ako keby boli transparentné a svetlé zelené čipky.

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

Umbelatus

Toto sú ďalších obľúbených dizajnérov a kvetinárstva. Pobočky rastliny sú husté, majú krásne ohyby, zelené sú veľmi hrubé, zostavené do častých froté zväzky, než podobá pobočiek luxusného pitse borovice.

Typy a odrody špargle

Všeobecné pravidlá pre domácu starostlivosť

Tropical Resident, Asparagus sa cíti skvele v našich apartmánoch. Všetky typy tejto rastliny sú nenáročné. Vidieť v zelenom peknom muža s kučeravými vetvami, milenca izbovej flóry jednoducho nemôže prejsť. Kúpnou špargľou, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je transplantácia rastliny.

Prevod

Pôda, v ktorej sa rastlina predáva, určená len na prepravu. Po príchode je potrebné, aby bola špargľa transplantácia, podľa tejto príručky:

 • Voľné korene závodu zo starej pôdy;
 • V hrnci, nalejte 1/3 drenáž – íl;
 • Na dne, dajte mach – sphagnum;
 • Pôda je vhodná na dekoratívne a listnaté rastliny;
 • Zatlačte do hrnca na ½ zeme a jemne umiestnite rastlinu vo vnútri;
 • Zostávajúce Zem opatrne opláchnite pozdĺž okrajov nádrže a mierne okolo základne kvetu;
 • Závod s nahromadenou mäkkou vodou.

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

Transplantovať mladý špargľ každý rok, keď rastú rýchlo. Hrniec musí mať trochu viac ako predchádzajúce. Kópie dospelých transplantovaných 1 krát za 3 roky. Zmes pre rastlinu môže byť vyrobená nezávisle. Ak to chcete urobiť, budete potrebovať nasledujúce zložky:

 • River Sand -1/4 Časť;
 • Listórium – 1/4 Časť;
 • Vlhké – 2/4 diely.

Typy a odrody špargle

Osvetlenie

Asparagus rastie pod farebnými korún tropických lesov, kde slnko ide mäkké a nenápadne. Rovné horiace slnečné lúče – fenomén pre špargľu cudzinecnosť a nechcené. Existujú typy špargle stále viac a menej zmýšľajúce. Rastlina sa bude cítiť dobre na východe a západných oknách. V interiéri, kde sa okná prichádzajú na juh, kvet môže byť umiestnený z okna, v zóne, kde bude svetlo rozptýlené. Tu bude kvet v zóne pohodlia a dokonale zapadá do akéhokoľvek interiéru.

S nástupom zimy, rastlina začína chýbajúce slnečné svetlo. Stonka rastliny je nakreslený na svetlo, sa stáva nahým a na vrchole listov zostávajú. Rastlina je potrebné preniesť na ľahšie a chladné miesto. Ak slnko nie je horúce, hrniec môže byť umiestnený na južnom okne.

Typy a odrody špargle

Teplota

V lete by teplota v miestnosti nemala byť vyššia + 22 + 25 stupňov. V opačnom prípade sa rastlina začne vysušiť a kvapká jeho krásne načechom oblečenie. Špargľa miluje čerstvý vzduch a nevadí, že trávia leto na otvorenom verande alebo na balkóne, v roztvorenom rohu, ale nie na slnku. Na jesennom zimnom období, keď rastlina potrebuje odpočinok, je žiaduce prekročiť špargľu na ostrom miesto s teplotou, ktorá nie je vyššia ako + 15 stupňov. To mu umožní relaxovať a zachrániť si silu na začiatok novej sezóny vegetačného obdobia.

Dôležitý! Udržujte závod v blízkosti batérie. Listy špargle budú žlté a sprchované. Ak sa to stalo, urýchlene preneste kvet na chladné miesto a ostnaté vetvičky jemne strihli. To prispieva k vzniku nových výhonkov.

Typy a odrody špargle

Zalievanie

Špargľa miluje dobré zavlažovanie, pôda v kontajneri v závode by mala byť vlhká, ale v žiadnom prípade mokré, čo vedie k smrti koreňov. V lete, kvetina napolá aspoň 3-krát týždenne. Bohatá vlhkosť Asparagus nie je potrebná a striekanie pre rastlinu je dokonca užitočné, najmä v lete. Pomáha niesť teplo a riešenie nárazu Pest Advent. V zime a na jeseň je kultúra potreby: ak je zem vysušená v hrnci na hĺbku aspoň 3 cm, kvet je čas naliať. Na jar, keď sa špargľa javí ako čerstvé greeny, množstvo zavlažovania sa postupne zvyšuje.

Dôležitý! Po zavlačení sa uistite, že odvádzajte prebytočnú vodu z palety. To vedie k kotvu Zeme a znižuje korene rastliny.

Typy a odrody špargle

Hnojivá

Od začiatku vegetačného obdobia, rastlinná údržba častejšie. Letný podávač môže byť vykonaný raz týždenne. Pre špargľu budú vhodné akékoľvek kvapalné vyvážené hnojivá. Prvé roky života, rastlina obzvlášť potrebuje dusík a vápnik:

 • Dusík stimuluje rast výhonkov, pomáha zvýšiť špargľu nádhernú zelenú hmotu;
 • Vápnik vyvíja kostry a posilňuje koreňový systém rastliny.

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

Počas kvitnutia je dobré kŕmiť kvetina s fosforu-potaš hnojivá. Vhodné hnojivá pre špargľa – hnojivá pre dekoratívne rastliny:

 • „Rainbow“;
 • „Efekton“;
 • „Agrikola“;
 • „Hyacint“

  .

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

Reprodukcia

Modifikácia zariadenia môže byť Nasledujúcim spôsobom:

 • Rozdelenie kríka;
 • semená;
 • Cherenca.

Deliaceho kríka

Týmto spôsobom majú dospelé rastliny v priebehu 4 rokov ľahko mať silný systém root. Urobte to na jar počas transplantácie rastlín. Rhizome je narezaný na časti, snaží sa poškodiť. Postihnuté korene a hľuzy sú posypané aktívnym uhlím, transplantované do hrncov.

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

Semená

Pestovať zo semien kvety ľahké. Výsadba na konci februára – začiatkom apríla v teplom mokrom piesku alebo rašelinísk. Kapacity s plodinami sa uchovávajú na tmavom mieste s teplotou nie je vyššia ako 25 stupňov. Na zachovanie vlhkosti, pôdny sprej. Na povrchu sa objavia na povrchu po 3-4 týždňoch. Boxy s výhonkami sa prenášajú do svetla. Mladé rastliny zasadené v samostatných hrnciách po 4 mesiacoch, keď sú vyrezané výhonky a ich výška bude viac ako 50 cm.

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

Cherenca

Rezanie na konci marca. Zakorenené v mokrom substráte a umiestnené v skleníku: krabica je pokrytá filmom alebo sklom. Denne je potrebné vykonať a striekať rastliny, inak môžu byť opačné. S náležitou starostlivosťou po 3 týždňoch sú rastliny zakorenené. Možno vyhľadávať v samostatných kontajneroch.

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

Príklady v interiéri

Po zhonu pracovného dňa, prirodzene, túžba každého človeka idú domov a relaxovať. Vnútorné kvety nielen zdobia interiér, ale tiež pomáhajú vytvoriť situáciu, ktorá podporuje relaxáciu a relaxáciu. Luxusné asparagné greens – mäkké, vzorované a svieži, je to skvelé na tento účel. Nadýchané výhonky rastliny môžu ozdobiť nielen Windows. Perfektne sa zmestia do akéhokoľvek prostredia a umožňujú vám robiť svetlé akcenty v interiéri.

 • Veľmi pekné a pôvodne, fytostický vzhľad s ľahkými tyčinkami špargle.

Typy a odrody špargle

 • V trende, fytocarthines, malé kúty voľne žijúcich živočíchov na obvyklej stene.

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

 • Atmosféra miestnosti, ktorá zdobí tenké elegantné výhonky.

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

 • Aj v spálni môžete vytvoriť vertikálne terénne úpravy.

Typy a odrody špargle

Typy a odrody špargle

 • Cachepo nezvyčajná forma – jasný interiér detail.

Typy a odrody špargle

 • Špargľa sa harmonicky zmestí do situácie na verande alebo balkóna.

Typy a odrody špargle

Dajte špargľu na knižné regály, police. Môžete dať volumetrickú vázu s kvetinou na podlahe. V každom mieste, kontemplácia tohto úžasného tvorby prírody vám dá potešenie.

O špargní: názory, starostlivosť a chov, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár