Všetko o Krunum: Druh, pristátie a starostlivosť

Kvitnúce kultúry boli vždy na špeciálnom účte v kvete a kvetinárstvách zaoberajúcich sa dizajnom bývania a verejných priestorov, ako aj pozemky pre domácnosť a parkované oblasti. Crynum sa vzťahuje na rastliny, ktoré sú schopné ozdobiť ich kvitnutím akéhokoľvek kvitnutia alebo domova. Vzhľadom k rôznorodosti druhov je kvet dopyt ako dekoratívna rastlina, ktorá môže byť pestovaná a množiteľná nezávisle.

všeobecný popis

Bullová kultúra patrí do rodu Amarylline, v prírodnom prostredí kvetu rastie v mokrých trópoch a subtropics. Veľmi často, plač môže byť splnená na pobreží morí, riek, jazier, ako aj v oblasti, ktorá je na základe špecifík klimatických podmienok pravidelne citlivá na zaplavenie. Názov kultúry je preložený z latiny, ako je „vlasy“. A kvet je nazývaný podobne kvôli špecifickej štruktúre zelenej hmoty.

Crynumove listy sú pomerne dlhé, v závislosti od druhov, ktoré majú lineárny alebo mečitý tvar, visiaci z kultúry, naozaj sa podobajú vlasom. Crynum Listy Dĺžka môže dosiahnuť jednu a pol metrov. Mladé letáky budú prvé valiť do trubice.

Hromadný Rhizome môže dosiahnuť dĺžku pol metra, zatiaľ čo priemer nie je menej expresívny a je 20-25 centimetrov. Pokiaľ ide o krvavé, ale má priemernú veľkosť a na svojom konci je tvorená kvetenstvom typu dáždnika.

Kvety kultúra prevažne monofónne kvety, ktorej farba sa líši v závislosti od odrody. Najčastejšie nájdete záhradu s ružovými alebo bielymi kvetmi. Kvety majú nejakú podobnosť s zvončekmi alebo ľalia kvôli štruktúre ich okvetných lístkov, ktoré sú zhromažďované v kvetenstve 15-20 kusov.

Crynum je Vytrvalý, a podliehajú pestovaniu závodu v nutričnej pôde Užívanie kvitnutia hovädzieho zariadenia je najmenej 10 rokov. Vo fáze kvitnutia prichádza s príchodom jari, naďalej kvitnú do jesene.

Kultúra po kvitnutí ovocia, v tomto prípade, semená box obsahujúca skôr veľké semená ako plod v kvete. Impozantné veľkosti semien sú spojené s veľkým množstvom tekutiny pod ich škrupinou, vďaka ktorým si zachovávajú svoju životaschopnosť v akýchkoľvek podmienkach, aj bez vlhkosti.

Kvetina je veľmi často používaná nielen na pristátie v otvorenom zemi, ale aj ako izbový. Crynum sa stáva dekoráciou rôznych verejných priestorov, v ktorých sa zachová nízka celoročná teplota. Okrem toho sa kultúra úspešne pestuje v apartmánoch a domoch. Dnes existujú druhy žiarovky, ktoré sa pestujú v akváriách.

Crynum je v dopyte v ľudovom medicíne, takmer všetky časti rastliny sa používajú na prípravu terapeutických kompozícií.

Názory

Crynum môže rozlíšiť dve formy:

  • domáce kultúra;
  • Sadovaya.

Rastliny z prvej skupiny budú schopné rásť v chladných priestoroch, záhradné odrody sú určené na pestovanie v otvorenej pôde. Dnes sa môžete stretnúť s odrôd krytom, ktoré zima v kvetinových lôžok, Ale pre týchto záhradníkov v páde mulčovanie pôdy.

S príchodom chladného počasia, celá nadzemná časť kvetinovej zomrie, a žiarovky sa ušetria v zemi pred príchodom pružiny. V prírodnom prostredí, existuje niekoľko stoviek druhov rastliny, asi dva desiatky sa úspešne pestuje záhradkári a v priestoroch sa môžu kultivovať len tri typy žiaroviek. Medzi najobľúbenejšie odrody stojí za to zdôrazniť nasledujúce rastliny.

Crinum Moorei

Výhľad na izbu s druhým menom – „Pink Lilia“. Kvetina má veľkú root žiarovku s krčka maternice od odchádzajúceho zo zeme, čo mnohí si preberajú kvetu. Lístie z Crynum Moore pás – ako s vlnitým okrajom, dĺžka sa líši v rozsahu od pol metra na jeden meter. Kvetinová časť je tvorená v blízkosti krku, púčiky sa vyvíjajú na svojom konci, v tvare pripomínajúcej ľanové, čo môže mať priemer v otvorenej forme až 12 centimetrov.

Crinum asiaticum

Táto odroda má malú žiarovku, v porovnaní so zvyškom vnútorných kvetov. Krk dosahuje asi 30 centimetrov. Lístie sa chystá do lúča. Dĺžka listov môže dosiahnuť jeden meter so šírkou iba 10 centimetrov. Kvetenstvo môže obsahovať od 2 do 50 kvetov, ktorých tvorba nastáva na dlhých rúrkových nohách-rozmazaných. Farba púčikov z ázijského krynum – biela, s tyčinkami vo vnútri maľované v červených odtieňoch.

Crinum Jagus

Kvetina miestnosti vyniká s jeho dekoratívnym vzhľadom. Žiarovka v priemere dosiahne 10-15 centimetrov, krk rastie o rovnakých veľkostiach. Listy zvlnené pozdĺž okraja, dĺžka ich môže dosiahnuť meter, vo vnútri sú jasné telá. Floweos je dosť vysoký – o meter. Kvety sú veľké s bielymi lístkami podobnými ako Powell Hybrid a Bell-tvarované zívanie. Kultúrne kvety len v letných mesiacoch.

Camplanulatum

Výhľad do záhrady s dlhými špicatickými listami. Na tenkej farbe, 5-8 kvety na malé kvety, ktorej dĺžka je len pár centimetrov. Okvetné lístky na základni – biela s červenými pruhmi, na hrany, ktoré farba postupne ide do ružovej s zelenou farbou.

Crinum EruCescens Aiton

Kultúra s malým žiarovkou a odstraňovačom, ktoré rastú nie viac ako 80-90 centimetrov so šírkou 5-8 centimetrov. Jednou z charakteristík rastliny je drsnosť reverznej strany zelenej hmoty. S malými listami listu z crynum dlhé fúkané, zvyčajne majú asi 5-6 púčikov. Mimo okvetných lístkov sú červené, a na vnútornej strane budú biele.

Krinum doštička

Kvetina je tvorená od 6 do 10 listov lineárneho tvaru, ich dĺžka nie je viac ako 60 centimetrov. Kvitnúce kratšie listy. Kvetenstvo dáždnika typu obsahuje od 5 do 10 kvetov s malými 1,5-centimetrovými lístkami.

Crinum PurpuRascans

Kultúra má malé vaječné žiarovky a 30-centimetrov listy, s podobným na dĺžke kvetu. Na svojom konci je vytvorený z 5 až 10 kvetov umiestnených vo forme dáždnikov. Okvetné lístky majú fialovú farbu, kvitnúce môže prísť kedykoľvek v priebehu roka, veľmi často kvetina je zakorenená v zásobníkoch, pretože spodná časť rastliny sa nebojí vysielania.

Crinum Calamistratum

Curly Calamistraums, ako thai (thai), pestované v akváriu. Závod má predĺženie dĺžky 10 centimetra. Listy sa podobajú pásky, ich dĺžka sa môže líšiť v rozsahu od 50 centimetrov do 2 metrov, so šírkou od 0,2-0,7 centimetrov. Plávajúci fúkaný vzor, ​​2-3 kvetina v bielych farbách. Optimálna výška vodného stĺpca pre kultúru v akváriu je polovica merača.

Crinum Natans Baker

Vo voľnej prírode rastie rastlina v tokoch a riekach s dobrým kurzom. Kultúra je veľká, listy majú stuhový tvar so šírkou asi 5 centimetrov. Zvyčajne listy z crynum kučeravé, ale tam sú rastliny s plochým lístkom. Kvetina sa vynásobí dcérskymi žiarovkami. Môže byť použitý na pestovanie Vabi Kus v akváriách spolu s rôznymi doma.

Údržba doma

Crynum sa rozlišuje odolnosťou voči suchu, takže nepravidelné zavlažovanie nebude mať vplyv na rast kultúry. Veľmi často, neskúsení kvetflowers začnú pestovať kvety doma presne z Crunum. Avšak väčšina druhov tejto rastliny vyzerá atraktívne len v teplej sezóne, ktorá sa musí zvážiť pri výbere vhodného miesta na uloženie.

V zime bude kultúra v zvyšnej fáze, tak Udalosti štandardnej starostlivosti budú musieť byť opravené. Existuje niekoľko významných nuans týkajúcich sa starostlivosti o indoorickú kultúru.

Osvetlenie

Crynum sa vzťahuje na svetlo-affilome a slnečné farby, rastlina sa nebojí priamy slnečné svetlo, takže preferované miesto pre kultiváciu bude najviac solárne a osvetlené parapety. Najlepšie zo všetkých okien, kde kvet bude rásť, išiel na juh.

Kultúra môže byť na svetelnom kolese, vrátane fázy odpočinku. Alternatívne, prirodzené osvetlenie, krynosiky sú veľmi často pestované v izbách s plnou ohňostrojom plesholmpa. Týka sa tiež odrôd akvarijných. Pomocou tejto metódy, pre kvetinu bude možné poskytnúť svetelný deň trvanie 15-16 hodín.

Teplota vzduchu

Väčšina druhov je tepelno-milujú kultúry, takže dolná hranica teploty režimu je + 14C, avšak existujú domy, ktoré sú dobre tolerované aj na -6C. V rastúcom sezóne závodu bude dobre vyvinuté v miestnosti, vyhrievané na + 22c, v zime, sa odporúča, aby sa kvet odporúča, aby poskytoval chlad, znižuje indikátory na + 18c.

Letná rastlina môže byť prevedená na balkón, terasu alebo záhradu. Kvetinové stojace toleruje posun miesta a nebojí sa návrhov.

Vlhkosť vzduchu a zavlažovanie

Počas obdobia kvitnutia budú potrebné pravidelné a hojné krytory zalievanie a rozšírenie zelenej hmoty. Ak sa horná vrstva pôdy v hrnci vysuší, potom kultúra musí byť schopná naliať. Na konci kvitnutia môže byť hydratačný postup postupne rezať, čím sa pripravuje kvet na zvyšnú fázu.

V zime je potrebné zvlhčovať kvetinu, ale zalievanie by nemalo byť časté a hojné. Frekvencia vlhkosti je priamo ovplyvnená kvitnutím kultúry, takže kvetina voda môže nastaviť načasovanie podľa vlastného uváženia, presunutím zimovania. Hlavnou vecou je, aby nedovolil zelené masy: Ak rastliny žltnú špičky listov, stojí za to nastaviť zavedenie vlhkosti. Plač vody je potrebná s teplou odolnou kvapalinou.

Pokiaľ ide o vlhkosť vzduchu, žiarivý kvet nemusí vytvoriť žiadne špecifické podmienky, ale utrite listy kvetu z prachu musia byť neustále.

Hnojivo

Kultúra je pozitívne reagovať na zavedenie kŕmenia. Spravidla sa vykonáva raz týždenne počas rastu a kvitnutia krynum. Keď staré listy listy, kŕmenie môže byť zastavené. Na udržanie rastu rastlín sa odporúča používať komplexné minerálne kompozície určené pre plodiny v interiéri.

Prerezávanie a omladenie

Trimovanie bude potrebovať kvet, aby sa zvýšila jeho dekoratívna atraktívnosť, odstránenie rozmazaných kvetenstiev a sušených listov. Tiež tieto udalosti pomôžu kultúre zvýšiť nové zelené.

Prevod

Často menia kontajner, v ktorom plač rastie, nie je potrebné. Spravidla flowerflows menia hrniec a substrát na izbovú kvetinu raz za 2-3 roky. Tieto aktivity sa odporúčajú na konci zimovania a rekreačnej kultúry, ale pred jeho aktívnym rozvojom a rastom.

Bullová rastlina sa môže vyvinúť v akejkoľvek pôde, aj keď bude hrniec bude zem zo záhrady. Skúsené kvety však uprednostňujú použitie Špeciálna univerzálna pôda pre Amarylline plodiny, ktorý bude mať dobré prevzdušňovanie.

Pôda na výsadbu crynum môže byť pripravená nezávisle, mala by byť zmiešaná Piesok, humus, listnatý pozemok. Počas transplantácie je potrebné preskúmať žiarovku rastliny na poškodenie, odstrániť suché korene a filmy. Zakorenenie plaču v novom kapacite by mala byť umiestnená tak, aby boli žiarovky nad zemou jednu tretinu.

V spodnej časti hrnca musí byť drenáž. Kapacita by mala byť široká, pretože vzdušné korene sú vytvorené na bulobitej kultúre.

Metódy chovu

Môžete získať novú kultúru doma s pomocou pobočky dcérskych spoločností alebo ich zdvíhaním zo semien. V poslednej možnosti bude možné zachovať všetky charakteristiky odrodových kultúr, Je však možné získať semená až po umelom opeľovaní kvetu.

Zmontovaný materiál je zakorenený v mokrom substráte s povinným prístreškom s nádržou s filmom alebo sklom. Dcéra žiarovky sa zvyčajne oddelia počas transplantátu Crunum – v tomto čase od materskej rastliny môžete oddeliť veľa mladých plodín. Oddelené žiarovky zakorenené do malých kontajnerov, ktorých priemer by nemal presiahnuť 12 centimetrov. Kvitnúce mladé rastliny budú môcť skôr skôr ako za 2-3 roky. Ako rastú, budú musieť transplantovať v kapacite väčšieho.

Pristátie a starostlivosť v otvorenej pôde

Pre kvitnutie a správne vývoj krynum v záhrade je potrebné si ho vybrať správne miesto na root. Kvetina bude kvitnúť len na slnku, takže by to nemalo pristáť v tieni. Miesto musí byť priestranné, Aby rastlina nemala prekážky pre rozvoj vyššieho a podzemnej časti. Južné a orientálne strany záhrady sa stanú vhodnou možnosťou pre Krunum, sa však odporúčajú, aby sa zabránilo.

Je to správne vybrať kvetinový záhon umiestnený na malom kopci. Pristátie v otvorenom pozemku sa musí vykonať v apríli – máji, v predvečer pôrodných nákladov popol. Na jednom mieste môže kvet rásť asi 4 roky. Ak je plánovaná pristátie na kvetinovej lôžku, vzdialenosť medzi kvetmi by mala byť najmenej 30 centimetrov.

Zalievanie

Aby bola kultúra farby v záhrade, rastlina potrebuje neustále vodu – vlhkosť vyvoláva tvorbu púčikov na kvete. Veľa záplavových kvetov nestojí za to, hlavnou vecou je, že pôda je mokrá. Nadmerná vlhkosť môže nepriaznivo ovplyvniť zdravie žiarovky, ktorý môže začať hnilobiť.

Hnojivo

Crynum v otvorenej pôde sa odporúča pravidelne krmivá. Na tento účel by záhradník mal dvakrát použiť hnojivá v kvapalnej forme dvakrát za 7-10 dní. Pre správny vývoj hovädzej kultúry v záhrade stojí za to striedať minerálne kŕmenie s organickým.

Ako organické hnojivá je možné použiť vodu zriedenú vo vode alebo vrhu. Pred kultivačným kvetov stojí za to, aby sa dotazoval s potash soli alebo superfosfátom.

Zimný

Je možné určiť, že rastlina spája fázu mieru, je možné na zelenej hmote – postupne zmení žlté a zomrie. V záhrade plač o chladných časoch je pokrytá pod vrstvou rašeliny alebo slamy. Aby závod zachovala svoju životaschopnosť, Mulčovacia vrstva by nemala byť nižšia ako 50 centimetrov. Ochrana pružiny sa odstráni. V regiónoch s drsným podnebím, záhrada plač o zime kopajú z kvetu a uloží sa pred príchodom tepla v chladničke.

Ďalšou možnosťou na zimovú kultivačnú kultúru je dočasná transplantácia do nádoby, ktorá je umiestnená v chladnej miestnosti pre celú zimu, ktorá poskytuje žiarovky pravidelné hydratačné. Hrnce s kvetmi aj pre zimu sa odporúčajú byť prenesené do miestnosti, kde teplota vzduchu nespadá pod + 5c.

Choroby a ich liečba

Kultúra celkom zriedka trpí chorobami a útokmi škodcov. Nebezpečenstvo pre kvetinu však predstavuje červené popálenie – stomoróza. Ochorenie udivuje nad hlavnú časť krynum, postupne sa pohybujú na žiarovke. Sledujte rastlinu z takejto nie je preč liek „fundazol“, vykonávanie liečby kultúry. So výrazným poškodením sa rastlina odporúča klamať Kompozícia založená na kriech, síranom z medi a lepidla OP-7.

Odoslané huby sa môže objaviť aj na závode. Boj s nimi sa vykonáva s kvapalnými insekticídmi.

Pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár