Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Záhradné trate, dlažby, dlažobné dosky, tým dlhšie budú mať integritu, než silnejšie pod nimi. Najúčinnejší počiatočný povlak sa považuje za geotextílie. Materiál sa vyrába v roliach a jeho vlastnosti pomáhajú zvýšiť životnosť hornej vrstvy.

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Čo je to a za to, čo potrebujete?

Valcovaný materiál je naozaj veľmi pohodlný – spoľahlivo oddeľuje hladinu základne záhradnej dráhy, berie do pôdy vody (z rainling do vosku), neexistuje do rastlín burín cez dlaždice, ktorá, samozrejme, pokaziť jej vzhľad. Geotextile sa tiež volá Geotanya. Jeho funkcia je substrát, je to syntetický web, elastický, s nábrežím len jedným spôsobom. Urobte geotextílie z nylonu, polyesteru, polyamidu, polyesteru, akrylu a aramidu. Použitie a sklolaminát, ak musíte flash tkaniva.

Materiál vysoká pevnosť – to je hlavná dôstojnosť. Okrem toho sa nebojí takýchto negatívnych faktorov ako expozícia zvonku, mechanické alebo chemické. Nemôže deformovať hlodavce a hmyz. Nenecháva sa, a dokonca aj mrazy nie sú hrozné. Ale všetky tieto vlastnosti nezasahujú do skutočnosti, že zmeškal vlhkosť, aby vypustila záhradnú dráhu alebo dlažobné dosky.

Geotanny neumožní pôdu v chladnom období, pri zamrznutí.

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Stručne o vymenovaní geotextílie:

 • Materiál vyzerá ako vrstva zonator medzi pôdou, pieskom, sutinou a umožňuje každú vrstvu zostať na svojom mieste s plnou funkčnou konzistenciou;
 • udržiava štruktúru pôdy v kontexte zvýšených indikátorov vlhkosti, ako aj v dôsledku ťažkých zrážok;
 • neumožňuje umyť pôdu a piesčité, drvené kamenné vrstvy;
 • Blokuje cestu burín, ktoré môžu rýchlo obsadiť aj dlažobné dosky;
 • Za podmienok zimného trenia je blokovanie spodných terénnych vrstiev;
 • Varuje eróziu pôdy.

Použitie geotextílie je vhodné v situácii pokládky dlažobných dosiek na území rekreačných miest av sektore krajiny. Geeking pomáha vytvárať pravú drenážnu vrstvu: voda, ktorá sa bude kopírovať v horných pôdnych vrstvách, hladko a pokojne spadnúť do zeme. Geosyntéza zažíva rameno v dopyte, čo prispieva k rovnakému a širokému výberu, že výrobcovia poskytujú výrobcom.

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Popis druhov

Absolútne všetky geotextílie sú zaradené do dvoch skupín: Tkané a netkané textílie. Netkané možnosti sú viac populárne, pretože sú veľmi trvanlivé, ale stoja lacnejšie. Podľa typu surovín rozlišuje Polyester materiál, polypropylén a Zmiešaný. Polyester sa bojí kyseliny a alkálie – je to jeho slabé miesto. Polypropylén je trvanlivejší a odolný, je rezistentný voči vonkajšiemu prostrediu, dokonale vedie vodu a nebojí sa hniloby.

Zmiešané textílie je založené na bezpečnom recykle, pretože je lacný, ale nie tak odolný. Prírodné vlákna sa otáčajú rýchlejšie, čo vedie k tvorbe prázdnoty – a to ovplyvňuje účinnosť geocal.

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Kritsticky prešité

Štruktúra tohto tkaného geosyntetického lieku je polymérové ​​pozdĺžne vlákna, ktoré sú prešité swapovým typom. Toto je lacné, prístupný možnosť. Ak ho dáte správne, všetky vaše funkcie budú vykonané bez sťažností.

Existuje však nedostatok pletenie-firmvér – pevné spojenie vlákien nemá. To znamená, že vlákna môžu vypadnúť z plátna. V minese môžu byť pripisované a nie najspoľahlivejšie fixáciu na pôdu počas intermedií.

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Medailmobívny

Toto je netkané plátno s polyesterovými a polypropylénovými vláknami. Plátno prelomí, voda preniká kvôli tomu len v jednom smere. A na raňajkách, malé terénne častice nespadajú. Cena, kvalita a spoľahlivosť sú harmonicky vyvážené v tejto forme geotextílie.

Pre európske parky a záhrady sa takáto verzia plátna považuje za najvyhľadávanejšie. Materiál má elastické póry, ktoré nezasahujú do filtrácií, ktoré dávajú vodu do pôdy a vylučujú jeho stagnáciu. Čo, samozrejme, mimoriadne významné pre tieto regióny, kde je vyššia vlhkosť vzduchu norma.

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Termofixovaný

Takáto výrobná technológia vám umožňuje vytvárať materiál so spoľahlivou zlúčeninou polymérnych vlákien presne tepelným spracovaním. Vysoké teploty pomáhajú dosiahnuť vysoko pevné tkaniny, jeho trvanlivosť. Ale tento geotextíli je drahý: zo všetkých druhov je najdrahší.

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Populárne výrobcovia

Voľba je: Môžete získať domáci geotický a produkt zahraničných výrobcov.

 • Nemecké a české značky Doteraz, vedúci na trhu. Spoločnosť „Geopol“ považovaný za najprednejší výrobca s dobrou povesťou.

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

 • S ohľadom na domáce značky, najobľúbenejšie sú „stabitex“ a „Dornit“. Produkty poslednej značky sú určené na vytvorenie chodníkov pre chodcov, ako aj miesta s najvyšším zaťažením. Ale na parkoviskách, na automatických posunom je výhodnejšie znížiť textil značky STABITXX.

Cena materiálu v priemere je 60-100 rubľov na meter štvorcový. Dĺžka kotúča závisí od hustoty tkanív – čím vyššia je hustota, čím kratší. Geekan, ktorý je odobratý pre záhradné trate, predávané pri asi 90-100 m v jednom role. Šírka materiálu – od 2 do 6 m.

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Ktorý si vyberiete?

Hlavnou vecou je sledovať, toto sú špecifikácie. Sú uvedené v sprievodnom osvedčení, ktoré musia byť prítomné v povinnom. Ak ide o chodníky pre chodcov, chodníky so strednou priepustnosťou a zaťažením, potom použite určitý materiál.

 • Hustota vo okrajoch 150-250 g na meter štvorcový. Čím väčšia je zaťaženie, tým vyššia je tu hustota.
 • Koeficient potenciálneho predĺženia by nemal prekročiť 60%. V opačnom prípade je plná čerpania čerpania a ďalšie porušenie rozsiahlosti horného povlaku.
 • Najúspešnejší materiál geotextílie je považovaný za polypropylén. Zaručuje dlhú službu a vysokú pevnosť.
 • Uistite sa, že ste sa uistite, že sila spoja vlákien je buď v pevnosti dierovacích plátnov. Ak sa tkanina ľahko oddelí, ak sa po záložnej tlači vytiahne, tento výrobok je lepší nepoužívať.

Pri výbere materiálu sa berú do úvahy možné alternatívy: napríklad, ak skutočne neverí takýmto inováciám ako na šírku textílií a chcú robiť klasické riešenie. V tomto prípade môžete venovať pozornosť runneroidu, ako aj hustú mriežku polymérnej omietky. Ale Runneroid, stojí za zmienku, krátkodobý. Aspoň na porovnanie s geotextíliou. Omietka plechovka môže preskočiť vodu – to je zase vyhodiť skladby, keď sa sneh topenia príde na jar.

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Technológia

Zvyčajne geotextílie stohované dvakrát podľa klasickej metodiky. Po prvé, je to umiestnené na dno výkopu, ktorý je už stíhaný.

Prvé polievanie Geotiotáni sa vykonáva v určitom poradí.

 • Primer je primárne odstránený do požadovanej hĺbky, je zarovnaný.
 • Na zákopovej spodnej vrstve pieskovej vrstvy 2-centimeter hrúbka, 3 cm – extrémna možnosť.
 • Povrch musí byť opatrne.
 • Na spodnej strane výkopu, toľko geotextílie Cannon sa podľa potreby. Plátno musia byť umiestnené paralelne s príjmom a zabalené na stenách. Približná šírka vedy – 20-25 cm, zabalená na stenách bude mať 25-30 cm.
 • Canvas je potrebné ležať s fixáciou s kovovými konzolami. Spike, ak je polyetylén alebo polyesterové polyméry. Prípustné použitie priemyselného sušiča vlasov, spájkovacím horákom.

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Ak sa prvýkrát uvedú geotextíli, môžete vykonať testovaciu vzorku: na spájkovanie dvoch malých fragmentov tkaniny. Keď bude tréning úspešne úspešne, môžete pripojiť veľké plátno. Potrebné s pozdĺžnymi a priečnymi pripojeniami pomocou profesionálnej zošívačky. Ale potom bude potrebné fajčiť švy s bitúmenom horúcim. Potom, čo sa vám podarilo položiť geotextílie na dne výkopu, piesková vrstva v 2-3 cm. A rozdrvená kamenná vrstva je potrebná len na to, bez rušenia sekvencie. Piesok musí byť odobratý: ak sa to nerobí, ostré hrany kameňov sa môžu prelomiť handričkou počas RAM. A tiež tenká piesočná vrstva neublíži ako podfolder na odtokovej vrstve, kde bude ležať druhá vrstva geocans.

Táto druhá geotextíva vrstva eliminuje umývanie piesku z podlahy vrhu, ktorý je možný pod nižším pôsobením vlhkosti. Táto vrstva je umiestnená, keď bude inštalovaný obrubník. Strany musia urobiť malú vedu. Materiál pripojený rovnaký ako v opise fixácie prvej vrstvy. Vyžaduje sa len kovové rovnátka. Potom, čo je geototický položený pod záhradnou cestou, na nej zdvihol piesočný vankúš (buď zmes piesku a cementu). Bude to optimálna vrstva pod pokládkom tletového chodníka. Každá objemová vrstva vyžaduje dôkladný traim.

Samozrejme, že je dôležité nielen správne, konzistentne položiť tkaninu s požadovanou stranou. Je dôležité zvoliť si možnosť odpovedať na požiadanie.

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Geotextílie na dlažobné dosky a dlažby

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár