Vlastnosti reprodukcie monštrum doma

Monster je jedným z hlavných Evergreen rastlín rastúcich v trópoch. V prírodnom prostredí sa nachádza na juhu av centre Ameriky, ako aj v Ázii. Podľa vášho názoru je to Liana s mocným, horolezeckým stonkom, pokrytým svetlými koreňmi. Rastlina prispôsobená rastu domova je vyložená a ľahko sa stará, rastie rýchlo a tiež násobí. Tieto vlastnosti veľmi oceňovali kvetinu, takže monštrum medzi nimi je veľmi populárny.

Vlastnosti reprodukcie monštrum doma

Podmienky chovu

Zriediť monštrum doma, nie sú potrebné špeciálne vedomosti a zručnosti, ale Pre vysokokvalitný a správny proces je potrebné zohľadniť tieto nuansy: \ t

 • V prvom rade by sa mal pripraviť špeciálny substrát, ktorý je optimálne vhodný pre tento druh;
 • Miesto pre rastlinu, musíte si vybrať dobre osvetlenie, pretože rastlina miluje svetlo;
 • Po vylodenie odrezkov sa predpokladom udržiavajú v mokrej mikroklíme v miestnosti, potrebujú konštantný postrek s vodou pre rýchlejší koreňový koreň;
 • aktivuje pestovanie koreňov a hnojiva pôdy;
 • Okrem vytvorenia vhodných podmienok pre tvorbu mladého závodu stojí za to premýšľať o ich ochrane, pretože monštrum je jedovatý; Ak to zasiahne jej šťavu na kožu, môžete získať škody.

Vlastnosti reprodukcie monštrum doma

Ako sa množiť rezne?

Existuje niekoľko spôsobov, ako reprodukovať túto rastlinu, šiling je najjednoduchší z nich. Odrezky sa z stredu alebo vrcholu stonky, ale nevyhnutne musí mať proces aspoň jednu obličky.

Stojí za zastavenie nasledujúcich krokov:

 1. Liečba s prípravkom, ktorá stimuluje tvorbu koreňov;
 2. vynechať v nepriehľadnom kontajneri s odhadovanou vodou o jednu tretinu na niekoľko dní;
 3. Uistite sa, že voda je teplota miestnosti;
 4. Po vzhľade troch mladých koreňov môže byť rastlina zasadená v hrnci.

Ak chcete naplánovať monštrum, je takáto zloženie substrátu dokonalá (všetky zložky sa užívajú v rovnakom pomere), ako:

 • trávnik;
 • rašelina;
 • piesok;
 • humus.

Pri grilovaní koreňov rastú dosť rýchlo, niekde 2-3 týždne, ale kým nie sú tvorené v plnom rozsahu, nové výhonky a listy sa neobjavujú. Opravte túto situáciu môže byť naplnená popredným rastovým stimulátorom.

Vlastnosti reprodukcie monštrum doma

Pri reprodukcii odrezkov v pôde musíte vykonať nasledujúce kroky:

 • V kontajneri s piesočnatým alebo rašelinovým substrátom je proces zasadený;
 • Teplota pôdy sa udržiava na +28 stupňoch, vytvára podmienky pre vysokú vlhkosť, ktorá pokrýva misky filmom alebo sklom;
 • Keď sa korene objavujú vo veľkom objeme, odrezky sú pripravené na pristátie (asi 3-4 týždne);
 • Transplantáciu rastliny v hrnci s pripraveným substrátom.

Tento spôsob zakorenenia má nevýhodu: Základom kmeňa nie je posilnená a nerastie, ale zostáva rovnaká veľkosť, vďaka tomu sa zariadenie môže ľahko zlomiť. Aby ste tomu zabránili, musíte si vybrať pekné odrezky alebo použiť zálohu a tieto dve možnosti môžete kombinovať.

Použite inú horizontálnu metódu zakorenenia v pôde. Horizontálne hromadenie procesu s dvoma obličkami. Je umiestnený ležiaci na svetelnom substráte, môže to byť mach, piesok alebo dokonca hydrogél. Odrezky nemôžu byť posilnené zhora, ale aspoň jedna oblička sa musí nevyhnutne dotknúť pôdy. Jedlá s rastlinou sú pokryté filmom, vytvárajú podmienky mini-skleníka. Rostock musí byť pravidelne hydratácia a striekaní a po vzniku prvých koreňov a listov, môžete zasadiť hrniec.

Vlastnosti reprodukcie monštrum doma

Ukazuje uniknúť

Veľmi často pre chov, monštrum sa používajú aspired výhonky. Na to by sa to malo liečiť akýmkoľvek liekom na stimuláciu tvorby koreňov a ponechať v nádobách s teplotou vody vo vode približne dva týždne. Je potrebné čakať na vzhľad aspoň troch koreňov. Ak existuje viac z nich, rastlina bude rýchlejšie a začne tvoriť nové listy. Monster sedí v brehu s pripraveným pred pôdou.

Ako sa šíriť s listom?

Môžete pestovať nový závod s padlými listami. Ak monštrum spadol list, nemali by ste ho vyhodiť. List musí byť dodávaný s vankúšom do nádoby s čistou teplotou vody, objem najmenej 1,5 litra. Jedlá sa nachádzajú v dobre osvetlených teplých miestach pred vznikom koreňov. Keď tvarované korene rastú mierne a pevné, plech môže byť presídlený vo veľkom hrnci na trvalom mieste rastu. Pohľad na podklad si vyžaduje rovnaké ako iné spôsoby reprodukcie.

Je lepšie čakať na viac koreňov, potom sa klíčil, môže byť lepšie zakorenené do pôdy. Aby bola novo vytvorená rastlina naklonená pod jeho hmotnosť, musí byť uvedená na akúkoľvek podporu.

Alebo nie, aby to pochopili, je možné jeho vzhľad. Ak je silný, kto neschválil ani zažil, potom začala rastlina a začne rásť.

Pri použití tejto metódy by reprodukcia mala venovať pozornosť nasledujúcim nuansom:

 • Tvorba koreňového systému trvá až 1 mesiac;
 • Vodná nádrž by mala byť prijatá nepriehľadná, pretože korene monštrum nemajú radi svetlo;
 • Veľmi často leaf vybledne pred výskytom koreňov.

Vlastnosti reprodukcie monštrum doma

Chov podľa leteckých koreňov

Monster, ako niektoré rastliny, má vzduchové korene, ďalšie telá, ktorej hlavnou úlohou je absorpcia vlhkosti zo vzduchu. Dokonca aj s veľkým počtom vzduchových koreňov by nemali byť odstránené, pretože poskytujú pridanie živín z pôdy a vzduchu. Reprodukcia s postupom vzduchového korenia nie je veľmi zložitá. Na tento účel je vybraný stop v požadovanom mieste okolo obvodu pokožnovaný zvlhčeným machom a balením polyetylénom, čím sa vytvorí druh skleníka. Z nižšie a na vrchole, aby sa dobre udržali.

Po vytvorení koreňov, výhonok musí byť starostlivo oddelený od dospelých a pád do nového hrnca. Všetky časti sa musia dezinfikovať s nasekaným uhlím.

Najlepšou možnosťou je starať sa o leták, ktorý je blízko, ktorý rastie najväčšie letecké korene. Je potrebné obklopiť film, aby bol voľne, aby zostal voľný priestor pre rast. Pri výsadbe rastlín, stojí za to zabudnúť, že monštrum má pomerne veľké veľkosti a veľmi rýchly rast, takže hrniec malých veľkostí sa nezmestí. Podobne ako akýkoľvek iný Liane, je potrebná závod štandardom – to môže byť umelý stoh a potrubia z machu.

Vlastnosti reprodukcie monštrum doma

Možné problémy

Search Monster doma nie je príliš ťažké. Ale aj keď to nie je obzvlášť náročné, stále potrebuje určitú starostlivosť. Aby nemali problémy, je potrebné dodržiavať určité pravidlá v obsahu tejto rastliny.

Stojí za to venovať pozornosť najbežnejším problémom, ktoré sa môžu vyskytnúť ako:

 • prestane rásť a rozvíjať – Umiestnenie je nesprávne, nedostatok svetla;
 • Povrch listov je pokrytý hnedými škvrnami – infekcia bypassom;
 • Spustite Shrink Leafy Plates – nedostatok zvlhčovania;
 • Listy sa stali žltou a začali rásť – prebytočné zavlažovanie, stojí za to znížiť ich počet;
 • Okraje listy suché a získavajú hnedé – príliš vysoká teplota vzduchu pre rastlinu alebo je príliš blízko k vykurovaciemu zariadeniam a sú možné aj návrhy;
 • Listové dosky boli pokryté žltou škvrnami – možné popáleniny z priameho slnečného žiarenia;
 • Mokré listy, ako keby boli pokryté rosou – nadmerné zvlhčovanie, je potrebné prestať zalievať tak, že pôda môže suché;
 • LEAF Platne stratia formulár, stávajú pevnými, nečistotnými rezmi – nedostatok živín v substráte;
 • Rastlina je vhodná pre nejaký druh hniloby, Potom používajú lieky obsahujúce meď, a lisované ochorenia, pričom sa poškodia, aby boli vymazané;
 • Monsterove škodcovia môžu poškodiť štít a nematónu (Boj je odstrániť parazity a spracovanie rastlín podľa fungicídov).

So správnou starostlivosťou nebudete musieť riešiť problémy s vzhľadom a zdravým stavom kvetu.

Vlastnosti reprodukcie monštrum doma

Monštrum je možné hľadať blízko a bez toho, aby sa veľa problémov dostali nové rastliny. Je potrebné správne vybrať si semená a vytvoriť pohodlné prostredie na pestovanie.

Starostlivosť

Starostlivosť o monštrum nie je veľmi zaťažujúci, ale stále Je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá, aby sa rastlina bola dobre zakorenená a spokojná s výskytom nových krásnych listov.

 • V prvom rade to potrebujete vedieť Pre dobrý rast a zdravý stav sa vyžaduje správny substrát. Po prvé, hrnce sú umiestnené na spodnej strane hrnca, väčšinou malú ílu, potom rašelinovú guľu, zmiešanú s humusom a vrstvou 2-3 cm piesku. Proporcie sa prijímajú v rovnakých množstvách. Môžete pristáť odrezky len v piesku, ale po vytvorení koreňov, rastlina sedí v pripravenej pôde.
 • K absolútnemu zakoreniu pôdy musí byť pôda často navlhčená, ale nie na vyplnenie. A je tiež potrebné vytvoriť pohodlnú teplotu. Malo by sa uchovávať do + 22- + 25 stupňov. Čím vyššia je teplota, tým viac listov rastie. Zariadenie môžete umiestniť pod transparentný plechovka alebo balíček, čím sa vytvorí stav skleník. Improvizovaný skleník musí byť otvorený pravidelne.
 • Potrebujú sadenice a vo vysokej vlhkosti. Postrek, ak je to možné, je potrebné stráviť 2 krát denne. Môžete strieľať banky po tom, čo je zariadenie dobre posilniť.
 • Dobré osvetlenie je predpokladom pre streľbu. Svetlo by malo byť rozptýlené a hojné, V opačnom prípade budú procesy rastu a zakorenenia pozastaviť. Tento indikátor ovplyvňuje tvorbu pôvodného vzoru na plechových doskách a nasýtenej zelenej farbe. Dospelá rastlina už nepotrebuje bohaté osvetlenie, takže to môže byť preusporiadané na mieste trochu tieňované.
 • Požadovaným faktorom je aj hnojivo monstránu počas reprodukcie. Dostatočne napájanie na vykonanie 1 čas za mesiac s upevňovacími riešeniami komplexných hnojív. Na tento účel sú 2 gramy lieku chované v 1 litri vody a produkujú zalievanie. Po takomto postupe je rast sadeníc výrazne zrýchlený.
 • Pri pristátí mladých rastlín si musia pamätať, že rastú veľmi rýchlo, takže aj Pre malé výhonky si nevyberiete malé hrnce.

Pozorovanie jednoduchých pravidiel pre chov a starostlivosť, môžete predať krásne a silné monštrum do našich vlastných, čo vás po dlhú dobu poteší s vaším majestátnym druhom.

Vlastnosti reprodukcie monštrum doma

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár