Klávanie dlažobných dosiek na piesku s cementom s vlastnými rukami

Výpočty a merania – nepostrádateľná zložka položenia dlažobných dosiek na piesku s cementom s vlastnými rukami. Sú potrebné na určenie presného počtu výdavkov a dekoratívnych materiálov. Existujú špeciálne kalkulačky v internetových obchodoch, ktoré vám umožňujú presne určiť počet zakúpených dlažobných dosiek, obrubníka, cementu a piesku. Existujú pravidlá na prípravu samotného procesu, krok za krokom pokyny pre začiatočníkov. Trvanie operácie však určuje správny vývoj pôdy a použité metódy stylingu a inštaláciu hraniciach. Je obzvlášť dôležité správne vykonávať podporu a drenáž.

Základné pravidlá

Nastavenie dlažby dosiek na piesku s cementom s vlastnými rukami Zdá sa, že neinifikovaný v jemnosti procesu sa zdá byť jednoduchý, ktorý nie je sprevádzaný vývojárom.

Nedodržanie základných pravidiel však povedie k vzniku krátkodobého výsledku, po krátkom čase vyžadujúce opravu alebo zmeny.

Je potrebné starostlivo pripraviť, vykonať potrebné výpočty – to znamená splniť základné pravidlá predchádzajúcej fáze budovy.

 1. Kúpiť vopred všetky potrebné stavebné materiály – cement vysoko kvalitnej značky, piesok s časticami rôznych priemerov, dlažobných dosiek jedného alebo viacerých druhov (všetko závisí od dizajnu domáceho dizajnéra).
 2. Pripravte si nástroje, ktoré budú potrebné pri pokládke: Problémy a gumené kynické, gumené, kliny a ohrychy, kolíky s označovacím káblom, stavba a hadica s tryskou.
 3. Stavebné materiály, Na rozdiel od nástrojov, až po pripravení pôdy – plodná vrstva je kopanie, potenciál „agresori“ – korene a semená rastlín.
 4. Hĺbka výkopu sa vypočíta individuálne. Záleží na tvrdosti alebo Brbivite pôdy, stupeň zaťaženia na výkresovej dráhe. Malo by byť hlbšie, ak bude jazdiť na autá alebo pôda patrí do kategórie voľných a rýchlo pošle.
 5. Uloženie geotextílie alebo agrotechnickej tkaniny – Ďalšou nevyhnutnou predbežnou prípravou. Pomáha zabrániť klíčovaniu týchto segmentov rastlín, ktoré unikli z pozornosti na domáci majster a sú schopní poškodiť výstavbu v budúcnosti.
 6. Starostlivé vykonanie pokynov krok za krokom na spracovanie pôdy, Inštalácia obrubníkov, podperu-drenážne zariadenie, vytváranie piesku vankúše a techniky kladenia dlaždíc s vlastnými rukami. Môže to závisieť nielen na konfigurácii dlažobných dosiek, ale aj z prítomnosti obmedzovačov (sú to len výrobky od osvedčeného výrobcu s dobrou povesťou, a je potrebné, aby sa potešenie zvyčajne nie bolo lacné).
 7. Vysoko kvalitné stohovanie a dekorácie švov – Ďalšie hlavné pravidlo, nie menej dôležité ako dôkladné sledovanie pri poklese. Bez druhej, nie je možné vytvoriť trvanlivý základ, ktorý zaisťuje schopnosť odolávať zaťaženiu a nie deformovať.

Medzi hlavné pravidlá patrí aj bezpečnosť. Použitie niektorých nástrojov zahŕňa špeciálne ochranné prostriedky. Takže externá jednoduchosť položenia dlažby na piesočnatej zmesi cementu počas vykonávania vyžaduje účtovanie niektorých nuansy.

Proporcie a spotreba zmesi

Definícia vhodnej kompozície závisí od dvoch bodov. Prvá, dôležitá, ale nie hlavná vec je typ dekoratívnej dlaždice. ale Teraz ho výrobcovia vyrábajú vo veľkom sortimente a distribuovať univerzálne odporúčania sú dosť ťažké.

Hlavným odkazom je metóda pokládky.

 1. Ležiace na piesočnatom vankúš je odôvodnený len v niektorých prípadoch – napríklad pri budovaní záhradných tratí v blízkosti obytného domu. Je to jednoduchá a požadovaná metóda, lacná a nezamestnaná, vykonávaná s minimálnym časom a nákladmi na pracovnú silu, poskytovanie spoľahlivého prietoku vody z povrchu dlaždíc. Úplatky a jednoduchosť opravy – prvok, ktorý sa dostal do nesúhlasu, je jednoducho nahradený. Avšak, najmenší prekročenie prípustného zaťaženia vedie k odhaľovacom výsledku. Pesbamese – nie najspoľahlivejšie kladenie dlažobných dosiek.
 2. Suchý cement-piesčitý zmes má nesporné výhody – Má vysoké pevnosti vlastnosti, je odolnejšie voči dynamickým zaťaženiam. Plemeno podľa takejto kompozície je dokonca amatérsky, ale v tomto prípade náklady na stavebné materiály neposkytujú požadovaný účinok – silu, stabilitu a trvanlivosť.
 3. Betónový poter – základňa pre dlaždice chodníky, ktoré je ťažšie pripraviť sa ako prvé dve možnosti, ale výsledok je trvanlivý.

Približne rovnaké ukazovatele sú charakterizované pokládkou piesku a cementovej malty. Pescic Cement pripravuje na variabilnom recepte, ale základné požiadavky na to sú upevnené v stavebníctve. Označuje správny pomer zložiek, takže sa zmesi alebo roztok v požadovanom pomere nebude ťažké.

V piesočnatej zmesi sa používa len piesok. Odporúča sa zmiešať veľké a malé frakcie, vôbec nie je pridaná voda. Hrúbka vankúša závisí od veľkosti a výšky dlaždice.

Trochu o zložení a výpočtoch. Suchá piesková cementová zmes môže byť šikmá (s pridaním vápna). Na stavebnom trhu sú suché zmesi s pečaťami rôznych typov. Piesok v nich sa používa jemnozrnný. Zariadenie stylingu poskytujú priemyselné prísady.

Mať lopatu alebo betónový mixér v dome, vŕtačka so špeciálnou tryskou alebo perforátorom, môžete urobiť riešenie pre mokré nakladanie alebo betónové kravaty. GOST predpisuje na tento účel používať iba portlandský cement bez minerálnych doplnkov. Štandardný pomer – tri časti piesku, jedno – cement. Ale tu je malé tajomstvo – čím vyššia značka cementu, tým viac potrebujete piesok. Odporúčaná hrúbka vrstvy roztoku – 0,5 DM.

Je ťažké určiť presnú sumu, ktorá bude potrebná pre prednú časť práce. Online kalkulačka je možné mýliť. Celá vec je, ktorá konzistencia riešenie je varené. Hrubé riešenie bude potrebné veľa, ale je zaručená sila takejto pokládky.

Spotreba materiálu stavebného materiálu môže byť znížená tak, že sa vytvorí kvapalinou zmesou. Určite to určite zníži kvalitu a trvanlivosť pokládky. K dnešnému dňu je to betónové piesočné riešenie – najobľúbenejšia vankúš na kladenie dlažobných dosiek.

ale Mnohí používatelia vybavujú cesty na interné použitie s menšími finančnými a časovými nákladmi a sú celkom spokojní s získaným výsledkom. Musíte si vziať do úvahy ciele pokládky a potenciálneho zaťaženia. To určí typ pokládky a niekedy minimalizuje finančné náklady.

Výcvik

Pre kladenie dlažby dosky sa odporúča zvoliť suché a hladké oblasti, takže pokládka zodpovedá plánu, neuskutočnil sa po krátkom čase z podzemnej vody alebo prúdi do depresií.

Ak hovoríme o povlaku, na ktorom bude mnoho ľudí ísť alebo (aj ak občas) dopravná doprava, po ktorej nasleduje dlaždica vyrobená vibropressing.

Vibračné dlaždice – Vynikajúci materiál pre záhradnú krajinu dizajn. Potrebujú kúpiť s rezervou (viac ako 10%, ako sa ukázali výpočty). Prvky s vadami, poškodením počas prepravy alebo v procese pokládky.

Základňa pod dlažbou sa považuje za nasledovne. Drvený kameň – 15 cm, piesok – 10 cm a suchý mix – 3-5 cm. Celkom, zákopová potreba kopať hĺbku 28-30 cm.

S mäkkou terénou sa tamper vykonáva dvakrát – najprv vrstva je zalievanie vodou a električkou, potom je rozdrvený kameň naskladaný a proces sa opakuje. V ideálnom prípade je sutiny pokryté geotextíliemi a na vrchole užitočnej tkaniny, piesok a suchá zmes zaspí. S stupňom cementu 300-400 potrebujete päť častí piesku, as značkou 500-600 – jeden až šesť. Pre pevnosť sa niekedy pridáva PVA lepidlo. Zmes musí byť hrubšia pred začatím zapojenia. To je dôležité najmä pri práci so suchou kompozíciou.

Krok za krokom

Pripravte si vysoko kvalitnú zmes – nestačí na úspech. Je potrebné správne dať konštrukčné prvky:

 • Dlaždice sa zachytáva do suchej hmoty až do polovice;
 • Každý riadok je oddelene skontrolovaný podľa úrovne a vady sú eliminované na mieste;
 • Na tento účel sa zvyčajne používa spravidla (môže to byť jednoduchý drevený bar), gumový kove, ktorý je jemne zarovnaný, uzatvorenie konca;
 • Podobne sa nezrovnalosti eliminujú na povrchovej vrstve – v Číne a pravidle;
 • Rozdiel 2-3 mm je ponechaná, s pomocou výrobcu alebo príslušenstva od výrobcu.

Posledná fáza – tesniace švy. Výfuková technika šetrí čas a úsilie. Po prvé, piesková a cementová zmes sa distribuuje cez dlaždice, takže vyplnilo odstránenie medzi dlažbami. Potom úhľadne zametajte prebytok. Potom, čo postriekajú švy s vodou. Zmes sa rovnomerne leží, napučania a spoľahlivo spojené s prvkami tliesnej mozaiky. Teraz potrebujete odstrániť vzpery vložené medzi dlažbami alebo špeciálnymi plastovými zariadeniami. Sú potrebné len pre lacné dlaždice. Drahé, sú poskytnuté špeciálne konštrukčné prvky.

  V publikáciách od profesionálov nájdete odporúčania na pravidelné opakovanie postupu na posilnenie švov, najmä po ťažkých zrážkach alebo tavení snehu.

  Dodržiavanie predpísanej technológie a účtovania mimoriadne dôležitých bodov po základných pravidlách umožní v krátkom čase vytvárať estetickú a pevnú konštrukciu. Jej štruktúra je pod mocou pre každého. Tým sa obnoví a poskytuje estetickú vizualizáciu na krajinný dizajn súkromného domu, krajiny alebo krajiny krajiny.

  Krok za krokom pokyny na kladenie punkingu s vlastnými rukami prezentovanými vo videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: