Všetko o Natasha Benjamin Fores

Pri výbere dekoratívneho rastliny, väčšina kvetinovej vody zastaví výber na atraktívnu a nenáročnú v starostlivosti o ficuys. V tomto ohľade rastie popularita dekoratívneho ficus Benjamínu, ktorá sa nazýva krásny ruský názov – „Natasha“. Predstavené pre Slovans Táto obec je považovaná za symbol pohody, a slávna taoistická prax Fengshui predpovedá majitelia objednávky Ficus vo finančnom sektore. Okrem toho, listy rastliny absorbujú rôzne nebezpečné spojenia vo vzduchu a čistí ju.

Zvláštnosť

Evergreenová odroda „Natasha“ patrí do rodiny Tute, patrí do povahy ficuys. Je znížený pohľad na známy ficus benjamin. Tento mini bonsai rastie až 30-100 cm na výšku. Jeho svieža koruna – veľa malých hladkých zelených listov až 3 cm dlhé. Kmeň stromu je objemový a dosť silný, zvyčajne tvorený z niekoľkých vzájomných väzieb rastie v jednom hrnci. Natasha je rozvetvené štíhle výhonky, ktoré potrebujú systematické orezávanie na ďalšiu tvorbu šírenej koruny.

Na Ficus tejto odrody Výkonný systém koreňov, Obrnené hlboko do horných vrstiev pôdy. Kvitnúce závod dochádza výlučne v ich prirodzenom raste.

V domácej realite ešte nie je možné dosiahnuť jeho kvitnutie ešte, dokonca zručný kvet.

Rodisko tejto mimoriadnej rastliny – trópy. Prírodná oblasť rastu je severná a východná Afrika. Tieto ficuys sa nachádzajú aj vo východnej Ázii av Austrálii. Miniatúrne stromy uprednostňujú urovnanie lokality na úpätí hôr a pobrežia.

V miernych zemepisných šírkach je taký ficus tiež schopný pestovať, ale je pestovaný všade, ako dekoratívna rastlina v byte fenats. Pre krásu sa otočí na juty, ochotne sa o neho stará a pravidelne určuje.

Ako si vybrať?

Neskúsené nováčik blowerflowers, ktorí chcú získať Ficus Natasha, sa obávajú, ako robiť výber.

Po prvé, musíte venovať pozornosť barelu, ktorý by nemali mať stopy poškodenia alebo čerstvých škrtov. Listy na pobočkách zdravého závodu bez škvŕn a vyvýšených pozemkov, nemali by byť zadržané škodcov. Vyberte si dôležité Suchý pôrod.

Vzhľad Ficus bez známok letargie označuje jeho zdravie. Pri nákupe slúži ako záruka správnej voľby.

Ako sa starať?

Hoci miniatúrny Ficus a je známy svojou nenársnosťou, pre rýchlu mieru rastu a rozvoju by sa mala nachádzať na správnom mieste a obsahovať v príjemnom prostredí.

Domáca starostlivosť znamená a Správna organizácia osvetlenia. Ficus je celkom light-milujúci, potvrdenie z toho je jeho lesklé listy. Pre umiestnenie Natasha Fit Okná na južnej strane, dobre osvetlené. Dostatočné množstvo slnka poskytne príležitosť vytvoriť úroveň valca. Z nedostatku svetla často vzniká jeho zakrivenie. Ale musíte si uvedomiť, že slnečné lúče môžu silne spáliť listy Svetlo slnka by nemalo byť priame, ale rozptýlené.

Hrniec je potrebné pravidelne otáčať, čo poskytuje závod pre svoju celú rozvojovú jednotnú fotosyntézu.

Vlhkosť a teplota vzduchu

Byť tropickým rastlinou, taký druh ficus je milencom nízkej vlhkosti. Nebojí sa krátkeho sucha, ale konvergencia bude deštruktívna. Ideálne podmienky – udržiavanie miernej vlhkosti postrekom koruny stromov z práškového buď periodické zavlažovanie zo sprchy v kúpeľni.

Prečítajte si viac  Biely krb v dizajne interiéru

Teplotný režim netoleruje extrém. Optimálna klíma v miestnosti pre normálny vývoj je 22-25. V zime je povolená nižšia teplota – až 13 s.

V zime sa rast bonsai spomaľuje, takže znížená teplota v tejto sezóne nebude deštruktívna pre NATASHA.

Pôda

Tento Ficus nemá príliš prísne požiadavky na zloženie pôdy. Je pohodlné rásť v zmiešanej pôde: na 2 kusoch trávnika (plech) – 1 časť piesku. Možno nájsť v záhrade alebo kvetinových predajniach ready zmesi buď na zasadnutie univerzálnej pôdy určenej pre mnohé dekoratívne organické plodiny.

Prevod

Miniatúra transplantácia rastlín vyrába raz ročne alebo raz za tri roky. Pre transplantačné obdobie, počiatočný objem hrnca a tempo vývoja dekoratívneho ficus ovplyvňuje. Mladé výhonky sa vyznačujú rýchlym rozvojom, takže Transplantácia musí byť ročný postup.

V zrelých ficuys, vegetácia a rozvoj sa koná v spomalenom tempe, ktoré by sa mali meniť v transplantácii len za pár rokov. Rovnako Aktualizovať vrchnú vrstvu pôdy je výhodne ročne.

Je dôležité si to pamätať Ficus tohto druhu nevykonáva teplotné skoky a návrhy.

Proces transplantácie zahŕňa dodržiavanie niekoľkých pravidiel v určitom poradí.

 • Transplantácia sa vykonáva vo fáze predčasného rastu: na jar alebo lete.
 • V zime na transplantáciu sa Ficus neodporúča, pretože zostane sám bez toho, aby mal potenciál zvládnuť nové zväzky.
 • Priemer pripraveného kvetinácie musí prekročiť bývalý pre pár centimetrov. Tento rozdiel je diktovaný skutočnosťou, že v príliš veľkej tare Ficus pošle všetko svoje úsilie rozvíjať korene a pri nadmerne blízkemu rozvoju bude veľmi pomalé.
 • V predvečer transplantácie (po dobu 1 dňa) sa má strom naliať. To sa robí s cieľom zachovať integritu Zeme KOMA počas nadchádzajúceho prekládky.
 • Prepätovníctvo Ficus je potrebné s predpravenou pôdou a novým hrncom. Na spodnej strane musíte dať odvodnenie vo forme vrstvy hliny. Drenáž je stanovená mierne zhutnená vrstva pôdy.
 • Z starej nádrže je Ficus dôležitý pre extrakt, bez toho, aby sa zničil tvarovaná kóma Zeme. Potom horný a potom spodnú vrstvu pôdy.
 • Príliš dlhé korene musia krátko skrátiť.
 • Rastlina pripravená týmto spôsobom je umiestnená v novom hrnci a existujúca prázdnota je posypaná čerstvou časťou pôdy a zhutnená.
 • Potom pôda nie je hojne naleje vodu s dormovaným v ňom („hysiley“ alebo „corneseser“).
 • Pri používaní obchodu pôdy, balené v balíkoch PVC, vodná pôda nepotrebuje. Zmes už obsahuje dostatok vlhkosti.
Prečítajte si viac  Pestovanie streptokarpus zo semien

Podkord

Ficus „Natasha“ sa nelíši rýchlym rastom v podmienkach izby. Na podporu závodu a urýchlenie jeho vývoja pomôže špeciálne kŕmenie vo forme hnojív. Aby ste to mohli urobiť, môžete použiť rôzne Hnojivá rozpustné vo vode, určené na pestovanie fikúšov a palmových rastlín: „Rainbow“, „Kemira“, „Palma“, „Gumisol“ a T. Ns.

Hnojivá sú dôležité počas rýchleho rozvoja závodu – v jarnom letnom období. Je potrebné strach raz, každý 1,5-2 týždne. Príprava roztoku sa uskutočňuje podľa lepeného návodu, avšak, ak je hnojivo prináša prvýkrát, je potrebná menšia dávka. Takže musíte urobiť, aby ste sa pozreli na Ficus Reakcia.

Zalievanie

Primárny dopyt – moderovanie a v čase zvlhčovanú pôdu. Nie je ľahké predpovedať určitý čas na opakované zavlažovanie. Pri miere spotreby podľa vlhkosti, faktory ovplyvňujú úroveň vlhkosti a t v atmosfére.

Zavlažovanie opakujte len vtedy, keď sa centimeter hornej pôdnej vrstvy nakoniec vysuší. Voda sa používa Výnimočne ohromené a teplé. Pôda napáčila hojne, ale po pol hodine je potrebné vypustiť prebytočnú tekutinu v palete.

Pre závod tohto typu to nebude Prijatie teplej duše ako jeden mesačný postup. Môže sa vykonať v kúpeľni, pokrývajúcom pozemku, aby sa zabránilo nadmernej konvergencii. Tento postup nielenže zvlhčuje Ficus, ale umyje prach z listov, čo ich vracia atraktívny lesklý lesklý.

Je dôležité vedieť, že ľudia s citlivými pokožkami a alergie mliečne šťavy z Natasha Ficus môžu vyvolať prejavu ostrých alergických reakcií.

Boj proti chorobám

Ak rastlina začne stratiť dekoratívnu atraktivitu – žlté a pádové listy – musíte premýšľať o dôvodoch toho, čo sa deje. Snáď jeden z nich – alebo dokonca niekoľko – tie, ktoré sú uvedené nižšie.

 • Zlá starostlivosť.
 • Prítomnosť škodcov.
 • Nedostatok denného svetla, v ktorom potrebujete presunúť ficus v ľahšom mieste.
 • Spanburns (povinné rastliny v tieni).
 • Nedostatok zalievania (sušené tipy), najmä ak vrchol pôdy praskla. Bohužiaľ, obnovenie primárneho typu liste obnoviteľnej energii nebude schopný. Hoci určite pomôže zabrániť vzhľadu na listoch nových vad v budúcnosti.
 • Deformácia listu a stopy vädnutia pri príliš zníženej teplote vzduchu. Tiež od zmeny teploty a umiestnenia môže Ficus niekedy resetovať listy a demonštruje primárne príznaky kola. Po aklimatizácii sú všetky procesy obnovené.

V procese fotosyntézy Listy Natasha produkujú glukózu. Keď sa znížil mieru rastu rastliny občas zavlažuje pôdu slanou vodou, ktorá sa pripraví z výpočtu 10 g cukru o 0,25 litrov tekutiny.

Prečítajte si viac  Ivory Yucca: Popis druhov, zariadení pristátia a starostlivosti

Všeobecne platí, že Ficus tejto odrody je zriedkavý. Najčastejšie k smrti, koreňové hniloby, ktoré vznikajú ako dôsledok častého a bohatého zavlažovania, provokujúce vlhkosť stagnácie v zemi a následná rotácia koreňov. Rozpoznať problém môže byť na externých prejavoch na rastline. Listy začínajú držať hubu a po páde.

Odstráňte len ochorenie Plné sa zbaviť koreňového systému z konvertovanej zemskej kómy.

Všetky fugitívne časti koreňov musia byť orezané a dať do novej pôdy v inom hrnci.

Z škodcov, mučenie dreva, môžete zvýrazniť tru, web tick alebo mierny cherwell.

TLL sa javí ako výsledok transplantácie na infikovanú pôdu, v dôsledku susedstva s infikovanou rastlinou alebo umiestnením Ficus v lete v lete.

Cherver a Ticks sania šťavy z rastliny, odsudzujú ho k smrti.

Plemeno škodcov S teplom a suchým počasím, sušeným vzduchom v dusy. Môžete s nimi bojovať s celým spektra Antiparazitické látky: „Akarin“, „fytoverm“, „karbofozóm“ a. O tom, ako ich používať, môžete si prečítať na balíku. Po spracovaní sa výsledok okamžite dosiahne.

Orezávanie

Ficus Benjamín tejto odrody potrebuje pravidelné orezávanie. Vykonávanie takejto postupu v čase v čase stimuluje spanie obličky pre ďalšiu vegetáciu, vďaka ktorej je vytvorená svieži Krone obce. Orezanie nižších čerstvých výhonkov rastie na trupe, vetvičky s minimálnymi bočnými letákmi a výhonkami, špičkové mladé výhonky vetvičiek bez pobočiek na bokoch, umierajúce pobočky bez listých, rozvetvených vetiev.

Vykonajte postup prerezávania dvakrát (trikrát) ročne, pretože Ficus rastie.

Reprodukcia

V prípade Ficus, najzákladnejší variant reprodukcie – šiling. Je potrebné ju vykonať na jar av lete, kombinovať šiling a orezávanie, aby ste vytvorili špiónovú korunu. Odrezky Podávajú čerstvé bočné výhonky (10-12 cm) s pomerne vyvinutým barelom.

Po orezaní je pripravená rezačka umiestnená v nádobe s malým množstvom vody. Je dôležité, aby sa v ňom rozpustí výsledná mliečna šťava, čo umožňuje rezané korene. Voda po výbere v jej šťave sa nevyhnutne zmení na čerstvé.

Po niekoľkých týždňoch, odrezky dávajú prvé korene, predpovedal ambulanciu pristátie v predpravenej pôde: Mix trávnoty pôdy s pieskom v pomere 1: 1. Umiestnením pristátia musí byť pôda mierne navlhčená pridaním akéhokoľvek koreňa. Ak chcete urýchliť proces zakorenenia, môžete vytvoriť skleníkové podmienky: dať na stonku priestranný sklenený kontajner. V skleníkových podmienkach musíte sledovať moderovanie pôdnej vlhkosti.

Pestovanie dekoratívneho ficus Benjamínu v mini-verzii Natashy nebude vyžadovať dostupnosť špeciálnych zručností, ale aby sa zabezpečilo vhodné podmienky pre rast, musíte dodržiavať odporúčania. Tento typ Ficus je úplne nenáročný a pri dodržiavaní jednoduchých manipulácií o starostlivosti je zaručený aktívny rast a zdravý pohľad.

O tom, ako sa množiť Ficus Benjamin „Natasha“, môžete sa dozvedieť viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: