Všetko o Pelargonia Toscana

S nástupom teplej sezóny na balkónoch a v záhradách, svetlé kvetinové dáždniky Palergonium odhalí, takže celé leto môže potešiť obklopujúcu sviežu kvitnúce a dekoratívne listy. Koža z Južnej Afriky, kvetu na dlhú dobu a pevne dobyl srdcia kvetov pestovateľov.

Zvláštnosť

Pelargonium – dekoratívny kvet z rodu Geranium. K dnešnému dňu je známy opis približne 250 druhov tejto rastliny. V ľuďoch sa Pelargonia nazýva Geranium, hoci je to nesprávne z vedeckého hľadiska. Rastliny patria do jedného klanu, ale líšia sa vzhľadu a majú svoje vlastné zvláštnosti. Plargonium, na rozdiel od Geranium, je tepelná milujúca rastlina, v otvorenej pôde nie je zima. Kombinuje tieto dva typy gérneho farebného tvaru kvetu a semienko, podobne ako zobák žeriavu, pre ktoré kvety dostali svoje meno (Geranium preložené z gréckeho označuje „žeriavu“).

Peňažná trávnatá rastlina s tepelným alebo plíživým vetviacim driekom sa pestuje v stredných zemepisných šírkach ako vnútorné, čo v teplej sezóne sa prenáša na balkón alebo umiestnený v záhrade. Vyrezané listy sú jednoduché alebo rozrezané, so zamatovým povrchom. V závislosti od typu závodu je farba listov monofónne zelené alebo výrazné striedavé svetlé a tmavé zóny. Pohľady na geraniums s listami meniaceho sa farby patria do skupiny zonal pelargonium.

Pelargonium Dáždivé kvetenstvo zozbierané z jednoduchých alebo frotických kvetov, sa líšia jasnou farbou. V závislosti od rôznych rastlín sú púčiky monofónne alebo majú niekoľko farieb.

Vďaka obsahu éterických olejov sa geranium používa v terapeutických a kozmetických účely.

Odrody

Pelargoni akejkoľvek skupiny majú niekoľko sérií, charakterizované výškou, farebnou a formou listov. Toscana Series Kvety patria do Zonal. Tieto nízke rastliny sú charakteristické pre kompaktnosť kríka, veľké dáždniky kvetenstva a trvanie kvitnutia asi mesiac. Pelargonium Toscana má niekoľko odrôd, ktoré sa líšia v sfarbenie púčiky.

 • Toscana – Nízky pobočkový Bush, zdobený veľmi krásnymi kvetenstva s priemerom až 100 mm, v poloreznej forme pripomínajúcej ružové bud. Jednoduché rastliny listy majú jeden tmavý prsteň, ktorý sa nachádza v blízkosti domáceho maznáčika.

 • Toscana Bernd – semi-veterný stupeň s červenou s mierne hnedastým vzorkovaním. Zriedkavé biele pruhy sú rozptýlené zo stredu bud. Keď začne vädnutie kvetov, hrany okvetných lístkov strácajú farbu, v dôsledku toho kvetenstvo nadobúda krytý pohľad.

 • Toscana Edwards – Terry stupeň s jasnými oranžovými kvetmi. Spodná strana okvetného lístka má farbu bielizne. Rastliny majú krátky silný rozmazanie. Edwards kvitne skoro a ponúka bohaté kvet.

 • Stupeň „Eric“, alebo „Castello Orange“, Je známe, že ideálne oranžové polostatné kvety medzi tmavozelenými líniu s ľahkou oblasťou v centre.

 • Toscana Hero – Trpaslivá rastlina s jednoduchými svetlými malinami kvetmi, ktoré majú biele oči v centre. Svetlo zelené listy majú nízko-zásielkové tmavé zóny.

 • Jemný ružový geranium Karen S jednoduchými farbami v sviežich kvetenstvách, týčiace sa nad tmavými lístkami.

 • Tammo – Kompaktný tmavo zelený Bush s čiapkou veľkých kvetenstiev z jednoduchých farieb fuchsia odtieň s tmavou červeným zamatovým miestom v strede okvetného lístka.

 • Dolce Vita Lavender Lara Má veľké ružové levanduľa jednoduché kvety s vysoko sfarbeným stredom. Zelené listy rastliny nemajú vyslovované zóny.

 • Angeleyes Amarillo Burgundsko Označuje hybridný odvodený z kompaktnej kráľovskej odrody. Kvety tohto druhu sa podobajú forme Pansies. Malé zelené listy sú pokryté čiapkou s nízkymi namontovanými kvetenstvami jednoduchých farieb veľkosťou s piatimi jadrovými mincami. Dva horné veľké okvetné lístky s ozubeným okrajom a tromi nižšou menšou veľkosťou majú burgundovú farbu s jemným okrajom lilac. Centrum mesta je pokryté svetlou mriežkou.

 • Pelargon Regina Má veľké dáždniky z semenných farieb malinových farieb s oranžovým stredom, stúpajúcimi nad zelenými listami s výraznou tmavou zónou.

 • W Lenja Veľké polosvetové kvety lososovej farby s ľahším rezom, zmontované do veľkých sférických dáždnikov.

 • „Catarina“ – kompaktná rastlina so stredne zelenou líniou a nízkou nárastou zónou. Cap z veľkých kvetov Lilac s ružovým vzorkovaním a červeným srdcom zdobí rastlinu asi mesiac.

Tieto odrody sú najbežnejšie medzi vnútrozemskými milencami rastúcich a krajinných dizajnérov, ktorí používajú tieto kvety v ich kompozíciách.

Základné pravidlá starostlivosti

Základom starostlivosti o rastliny je zalievanie a kŕmenie. Odchod z Južnej Afriky, Pelargonium ticho vzťahuje na niektoré sucho, ale zle toleruje striekanie a sprchu pre kvety a listy. Vodný kvet v hrnci potrebujú teplú mäkkú vodu, takže len horná vrstva pôdy zvlhčuje. Prebytočná vlhkosť z palety je vypustená, nedá sa voda.

V horúcej sezóne sa odporúča denné zavlažovanie, a keď rastlina prebieha počas odpočinku, frekvencia zvlhčovadla sa zníži na dvakrát týždenne.

Môžete kŕmiť kvet so špeciálnymi hnojivami pre kvitnúce rastliny obsahujúce minimálny dusík, pretože tento prvok spôsobuje rýchly rast zelenej hmoty na poškodenie kvitnutia. Organické hnojivá pre geranium sa neodporúčajú, ale Môže sa vykonať zavlažovanie s roztokom jódu, pridávať iba jednu kvapku látky na liter vody. Kvapalina rozliať hrniec na okraj tak, aby nespála korene.

Geranium miluje dobre osvetlené miesta, kde musí byť pokrytý len z jasného poludňajšieho slnka. Z nedostatku svetla, Zonal Pelargonium stráca jeho jas, listy sa stávajú monofónmi, stonky sú vytiahnuté. Najlepší svetelný dňový dňový pre dlhé a sviežo kvitnúce – 12-14 hodín.

V zime môžete použiť ďalšie podsvietenie, aby ste udržali dekoratívnosť kvetov.

Na jeseň, keď kvitnú končí, a skorý jarný pegeránium je rezaný, tvoriť kríky. Funkcia kvetu je, že v procese rastu, neustále zomrie do spodných listov, z ktorých je rastlina vytiahnutá, a Bush sa stáva voľným a škaredým. Plodina môže byť až na potrebnú výšku, aj keď sú holé stonky zostať. Majú spanie obličky, ktoré po orezaní začne rozvoj, dáva nové výhonky.

Choroby a škodcov

Dokonca aj taká nenáschopná rastlina je ohromená škodcami a plesňmi. Na ochranu rastliny pred ochorením je potrebné dodržiavať režim zavlažovania, ktorý nevyvíjajúci vyvíjanie trápenia, hrdze alebo šedej hniloby.

V prípade príznakov ochorenia musí byť rastlina liečená fungicídmi. Ak je kvetina zasiahnutá čiernou nohou, kvet bude musieť úplne zničiť a kontajner je dezinfikovaný.

Pelargonium má terapeutické vlastnosti a vystrašuje väčšinu škodcov, ale niektoré sania hmyzu (ako whiteflinking alebo web ticks) môže zaútočiť na rastliny. Bojovať proti nim používať insekticídy.

Reprodukcia

Môžete získať nové rastliny:

 • semená;
 • Zakorenenie rezov.

Reprodukcia semienmi, najmä prijatými doma, je možné získať veľmi odlišné rastliny, ktoré sa líšia od matky. Preto je lepšie použiť siatie zrná zakúpené v špecializovaných predajniach. Siatie na sadenice vyrobených v druhom treťom mesiaci zimy:

 • Na povrchu mokrej pôdy, semená distribuujú, posypané tenkou vrstvou pôdy;
 • pokryté filmom a umiestnite ľahké miesto v teple;
 • Po týždni sa objavia výhonky;
 • Keď sa sadenice ukážu dva skutočné listy, sú odivení jeden po jednom – dva sadeníc v hrnci;
 • Keď sa objaví 5-6 listov, prvý rozdiel sa vyrába.

Pri reprodukcii môžete pri rezaní kvetu, alebo odrezať špeciálne kritériá s dĺžkou 2,5 cm. SCELE Rozdelenie a posypeme stimulanty rastu koreňa. Pripravené odrezky pristáť v mokrej krajine a nechajú nedotknuté. S pravidelným zavlažovaním a teplotou vzduchu nastane približne 21 ° C zakorenenie do 2-3 týždňov. Keď výhonok dáva päť listov, musíte stlačiť vrchol.

Ak pozorujete tieto jednoduché pravidlá starostlivosti, potom pelargonium vďaka v Lush Long Blossom.

Môžete sa dozvedieť viac o kultivácii pelargonium v ​​nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: