Views Bonsai

Bonsai môže byť definovaný ako „strom v hrnci“. Umenie vzniklo v 200 g Bc. Ns. v Číne. O niekoľko storočí ho obyvatelia stúpajúceho slnka dokončili dokonalosť, takže technika dnes je považovaná za pravú japonskú. Bonsai slúži ako originálna a drahá výzdoba akéhokoľvek interiéru.

Populárne štýly

Po mnoho rokov, kultivácia trpaslík stromov bola distribuovaná predovšetkým medzi chudobnými, a len na konci XVIII storočia sa toto umenie stalo predmetom skúmania. Bolo vytvorených niekoľko skôr zaujímavých štýlov bonsai. Kompozície z miniatúrnych stromov sú dnes veľmi populárne. Nie sú to len izbové a miniatúrnu kópiu zástupcu flóry. Tam sú stromy so silnými vetvami a mocnými kuframi, kvetmi a ovocím. Korene sa stanú nepostrádateľnou súčasťou úľavy a pre väčšie podobnosti s lesnou krajinou, sphagnum a kamene.

Views Bonsai

Views Bonsai

Prideliť niekoľko základných štýlov, v ktorých sa strom pestuje.

Správne

Toto je najbežnejší štýl bonsai. Strom sa vyznačuje skôr rovným trupom, ktorý sa postupne zúžil. Zahusťované korene, divergentné a vetvy sú trochu naklonené. Vertex je zvyčajne vyrobený vo forme sférického alebo kužeľného tvaru. Taký bonsai vyzerá harmonické veci v oválnych nádobách. Najdôležitejší je návrh trupu v tejto technike. Je vizuálne rozdelený na 3 časti. Úplne úplne bez lístkov a vetiev, takže trup, odnože a textúra kortexu boli dobre viditeľné. Pobočky odchádzajú zo strednej časti trupu.

Dvaja z nich idú na stranách a tretí sa ponáhľa do centra kompozície, ktorá sa vytvára: takéto riešenie zvyšuje pocit perspektívy. Táto pobočka je považovaná za primárnu, musí byť určite s listami a mať krásnu formu.

Views Bonsai

Nesprávny priamy štýl

Jeho charakteristický prvok – zakrivený trup. Že vnímanie kompozície bolo panoramatické, musí byť koruna otočená k prehliadači. Všetky ostatné prvky: vetvy, listy, korene sa nachádzajú rovnakým spôsobom ako v pravom vzpriamenom štýle.

Views Bonsai

Roztrhaný strom

Zvyčajne, v tomto prípade, strom ohýbať a mierne naklonený v jednom smere. Vetvy sa ohýbajú smerom k tvaru trupu a jeho vrchol sa teší dopredu.

Views Bonsai

Ohnutý

Definícia sám poskytuje opis presne tak, ako by mala vaša kompozícia vyzerať. Tilt musí mať špecifický smer. Strana, s ktorou, na myšlienke autora, fúka vetry vetra, nemusí mať pobočky.

Ak je pobočka, je zameraná na jednom smere so zvyškom pobočiek.

Views Bonsai

Kaskáda a pol šálky

Polical zbierky sa často nazývajú „strom na skale“. Kmeň je prvýkrát nasmerovaný smerom nahor a potom neočakávane a ostro ohýbajú boky. V kaskáde jeho pobočiek sa schováva tesne pod úrovňou kvetinácie. Na zvýšenie dojmu je takýto strom umiestnený na okraji písomnej tabuľky alebo inej nadmorskej výšky. Na zadnej strane kaskády by mala byť dobre viditeľná všetky 3 hlavné vetvy.

Views Bonsai

Strom-tvarovaný strom

Závod sa podobá palacine: má strachový trup, a všetky pobočky sa zvýšili.

Views Bonsai

Búrka

Toto je etický štýl. Výrazný rys Bunzhin – špeciálny ohýbanie trupu. Vyzerá elegantné a sofistikované, doslova personifikuje všetky najlepšie estetické tradície Japonska.

Leaf trochu, ale každý list má jasné obrysy, ktoré vám umožní odhadnúť jeho príťažlivosť.

Views Bonsai

Views Bonsai

Multi-strom

Taký bonsai má 2 sudy a viac, ale vyrastú z jedného bodu. Takáto kompozícia sa môže uskutočniť v rôznych verziách v dôsledku väzby. Krone môžu mať oddelené aj jednotné.

Views Bonsai

Skupina premiešajte stromy

Táto technika zahŕňa pestovanie z 2 stromov v jednom hrnci až do celého hájov. V podstate je tu celá krajina obnovená, preto sa považuje za nepostrádateľnú podmienku na použitie ďalších dekoratívnych prvkov: kamene, paprade, sphagnum.

Budú poskytovať celkové zloženie, úplnosť, konceptualitu a farbu.

Views Bonsai

Views Bonsai

Bonsai na skalách

Nevyhnutným atribútom takýchto zariadení je kamene. Spravidla sa kompozícia vykonáva vo forme útesu, ktorá je opletená koreňmi, a to vyzerá celkom efektívne. Strom má jasne zdobený trup, vetvy a krone. Podobné kompozície sú prírodovedné.

Views Bonsai

Vlastnosti druhov

V závislosti od veľkosti zloženia sa rozlišuje 5 typov bonsai.

  • Mame. Preložené „drobné“. Patria sem rastliny, ktorých hodnota nepresahuje 20 cm. Toto je trpaslíkové stromy, často sa pestujú v bankách.
  • Sexin. Bonsai až 25 cm.
  • Kifu. Stredne veľké rastliny pestované výškou od 25 do 40 cm.
  • Tuhin. Dosť veľké stromy, ich dĺžka dosiahne 120 cm.
  • Vypnúť. Podľa tejto definície sú obrovské stromy skryté, obsahujú všetku výšku bonsai viac ako 120 cm.

Views Bonsai

Views Bonsai

V závislosti od počtu kmeňov tiež zvýrazňujú typy.

Sneam

Má jeden koreň a jeden sud. Táto možnosť je považovaná za najčastejšie a slúži primárnu na vytvorenie širokej škály štýlov.

Views Bonsai

Views Bonsai

Multizálny

V tomto prípade niekoľko rastlín rastie z jedného koreňa. Zriedkavo, ale existujú kompozície, keď niekoľko stromov rastie v jednej nádobe s ich jednotlivými koreňmi.

Views Bonsai

V závislosti od času kvitnutia sa rozlišuje niekoľko možností.

Večný

Táto kategória zahŕňa väčšinu rastlín, vyzerajú veľmi pôsobivé v domácom interiéri, vytvárajú atmosféru milosti, sofistikovanosti a pohodlia okolo nich.

Najčastejšie ihličnaté plemená.

Views Bonsai

Kvitnúca jar

Plne odhaliť ich krásu na jar, prinášajúc pocit svetla, slnko, teplo a prebudenie prírody v dome. Zvlášť dobré ovocné stromy.

Views Bonsai

Kvitnúce v lete

Taký bonsai prosím, ich majitelia s bohatými kvetmi v horúcom čase, harmonizáciu s okolitou prírodou mimo okna.

Views Bonsai

Kvitnúce na jeseň

V čase, keď ulica je vädná na ulici, dom vládne odtiene a sviežosť, ktorá robí poznámku romantiky a očarujúceho v každom dome.

Mini stromy vyzerajú veľmi pôsobivé, v ktorom lístie je natreté na jeseň v jasných tónoch.

Views Bonsai

Aké rastliny sa používajú?

Pri výbere optimálnej bonsai kultúry je potrebné mať na pamäti, že dĺžka listov by mala byť dosť malá, kvety by nemali byť príliš veľké, pretože na miniatúrnej rastline bude vyzerať neprimerané. Z ihličnatých preferencií stojí za to platiť Juniper. Tento ker sa považuje za ideálny pre vytvorenie bonsai: vyznačuje sa vytrvalosťou, môže mať akúkoľvek formu. Avšak, to rastie a rozvíja pomerne pomaly, takže budete musieť čakať na veľmi dlho.

Pine Roxburg sa vyznačuje podlhovastými ihlami a používa sa na pestovanie krajiny bonsai pestovanú v záhrade. Ak si však želáte, môžete ho znížiť na požadovanú veľkosť a vytvoriť kompaktnú verziu stromu. Ľahko vystavené jedle, smrekom, ako aj TIS. Z listnatých stromov viac ako iné na pestovanie v technike Bonsai Fit Tute: Vyznačujú sa schopnosťou urobiť potrebnú formu. Okrem toho je pomerne rýchlo rastie, takže už niekoľko rokov konvertujeme na pomerne zaujímavý bonsai.

Views Bonsai

Views Bonsai

Ficks sú obzvlášť štýlové, napríklad Bengálsko. Poskytuje výrazné mleté ​​korene a zosilnený trup, ktorý už niekoľko rokov berie formulár stĺpca a berie pomerne pôsobivú oblasť. Zároveň sa časom znižuje lístie. Tieto vlastnosti umožňujú správne vytvoriť kultiváciu bonsai z hľadiska. Camhor Laure, ako aj dub dokonale opúšťajúci kultiváciu a tvorbu.

Medzi listnatými stromami stojí za zmienku niekoľko odrôd javor, somší, RAM, rovnako ako breza, tvarovanie IVI, z ktorých môžete pestovať skôr veľkolepé dekoratívne bonsai. No sa pozrite do tejto techniky niektoré odrody marhule, broskyne alebo slivky.

Je pozoruhodné, že sa kvitnú predtým, ako sa objavia listy, takže takýto bonsai vyzerá obzvlášť zaujímavé.

Views Bonsai

Views Bonsai

Na vytvorenie kompozície je možné použiť aj japonská hruška, jablková a mandlí. V našich klimatických podmienkach sú vhodné mnohé čerešňové odrody, ako aj hawthorn. S dôkladným účesom a tvoriacim korunku dobrého bonsaiho, ukazuje sa z MULRY A ACACIA.

Medzi kríkmi na pestovanie bonsai najčastejšie používa Malpigia – malá nenáročná rastlina s lesklými tmavými listami. Malpali stonky sú veľmi rozvetvení a silné korene kradnú na zemi. Čínsky vápno, Murayia a Kiznocker s riadnou tvorbou koruny môžu tiež poskytnúť dobrý výsledok. V štýle bonsai sú kučeravé rastliny celkom efektívne sledovanie, napríklad zimolez a wisterium. Sú pestované, aby vytvorili kompozície v štýle „kaskády“ alebo „visí nad skalným stromom“. Menej pravdepodobné, ale môžete použiť bambusové.

Views Bonsai

Views Bonsai

Views Bonsai

Jemnosti starostlivosti

Za bonsai strom potrebuje osobitnú starostlivosť. Jeho rastúci je sprevádzaný neustálym obmedzením rastu, tvorba koruny. Závod je v obmedzenom kapacite. Preto je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá.

  • Bonsai by mal byť chránený pred návrhmi, A tiež by ste nemali dať hrniec s ním v blízkosti vykurovacích zariadení.
  • Pred pristátím korene zvyčajne orezajú, Potom je zariadenie vysadené do nádoby, zaspí korene Zeme a sú hojne napojené s rozmrazenou alebo zachránenou vodou. Po transplantácii kontajner nasleduje 2 týždne, aby vydržali tmavé miesto na karanténe.
  • Zavlažovanie by malo byť mierne. Je žiaduce vykonať metódu ponorenia. Počas skutočného rastu zavlažovania by mal byť častý, av zime sa znižujú.
  • Približne raz za 2 týždne rastlín vyžadujú hnojivá, Pre každý typ stromov sú ich. V zime, bonsai potrebuje pokoj, je najlepšie ho dať do miestnosti bez vykurovania, pričom chráni koreňový systém.
  • Rastlina potrebuje ročnú sanitárnu a dekoratívnu korunu. Umožňuje vám požiadať potrebný smer na pestovanie pobočiek a redistribute energie so silnými výhonkami na oslabených.

Views Bonsai

O tom, čo je a ako bonsai pestuje, pozrite sa na nasledujúce video

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár