Vyberte si hrniec pre bonsai

Bonsai je miniatúrna rastlina, ktorá rastie krása connoisseurs, aby vytvorili pôvodný útulný roh. Strom v podobnom štýle vyzdobí akékoľvek obydlie, dá príležitosť na relaxáciu duše a ukázať svoj potenciál.

To je nádherný dar, ktorý si môžete dať v blízkosti duchu osoby alebo kolegy. Ale aby ste získali požadovaný výsledok, je dôležité si vybrať správny hrniec pre bonsai.

História

Historici tvrdia, že rastúci štýl miniatúrnych rastlín sa na dlhú dobu objavil. Prvé odkazy na to súvisia s storočiami VIII-IX. Názov „bonsai“ je doslova z čínskeho jazyka znamená „pestované rastliny v zásobníku“. Podľa legendy sa východný cisár rozhodol znovu vytvoriť celú miniatúrnu impériu s osadmi, riekami a záhradami. Na tento účel sa pestuje záhrada z miniatúrnych stromov. Vychádzajúc z XVIII storočia, v Japonsku, táto technika sa stáva veľmi populárnymi, objavujú sa nové štýly. Tento štýl miloval toľko, že sa začalo používať počas čajového obratu. To umožnilo vychutnať si nielen príjemný nápoj, ale aj obdivovať bonsai.

Typicky boli bohatí ľudia zapojení do rastúcich miniatúrnych rastlín. Budhisti tiež pestovali bonsai, keď verili, že osoba, ktorá zdvihla rastlina v tejto technike, by mohla byť na par s Bohom. Veľa článkov sú napísané o tomto umení, knihy. K dnešnému dňu, Bonsai možno nájsť viac ako 1000 kníh v rôznych jazykoch. Pre pestovanie rastlín v tejto technike berú obyčajné stromy. Kvôli neustálemu rezaniu rastliny rastie miniatúr.

Ako si vybrať?

Predpokladaný bonsai použité krásy Connoisseurs pre rekreáciu v dome alebo kancelárii útulného rohu. Aby sa rastlina vyzerala harmonicky, je dôležité, aby ste sa mu správne hodili. Musí zdôrazniť krásu rastlín, pričom sa uľahčuje starostlivosť o rastliny. Pre bonsai je zvykom si vybrať hrnce z prírodných materiálov, častejšie používajte dosky z keramiky. Môžete si však vybrať iné materiály, a použiť drevené churduriky pre miniatúrne stromy alebo konvenčné drevené boxy, ako aj kamene, plastové nádrže a tak ďalej. A môžete využiť aj fajčenie, Čína alebo hlinu. Je veľmi dôležité, aby bola forma kapacity plochá.

Vyzdvihnutie hrnca, treba si spomenúť, že musí zdôrazniť milosť a krásu rastliny a nepriťahovať všetku pozornosť. Nevyberajte jasné farebné dosky, inak budú prví, ktorí sa ponáhľajú do očí a bonsai zostane v druhom pláne. Musíte sa uistiť, že hrniec má vhodné veľkosti, takže rastlina nie je úzko. Ak bude veľkosť hrnca zvolená nesprávne, vytvorenie koreňového systému sa vyskytne nesprávne.

Veľkosti a formy

Výber hrnca, sledujte veľkosť miniatúrneho stromu, Platbou pozornosti na jeho veľkosť a formulár na základni.

 • Ak bude oblasť obce na základni malá, nestabilná bude celý systém. Pre kvitnúce stromy a niektoré iné druhy sú hrnce potrebné s väčšou hĺbkou.
 • V prípade, že kmeň na strome s naklápaním, musíte si vybrať najstabilnejší zadok. Ak má veľkú nádhernú korunu, je lepšie uprednostniť širokú plochú rovinu.
 • Oválne alebo okrúhle hrnce sú vhodné pre strom s tenkou alebo krivkou sudom, ako aj pre rastliny s hladkou kôrkou a elegantnými listami, napríklad pre japonský javor.
 • V obdĺžnikových alebo štvorcových nádržiach bude lepšie rastliny, ktoré majú ťažký trup, hustú korunku a hrubé pobočky.
 • Ak chcete upozorniť na vysokú rastlinu, je lepšie zostať na nádrži, štvorcovom alebo oválnom tvare, ale nevyhnutne.
 • Pri pestovaní stromov s otvorenými koreňmi stojí za to zvoliť hlboký a úzky hrniec. Ak koruna závodu visí na knihu, je lepšie vybrať si produkt vo forme vázy.

Pre časti rastlín sa vyžaduje častejšie zavlažovanie. Pre nich, hlbšia kapacita. Pravidelnosť zvlhčovania závisí od materiálu, z ktorého bol hrniec. Takže, ak je vyrobený z ílu alebo iných poréznych materiálov, rastliny vyžadujú častejšie zalievanie.

Nádoba nesmie odtieniť milosť a krásu stromu, ale harmonizovať s ním. Nádoba by si mala vybrať najjednoduchšie, zatiaľ čo jeho farba by sa nemala ponáhľať do oka a jeho forma – byť spôsobená. Pre bonsai si môžete vziať konvenčný nočník pre pestovanie rastlín. Aby bol koreňový systém stromu, aby sa správne rozvíjal, je lepšie mať nízky plochý hrniec. Aby ste zabezpečili potrebné vetranie, je potrebné, aby sa drenážne otvory v nádobe. Zároveň by mal byť hrniec malou nohou malého.

Vlastnosti japonských modelov

Dlhý čas na bonsai použité kontajnery vyrobené v Japonsku a Číne. Čínske modely boli zvyčajne dodávané do Japonska. Najstaršie hrnce Kovatari vyrábali pred viac ako 200 rokmi. Japonské hrnce neurobili menej slávnych majstrov ich prípadu, medzi takýmito výrobkami je dosť niekoľko vinobranie. Najstaršie sú japonské hrnce vyrobené na Honsu Island 13 tisíc. pred rokmi. Iránska keramika sa objavila neskôr. Vo svojej výrobe bol produkt spálený na slnku, a nie v peci, ako japonskí majstri.

Existuje 5 spôsobov výroby výrobkov z keramiky.

 • Najjednoduchšia je výroba cotton clay produktu. Je extrudovaný v strede a potom steny tvoria pomocou rúk.
 • Technika špirálovej horenia prevzala použitie ílovitých „klobás“ naskladaných špirálom až do potreby požadovanej výšky.
 • Vyrobené nádrže s pomocou kruhových krúžkov rôznych veľkostí, ktoré boli uložené navzájom.
 • Vo štvrtej metóde boli pripojené hrnčeky vytvorili dno a ohýbali bočné časti, boli pripojené.
 • Pomocou hrnčiarskeho kruhu.

Existuje široká škála modelov pre bonsai. Sú rozdelené do dvoch kategórií:

 • nešťastný;
 • Zasklený.

Rozbalená kapacita je jednoduchá a pohodlná, vyzerajú skvele v pároch s Evergreen rastliny, čo im dáva pohľad na starý. Ak hovoríme o ich funkčnosti, potom takéto kontajnery sú výhodné, pretože sú lepšie chýbajúce lúče slnka, vlhkosti a vzduchu. Často sa používajú ako závod na výsadbu rastlín. Keď je rastlina konečne posilniť, odporúča sa transplantovať v vhodnejšom kapacite.

Presklené nádrže sú pokryté námrazom a horenie. Najčastejšie maľujú jasne. Takéto kontajnery sú ideálne pre kvitnúce a ovocné rastliny, zdôrazňujúc ich jasné čerstvé zelené. Glazované dosky sú zle vetrané, takže by nemali udržať rastliny na dlhú dobu.

Pri výbere tónu produktu stojí za to zaplatiť preferencie na kontrastné farby. Nevyberajte hrniec jedného odtieňa s kvetmi, ovocím alebo listmi, pretože účinok bude opak. Glazúra môže byť najviac odlišným odtieňom.

Charakteristiky modelov bez otvorov

Často je možné nájsť nádrže bez otvorov pre drenáž, pretože tieto modely sa vyrábajú z priedušnej keramiky. Podstatou technológie je, že v dôsledku zavlažovania sa vlhkosť absorbuje do štruktúry vázy a postupne sa odparuje cez povlak, a nesleduje okamžite z odvodňovacieho otvoru spolu so súčasťou požadovaných látok. Tento povlak sa pripraví na základe bielej hliny a bez použitia akýchkoľvek syntetických zložiek.

Pri použití takýchto modelov nasleduje:

 • Dajte na spodnú drenáž z keramzit, peny alebo tehlových kúskov;
 • použitie v zavlažovacích zariadeniach. drobná voda;
 • Pri čistení vázy aplikujte mydlový roztok pomocou špongie alebo kefy;
 • Nepohybujte kontajnerom, pretože to vedie k ich zničeniu.

Môžete si vybrať kontajner na bonsai s oboma dierami, a bez nich, ale podľa skúsených záhradníkov je lepšie dať prednosť zoznávanejšej možnosti, a kúpiť váza s otvormi.

Ako to urobiť doma?

K dnešnému dňu, výber modelov pre bonsai je dosť veľký. Zvyčajne sú rastlinné nádrže zakúpené v kvetinových oddeleniach obchodu. Ale môžete urobiť položky a seba doma. Najobľúbenejší materiál pre kapacitu je považovaný za hlinku, ale aj hrnce keramiky. Budú dokonale harmonizovaní so stromom a nie sú kolaps v dôsledku interakcie s vlhkosťou.

Aby ste urobili plavidlo, je lepšie si vziať malú keramickú nádobu. Napríklad pre tento, starý šalátový miskou alebo súpravou, vhodné parametrami a sfarbením. V kontajneroch potrebujete vŕtať malé otvory. Najlepšie je použitie vŕtačky pre keramické výrobky. Takže, že všetka práca úspešne prešla, je lepšie urobiť náčrt vopred. Podrobnosti pre to sú spojené s lepidlom. Otvory pre drenáž a nohy sa po hlavnej zostave výrobku robia.

Nie je potrebné zabudnúť na stojan, kde tekutina. Jeho veľkosť by mala mierne prekročiť hrniec na šírku. Pripravovaná kapacita sa spracuje primerom, po sfarbení v príslušnej farbe. Potom, čo je výrobok suchý, je lakovaný.

Je to zaujímavé

Japonci veria, že umiestnenie bonsai v interiéri hovorí o charaktere svojho majiteľa.

 • Majte dobrý majiteľ s jemnou chuťou a rozvinutý štýl, strom bude vždy umiestnený na úrovni očí. Môže stáť na stole, vysoký stojan alebo poličku.
 • Ak je kompozícia umiestnená pod úrovňou oka, potom to hovorí o zlých tónoch majiteľa, pretože sa musí dotknúť.

Real Connoisseurs prideľujú špeciálny výklenok pre bonsai. Je dôležité, aby stena bola jasná a bielená, takže nič neodvádzajú od kontemplácie. Dôležité sú aj rastliny Rakursa. Takže, prasknutie musí byť nasadený do najpozoruhodnej časti publika. V štýle „Cascade“ je obec nad úrovňou očí, zatiaľ čo by mala byť naklonená divákom. To sa však neodporúča nainštalovať bonsai v blízkosti iných objektov, aby ste nerozpominili osobu z elegantných čiar a proporcií miniatúrneho zariadenia a nestratili harmonické.

Odborníci radia, aby sa zoznámili s štýlom bonsai, začínajú rásť nenáročných rastlín, napríklad fikúšy alebo rôznych sukulentov.

O tom, ako si vybrať hrniec pre bonsai správne, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: