Vyberte si zrkadlo

Zrkadlo je nezávislým prvkom a kľúčovým číslom v interiéri. Okrem praktickej funkcie slúži ako vynikajúca dekorácia miestnosti.

Vlastnosti a výhody

Nástenné zrkadlá nenechávajú módu a zostávajú populárne v priebehu rokov, Sú pohodlné, štýlové a majú rad nesporných výhod:

 • Vizuálne zvýšiť priestor a ľahší.

Príslušné umiestnenie zrkadiel a správne zvolené osvetlenie môže vizuálne rozšíriť a výrazne transformovať miestnosť.

 • Zrkadlo môže vyrovnať defekty a skryť nástenné chyby.
 • Nástenné modely neobsahujú priestor, čo im umožňuje umiestniť ich v malých priestoroch chodieb, kúpeľní a chodieb.

 • Tieto výrobky sú bezpečne upevnené na stene a sú menej poškodené ako typy podlahov. To vám umožní umiestniť nástenné modely v izbách s pomerne intenzívnym pohybom (napríklad telocvične, divadlá, múzeá, lekárske, vzdelávacie inštitúcie). Takéto zrkadlo nie je možné klesať a rozbiť nepríjemným pohybom, ktorý minimalizuje riziko zranenia a umožňuje použitie nástenných modelov v detských inštitúciách.

 • Zrkadlá sú v prípade potreby celkom mobilné, výrobok sa dá ľahko presunúť na iné miesto.
 • Široká škála rôznych veľkostí, tvarov a návrhov umožní vybrať si produkt pre akýkoľvek interiér a implementovať najodvážnejšie riešenia dizajnu.

Názory

Moderní výrobcovia produkujú obrovské množstvo rôznych modelov zrkadiel, ktoré sa od seba navzájom líšia s dekoratívnymi a funkčnými vlastnosťami. Vďaka obrovskému výberu a širokému cenovému rozsahu je možnosť výberu zrkadiel pre každú chuť a peňaženku.

Materiál

Mnoho modelov majú dekoratívne rámovanie, čo je hlavným prvkom vo formácii typu a štýlu produktu. Rámy môžu byť kované, plastové, kovové a drevené. Najviac rozpočtu je rámy z drevotrieskovej dosky. Takéto výrobky budú dobrou voľbou pre dizajn chodieb a kúpeľní. Drahšie a sofistikované rámovanie sa vykonávajú z prírodného dreva alebo kovania. Niektoré odrody sa vykonávajú bez rámu.

Samotné zrkadlo môže mať hliníkový alebo strieborný povlak (amalgám), ktorý je zrkadlový film a vytvára účinok reflexie. Hliníkové modely sú menej trvanlivé a majú nízku odolnosť voči vlhkosti, v dôsledku čoho nie je možné použiť v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Strieborné zrkadlá majú ideálny odraz, nemajú efekt skreslenia a rôznorodý život.

Náklady na takéto modely sú výrazne vyššie ako hladiny hliníkových analógov.

Rozmery

Vo svojich rozmeroch sú stenové spätné zrkadlá niekoľko druhov. Veľké odrody sú navrhnuté tak, aby odrážali osobu v plnom raste. Ich výška by mala byť aspoň jeden meter a šírka sa líši od 80 do 100 cm. V trilscenčných verziách môžu byť jednotlivé plátna užšie a majú šírku 30 cm. Horná hrana dlhých zrkadiel by mala byť od 1,7 do dvoch metrov od podlahy. To umožní osobe vidieť v plnom raste na akejkoľvek vzdialenosti od zrkadla.

Mid-veľké zrkadlá sú navrhnuté tak, aby odrážali osobu. Výška takýchto modelov je 40 – 80 centimetrov a horný okraj by mal byť umiestnený na podlahe vo výške od 1,7 do 2 metrov. Takéto umiestnenie umožní osobe vidieť sa na pás (v stálej polohe). Malé modely do výšky 40 cm môže byť navrhnuté tak, aby sa odrážali na sedenie a státie. V prvom prípade musí byť zrkadlo umiestnené na vhodnej úrovni, v závislosti od rastu osoby v sede, výška a tvar stola. V druhom prípade sa umiestnenie vykonáva individuálne, pričom zohľadní antropologické údaje používateľa.

Formulár

Moderné tendencie interiérového dizajnu Predpokladá sa, že používanie zrkadiel na stenách nielen v tradičnej funkčnej kvalite pre nich, ale aj ako prvok dekor. Modulárne skupiny zrkadiel získavajú popularitu, ktoré sú klasické okrúhle, obdĺžnikové formy, vyrobené vo forme kvapôčok, fragmentov a vaječníkov, presne opakujúce sa tvar seba, ale líšia veľkosť.

Modely postavy poskytujú veľké príležitosti pre kreatívny prístup a dovoľte, aby ste stelesňovali najviac tučným nápadom dizajnu. Zrkadlá sú pomerne v dopyte, vyrobené vo forme siluety rôznych objektov životného a neývateľného sveta. Môže to byť obrys rozvetveného stromu s chickou korunou alebo vysokou vlnou morského surfovania, pár párov alebo farieb púčiky.

Štýl a dizajn

K dnešnému dňu sa vyrába veľký počet rôznych zubných zrkadiel, schopný úspešne zapadnúť do akéhokoľvek štýlu a farby interiéru. Pre populárny retro štýl bude ideálna verzia umelo umelý model, vizuálne nie je rozlišovaný z starožitného zrkadla 19. storočia. Amalgám takéto výrobky sú potiahnuté vrstvou špeciálnych kompozícií kyseliny, čo umožňuje získať odrazovú charakteristiku vintage fotografií. Používame dopyt z zrkadla s účinkom zlata, striebra a bronzového povrchu, dokonale kombinovaný s dekoráciou steny a klasickým dekorom.

Na pracovnom povrchu takýchto modelov je kresba často aplikovaná, takže zrkadlo vyzerá nádherne a pripomína panel.

Farebné zrkadlá sú vhodné pre moderné štýly s viacfarebným amalgámom alebo farebným filmom vloženým na vrchole. Prežiť druhé modely narodenia a osudov, známe od času Benátok stredoveku. Povrch takéhoto zrkadla má mnohostrannú štruktúru, vďaka ktorej miestnosť začne hrať jasné zvýraznenie slnka, ktoré sa odráža v mnohých tvár.

Panoramatické zrkadlá sú pomerne populárne modely, sú ploché a hemisferický výkon. Ploché exempláre majú veľkú plochu pracovného povrchu, často dosahujú veľkosti steny. Takéto modely sú vhodné pre obrovské haly a priestranné obývacie izby. Krajské domy. Hemisferické modely majú stredné veľkosti a sú schopní odrážať celú miestnosť. Takéto modely, spravidla, nemajú ráfiky, sa používajú v moderných futuristických interiéroch, obchodných hál.

Svietiace modely sa často používajú v kúpeľniach a chodbách. Svietidlo je inštalované pre reflexný povrch, čím sa vytvorí mäkký rozptýlený svetelný efekt. Vnútorné osvetlenie je vhodné, pretože lampa je chránená zrkadlovým displejom, riziko poškodenia zariadenia od vstupu do kvapôčok vody je úplne vylúčené. Rámy svetla sú rovnomerne rozdelené okolo zrkadla, čím sa vytvára atmosféra tepla a coziness. Zaujímavý vynález je zrkadlový televízor. V režime Off je zariadenie bežným zrkadlom, ktorý keď je zapnutý zapne na televíznej obrazovke.

Aby bolo zrkadlo úspešne kombinované so situáciou, je potrebné zohľadniť jeho štýlový dizajn a dizajn. Pre štýly ammpíru a barokové, oválne modely sú vhodné v pozlátených snímok, opakujúce sa vzorovanie vzorov, prvkov a stropu. Rokokový štýl úspešne sa zmestí na modely curvilinear foriem s vyrezávanými drevenými alebo bronzovými rámami, zdobené dekoratívnym štukónom a reliéfmi. Pre moderné, dobré riešenie bude zrkadlom mierne zakrivený tvar s rámom, zdobeným rastlinnými vzormi. Pri maľovaní rámov namiesto pozlátenia sa používa transparentný lak, ktorý zdôrazňuje prirodzenosť rámovania a zdôrazňuje estetiku drevených vlákien.

Pre Techno a high-tech sú modely vhodné v tenkom ráme z matého alebo chrómového kovu. Vhodné ako jednotlivé kópie a modulárne kompozície pozostávajúce z jednotlivých prvkov.

Pre jemné provence by ste si mali vybrať zrkadlo v drevenom reliéfnom okraji nasýtenej bielej farby, pre futurizmus úspešný rámec bude tvarovaný rám, ktorý bude obzvlášť dobré pozrieť sa do kombinácie s otvoreným prácou železnou posteľou.

Ako si vybrať?

Predtým, ako začnete vybrať stenové zrkadlo, musíte sa rozhodnúť o svojej veľkosti. Kúpeľne sú vhodné pre kúpeľne s pohodlnými policami prispôsobenými na uloženie hygienického príslušenstva. Zvyčajne sa umiestni nad umývadlom. Zo opačnej strany by mal byť povrch výrobku modrý alebo tmavozelený, čo zaručuje vlastnosti amalgámu odolné voči vlhkosti a navrhuje dlhú životnosť. Rastové zrkadlo je vhodné pre veľké kúpeľne, nemalo by mať rámu zo stromu alebo drevotrieskovej dosky, môže byť vybavený vnútorným osvetľovaním alebo farebnými vložkami.

V obývacej izbe zrkadlá viac nesú dekoratívnu funkciu, Sú vybraní ako jeden z nezávislých prvkov interiéru zodpovedajúce štýlu miestnosti. Niekoľko produktov nezvyčajného tvaru vytvoreného v paneli a obsadenie celej steny, vizuálne zvýši priestor a vzhľadom na odraz interiérových položiek vytvorí krásny účinok. Rámové zrkadlá pre obývaciu izbu nesú hlavnú dekoratívnu funkciu a sú zapojené do tvorby vnútorného obrazu. Ich výber je potrebné venovať osobitnú pozornosť. Rámovanie by sa malo kombinovať s rámami obrazov, objektov nábytku a dekorových prvkov.

Miesta v obývacej izbe sleduje stenu, nie preplnený nábytok, mimo maľby. Ak je v miestnosti krb, najlepšou možnosťou umiestnenia bude krbový pluk. Ak má miestnosť písomný stôl alebo klavír, na ne je možné umiestniť zrkadlo. To umožní pracovnej osobe vidieť, čo sa deje v miestnosti, bez toho, aby sa otočilo, čo prispieva k plnému psychologickému pohodliu.

Populárny je recepcia „Strip“. Leží na mieste niekoľkých veľkých obdĺžnikových alebo štvorcových modelov. Rámy v takýchto kópiách môžu nahradiť pieskovací rám jazdcov alebo diamantového gravírovania. V malých obývaných oblastiach môžete umiestniť dve identické zrkadlá na protiľahlých stenách: vizuálne rozšíriť miestnosť a umožní vám vidieť váš odraz zo všetkých strán.

Pre detskú izbu sa zmestí do zrkadla vo forme zvieraťa alebo rozprávkového hrdinu, ale nemalo by to byť veľmi veľké, aby nevolali dieťa pocit úzkosti a nie odvádzanie pozornosti z hier.

V spálni pre dievča si môžete vybrať romantické modely v tvare kvetov alebo oválne zrkadlo s ružovým amalgámom. Pri výbere je potrebné oboznámiť sa s certifikátmi zhody, ktoré vylučujú prítomnosť olova v povlaku a zaručenie bezpečnej prevádzky. Osobitná pozornosť by sa mala venovať okrajom výrobku, aby ste dostali dostatočnú pozornosť spoľahlivému upevneniu zrkadla. Tieto opatrenia umožnia vyhnúť sa poškodeniu výrobku a ujmy.

V spálni sa odporúča kúpiť inštancie strednej veľkosti a mať ich takým spôsobom, že miesto na spanie sa neodráža v zrkadle. Dobrou voľbou bude akvizícia malého modelu s vnútorným osvetlením. Môže byť umiestnený nad obväzovou tabuľkou. Originálnym riešením bude dizajnérske zrkadlo v temovanom okraji, harmonicky v kombinácii s otvorenými prácami a nohami nôh a lôžok.

Ak chcete ubytovať v hale, vysoké rastové zrkadlo je vhodné, v ktorom vidíte svoj odraz v plnom raste. Často používané modely na stenu s rotačným mechanizmom pohybu bočných plátiek. V prípade potreby môžu byť bočné zrkadlá nastavené v určitom uhle, čo umožňuje preskúmanie z rôznych uhlov. V úzkych nádobách by sa zrkadlo malo upevniť na bočnej stene: to vám umožní vizuálne zatlačiť steny a zvýšiť priestor.

V kuchyne zrkadlo môže byť umiestnené mimo dosky a umývadlo. Bude vhodné pozrieť sa na voľnú stenu alebo v jedálni. Zrkadlo vyplní kuchyňu svetlom a robí to priestranné. Pri výbere stenového zrkadla pozadia, je potrebné mať na pamäti, že tmavá farba vytvára ďalší efekt okna, a ľahké steny umožňujú zrkadlu zlúčiť s interiérom a naplniť miestnosť svetlom.

Tipy pre starostlivosť

Takže zrkadlo nestratí pôvodný vzhľad, nie je uzavretý a slúžil čo najmenej ako je to možné, Je potrebné vykonať pravidelnú starostlivosť a nasledovať niektoré pravidlá:

 • Aby sa zabránilo vzniku škvŕn, zrkadlo by malo byť chránené pred priamym vystavením slnečnému žiareniu a vystaveniu vysokým teplotám.

Modely, ktoré nemajú vlastnosti odolné voči vlhkosti, musíte sa postarať o nadmerné zvlhčovanie.

 • Zadná strana zrkadiel vyžaduje jemnú starostlivosť. Nie je možné umyť mokrou handričkou a čisté umývacie kvapaliny. Strieborný povlak citlivý na chemické zlúčeniny a ammónny alkohol, takže spracovanie zadnej strany by sa mala vykonávať so suchou vložkou alebo handričkou navlhčenou v slabom roztoku octu.
 • Na umývanie predného povrchu môžete použiť domáci produkt: Urobte zmes dvoch pohárov teplej vody, 50 g. ocot a rovnaký počet kried. Komponenty musia dobre premiešať a dať zmes. Potom musíte v tomto roztoku navlhčiť mäkkú handričku a utrite zrkadlový povrch.

 • Ľudové recepty sa odporúča utrieť zrkadlo infúznym čajom, mliekom, soleným vodou alebo slabým umývadlom. Tieto prostriedky poskytnú povrchovú sviežosť a lesk. Odstráňte objavené škvrny pomôžu roztoku z jednej polievkovej lyžice octu a pohára teplej vody.
 • Kvapky z laku pre vlasy sú dobre odstránené lacné v Kolíne. Flopy z muchy musia utrieť rez v polovici žiarovky a potom trieť handričku navlhčené vodou a modrým roztokom. Ďalej by sa mal trieť povrchu, aby svieti s suchou mäkkou vložkou.

 • Ak chcete zvýšiť vlastnosti odolné voči vlhkosti zrkadla, musíte uchopiť zadnú stranu so zmesou roztaveného vosku a priečneho veku, vezmite sa v pomere 1: 2.

Krásne príklady a možnosti

Nástenné zrkadlo je nepostrádateľným prvkom dekor, presahuje interiér a robí miestnosť priestranné a svetlo:

 • Veľké zrkadlo v štýlovom drevenom ráme je dokonale v kombinácii s akoukoľvek moderným interiérom;

 • Exkluzívny model dizajnéra sa stane centrom pozornosti a umožní luxus a aristokratické poznámky;

 • Dekoratívne dekorácie okraja canvázy urobí miestnosť štýlovú a nezvyčajnú;

 • Inštalácia z niekoľkých zrkadiel vytvorí jedinečné atmosféry tepla a coziness;

 • Jednoduchý model klasického kruhového tvaru je harmonicky zmestil do chodby alebo chodby;

 • Nástenné zrkadlové hodiny – perfektné riešenie pre kancelárie alebo byt.

Ako zavesiť zrkadlo, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: